Odpowiedź forum utworzona
- AutorWpisy
- aneta.rutkowskaUczestniczka
Hej,
pewnie ktoś, kto korzysta podrzuci wtyczki, ja natomiast podrzucam nieco inny scenariusz w oparciu o to jak działamy w LH.pl.
1. Tworzysz stronę klienta na subdomenie, domenie roboczej (technicznej) lub domenie docelowej klienta na swoim hostingu w LH.pl
2. Gdy skończysz, Klient kupuje hosting na siebie
3. Zlecasz LH.pl wykonanie bezpłatnej migracji strony 1:1 ze swojego hostingu na hosting klienta (albo wraz z domeną, albo z prośbą o zmianę URLi strony z domeny technicznej, subdomeny na domenę właściwą (końcową).
4. W LH.pl migrujemy Ci to w 24h, max. 2 dni robocze.I już 🙂
aneta.rutkowskaUczestniczkaCześć! Jeśli masz domenę i hosting w LH.pl to możesz skorzystać z takiego scenariusza:
1. Piszesz do supportu prośbę o zrobienie klona Twojej strony pod adresem twojadomena.pl oraz o zmianę linków w tym klonie z domeny twojadomena.pl na domenę techniczną, tj. serwer123456.lh.pl (każdy hosting ma taką domenę dostępną) lub, jeśli wolisz – na subdomenę, czyli np, nowa.twojadomena.pl.
2. Otrzymujesz klona strony więc możesz się do kokpitu logować swoimi danymi – zaloguj się, wyłącz indeksowanie tej strony, załóż sobie zaślepkę i działaj 😉
Możesz też zainstalować czystego WordPressa na subdomenie lub domenie technicznej jeśli stronę chcesz budować zupełnie od nowa, tj. nie tylko nowy wygląd ale też nowe treści etc.
3. Jak już będziesz miała zbudowaną nową stronę to kierujesz swoją domenę twojadomena.pl na katalog, w którym znajduje się nowa strona (w panelu klienta LH.pl) oraz zmieniasz linki tej strony z nowa.twoajdomena.pl lub serwer123456.lh.pl na twojadomena.pl np. zgodnie z tym poradnikiem: https://www.lh.pl/pomoc/zmiana-adresu-strony-w-wordpressie-krok-po-kroku/ i włączasz jej indeksowanie.
4. Usuwasz z serwera starą stronę lub archiwizujesz ją np. pobierając ją na swój komputer lokalnie. Pamiętaj by nie zostawiać różnych wersji /kopii strony na serwerze bo każda wymaga osobnego aktualizowania, a nieaktualizowana stanowi ryzyko, że wejdą do niej infekcje, które zagrożą stronie produkcyjnej (tej głównej).aneta.rutkowskaUczestniczkaHej!
Ad.4 Podzielę się doświadczeniem z LH.pl, gdzie współpracujemy z Partnerami (agencje interaktywne, webdeveloperzy, freelancerzy) i podpatrujemy ich praktyki. 😉
Rekomenduję takie rozwiązanie:
1. Zakładasz konto w LH.pl i 1 kliknięciem dołączysz do programu partnerskiego. W panelu klienta automatycznie generuje Ci się kod -20% na hosting dla Twoich klientów. Następnie wysyłasz klientom taki poradnik: https://www.lh.pl/pomoc/doc/jak-zamowic-hosting-w-lh-pl-z-kodem-od-partnera/ oraz wskazujesz miejsce zamówienia domeny lh.pl/domeny + przekazujesz kod -20% na hosting.
2. Klient zamawia obie usługi i samodzielnie je opłaca. Następnie klient udostępnia Ci swój hosting do zarządzania na czas, na jaki się umówicie lub bezterminowo. Mamy wideo instrukcję tego udostępniania: https://youtu.be/cMD5LiI8PJw klientowi zajmie to ok. minuty.
W wyniku tego udostępnienia w Twoim panelu klienta pojawi się hosting Twojego klienta. Ponadto będziesz mogła wysyłać do supportu LH zgłoszenia w imieniu Twojego klienta i autoryzować je.Mając dostęp do serwera klienta, możesz stronę od razu budować u Klienta lub, jeśli praktykę masz taką, by najpierw budować u siebie, a następnie przenosić na klienta, zlecasz to po prostu nam i w LH.pl migrujemy stronę za darmo na wskazany zakupiony hosting. Robimy to w ciągu max. 2 dni roboczych. Przy migracji możemy też zmienić linki z domeny technicznej np. serwer1234567.lh.pl/strona-klienta na domenę docelową i to też robimy za darmo.
3. Co także ważne, za każde polecenie (przy zamówieniu nowych usług Twojego klienta lub przy ich odnowieniu) dostajesz od LH prowizje, którą wypłacasz na swoje konto. W takim modelu nadal to klient pozostaje właścicielem usług. Jeżeli wasza współpraca dobiegnie końca, wycofuje kończy udostępnianie Ci serwera. Ty nie musisz robić żadnych cesji etc. Jakbyś miała pytania, uderzaj śmiało na: aneta.rutkowska@lh.pl 🙂
aneta.rutkowskaUczestniczkaNie musisz kupować dodatkowego SSLa. Wystarczy, że masz włączony jeden SSL pod swoją domeną i to tyle, co musisz zrobić po stronie swojego hostingu. Druga część akcji jest do wykonania po stronie WordPressa, tj. aby SSL działał w Twojej domenie poprawnie, musi być wdrożony protokół https we wszystkich linkach WP. Jeśli tego nie ma, strona może wyświetlać się jako niebezpieczna pomimo zainstalowanego certyfikatu SSL. Zerknij tutaj: https://www.lh.pl/pomoc/jak-wdrozyc-ssl-w-wordpressie/ pokazujemy krok po kroku jak włączyć SSL w WordPressie. 🙂
- AutorWpisy