Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #92676
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Cześć!
  Chciałabym się dowiedzieć, jak najlepiej i najskuteczniej przenosić strony do klientów, najlepiej za pomocą wtyczki.

  Wygląda to tak, że tworzę stronę u siebie na hostingu i potem, gdy jest skończona, przenoszę ją do klienta. Robię to za pomocą wtyczki WP ALL IN ONE MIGRATION. Ale zastanawiam się, czy są lepsze rozwiazania.

  Nie wiem też, jak można skutecznie przenieśc stronę do klienta, który ma funkcjonującą stronę i ma na niej strony nieopublikowane, które mają dalej zostac.

  Olu – pogubiłaś się w ostatnim wątku po zadałam dużo pytań, więc to pytanie wklejam jeszcze raz. Opisałaś na nie, ale źle mnie zrozumiałaś, mam nadzieję, że teraz napisałam wszystko jaśniej 🙂

  pozdrawiam!

  #92679
  aneta.rutkowska
  Uczestniczka

  Hej,

  pewnie ktoś, kto korzysta podrzuci wtyczki, ja natomiast podrzucam nieco inny scenariusz w oparciu o to jak działamy w LH.pl.

  1. Tworzysz stronę klienta na subdomenie, domenie roboczej (technicznej) lub domenie docelowej klienta na swoim hostingu w LH.pl
  2. Gdy skończysz, Klient kupuje hosting na siebie
  3. Zlecasz LH.pl wykonanie bezpłatnej migracji strony 1:1 ze swojego hostingu na hosting klienta (albo wraz z domeną, albo z prośbą o zmianę URLi strony z domeny technicznej, subdomeny na domenę właściwą (końcową).
  4. W LH.pl migrujemy Ci to w 24h, max. 2 dni robocze.

  I już 🙂

  #92694

  Hej! Ja co prawda nie zajmowałam do tej pory przenoszeniem stron, ale zauważyłam, że polecana jest także wtyczka Duplicator: https://wordpress.org/plugins/duplicator/

  #92700
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Dziękuję 🙂

  #92794
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Hej,
  Aneta, fajnie rozpisała to przy pomocy z LH.pl, można też wtyczką typu Duplicator, ja zawsze lubiłam to robić ręcznie. Czyli robię bazę danych u klienta, kopiuje pliki przez FileZilla u mnie i wrzucam na hostingu klienta. Generuje skrypt bazy danych i wczytuję go u klienta w bazie. Trwa to dosyć długo, ale ja po prostu lubiłam tak sama migrować stronę WWW.