Pomysły na artykuły blogowe - 30 inspiracji na Twój tekst!

Przychodzi taki czas, że nie masz weny na artykuł blogowy? Zastanawiasz się o czym tutaj napisać? Wydaje Ci się, że wszystkie tematy zostały już wyczerpane? Też mam czasami taki dzień. Dlatego spisałam swoje pomysły na artykuły blogowe, które czytam wtedy, gdy potrzebuję inspiracji. Myślę, że mogą się przydać i Tobie. 

Pomysły na wpisy na blogu, które już wykorzystałam

1. Odpowiedzi na pytania czytelników

Odpowiedzi na pytania to najczęstsze artykuły na moim blogu i bardzo dobrze się sprawdzają na blogach specjalistycznych, które opierają się na pomocy i wsparciu dla czytelników. Spisuj każde pytanie, jakie otrzymujesz od swoich czytelników np. w komentarzach, w social media, w mailu itd., a następnie odpowiadaj na nie w formie artykułu.

Przykład: Pozycjonowanie – 5 najczęściej zadawanych pytań.

2. Porada, rozwiązanie problemu

Idealne artykuły na blogach tematycznych, ale także na firmowych. Jeśli znasz rozwiązanie, na jakiś powszechny problem to podziel się nim na blogu.

Przykład: Facebook nie ładuje miniaturki udostępnionego wpisu? – rozwiązanie

3. Ciekawostki z branży i główne trendy

Ciekawostki i trendy są zawsze chętnie czytanymi zestawieniami. Podziel się nimi na blogu i pokaż się jako ekspert w swojej dziedzinie.

Przykład: Trendy na 2016 w projektowaniu stron WWW

4. X sposobów na…

Artykuły w formie “5 sposobów na…”, “21 kroków do…” itd. bardzo chętnie są odwiedzane przez odbiorców. Co ciekawego się dowiedziałam? Chętniej klikane są tytuły z nieparzystymi liczbami. Testowałam i potwierdzam – jest to sprawdzone info.

Przykład: Jak szukać klientów – 15 sposobów na pozyskiwanie zleceń!

5. Wywiady z ekspertami i pracownikami

Wywiady są dobrym pomysłem na urozmaicenie treści na blogu, a na dodatek dzięki nim możesz zwiększyć ilość swoich odbiorców, jeśli osoba go udzielająca podzieli się linkiem ze swoimi czytelnikami.

Przykład: Niebałaganka – jak dbać o porządek na blogu? – wywiadUrszula Phelep – jak zacząć pisać bloga? – wywiad

6. Artykuły gościnne ekspertów

Artykuły gościnne są bardzo podobne do wywiadów, jednak mają inną formę. Warto zapraszać ekspertów do wypowiedzi na naszym blogu, dzięki temu można dodać świeżości na swoim blogu i pokazać inne spojrzenie na dany temat.

Przykład: Mam zlecenie – podejmiesz się?

7. Recenzja książki

Czytasz dobrą książkę? Zrecenzuj ją – recenzje to zawsze dobre pomysły na artykuły – zwłaszcza jeśli książka jest ciekawa i warta polecenia.

Przykład: Jak żyć Lepiej? – Recenzja nowej książki Gretchen Rubin

8. Kompendia wiedzy

Tego typu artykuły są znacznie dłuższe niż inne, ale raz na jakiś czas można taki “popełnić”. Dlaczego? Bo są to artykuły, które zapisuje się w zakładkach i wraca się do nich w razie potrzeby. Na przykład ten artykuł, do takich należy 🙂

Przykład: Jak szukać klientów – 15 sposobów na pozyskiwanie zleceń!

9. Dzielenie się swoim know-how

Nie chowaj swojej wiedzy i doświadczenia – dziel się nimi. Pamiętaj, że dobro wraca i w ten sposób możesz zyskać zaufanie swoich odbiorców.

Przykład: 4 typy klientów, z którymi nie współpracujęIle kosztuje stworzenie strony WWW?

10. Backstage i aktualności z życia

Uwielbiamy seriale, bo lubimy podglądać, jak żyją i co robią inni. Dodatkowo takim wpisem, w którym dzielimy się odrobinką swojego życia dajemy się lepiej poznać i możemy nawiązać bliższą relację ze swoimi odbiorcami. Lubię to, a Ty!

Przykład: Wrzesień miesiącem networkingu – co słychać u Interaktywnej?

11. Zestawienie ciekawych linków

Podziel się ciekawymi artykułami innych blogerów lub innymi ciekawymi linkami znalezionymi w sieci. Tego typu artykuły świetnie się czyta przy porannej kawce.

Przykład: Interaktywna przeglądarka #1 – nowy cykl na blogu

12. Rankingi najlepszych

Uwielbiam rankingi, obojętnie jakie – mogą być to rankingi najlepszych blogerów albo narzędzi lub motywów blogowych. Obojętne! Najfajniejsze, że jest to ranking.

Przykład: Najlepsze szablony blogowe do WordPressa – za darmo

13. Relacja z wydarzenia

Jeśli jesteś na jakiejś konferencji, koncercie lub innym wydarzeniu to zrelacjonuj je. Wiele osób bardzo chętnie przeczyta taką relację.

Przykład: Interaktywna na Blog Conference Poznań 2016

14. Memy branżowe, tematyczne

Przeglądasz czasem demotywatory lub inne tego typu pochłaniacze czasu, na których jest mnóstwo memów? Być może dobrym pomysłem jest stworzenie własnego – tego typu wpisy mogą być chętnie udostępniane. Pomyśl o tym!

Przykład: Jak zniechęcić odbiorców do strony WWW – 7 sposobów!

15. Benefity i darmowe materiały

Jeśli skończyły Ci się pomysły na artykuły to zastanów się i stwórz coś, co możesz dać w prezencie swoim odbiorcom. Ot tak, za darmo! Być może już masz w czeluściach swojego komputera coś takiego i tylko kurzy się tam. Jeśli może się komuś przydać to podziel się tym!

Przykład: Planery tygodniowe do pobrania od Interaktywne

16. Konkursy

Lubisz swoich odbiorców? Zaproponuj im jakiś konkurs – zasponsoruj nagrody, mogą być to Twoje produkty lub na przykład wejściówki na fajną konferencję. Wprowadź na swój blog trochę rywalizacji i dobrej zabawy.

Przykład: Konkurs – wygraj kurs SEO

17. Ironia

Ironia jest czasem świetnym sposobem, aby wylać z siebie odrobinę frustracji. Raz na jakiś czas pozwól sobie być trochę bardziej ironicznym. Bo dlaczego nie?

Przykład: Jak zniechęcić odbiorców do strony WWW – 7 sposobów!

18. Testy sprzętu, usług

Na co dzień używasz na pewno różne produkty oraz korzystasz z pewnych usług. Jeśli Twoi czytelnicy mogą się zastanawiać nad ich wyborem to przygotuj artykuły, w których opowiesz o plusach i minusach danych rozwiązań. Dzięki swoim doświadczeniom możesz ułatwić komuś decyzję.

Przykład: Jaki hosting jest najlepszy dla Ciebie?

19. Wspomnienia, własne doświadczenie

Opisywanie własnych doświadczeń i wspomnień to taki mały storytelling. Mogą to być dobre artykuły do poczytania na wieczór, które dodatkowo mogą zainspirować Twoich czytelników lub po prostu pokażesz się im od bardziej “ludzkiej” strony.

Przykład: Jak zaczęłam swoją przygodę z freelancem?

20. Pokazanie błędów

Opisz najbardziej powszechne błędy z Twojej dziedziny. Taki artykuł może pomóc uniknąć niepotrzebnych błędów wśród Twoich czytelników.

Przykład: Najczęstsze błędy początkujących w WordPressie

21. Opinie na dyskusyjne zagadnienia

Kolejne pomysły na artykuły to Twoje opinie na dyskusyjne zagadnienia. Nie musi to być od razu problem aborcji lub karmienia piersią w miejscach publicznych, jeśli masz bloga na przykład o ogrodnictwie. Pomyśl, czy w Twojej dziedzinie są jakieś sporne kwestie, które mogą wywołać poszerzoną dyskusję w komentarzach.

Przykłady: Dlaczego telefon w biznesie to zło?

22. Słowniczek zagadnień

Wypróbowałam kilka wpisów w formie słowniczka na moim blogu i całkiem nieźle się sprawdzał, jeśli widzisz zastosowanie w swojej dziedzinie do takiego zestawienia to wypróbuj je. Polecam!

Przykład: Słowniczek WordPress – 10 terminów, które warto znać – część 1!

23. Współpraca przy realizacji wpisu

Jeśli skończyły Ci się pomysły na artykuły, to możesz też nawiązać współpracę z innym blogerem lub marką i przygotować wspólnie wpis na dany temat. Czasem taka współpraca może okazać się dodatkowo płatna.

Przykład: Zdobądź więcej fanów w Social Media – 7 sposobów

24. Artykuł afiliacyjny

Jeśli chcesz zacząć zarabiać na swoim blogu i móc rozwijać go na poważnie lub nawet na pełen etat to pomyśl o możliwościach monetyzacji swoich wpisów. Jeśli używasz pewne produkty lub usługi i z czystym sumieniem możesz je polecić to zamieść we wpisie link partnerski – otrzymasz wtedy prowizję od sprzedaży. Co jest ważne? Polecaj tylko sprawdzone przez siebie rozwiązania, których używasz na co dzień. W przeciwnym razie możesz stracić zaufanie swoich czytelników. A tego nie chcesz, prawda?

Przykład: Jak wybrałam swojego laptopa?

Pomysły na artykuły blogowe, które chodzą mi po głowie

25. Zestawienia narzędzi

Wstyd i hańba, ale nie zamieściłam na moim blogu żadnego zestawienia narzędzi. Ciągle odwlekam ten wpis, owszem opisuję często różne narzędzia w swoich wpisach, ale zestawienie jeszcze się nie pojawiło. Kajam się i obiecuję, że to zmieni się.

26. Porównania (jak było kiedyś/jak jest teraz)

Kiedy szukałam pomysły na artykuły na blogu to znalazłam inspirację w postaci wpisu z porównaniami. Nie zdradzę jeszcze jaki będzie temat artykułu, ale już nie mogę się doczekać, jak go napiszę.

27. Ciekawe infografiki

Planuję na stworzyć z Gosią Zimniak infografiki opisujące materiał z moich kursów online. Ale to także jest temat w dziale TODO mojego kalendarza z pomysłami.

28. Storytelling

Kolejna inspiracja na artykuły na moim blogu to wykorzystywanie częściej storytellingu.  Mam wrażenie, że brakuje u mnie trochę ciekawych historii. Nie jest łatwe wplatanie historii do artykułów poradnikowych związanych ze stronami internetowymi i SEO, ale może warto spróbować?

29. Link party

Zauważyłam na blogach artykuły w formie link party czytelników w komentarzach, ale na razie mocno zastanawiam się, czy jest to fajne rozwiązanie. Co o tym myślicie?

30. Lekki wpis do przeczytania po ciężkim dniu

Ostatni pomysł na artykuł to lekki wpis do przeczytania po ciężkim dniu. Na moim blogu znajdziecie mnóstwo wpisów specjalistycznych i w większości przypadków, według statystyk, czytacie je rano. Pewnie wieczorem mało kto ma tyle siły i energii, aby przyswoić taką wiedzę. Dlatego myślę, nad trochę lżejszą lekturą, która będzie pojawiała się na wieczór. Uważacie, że to dobry pomysł?

Uff! To już wszystkie moje pomysły. Nie jestem specjalistką od pisania, ale uważam, że wiem to i owo o pozycjonowaniu. A w tej chwili najważniejsze w SEO są wartościowe treści, które angażują Twoich czytelników. Wiele osób pyta, “ale co to są te wartościowe treści”, mam nadzieję, że teraz już to wiesz. Zadbaj o nie, a ruch na Twoim blogu zwiększy się. Mam nadzieję, że moje pomysły na artykuły Ci w tym pomogą. Powodzenia!

Czy masz jakieś swoje niezrealizowane pomysły na artykuły na blogu? Jestem ciekawa, czy też zdarza Ci się odwlekać pewne tematy w nieskończoność?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

91 Komentarze

 • Bardzo fajne pomysły 🙂

  Nam się ostatnio zdarza odwlekać tworzenie kilku postów, który będzą wymagały od nas dużo pracy. Mamy nadzieję, że kiedyś je napiszemy… Pozdrawiamy

  • Też odwlekam jeden wpis z poradnikiem krok po kroku, bo jego realizacja jest bardzo żmudna, więc doskonale znam to uczucie 🙂

 • Świetne i kreatywne propozycje!

 • Super pomysły na posty

 • Fajne, dzięki za inspirację

 • Link party – brzmi ciekawie, ale jak wygląda to od strony SEO? Co na to Google? 🙂
  [chodzi o nagromadzenie linków wychodzących].

  Co do pomysłów na artykuły:
  Tutaj mam coś ogólnego: http://maciejwojtas.pl/blogowanie-skad-brac-pomysly-na-kolejne-wpisy/
  A tutaj – coś mocno zakręconego: http://maciejwojtas.pl/normalne-i-nienormalne-pomysly-na-bloga-1/

  • Pewnie rozczaruję Cię, ale linki w komentarzach na blogach nie mają żadnego wpływu na SEO. Na większości blogów (w disqus także) otrzymują one w kodzie atrybut rel=”nofollow”, który jest znakiem dla Google, że ma za nimi nie podążać do docelowego bloga i nie brać pod uwagę przy tworzeniu rankingu.

   Więc na przykład, tak jak wkleiłeś w swoim komentarzu 2 linki to na SEO nie będą miały one żadnego wpływu – ewentualnie, jeśli kogoś zainteresuje treść Twojego komentarza, to być może w nie kliknie 🙂 Więc link party, nie będzie miało dużego wpływu na nagromadzenie linków wychodzących. Zastanawiam się tylko, czy nie zrobi się z takiego wątku spam na blogu. Muszę się nad tym zastanowić 🙂

   • Fakt, przecież takie party robi się w komentarzach 🙂 Zapomniałem (starość, panie).

   • A dodawanie linków przez InLinkz? Nie trzeba szukać w komentarzach i do tego lepiej wygląda 🙂

 • Kolejny, bardzo pożyteczny artykuł na Twoim blogu. Dzięki, pozdrawiam!

 • Miało być 30 pomysłów i jest 30, i to nie byle jakich:) To klikanie nieparzystych liczb bardziej niż parzystych jest jakoś zweryfikowane/zbadane?

  • Na Blog Conference Poznań Agnieszka Durska z Gazety Wyborczej sprzedała to info na warsztatach z pisania, przetestowałam je u siebie i u mnie rzeczywiście się sprawdza. Więc według mnie – tak 🙂

 • Wykorzystuję pierwszy, a zarazem jeden z najważniejszych sposobów na inspirację, czyli ‘Odpowiedzi na pytania czytelników’. Czasami zachęcam ich do rozbudowania moich artykułów, z czego również są zadowoleni i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Dziękuję za inne propozycje!

  • U mnie też ten pierwszy zazwyczaj króluje, chociaż jak widać próbuję dodać trochę urozmaicenia 🙂

 • Super zestawienie i ogromna dawka inspiracji!!! Dzięki Ola 🙂 Miałam małą blokadę, a dzięki Tobie mam teraz pomysły na wpisy do końca roku 🙂

  Pozdrawiam ciepło 🙂

 • Wow. Warto przejrzeć czasami ten wpis i zanotować sobie pomysły na kilka tygodni!

 • Na razie mam aż za dużo pomysłów na wpisy, niestety brak czasu nie pozwala mi ich zrealizować. Ale listę wrzuciłam do zakładek, z pewnością prędzej czy później się przyda 🙂

 • Link party jest sporo na innych blogach, to fakt, ale z moich doświadczeń wynika, że poprawiają one ilość odwiedzin 😉 Sama biorę udział w niektórych (na zaprzyjaźnionych blogach) i u siebie też spróbuję. Nurtuje mnie tylko to, czy takie link party sprawdzi się na blogu specjalistycznym, czy nie wpłynie negatywnie na jego wizerunek? Chyba, żeby wprowadzić jakieś zasady typu określone wpisy…. Sama nie wiem 😉

  • Właśnie też się nad tym zastanawiam. Chociaż u siebie myślałam o podobnym link party, do tego jaki prowadzę w swojej grupie na FB, czyli przy okazji robimy audyt strony osoby, która wpisała się nad nami i sprawiamy, że strony są lepsze 🙂

 • Rzeczywiście ciekawe i wartościowe pomysły na posta 🙂 co do link party na blogu – też tego za bardzo nie rozumiem, to takie na siłę szukanie czytelników. A przymus nie zawsze działa właściwie

  • Właśnie dlatego myślałam o takim audytowym Link Party, jakie tworzę w swojej grupy na FB (https://www.facebook.com/groups/strona.www/) – czyli komentujemy swoje strony, co jest na nich fajne, a co można jeszcze poprawić, aby dodać stronie internetowej skrzydeł 🙂

 • Rewelacyjny wpis , bardzo fajne pomysły i wskazówki 🙂

 • To niby takie proste sposoby, a jednak gdy dopada brak weny to jest problem. Naprawdę pomocny wpis dla każdego blogera, bo nie wierzę, że każdy ma zawsze 100 pomysłów na wpisy;) Pomysły twoje to najlepiej wydrukuję i w końcu będę miała motywację by wypełnić czymś swój blogowy segregator

  • Na pewno każdego dopada chwilowy brak weny, więc warto spisywać wszystkie swoje pomysły, aby mieć je na zaś 🙂

  • Pomysłów można mieć i 1000, ale problem może być z chęcią do ich rozwinięcia. Czytaj – pisania 😉

 • Jak dla mnie świetne pomysły. Zapisuję sobie ten post i w razie kryzysu blogowego chętnie skorzystam z tych podpowiedzi. 🙂

 • Bardzo fajne pomysły 🙂

 • U nas baaardzo fajnie przyjęło się szczegółowe zestawienie kosztów weekendu w Toruniu…podaliśmy jak na “patelni” odbiorcom, którzy interesują się tematem czego mogą się spodziewać w związku z takim wypadem. Wg nas takie wpisy, które jasno i przejrzyście mówią co, jak, gdzie, kiedy, i za ile? budzą duże zainteresowanie i można je zastosować nie tylko do kategorii podróżniczej 🙂

  • To prawda, pracuję nad podobnymi wpisami. Na przykład zmieniałam ostatnio biuro księgowe i zamierzam zrobić wpis na ten temat, na co patrzyłam, gdzie, ile kosztowały opcje itd. Wiele osób może mieć podobne problemy, a taki wpis może być dla niej wybawieniem 🙂

 • Bardzo dużo czasu poświęciłam na zapoznanie się z tym postem,ponieważ musiałam zrobić sobie notatki. Przy okazji stworzyłam notatnik, w którym będę zapisywać osobno porady związane z poprawieniem czytelnictwa na moim blogu oraz porady związane z tematem mojego bloga. Z pewnością kiedyś ukaże się z tego post. Dziękuję za inspirację 🙂

 • Dla mnie przydałby się artykuł: “Jak pisać post, gdy dopada nas jesienna chandra”. Pewnie to bardziej lenistwo,ale trudności z pisaniem występują. 😉

 • Sam planuję podobny wpis, zbieram najlepsze inspiracje z bloga oraz spisuję nowe pomysły, które rodzą mi się w głowie. Przygotowując taki wpis sami często odkrywamy kolejne pola do własnych działań. 😉

  • To prawda, jak widać 6 inspiracji wpadło mi samych 🙂 Spisałam je i teraz wygląda na to, że muszę je stworzyć, bo zostały powiedziane na głos 😉

 • Na początku przygody z blogowanie, jedną z moich najwiekszych obaw było to, że kiedyś zabraknie mi tematów 😉 Po roku mam listę nagłówków na conajmniej 2-3 kolejne lata… a wykorzystuję zaledwie z 30% typów wpisów, które zaproponowałaś.
  Niezły wpis. 🙂 Przyda się zwłaszcza osobą zaczynającym przygodę z blogowaniem.
  Dawid

  • Mam tak samo. Jednak najważniejsze jest to, aby każdy pomysł, który wpada do głowy zapisywać i mieć taką listę. Jeśli jej nie tworzymy i nastaje czas, aby usiąść i pisać to nagle bywa w głowie pustka i wtedy taka lista przychodzi z pomocą 🙂

   • Jestem zwolennikiem notowania, tak więc pomysły raczej mi nie uciekają. Czasem mam natomiast przeciwny problem – notatek jest tak dużo, że ich przeglądanie zaczyna być irytujące i czasochłonne 😉
    Dawid

 • Bardzo ciekawy post!

 • Inspirujące! 🙂 Miłego dnia!

 • Świetne zestawienie. Może służyć jako taka mała miesięczna check-lista. 😉

 • No, i takie konkretne wpisy to ja lubię! 😀

 • Nigdy nie mam probelmu z pomysłami na wpisy- raczej nie mam czasu, aby je wszystkie spisać. Ale wiele z Twoich propozycji mi się nawet przyda 🙂

  • To bardzo dobrze, u mnie też zazwyczaj bywa tego bardzo dużo w głowie. Wydaje mi się, że musiałabym tygodniowo pisać 7 wpisów zamiast 3, aby się wyrobić ze wszystkimi pomysłami 😉

 • Zdecydowanie muszę większość z nich wykorzystać 🙂 Od jakiegoś czasu myślę nad konkursem, ale chcę miec jakąś hmm charakterystyczną dla mnie nagrodę – więc pracuję nad tym!

 • Ja zauważyłam, że jako freelancerkę nie powinno obowiązywać mnie L4 🙂 Widzę to po mojej stronie i próbuję teraz wziąć się w garść po trudnej operacji kręgosłupa. Takie artykuły jak ten na pewno mi w tym pomogą. Dziękuję Olu 🙂
  Z drugiej strony zastanawiam się jednak jak niektóre z nich mogę wprowadzić do mojej tematyki antydyskryminacyjnej, chociażby lekkie wpisy na koniec dnia. Bo moja tematyka do łatwych nie należy. Poza tym chciałabym jednak działać ekspercko i zastanawiam się czy takie artykuły o tym co u mnie itp, będą na miejscu. Co o tym myślisz?

  • Powiem Ci, że też czasem mam rozterki, ale wolę działać i sprawdzać czy coś się sprawdza, czy nie. Niż się bardzo długo zastanawiać 😉 Więc mimo, że mam bloga eksperckiego to znajdziesz tutaj artykuły co u mnie, podsumowanie miesiąca lub relacje z różnych wydarzeń. Dlaczego nie? Jeśli odbiorcy je czytają i według statystyk sobie radzą, to jeśli mam ochotę je pisać to jest już idealnie. Wszystko zależy od Ciebie! Z tyli lekkimi wpisami na koniec dnia też mam małą rozterkę, jak to zahaczyć o WWW – ale coś wymyślę, obiecuję! 🙂 Zdrowiej Kochana!

 • GENIALNE. Każdy kto zaczyna bloga, ma milion pomysłów, z biegiem czasu zaczyna być gorzej. Dzięki Twojemu rankingowi uświadomiłam sobie, że jeszcze mam tyle do napisania. Chodzi o formę, bo czasami coś nam się urodzi w głowie ale nie wiemy jak to ugryźć 🙂 Jutro na mojej stronie post, powstały za sprawą Twoich podpowiedzi 🙂

 • Jestem na tak za lekki wpisem na wieczór! 🙂 Cieszę się niezmiernie, że znalazłam Ola Twoją stronę, bo jest to kopalnia wiedzy jeżeli chodzi o SEO i jeszcze piszesz prostym językiem. Jednak na wieczory po pracy odpadam, mimo że, mam chęci by coś poczytać, słowa wpadają i wypadają. dlatego chętnie bym przeczytała coś lekkiego 🙂
  A ten wpis jest bardzo przydatny! Czasem mnie łapie zero weny i nie wiadomo o czym pisać, a tu spisałaś aż 30 pomysłów – jest co brać 🙂
  pozdrawiam serdecznie!

 • Bardzo konkretna lista 🙂 Dopiero zaczynam pisać więc zapisuję posta i będę korzystać w przypadku braku pomysłów. Dziękuję!

 • Mega przydatny post! Dziękuję za niego 🙂

 • Część z tych pomysłów już wykorzystuję na blogu, a na niektóre już pojawiły się pomysłu 🙂

 • Bardzo praktyczny wpis, mam wrażenie, że już tu byłłam a i tak jeszcze raz z zainteresowaniem przeczytałam. I skorzystam z tych porad 🙂

 • Odpowiedzi na pytania czytelników są bardzo spoko, szczególnie, że rozwiązujemy konkretne problemy. Warto zachęcać ludzi, którzy do nas przychodzą, którzy nas czytają, by zadawali pytania w komentarzach, a jeśli nie chcą robić tego tak publicznie – to właśnie niech napiszą do nas mail. Dzięki temu możemy mieć fajną sytuację WIN-WIN. Czytelnik uzyska wyczerpującą odpowiedź (pewnie po drodze pojawią się kolejne pytania). My zyskamy fajny materiał na blog – na wpis, albo kilka wpisów.

 • Super inspiracje 🙂 na pewno z wielu z nich skorzystam. W ogóle uwielbiam twój blog 🙂

 • Ironia! Uwielbiam ją! Jednak zawsze jak czytam teskty ironiczne, to nie omieszkam pośmiac sie z niektórych komentarzy- tych wynikających z odebrania tekstu dosłownie. Są często ciekawsze niż sam tekst 😛

 • Ja teksty to produkuję jak mała manufaktura. Mam większy problem z technicznym ogarnięciem bloa i czasowy problem z fotografowaniem. Bardzo spodobał mi się Twój wpis, bo znalazłam dla siebie kilka inspiracji

 • Matko, do czego to zmierza… Przykro mi, ale ja skróciłabym to do jednego: jeśli nie masz pomysłu na artykuł na bloga, to go nie pisz, zamiast tworzyć kolejne bezwartościowe “101 powodów do”.

 • U mnie nie ma problemu z tematami. Prowadzę blog o ksiazkach i czytam wiecej ostatnio niz mam możliwości napisać:) do tego kilka roznych pomysłów, ktore spisuje, ale z powodu braku czasu, żeby usiąść do komputera, realizuję bardzo powoli.

 • Ekstra! Bardzo przydatne i masz racje, zapisalam sobie ten wpis zeby do niego wracac:P

 • Świetne zestawienie! Trafi do moich notatek! Dzięki za podzielenie się pomysłami!

 • Fajny konkretny wpis 🙂 Lubię takie wypunktowanie rzeczy 😛

 • Świetny tekst! Bardzo podoba mi się, że właściwie przy każdym punkcie podałaś przykłady. Na pewno z nich skorzystam!

 • Dziękuję za ten merytoryczny i pomocny wpis 🙂

 • Świetna lista Ola! W tym miesiącu zabieram się za budowaniem blogowej strategii i planów na kolejny rok, na pewno będę wracać do Twoich pomysłów – powiało świeżością i już kilka z tych tekstów widzę u siebie, w formie dostosowanej do tematyki bloga 🙂 Dziękuję!

  • Już budujesz plany na kolejny rok? Wow! Na razie przygotowuję się do wielkich grudniowych zmian, więc pewnie też nad tym usiądę , ale dopiero na przełomie roku. Cieszę się, że moje propozycje przydadzą Ci się 🙂

 • W moim notatniku czeka lista 200 wpisów. Pomysły są, tylko czasu niestety brakuje 🙂

 • Sporo fajnych propozycji, zapiszę sobie kilka… 🙂

 • Super sposoby, muszę koniecznie pamiętać o niektórych! Ale widzę, że kilka z nich już zastosowałam kiedyś u siebie. Teraz nic tylko pisać dalej!

 • Dzięki za inspirację !

 • No i już mam kolejne trzy pomysły na nowy tekst.

 • […] Pomysły na artykuły blogowe – 30 genialnych inspiracji na Twój tekst! – kolejny artykuł w formie kompendium, zamieściłam w nim 30 pomysłów na tematy artykułów. Bardzo często polecany przez innych blogerów artykuł, skąd ma tak dużo wejść. […]

 • Przyda się, ponieważ wciąż dążę do urozmaicenia swojego bloga i wpisów na nim. Chętnie skorzystam z tych dodatkowych pomysłów, co będzie miało szybkie odzwierciedlenie w moich nowych wpisach 🙂 Pozdrawiam!

 • Sprawdzone pomysły są po prostu najlepsze 🙂

 • W moim przypadku pierwsza 15-stka, jaką zaproponowałaś – wyszła naturalnie, była podyktowana tematyką bloga i wizją, jaka narodziła mi się w głowie, gdy pomyślałam, że chcę pisać bloga. Nie wiedziałam też, że artykuły można dzielić aż na tyle kategorii. Swoją drogą nazwanie rodzaju wpisu daje obraz tego, jaki jest nasz blog i w jakim kierunku zmierza. Bardzo ciekawy wpis pod kątem analizy własnego miejsca w sieci.

 • Też zastanawiam się nad link party. A odnośnie tematów to ja zawsze mam ich mnóstwo, ale najważniejsze żeby od razu zapisać, bo później głowię się, by przypomnieć sobie co to miało być

  • Stworzyłam na razie link party, ale tworzone przeze mnie w cyklu “Interaktywna przeglądarka”.

 • Świetne propozycje w sam raz na snucie planów na kolejny rok 🙂 Pozdrawiamy

 • Zapisuję sobie w zakładkach 😀 Przyda mi się, gdy będę miała zastój w pisaniu 😉

 • U mnie często to nie pomysły stanowią problem, ale sposób ich spisania. Wiem, co chciałabym uwzględnić, ale słowa jakoś nijak nie chcą się połączyć w logiczną całość. I wtedy pojawia się problem. Ale muszę przyznać, że takie kompendium wiedzy jest warte uwagi, bo zawsze może natchnąć do czegoś nowego. Może akurat nowy temat łatwo się spisze 🙂

  • Może poeksperymentuj z różnymi sposobami pisania artykułu. Rozmawiałam z kilkoma osobami i zauważyłam kilka różnych typów “pisarzy”. Niektórzy lubią zacząć od napisania wstępu, inni od zakończenia, a są jeszcze takie osoby jak ja, które zaczynają od śródtytułów, aby mieć zarys całości. Takie działania pomagają z ruszeniem w miejsca. Może i Tobie by to pomogło 😉

 • Hej, dziękuję Ci za ten wpis! Dopiero zaczynam swoją przygodę z blogowaniem (dlatego na razie pomysły mam), ale wiem, że gdy zabraknie mi weny twórczej z pewnością do cb zajrzę. Pozdrawiam 🙂

 • Ciekawy wpis. Sam czasami mam blokadę twórczą, więc garść inspiracji z pewnością się przyda :).
  Mi pomagają mapy myśli, a także mam kalendarz z zaplanowanymi postami na cały rok.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *