Zastanawiasz się, w jaki sposób w zaledwie kilka miesięcy na moim kanale na Youtube przybyło prawie 1000 subskrybentów? Zaraz się tego dowiesz! Sprawdź jak zacząć nagrywać na Youtube oraz jakie korzyści z tym się wiążą.
Jeśli wolisz zamiast video wersję pisaną, to poniżej znajdziesz transkrypcję.
Czego dowiesz się z tego artykułu?
- Co to jest vlog i jak zacząć nagrywać na Youtube?
- Jakie korzyści płyną z vlogowania na Yotube?
- Gdzie znaleźć super muzykę do vlogów?
Dzisiaj napiszę Ci więcej o vlogowaniu w biznesie. Może nie jestem jakąś wielką specjalistką od vlogowania, jednak od kilku lat oglądam innych vlogerów – niekoniecznie tylko biznesowych. Miesiąc temu stwierdziłam, że może byłoby fajnie coś takiego zaproponować dla interaktywnych kobiet, tak by pokazywać swój dzień od kuchni. Oczywiście, jak pomyślałam, tak zrobiłam. W momencie, gdy jechałam na tydzień do Warszawy – przygotowałam z tego dwa vlogi, które umieściłam na Youtube. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć nagrywać na Youtube albo czy warto to robić, to więcej dowiesz się poniżej.
Co to jest vlog?
Vlog to zazwyczaj nic innego, jak krótki filmik, w którym pokazujesz fragmenty swojego życia. Aktualnie bardzo popularne są cykle typu “daily vlog”, gdzie codziennie na kanale Youtube pojawia się krótki filmik z migawkami tego, co działo się u danej osoby. Vlogi są krótkie i lifestylowe – w większości przypadków trwają raptem kilka minut i są zmontowanymi urywkami tego, co akurat wydarzyło się danego dnia.
Choć z założenia vlogi są głównie lifestylowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się tym formatem i stworzyć coś bardziej biznesowego. Ja postanowiłam pokazać, jak wygląda biznes online od kuchni. Wydaje mi się to bardzo ciekawe, szczególnie że, Youtube jest takim portalem społecznościowym, w którym sprawdzają się lżejsze filmy. Nic w tym dziwnego – najczęściej, kiedy chcemy wejść na Youtube pragniemy się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Dlatego pomyślałam, że warto spróbować z takim vlogiem – będzie on o zabarwieniu biznesowym, jednak z przyjemnością będzie go można obejrzeć w ramach odpoczynku – dla inspiracji. Taki vlog biznesowy to ciekawe urozmaicenie dla Twojego biznesu – by docierać do nowych osób, pokazać kulisy i nawiązywać świetne relacje.
Po co robić vloga?
U mnie to był test – chciałam zobaczyć, jak ten format się przyjmie. Efekty przerosły moje oczekiwania! Poniżej przedstawiam najważniejsze plusy, jakie zauważyłam po wprowadzeniu vlogów na mój kanał na Youtube.
1. Zwiększanie zasięgów
Dzięki vlogom możesz także zwiększyć zasięgi i świadomość Twojej osoby. Z racji tego, że jest to lubiany format, to i zwiększenie zasięgów idzie z nim w parze. Większość osób chętniej ogląda coś relaksującego, niż poradniki typu: “Jak zainstalować SSL?”. W piątek wieczór, gdy chcemy odpocząć nie wejdziemy na Youtube, by obejrzeć sobie filmik “Jak zainstalować SSL?” – abstrahując od tego, że większość z nas ma już ten SSL zainstalowany. Poradnik będzie interesował te osoby, które akurat w tym momencie potrzebują tej wiedzy, inni sięgną właśnie po vloga.
2. Nawiązanie relacji
Vlogowanie pozwala na nawiązanie serdecznej relacji z odbiorcami. W końcu pokazujesz się od ludzkiej strony, odsłaniasz kulisy, a tym samym stajesz się bliższa dla swoich obserwatorów.
Jednym z moich vlogów było pokazanie wyzwania na 1000 osób od zaplecza:
3. Zwiększanie ilości odbiorców
Choć kanał na YouTube mam od zeszłego roku, to najwięcej subskrybentów przybyło w ostatnich dwóch miesiącach – właśnie za sprawą vlogów. To świetny sposób, by zwiększać zasięgi, ale i docierać do nowych osób z Twoim przekazem, firmą, marką, czy blogiem.
4. Więcej wejść z YouTube na bloga
Niedawno weszłam w statystyki mojej strony WWW w Google Analytics. W zakładce społeczności sprawdziłam, z jakich portali społecznościowych odbiorcy trafiali na moją stronę. Co ciekawe, YouTube jest na drugim miejscu! To było dla mnie zaskoczenie, bo myślałam, że na 2 miejscu będzie raczej Instagram,w którego inwestuje bardzo dużo czasu, jak i energii. Praktycznie codziennie wrzucam jedno bądź dwa zdjęcia, a także nagrywam stories, a mimo wszystko Instagram jest na trzecim miejscu. Co więcej, między YouTube a Instagramem jest znaczna różnica! Nie da się ukryć, że zadziałały tutaj vlogi, które prowadziłam, co mnie bardzo zaskoczyło! Choć vlogi są bardziej rozrywkowe, to jednak zachęcają osoby, by wchodziły na moją stronę WWW i czerpały z niej wiedzę.
W porównaniu do tego, ile pracy i energii wymaga ode mnie Instagram, a ile Youtube, to jest ogromna różnica. Vlogowanie na Youtube ma sens, bo ma duże przełożenie na wejścia na stronę.
Oprócz tego, że wrzucam filmiki na Youtube, to rzeczywiście dużo osób przechodzi na Youtube z Facebooka, czy Instagrama, ale znaczna większość nowych osób trafia do mnie poprzez Youtube, czyli np. zasubskrybowała mój kanał, albo przez wyszukiwarkę Youtube znajduje mój kanał i przez to przechodzi do mnie na stronę. Dzięki temu o mojej działalności dowiadują się nowe osoby, które w przeciwnym wypadku nie trafiłyby na tę stronę, bo nie używają Instagrama albo nie były wcześniej na moim blogu. Youtube to jest zupełnie nowe źródło dotarcia do tego, co pokazuję.
Jak zacząć nagrywać na Youtube?
Jakie filmy nagrywać na Youtube?
Spróbuj z vlogami! Dobrze, jeśli takie vlogi są kilkuminutowe bądź maksymalnie kilkunastominutowe. Tak, by nie znudzić osób, które Cię oglądają. Fajnie to wygląda, jeśli w takim vlogu są krótkie filmiki – urywki, które pokazują kolejne części naszego planu dnia.
Stwierdziłam, że w przypadku mojego kanału takie vlogi będą świetnym urozmaiceniem, jeśli będę nagrywała takie intensywne dni, niż te, w których pracuję i siedzę przed komputerem – np. wydarzenia, konferencje, czy wyjazdy biznesowe. Dzięki temu w jednym filmiku będzie się dużo działo, co może przyciągnąć osoby, które są zainteresowane moją działalnością.
Jak zmontować filmik?
Z tych krótkich ujęć należy zmontować filmik. Jak to zrobić? Do montażu jest wiele różnych programów – zarówno darmowych, jak i płatnych. Ja korzystam z darmowego programu HitFilmExpress. W momencie, kiedy zaczęłam się bardzo mocno przykładać do YouTube stwierdziłam, że ten montaż nie jest dla mnie. Montowanie filmików jest dla mnie nużącym zajęciem, które nie przynosi mi radości. Znalazłam natomiast genialny sposób i zaczęłam ten montaż delegować. Mam wspaniałą osobę, która w tej chwili montuje vlogi i filmiki na Youtube za mnie. Myślę, że w momencie, gdy masz swój biznes i nie masz czasu na tego typu montaż, to warto oddać to zadanie innym.
Jak nagrywać na Youtube za darmo?
Wystarczy, że skorzystasz z dostępnego sprzętu, jak i samodzielnie zmontujesz filmik za pośrednictwem bezpłatnego programu. Na początek takie rozwiązanie całkowicie wystarczy!
Skąd wziąć muzykę z podkładem na vloga?
Długo szukałam fajnych rozwiązań. Nie każda muzyka na Youtube przejdzie ze względu na prawa autorskie. Dostałam namiar na portal EpidemicSound, w którym można zakupić sobie Youtube subskrypcje, z której możecie bez limitu pobierać różne kawałki i wrzucać je jako podkłady na Youtube. Tam jest 30- dniowy trail, w którym też możecie pobrać muzykę i posprawdzać sobie, jak to wszystko wygląda. Myślę, że to jest fajny sposób na start – by zacząć i sprawdzić, czy taka muzyka Ci odpowiada.
TRANSKRYPCJA
Hej! Zastanawiasz się, w jaki sposób przez zaledwie kilka miesięcy na moim kanale na Yotube przybyło mi prawie 1000 subskrybentów? W tym filmiku tego się dowiesz. Ja nazywam się Ola Gościniak i jestem interaktywna. Pomagam w tym, żeby kobiety głównie mogły rozwinąć swoje skrzydła w biznesie online. Dzisiaj będziemy rozmawiać o vlogowaniu w biznesie.
Może nie jestem jakąś gigantyczną ekspertką od vlogowania, ale od kilku dobrych lat oglądam innych vlogerów – niekoniecznie biznesowych. Miesiąc temu stwierdziłam że kurcze może byłoby fajnie coś takiego zaproponować dla interaktywnych kobiet. Żeby pokazywać swój taki dzień od podszewki i od kuchni jak to wszystko wygląda . Jak też pomyślałam, tak zrobiłam. W momencie kiedy pojechałam na tydzień do Warszawy i tak bardzo dużo rzeczy się działo przygotowałam z tego dwa vlogi, które umieściłam na YouTube. Co to jest vlog? Vlog jest to zazwyczaj krótki filmik, w którym pokazujemy nasze życie. To, co się dzieje u nas w ciągu dnia. Często są takie cykle typu “daily vlog”, że codziennie pojawia się taki krótki filmik, który pokazuje co tam się u nas działo w danym dniu. To są fajne krótkie filmiki zazwyczaj mają po kilka minut w których pokazujemy takimi krótkimi urywkami, co po kolei działo się danego dnia. Ten format zazwyczaj jest taki lifestylowy, z tego co zauważyłam na Youtube.
Wielu youtuberów pokazuje taki swój lifestyle, swoje życie i jak to wygląda. Postanowiłam pobawić się tym formatem i stworzyć coś takiego bardziej biznesowego. Żeby zrobić taki biznesowy vlog, żeby pokazać, w jaki sposób wygląda taki biznes Interaktywnej od kuchni. Wydawało mi się to bardzo ciekawe zwłaszcza, że Youtube też jest takim portalem społecznościowym na którym fajniej się sprawdzają takie lżejsze rzeczy. Owszem jakieś takie poradnikowe, jak coś zrobić ale najczęściej kiedy chcemy wejść na Youtube i coś sobie pooglądać to często jesteśmy właśnie zmęczeni po pracy albo po całym tygodniu i bardziej szukamy czegoś dla relaksu. Dlatego stwierdziłam, że może warto popróbować z takim vlogiem. Będzie on o zabarwieniu biznesowym ale mimo wszystko to będzie coś, co będzie można obejrzeć sobie dla odpoczynku, czy inspiracji. Myślę, że taki vlog biznesowy jest fajnym urozmaiceniem dla naszego biznesu. Żeby może pokazywać taką bardziej ludzką twarz, żeby nawiązywać relacje. W sumie dosyć płynnie przeszłam z pierwszego punktu: “Co to jest vlog?” do drugiego “Po co robić tego vloga i czy warto?” U mnie to było dużo takiego testu chciałam zobaczyć, jak taki format się przyjmie. Jak mówiłam na YouTube szukamy zazwyczaj rozrywki, tego żeby się odprężyć. Po co możemy jeszcze taki vlog prowadzić? Oprócz tego, że możemy właśnie zaproponować taki relaks od tego, co zazwyczaj tworzymy np. jakieś poradniki, jeśli tworzymy biznes wiedzowy więc jest to coś fajnego dla relaksu. Dzięki temu możemy także zwiększyć zasięgi. Zwiększyć taką świadomość o tym, że działamy , w jakiej branży i tak dalej, bo właśnie przez to, że jest to tak mile oglądany format to te zasięgi też idą w parze. Większość osób chętniej ogląda coś takiego bardziej relaksującego niż np. u mnie na YouTube są jakieś poradniki np. Jak zainstalować SSL? No to w momencie, jeśli jest jakiś piątek, wieczór, chcemy się zrelaksować to raczej nie wejdziemy na YouTube po to, żeby obejrzeć sobie jak zainstalować SSL. Już abstrahując od tego, że większość z nas ma zainstalowany SSL. Trzeba po prostu trafić na osobę, która akurat w tym momencie by potrzebowała takiej porady. Z vlogiem jest właśnie zupełnie inaczej. Większość osób ciekawi, co tam ciekawego działo się tym tygodniu bądź jakimś poprzedzającym dniu i tak dalej. To jest właśnie ten jeden z plusów, że można zwiększyć zasięgi.
Drugi plus jest taki, że możecie też fajną relację z odbiorcami. Pokazywać się od takiej ludzkiej strony jak to wszystko wygląda, co po kolei w danym dniu robiliście i to też jest właśnie drugi plus prowadzenia takiego vloga biznesowego. Oprócz tego kolejny plus jest dosyć ciekawy bo totalnie się tego nie spodziewałam. Tak jak Wam mówiłam – ja dopiero tego YouTube zaczęłam tak dobrze prowadzić od lutego tego roku. Więc na dobrą sprawę dopiero dwa miesiące. Przez te dwa miesiące udało mi się już całkiem fajne grono osób zainteresowanych filmikami stworzyć bo jest nas prawie 1000 osób! Ja co prawda ten kanał mam już od zeszłego roku, ale tak naprawdę miałam może kilkadziesiąt osób te tysiąc osób tak naprawdę dołączyło przez ostatnie dwa miesiące. Dużo w tym pomogły właśnie te vlogi, które zaczęłam tworzyć, więc jest to naprawdę fajny sposób na to, żeby zwiększać zasięgi i też zwiększać możliwość dotarcia do dużej ilości osób z naszym przekazem, naszą firmą, naszą marką blogiem czy tym, co po prostu tworzymy. Tutaj jest czas na dosyć ciekawą sprawę ponieważ dosłownie przed chwilą weszłam sobie w statystyki mojej strony internetowej w Google Analytics i tam na zakładce “Społeczności” mogę sprawdzić z jakich portali społecznościowych osoby trafiały do mnie na stronę.
Powiem Wam, że Youtube jest na drugim miejscu! To było dla mnie zaskoczeniem bo myślałam, że na drugim będzie raczej instagram bo rzeczywiście baaaardzo bardzo dużo energii daje w ten Instagram codziennie wrzucam 1- 2 zdjęcia naprawdę bardzo dużo energii ode mnie wymaga żeby na tym Instagramie działać. A Instagram jest na 3 miejscu. Nawet jest taka dość znaczna różnica w wejściach między Instagramem a Youtube Pewnie zapytacie, co na pierwszym? Na pierwszym oczywiście Facebook. Ale z takimi statystykami Youtube wchodzi na drugie miejsce liczby osób, które wchodzą z Youtube na moją stronę to jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie Naprawdę większość tutaj zadziałały właśnie te vlogi, które prowadziłam z czego byłam naprawdę bardzo, bardzo zaskoczona. Bo niby jest to coś takiego rozrywkowego, odprężającego, a mimo wszystko zachęca to tego żeby te osoby wchodziły do mnie na stronę internetową. Więc to jest właśnie 3 plus tworzenia kanału na Youtube, bo naprawdę w porównaniu do tego, ile energii pochłania ode mnie działalność na Instagramie nagrywanie Istastory , a to że nagrywam raz na tydzień jeden filmik na Youtube to jest ogromna różnica. A Youtube jest na drugim miejscu. To też mi dało takie spojrzenie na to, że te vlogi, wrzucanie filmików na Youtube ma naprawdę ogromny sens. Bo ma to duże przełożenie na to, że osoby trafiają do nas na stronę.
Oprócz tego, że ja wrzucam te filmiki na Youtube to rzeczywiście dużo osób na Youtube przechodzi wiadomo z Facebooka, gdzieś tam na Instagramie widzą, że vlog gdzieś się pojawił. Gdzieś na blogu np. transkrypcje do jakiegoś filmiku wrzucam ale z tego, co zauważyłam naprawdę znaczna większość osób trafia przez YouTube. Czyli np. zasubskrybowała mój kanał albo gdzieś przez wyszukiwarkę Youtube znajduje mój kanał i przez to przechodzi do mnie na stronę. Dzięki temu o mojej działaności dowiadują się zupełnie nowe osoby, które w przeciwnym wypadku by nie trafiły na stronę, bo np. nie używają Instagrama.
Albo nie były wcześniej na moim blogu, nie subskrybują mnie nie lajkują mnie – np. na Facebooku więc jest to zupełnie nowe źródło dotarcia do tego, co ja pokazuję. Więc to też jest 3 i nie wiem, czy to nawet nie najważniejszy powód dlaczego warto takie vlogi prowadzić wrzucać filmiki na Youtube. Skoro już wiemy, co to jest ten vlog, po co go robimy, to możemy przejść do trzeciego pytania : jak w ogóle podejść do takiego vlogowania na Youtube? Opowiem Wam o swoich doświadczeniach o tych 3 vlogach, które ja stworzyłam. Dobrze, jeśli takie vlogi są kilkuminutowe max – kilkanaście minut żeby nie znudzić osób, które nas oglądają. Fajnie to wygląda, jeśli w takim vlogu są takie krótkie urywki – krótkie filmiki które pokazują jakieś kolejne części naszego planu dnia. Fajnie jeśli te vlogi, na przykład ja prowadzę biznes online i większość dni wygląda tak, że siedzę w domu więc z zewnątrz jest to dość nudne. No nie dawałoby się to na vloga. Dlatego raczej nigdy nie będę próbowała nawet nagrywać daily vloga. Bo to byłoby całkiem nudne, że codziennie siedzę przy tym kompie, ewentualnie live’a jakiegoś nagrywam. Stwierdziłam, że w przypadku mojego kanału właśnie takie vlogi będą świetnym urozmaiceniem, jeśli będę nagrywała własnie takie bardzo intensywne dni. Na przykład jakieś wydarzenia, konferencje, wyjazdy biznesowe i w ten sposób będzie coś się w takim jednym filmiku dużo działo, będzie można dużo wrzucić różnych takich urywków i dzięki temu stworzyć coś naprawdę takiego fajnego, co może zainteresować osoby, które są zainteresowane naszą działalnością – taką tematyką.
Oprócz tego, że wrzucimy takie krótkie różnorodne ujęcia to trzeba z tego stworzyć kilkuminutowy filmik. W jaki sposób to możemy zrobić? Możemy to zmontować w różnych programach jest naprawdę do montażu wiele różnego oprogramowania, są programy darmowe płatne ja korzystam z darmowego oprogramowania HitFilmExpress Na tej podstawie montuje. Natomiast w momencie, kiedy zaczęłam się tak bardzo mocno przykładać do tego Youtube – stwierdziłam, że ten montaż nie jest dla mnie. Absolutnie montowanie filmików akurat dla mnie jest dosyć nużącym zajęciem które nie przynosi mi w ogóle radości. Natomiast znalazłam genialny sposób, bo tego typu montaż możecie też delegować. Ja znalazłam wspaniałą osobę – Iza Czaplewska która w tej chwili montuje te vlogi, filmiki na Youtube za mnie i myślę że w momencie, kiedy macie swój biznes, nie macie czasu na tego typu montaż to jest to akurat fajna sprawa, którą można oddać innym osobom, które się na tym znają, które to zrobią fajnie – fajnie zmontują dadzą fajny podkład muzyczny i będzie to miało ręce i nogi. Skoro już wiemy jak to może wyglądać, czyli – krótki i różnorodny to teraz skąd możemy wziąć taką muzykę z podkładem do naszego vloga? Powiem Wam, że ja też długo szukałam fajnych rozwiązań bo niestety nie każda muzyka na Youtube przejdzie.
Ze względu na prawa autorskie nie każdą muzykę możemy wykorzystać. Dostałam namiar na taki portal EpidemicSound, w którym można zakupić sobie taką Youtube subskrypcję, z której możecie nielimitowanie pobierać różne kawałki i wrzucać jako podkłady na Youtube. Tam jest 30-dniowy trial, w którym też możecie pobrać taką muzykę posprawdzać sobie, więc myślę , że to jest fajny sposób na start żeby zacząć i zobaczyć, czy taka muzyka Wam odpowiada. Oprócz tego chciałabym Wam powiedzieć, skąd my możemy brać inspiracje do tworzenia takich blogów Ja np. uwielbiam oglądać Krzysztofa Gonciarza który tworzy naprawdę świetny vlog na Youtube i on jest dla mnie takim naprawdę guru vlogowania oglądam go praktycznie codziennie i dużo inspiracji też od niego wzięłam zarówno tego, gdzie kamerę ustawić, jak to powinno wyglądać co mówić na takim vlogu i myślę, że to jest taki fajny sposób żeby zacząć z vlogowaniem. Pamiętajcie o subskrypcjach, łapkach w górę, aby dostawać powiadomienia o kolejnych filmikach na Youtube. A ja się z Wami już żegnam. Do zobaczenia!
Jak zacząć nagrywać na Youtube? Zainspiruj się!
Uwielbiam oglądać Krzysztofa Gonciarza, który tworzy naprawdę świetny vlog na YouTube. Jest on dla mnie takim guru vlogowania, oglądam go praktycznie codziennie i wiele się od niego nauczyłam np. jak ustawić kamerę i gdzie, jak to powinno wyglądać, czy co mówić na takim vlogu.
Tworzysz vloga na Youtube? A może masz to w planach, bo ciągle zastanawiasz się jak zacząć nagrywać na YouTube? Daj znać w komentarzach, co myślisz o vlogowaniu w biznesie!
12 Komentarze
O nagrywaniu filmów na YT myślę już dobry kawał czasu. Z tego względu, że odpuściłam pisanie bloga (po latach przestało mnie to cieszyć) i stwierdziłam, że chcę spróbować czegoś innego. I robić to samo, ale w formie filmów. I tak najpierw przetestowałam telefon i aparaty cyfrowe pod kątem jakości nagrywania. Żaden nie spełnił moich oczekiwań (filmy były ziarniste, aż za bardzo; wujek Google też nie podpowiedział czy jestem w stanie to zredukować). Czy od razu chcę kupować coś lepszego? Też niekoniecznie, ponieważ nie wiem, czy ta forma przypadnie mi do gustu. I tak chyba po prostu zacznę nagrywać i będzie co będzie. Jeśli chodzi o filmy to mam w planach więcej poradników, ale o vlogach „z życia grafika” też w sumie pomyślę.
I tak, Krzysztof Gonciarz jest świetną inspiracją, ale też jego filmy ogląda się kapitalnie (przy zmywaniu naczyń, gotowaniu, jedzeniu :D).
Super porady. Widać, że nabyłaś już wiele doświadczenia w nagrywaniu filmików na YT. : )
Ja się będę zabierać za voogowanie. Przeprowadzan się w dość egzotyczne miejsce (do Brazyli) będę chciała dostać się tam do jednej ze szkół samby i zrobić karnawał i właśnie temu chciałabym poświęvić vloga 😉
O WOW, co za wspaniały pomysł, powodzenia! 🙂
Swietny wpis!!!mysle o nagrywaniu beauty vlogow, oraz makijazy😁ale ciagle sie zastanawiam, poniewaz nie lubie siebie przed kamera🤔😄
Myślę o vlogu… I owszem ale wszystko już było i jest, zwłaszcza w kategorii beauty, makijaż, pielęgnacja, urządzenia beauty… Więc pytanie czy jest sens, i co zrobić aby nie zaginąć w lawinie vlogowej… Z drugiej strony byłam pewna że ciekawsze są krótkie filmiki na instagramie… Nie da rady ich przegadać, nikogo nie zanudzisz…
Ja jestem bardziej za skorzystaniem z usług specjalisty. Robię filmy z firmą. Są super! Po prostu się na tym znają. Działają szybko i według planu. Przygotowanie to połowa sukcesu. Cieszę się, że udało mi się ich znaleźć w necie. Współpraca okazała się sukcesem.
Rzeczywiście ja również lubię oglądać takie vlogi. 🙂 Można wtedy poczuć się trochę tak, jakbyśmy nawiązywali szczególną więź z vlogerem, no i moim zdaniem jest to też troszkę “odmóżdżające” i możemy przestać myśleć o swoich problemach i życiu codziennym. 😀
Zapraszam dla osób zainteresowanych arduino, raspberry pi oraz programowaniem na mój kanał.
Dopiero zaczynam, jeszcze mam mały problem z dźwiękiem, ale jeżeli komuś przeszkadza do każdego filmu, są napisy.
Witam,
dzięki za te wskazówki.
Od jakiegoś czasu piszę bloga, natomiast jakiś czas temu wpadł mi do głowy pomysł, aby otworzyć kanał, właśnie z vlogowaniem. Dzięki Twoim radom, wydaje mi się to łatwiejsze i bardziej “realne”. Nie mogę się doczekać, aż ruszę z nagrywaniem, jednak obecnie czekam na kamerkę, którą zamówiłam w tym celu 🙂
dużo osób myśli że trzeba dużo kasy wydać a wystarczy jakaś całkiem całkiem kamera sportowa. Te nagrywają już w 4K ze stabilizacją. Lamax x10.1 ma OIS w 4K. A to już dobry start a cena smieszna
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Dużo szukałem o tym informacji ale nie znalazłem. Może ktoś się orientuje. Jeżeli chcę omówić coś na filmie i prezentuję to na przykładzie jakiejś strony internetowej, ale nie mojej. I ta strona zawiera jakieś znaki towarowe, loga, produkty na sprzedaż itp. i nagrywam swój ekran pokazując tę stronę na filmie, to czy ktoś może mieć w związku z tym roszczenia dotyczące praw autorskich?