Bardzo często myśląc o samorozwoju zastanawiamy się, w jaki jeszcze sposób możemy go dopełnić. Oprócz czytania książek, jeżdżenia na konferencje i warsztaty czy obserwowania ulubionych twórców jest jeszcze jeden, zdecydowanie najtańszy, sposób na spędzenie wolnego czasu, a jednocześnie zadbanie o swój rozwój – eventy. A czy mamy takie spotkania biznesowe w Poznaniu w tematyce: technologia, blogowanie i rozwój? Hmm..

Eventy, to o tyle fajne rozwiązanie, że bardzo często wiele z nich ma miejsce w mieście, w którym mieszkamy lub nawet w naszej okolicy, a nawet o tym nie wiemy! Pokażę Wam dzisiaj kilka eventów, które moim zdaniem zasługują na szczególną uwagę – są to eventy związane z kulturą, biznesem, blogowaniem czy szerzej pojętym marketingiem.

Gotowi? Spotkania biznesowe Poznań – czas start!

1. Geek Girl Carrots

To społeczność kobiet kochających nowe technologie. To programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, a także specjalistki od: użyteczności, social media, SEO i SEM oraz studentki kierunków związanych z IT. Misją społeczności jest promowanie kobiet w IT, networking i rozwój oraz zachęcanie kobiet do podejmowania wyzwań w branżach związanych z nowymi technologiami. Swoją drogą właśnie dziś odbędzie się kolejne z serii spotkanie! Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Spotkania biznesowe Poznań

2. Czwartki z social media

Spotkania osób, które związane są zawodowo lub hobbystycznie z branżą social media. Luźna atmosfera spotkań sprzyja networkingowi oraz dzieleniu się wiedzą i, przede wszystkim, dobrej zabawie. Dużo wiedzy i dużo pozytywnej energii! Najbliższe spotkanie odbędzie się już 13.12.2018 r. o 19 w Ułan Browar – zobacz więcej szczegółów!
Spotkania biznesowe Poznań

3. BlogTej 

Cykliczne spotkania wielkopolskich blogerów, ale nie tylko! Wejść i posłuchać może każdy. Spotkania mają swój charakterystyczny i bardzo networkingowy klimat oraz…temat przewodni! Ostatnim razem była to produktywność. W ramach spotkań odbywają się wykłady, panele, ale można również zdobyć wiedzę o marketingu, o tym jak prowadzić bloga, promować, a na dodatek można pokazać swoją stronę, kanał na YouTube czy konto na Instagramie. Ogrom wiedzy od praktyków i możliwość wymiany doświadczeń w przyjaznej atmosferze!

 

Spotkania biznesowe Poznań

4. Influencer Live Poznań

Wydarzenie dla wszystkich twórców internetowych oraz osób związanych z influencer marketingiem. Merytoryczne i praktyczne prelekcje, budowanie własnej marki oraz budowanie relacji z klientem to kluczowe punkty całego wydarzenia. Poza tym jest bardzo duża przestrzeń do networkingu i wymiany doświadczeń i ogromna dawka pozytywnej energii! W końcu zjeżdżają się Ci mniejsi i więksi twórcy z całej Polski..i nie tylko. Kolejna edycja już niebawem – 11 maja 2019!

Spotkania biznesowe Poznań

5. Toastmasters Poznań

Organizacja non-profit będąca światowym liderem w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i przywódczych. Miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze można przełamać strach przed wystąpieniami publicznymi oraz wzmocnić swoją wiarę w siebie i nauczyć się mówić pewnie, bez stresu! Spotkania różnych grup odbywają się praktycznie każdego dnia tygodnia!

Spotkania biznesowe Poznań

6. Liga Kobiet Sukcesu

Społeczność kobiet, która się wspiera, motywuje, wymienia doświadczeniami i realizuje najróżniejsze pomysły. Spotkania są płatne (jednorazowo lub członkostwo) i opierają się na networkingu, autentycznych relacjach i pozytywnych wartościach, takich jak uczciwość i wzajemność. Najbliższe, świąteczne, spotkanie już 10 grudnia! 

7. Wielka Wymiana Kontaktów

To spotkania biznesowe dedykowane wymianie kontaktów. Formuła jest taka sama od lat, a spotkania odbywają się cyklicznie w 14 miastach w Polsce i w Londynie. Spotkania biznesowe są podzielone na trzy części: networkingową, merytoryczną oraz kolację VIP. Podczas części pierwszej przedsiębiorcy mogą nawiązać atrakcyjne kontakty biznesowe. Część merytoryczną stanowią wykłady ekspertów biznesu i ludzi sukcesu, a kolacja VIP to rozmowy przy stole dla wybranej grupy osób wraz z prelegentami i organizatorami spotkania. Takie wydarzenie miało miejsce kilka dni temu, ale z pewnością nie było ostatnim!

Spotkania biznesowe Poznań

8. TedxPoznań

Program lokalnych, samoorganizujących się wydarzeń, które tak jak w oryginalnej konferencji TED łączą ludzi w celu dzielenia się pomysłami, doświadczeniami i wiedzą. Łączy je chęć dzielenia się inspiracjami, rozwoju i tworzenia areny do wymiany myśli i poszerzania horyzontów. TED jest organizacją non-profit, której celem jest szerzenie idei wartych propagowania. Wystąpienia w ramach TED można oglądać również na YouTube.

eventy w Poznaniu

9. Hive61

Grupa ludzi prowadzących lub planujących założenie startupu lub firmy. To miejsce do dzielenia się doświadczeniem i pomysłami. Sam event ma bardzo ciekawą formę – w czasie jego trwania odbywają się krótkie, około 20-minutowe prezentacje – po angielsku! Każdy ma możliwość – po wcześniejszym zgłoszeniu się – na przedstawienie interesującego go tematu. Po takiej prezentacji następuje sesja Q&A. Warto śledzić Facebooka eventu, ponieważ na bieżąco udostępniane są tam na bieżąco informacje o kolejnych spotkaniach w ramach Hive61 oraz eventach pokrewnych na których warto się pojawić!

eventy w Poznaniu

 

10. Marketing i Technologia

Cykl konferencji skierowanych do pasjonatów szeroko pojętego marketingu i nowoczesnych technologii, trendsetterów i obserwatorów zmieniających się trendów, innowatorów i komentatorów rewolucjonizowanego świata. Podczas konferencji, eksperci-prelegenci z całej Polski zreferują, jak tradycyjny marketing współgra z postępem technologicznym, a także, co najważniejsze, czy zyskają na tym konsumenci. Tematem ostatniej konferencji (23 listopada 2018) było Man&Machine – czyli wszystko, co związane jest z relacją człowiek – maszyna. Takie eventy w Poznaniu to dopiero coś!

eventy w Poznaniu

11. WordUp Poznań

Cykliczne spotkania biznesowe użytkowników i pasjonatów WordPressa. Zaangażowana poznańska społeczność spotka się już 10 raz by dzielić się swoją wiedzą. Najbliższe spotkanie miłośników WordPressa odbędzie się 14 stycznia 2019 roku. Te eventy w Poznaniu cieszą się naprawdę ogromną popularnością!

Spotkania biznesowe Poznań

12. Konwent Rozwoju

Najważniejsze wydarzenie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Wielkopolsce. Konwent powstał z inicjatywy Portalu Rozwoju CARE-ER, wielkopolskiego koordynatora ŚTP. To w skrócie talks i warsztaty z prawdziwymi Inspiratorami. To czas czerpania wiedzy, wymiany doświadczeń, ale i solidnego networkingu.
Spotkania biznesowe Poznań - technologia, blogowanie i rozwój
13. Rozwijalnia Kobiet

Spotkania biznesowe powstały z myślą o kobietach, która prowadzą własną firmę oraz tych, które się do tego przymierzają, szukają pomysłu na siebie. Spotykania mają miejsce raz w miesiącu: motywują, inspirują. W ich trakcie kobiety dzielą się doświadczeniami związanymi z prowadzeniem własnej firmy oraz nawiązują nowe kontakty biznesowe.

Spotkania biznesowe Poznań - technologia, blogowanie i rozwój

Spotkania biznesowe, blogowe i technologiczne w Poznaniu

Jak widzicie fantastycznych inicjatyw nie brakuje! Eventy w Poznaniu mają się świetnie. Wspaniałe jest to, że te spotkania biznesowe odbywają się z różną częstotliwością – jedne raz na kilka tygodni, inne raz na rok. Podczas każdego z tych eventów mamy możliwość rozwoju, wymiany doświadczeń i prezentacji swoich umiejętności.

Warto korzystać z takich możliwości i też to serdecznie polecam – każdemu! Jeśli, tak jak ja, jesteś introwertykiem, to takie spotkania na początku mogą stanowić dla Ciebie trudność. Jednak jest na to sposób – Jak przygotować się do konferencji?.

Przyznajcie się, kto znał wszystkie powyższe spotkania biznesowe w Poznaniu? Ręka do góry! A jeśli znasz inne spotkania, których nie uwzględniłam w zestawieniu to śmiało linkuj do nich w komentarzu! Chętnie poznam nowe miejsca warte odwiedzin 🙂

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *