• Autor
  Wpisy
 • #92366
  Agata Brataniec
  Uczestniczka

  Cześć!
  Mam już stronę, ale chcę zastąpić ją nową (zmienić motyw i teksty).
  Domena docelowo ma zostać taka sama.
  Jak to zrobić, żeby nie popsuć istniejącej? Na razie lepsza taka, niż żadna 😉
  Boję się, że jeżeli zainstaluję nowy motyw i zacznę dostosowywać wygląd (zmieniam też delikatnie barwy firmowe, fonty i logo), to te same zmiany znajdą się na obecnej stronie (a tej na razie nie chcę ruszać).
  Czy muszę włączyć zaślepkę (wtyczkę, że strona w budowie itp.), czy można tego uniknąć i pracować równolegle na nowym motywie?
  Z góry dzięki za pomoc!
  Agata

  #92384
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Cześć! Powszechnie stosowaną metodą jest postawienie kopii strony na lokalnym serwerze na swoim komputerze (localhost) albo na innej instalacji WordPressa (np. na subdomenie). Pracujesz na tej wersji roboczej, sprawdzasz, czy wszystko działa, a kiedy będziesz zadowolona – kopiujesz bazę danych i pliki i podmieniasz starą wersję na nową.

  To dobra metoda także kiedy strona jest już duża, skomplikowana i pojawia się lęk, że jakaś większa zmiana (np. nowa wtyczka albo ręczny kod) sprawi, że coś się wykrzaczy.

  Tu masz fajne tutoriale od LH
  1) https://www.lh.pl/pomoc/jak-zainstalowac-wordpressa-na-swoim-komputerze-xampp/
  2) https://www.lh.pl/pomoc/jak-przeniesc-wordpressa-z-komputera-localhost-na-serwer/

  #92531
  Agata Brataniec
  Uczestniczka

  Dziękuję! (i przepraszam, że tak późno dziękuję za odpowiedź :-))

  #92532
  aneta.rutkowska
  Uczestniczka

  Cześć! Jeśli masz domenę i hosting w LH.pl to możesz skorzystać z takiego scenariusza:

  1. Piszesz do supportu prośbę o zrobienie klona Twojej strony pod adresem twojadomena.pl oraz o zmianę linków w tym klonie z domeny twojadomena.pl na domenę techniczną, tj. serwer123456.lh.pl (każdy hosting ma taką domenę dostępną) lub, jeśli wolisz – na subdomenę, czyli np, nowa.twojadomena.pl.
  2. Otrzymujesz klona strony więc możesz się do kokpitu logować swoimi danymi – zaloguj się, wyłącz indeksowanie tej strony, załóż sobie zaślepkę i działaj 😉
  Możesz też zainstalować czystego WordPressa na subdomenie lub domenie technicznej jeśli stronę chcesz budować zupełnie od nowa, tj. nie tylko nowy wygląd ale też nowe treści etc.
  3. Jak już będziesz miała zbudowaną nową stronę to kierujesz swoją domenę twojadomena.pl na katalog, w którym znajduje się nowa strona (w panelu klienta LH.pl) oraz zmieniasz linki tej strony z nowa.twoajdomena.pl lub serwer123456.lh.pl na twojadomena.pl np. zgodnie z tym poradnikiem: https://www.lh.pl/pomoc/zmiana-adresu-strony-w-wordpressie-krok-po-kroku/ i włączasz jej indeksowanie.
  4. Usuwasz z serwera starą stronę lub archiwizujesz ją np. pobierając ją na swój komputer lokalnie. Pamiętaj by nie zostawiać różnych wersji /kopii strony na serwerze bo każda wymaga osobnego aktualizowania, a nieaktualizowana stanowi ryzyko, że wejdą do niej infekcje, które zagrożą stronie produkcyjnej (tej głównej).

  #92537
  Agata Brataniec
  Uczestniczka

  No właśnie nie mam w LH. Mam w Thecamels, więc teraz muszę tą wiedzę jakoś połączyć 🙂 Ale dzięki!

  #92642
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  W razie problemów pisz to Thecamels. Na pewno pomogą.