Czy Facebook umiera? Facebook jest jednym z największych serwisów społecznościowych na świecie, a wiele firm decyduje się na jego wykorzystanie w swojej działalności. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna zastanawiać się nad rezygnacją z korzystania z Facebooka dla swoich celów biznesowych. Oto kilka powodów, dla których warto to rozważyć.

 • Facebook jest coraz bardziej niepewny dla firm, ponieważ jego algorytmy są często zmieniane. Może mieć negatywny wpływ na widoczność i sukces kampanii reklamowych.
 • FB jest krytykowany za swoje praktyki prywatności, co może wprowadzać niepokój wśród klientów i potencjalnych klientów, którzy obawiają się, że ich dane będą nieodpowiednio wykorzystywane.
 • Korzystanie z Facebooka może być czasochłonne i kosztowne. Wymaga on stałej uwagi i zaangażowania, aby zapewnić skuteczność i uzyskać zwrot z inwestycji.
 • Facebook jest coraz mniej skoncentrowany na młodszej, bardziej zaawansowanej technologicznie publiczności, która wybiera inne platformy. Co oznacza, że ​​możesz na Facebooku nie dotrzeć do swojej grupy odbiorców.
 • Wreszcie, istnieją alternatywne platformy, takie jak LinkedIn, które są bardziej skoncentrowane na biznesie i mogą być bardziej odpowiednie dla wielu firm.

WIĘCEJ PLUSÓW I MINUSÓW ZOBACZ W PODKAŚCIE.

Cześć, witajcie, tu Ola Gościniak, z Jestem Interaktywna. Kogo my tu mamy? Napiszcie na czacie, czy wszystko widać i słychać, czy wszystko jest w porządku. Dobra, Ewelina, Ania, Paulina, Kaja, Kamila, cześć, witajcie. Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj razem ze mną.

Transkrypcja FB umiera? Czy to czas, aby wynieść się z FB?

Dzisiejszy temat to jest Facebook umiera ze znakiem zapytania. Pokazałam Wam na Instagramie, że zaczęłam robić forum dyskusyjne w zamian grup na Facebooku do moich kursów. Dlaczego? Bo coraz częściej mnie po prostu ten Facebook denerwuje. W momencie, kiedy ja to napisałam na tym Instagramie, to 80% osób zaznaczyło, że widzi to samo co ja. Pozostałe 20% osób do mnie napisało na priv. Pisali: Ola ja mam grupy na Facebooku, ale jak to, umiera Facebook, co tu się dzieje? Ratuj, ja nie wiem, co ja mam robić. No i wtedy okazało się, że zrobię po prostu materiał. I na spontanie przygotowałam dla was materiał z moimi doświadczeniami. A także też z pisanymi doświadczeniami, którymi wy się dzieliłyście ze mną na priv, które też widzicie.

I słuchajcie, ja was zachęcę do tego, żeby przyjść na YouTube’a. Bo kto wie, może Facebook, jak zobaczy algorytm tytułu, czy Facebook umiera, to może transmisję live nam zablokuje.

Czy warto usunąć swoje konto na Facebooku?

Słuchajcie, Kasia napisała, cieszę się, że o tym porozmawiamy, bo miałam wrażenie, że tylko ja najchętniej bym się zawinęła z Facebooka. Napiszcie w ogóle na czacie, jakie są wasze doświadczenia z Facebookiem, jak to u was wygląda. Magda pisze, że generalnie na Facebooku jest syf. Słuchajcie, no powiem wam tak, 200 osób jest na żywo o 10 rano we wtorek? No to rzeczywiście chyba widzicie to, co ja. Pojawiły się też pytania, ale to, co mam zrezygnować z Facebooka, mam usunąć konto? To też nie o to chodzi. Ja nie bez powodu znak zapytania zrobiłam przy nazwie tej transmisji. Bo to, że my zauważamy, że coś się tutaj dzieje nie tak dobrego, to nie znaczy, że mamy przestać z tego korzystać. Ja dzisiaj też wam powiem więcej o tych strategiach, jakie ja u siebie wykorzystuję.

Statystyki a Facebook

Co ciekawe, jak mam dobrze podpinane u siebie Google Analytics, statystyk. Okazuje się, że Facebook jednak nadal jest jedną z najlepszych platform sprzedażowych, jeśli chodzi o social media. W moim przypadku jestem interaktywny, także to nie oznacza, że się zawijamy z tego Facebooka, ale zresztą na wnioski jeszcze przyjdzie czas. U mnie ten powód, że zaczęłam się przenosić z tego Facebooka był głównie taki, że ja bardzo przestałam mieć miętę z Facebookiem. Nie lubię Facebooka i problem się pojawiał, że miałam cotygodniowe konsultacje w grupie na Facebooku dla moich kursantów. I tak jak ja uwielbiam prowadzić te konsultacje, tak, kiedy miałam wejść na Facebooka, żeby prowadzić te konsultacje, to po prostu chciało mi się płakać. Zaczęłam szukać alternatyw, ale właśnie o alternatywach też dzisiaj powiemy.

Jakie są Wasze wrażenia dotyczące tego, czy Facebook umiera?

A teraz jeszcze wchodzę do waszych komentarzy, Sylwia pisze, tragedia, korzystam tylko z grup, czasami ale ogólnie Facebook dla mnie umiera. Messenger praktycznie nie działa, wiadomość nie odnośnie postów, które na przykład mnie zainteresują, też ogólnie zaglądam, sprawdzam, co potrzebuję i wychodzę. Ja zbudowałam naprawdę dużą społeczność na Facebooku i jest mi szkoda, zasięgi poszły w dół, a Insta wciąż się uczę, moja Albania tak napisała. Ewelina, mam wrażenie, że jak się Facebook nie zapłaci to kiepsko działa, ale i tak szału nie ma, zawiodłam się. Paulina pisze, ja już jakiś czas temu zauważyłam, że nie używam już tak Facebooka, jedynie zaglądam na Messengera, rzadko wchodzę i przewijam tablice. Facebook już dawno dla mnie umiera, to śmietnik od lat.

Facebook czy Instagram?

Zdecydowanie lepiej pracuje mi się z Instagramem niż z Facebookiem. Daphne pisze, ja jestem tylko na grupach dyskusyjnych, ale coraz rzadziej, czasem sprawdzę opinie o jakiejś firmie, nawet Messenger mi padł, przez co straciłam klienta. Kaja, większość na moim wallu to reklamy aktywności znajomych jak na lekarstwo, algorytmy podbijają mi grupy, a ważne informacje docierają kilka dni po terminie. Just In, zaczęłam dopiero budować swoją markę osobistą na Facebooku i Instagramie, jest spora różnica na korzyść Instagrama. Agnieszka, ja nie lubię Facebooka, zdecydowanie wolę Instagram. Jeszcze tutaj mnie ogólnie wkurzają te czaty na Messengerze z grup, ja jeszcze nie dostałam tych czatów, dużo osób o tym mówi, jeszcze tego ja osobiście nie widziałam.

Facebook jest jak kosz na pranie?

Jeszcze piszecie tutaj, że Facebook to jest taki kosz na pranie, totalny miszmasz i wcale nie jest łatwo tam zajrzeć. Dobra, ja też widzę, że wiecie co, Facebook ostatnio próbuje trochę reanimować różne jakieś miejsca, na przykład znacznik wszyscy w grupach. Taki był, mam wrażenie, sposób na reanimację grup, ale trochę wiecie, reanimacja trupa, mam wrażenie, tu wychodzi. Dobra, no to lecimy, słuchajcie. Także zaczniemy od powodów. Jakie ja powody widzę i jakie też wy widziałyście pisząc mi na Priv dotyczące Facebooka, że ewentualnie, czy to jest czas na wyniesienie się. Coraz więcej osób, tak jak też tu napisaliście, czuje taką frustrację na Facebooku. Ja też po prostu, jak mam wejść na Facebooka, to czuję frustrację, bo jest milion w ogóle powiadomień, które mnie nie interesują. Co dzisiaj widzieliście na Facebooku, na wallu?

Algorytm Facebooka

Bo ja na przykład widziałam jakieś coś odnośnie Megan i Harry’ego. Potem widziałam jakieś takie artykuły i to nawet niesponsorowane w większości, tylko że proponowane dla Ciebie i pojawiły mi się jakieś artykuły dotyczące czegoś, co mnie w ogóle nie interesuje. Nic, po prostu scrolluję i mam wrażenie, że albo coś z tymi algorytmami się popsuło, że w ogóle nie jest dostosowane do potrzeb. Mniej bardziej by interesowały jakieś biznesowe treści, jakieś ciekawostki, albo nawet co się wydarzyło u znajomych. Żeby znaleźć, co się wydarzyło u znajomych, to muszę sobie przypomnieć o tym, że jakieś znajomy istnieje, to znaczy wiecie, u takich dalszych znajomych gdzieś tam ze szkoły na przykład i potem muszę po prostu z lupką, zgooglać, wejść na profil, żeby zobaczyć, co tam się pojawiało.

Nie pojawiają się rzeczy, które mnie interesują

Ale jakiś artykuł z jakiegoś portalu w ogóle nie interesujący mnie o jakiejś gwiazda, gdzie ja w ogóle nigdy na jakieś plotki, pudelki nie wchodziłam, nie wchodzę, to mnie nie interesuje, to po prostu od razu od czapy mi się to pojawiają. A jak piszecie, ja widzę milion rzeczy, które mnie w ogóle nie interesują, w powiadomieniach już nie mówię, mam podobnie, polecały mi się rzeczy. Ja miałam naprawdę taką frustrację, bo miałam raz w tygodniu konsultacje wśród grupy dla kursantów i na przykład gdzieś tam z osobami dyskutowałam, ale ktoś mi na tych konsultacjach tekstowych odpowiedział dzień później i mi się to powiadomienie w ogóle gdzieś tam znikało wśród innych i ja dopiero tydzień później widziałam, że kursant coś chciał dopytać. I to jest też mój powód, dla którego ja na to forum przeszłam.

Kolejna rzecz to jest ulotność. Wrzucimy coś na tego Facebooka i co, 24 godziny do trzech dni taki news na Facebooku powiedzmy żyje, ale jeszcze, wiecie, algorytm czy on się w ogóle komuś pokaże czy nie, to jest loteria. Kolejna rzecz to jest grupa docelowa.

Kto jeszcze korzysta z Facebooka?

Coraz częściej, no ja nie chcę tutaj generalizować, ale tak z tego co ja widzę, też wiecie, ja teraz jestem wykładowczynią akademicką wśród studentów, no to jak z nimi rozmawiam, to oni w ogóle nie są na Facebooku. Oni są na TikToku, są na Twitterze, coś ciekawe, to mnie zadziwiło. A także na YouTube. Za to na Instagramie już nie są, bo Instagram też jest pasę dla starszych. Serio. Tylko, że ja mówię tutaj, wiecie, o dziewiętnastolatkach, tak. Z kolei na przykład jak rozmawiam z moją mamą, z moją mamą, no to ona, jej znajomi bardzo lubią Facebooka i oni lubią takie treści w stolu, dzień dobry, co słychać, wiecie, kawuśki się napić i tak dalej, miłego dnia i tego typu posty sobie puszczają i oni z Facebooka rzeczywiście często korzystają i go lubią.

Gdzie jest Twoja grupa docelowa?

Więc tutaj też musimy sobie zdawać sprawę, kto jest naszą grupą docelową i sprawdzić, czy nasza grupa docelowa jest na Facebooku, bo to nie znaczy, że mamy, wiecie, już odpadać, ale jeśli okaże się, że osoby z naszej grupy docelowej wynoszą się z Facebooka, szukajmy alternatyw, tak. Kolejna rzecz, spam, no tego spamu na tym Facebooku jest naprawdę multum i często jest tak, że te zasięgi są coraz gorsze. Kiedyś w ogóle El Dorado było na tym Facebooku, jeśli chodzi o zasięgi, nawet naturalne, organiczne. Ja swój biznes bardzo, bardzo rozchulałam na grupach na Facebooku, na Facebooku, na fanpage’u. Teraz jest już to bardzo, bardzo trudne. Ewentualnie możesz poświęcać dużo czasu, może coś z tego będzie, albo ewentualnie zapłacić. Jak zapłacić? Możesz mieć lepsze zasięgi, ale niekoniecznie.

Reklamy na Facebooku

Słuchajcie, ja na Facebooku jestem od 2011 roku. Najpierw osobiście, potem też i w 2012 fanpage’a założyłam, wydaje mi się, że w 2012, bo wtedy firmę zakładałam i ja naprawdę wiem, jak było kiedyś fajnie na tym Facebooku, bo wiem, jakie były świetne zasięgi organiczne, a jak reklamą dopaliłam, to już uch, leciało po prostu, aż było miło. A teraz miałam po prostu też takie sytuacje, gdzie na przykład płaciłam w reklamach 50 groszy za tak zwanego LIDA, czyli osobę, która zostawiła e-mail na mojej stronie internetowej. Czasami nawet miałam i tańsze, i po 20 groszy.

Koszty reklamy kiedyś vs teraz

Jeszcze w zeszłym roku, 2 lata temu powiedzmy na podobne reklamę, 4 złote bym płaciła. A powiem wam tak, że jak w grudniu odpaliłam dokładnie 1 do 1 podobne reklamy, to już, żeby pozyskać jeden kontakt e-mailowy, który może zostanie klientem, a może nie, to już często wychodziło mi nawet 15 złotych. Także słuchajcie, no takie różnice, jeśli chodzi o też pieniądze, jeśli chodzi o reklamy. Piszcie tutaj, że macie wrażenie, że trzeba zapłacić, żeby mieć zasięgi na Facebooku. Nawet płacąc nie ma się aż tak rewelacyjnych wyników na Facebooku. Także naprawdę jest coraz gorzej. Ja widzę, że tutaj coraz więcej piszecie.

Irytujące rzeczy na Facebooku

U ciebie pisze ktoś, że cały czas butiki z ciuchami się pojawiają. Jakieś hotbabki wysyłają zaproszenia. No, się naprawdę przeniosło dużo dziwnych rzeczy na tego Facebooka. Dopiero weszłam na Instagram, a też słyszę, że się kończy. Jestem 30-letnią bumerką, też lubię Instagram na razie, ale wiecie co, to nie… Ja wam zaraz jeszcze opowiem o tym kończeniu się, bo celem tego live’a nie jest przestraszenie was, serio, nie jest. Lydia, moją grupą docelową nie są studenci, tylko dorosłe kobiety pracujące między 30 i 40 znajduje je na Facebooku. Jeśli nie Facebook, dobra, co jeszcze?

Zaraz będziemy rozmawiać. Właśnie o to chodzi, że Facebooka wykorzystuję trochę dla moich starszych odbiorców. Tak, to może się przydać. Ja nie demonizuję Facebooku, ja też nie demonizuję. Zaraz wam jeszcze o tym powiem. Fakt jest śmietnik, ale dobrze ustrukturyzowane grupy fajnie funkcjonują, a że są tam starsi, to chyba dobrze. Starsi mają pracę, są gotowi zapłacić. Dobra, też zauważyłam, że reklamy płatne już nawet nie działają.

Kultura wypowiedzi na Facebooku

Kolejna rzecz, która na Facebooku może być powodem do tego, żeby się wynieść, to jest kultura. Mam wrażenie, że na Facebooku strasznie podupadła kultura wypowiedzi. Jeśli na przykład wrzucę podobny post na Facebooku, na Instagramie, na LinkedInie i gdzieś tam na Twitterze, to że ktoś się dopierniczy na Facebooku, to jest największa szansa. No nie, jeśli jeszcze byłby filmik na YouTubie.

Hejt

Na YouTubie czasami jeszcze, bo tam czasami się, wiecie, wyświetlam jakieś tam filmiki, nie wiadomo komu i to rzeczywiście też ewentualnie różne są komentarze i tam też często z anonimowo dużo osób się, anonimowo wiele osób się wypowiada. Czuję tą anonimowość. No nie mniej jednak, jeśli bym miała zrobić taki przegląd wszystkich mediów społecznościowych, to czuję, że na Facebooku jest najgorzej. Też tak czujecie? I czasami, zwłaszcza pod jakichś takich postach z portali, to po prostu jak się wejdzie tam w te komentarze, to od razu dzień się robi gorszy.

Hermetyczność

Ja przynajmniej tak mam, bo ja bardzo nie lubię hejtowania, bardzo nie lubię po prostu ludzi, którzy wylewają z siebie wszystkie złości, frustracje na innych. Na ulicy by nie podeszli do kogoś, a na Facebooku po prostu wchodzą i wylewają. Żółcie wszystkie. No i kolejna rzecz jeszcze hermetyczność. Jeśli wrzucamy coś na Facebooku, to ci się nie poniesie to długofalowo, wieloletnio. Jeśli wrzucisz post na Facebooku, to nikt go nie będzie odgrzewał za 5 lat.

SEO a Facebook

W przeciwieństwie do bloga, gdzie dzięki SEO tak może być. Na mnie na przykład do tej pory pracują posty, które napisałam 5 lat temu. 5 lat temu, serio. Także tak to wygląda. Piszcie, że tak, zdecydowanie też, że widzicie, że wylewają, pomyję, że strasznie dużo jest hejtu w sieci, a Facebook to kumulacja wszystkich żali. Często się czyta to, co ludzie piszą. To prawda. Dobra, ale czy to jest powód, żeby wychodzić z tego Facebooka? Niekoniecznie. Niekoniecznie, bo to, że rzeczywiście coraz więcej osób widzi, że z tym Facebookiem jest coraz gorzej, nie oznacza, że mamy w tej chwili wyłączyć Facebooka.

Nawet jeśli nie umiera, to zdecydowanie nie jest w szczytowej formie

To nie oznacza, że ja go demonizuję. To oznacza tylko i wyłącznie jedynie jedną rzecz. Ja jestem interaktywna. Ja już widziałam grono.net. Widziałam naszą klasę, gadu gadu, MySpace’a.

Krzywa funkcjonowania Facebooka

I wiecie, jest taka krzywa funkcjonowania, mam wrażenie, social mediów. I Facebook już jest za tym hypem, za tym topem, za tym szczytem. Już powoli wchodzi w dół. I dokładnie wszystkie inne media społecznościowe tak wyglądały. Wiecie dlaczego? Bo to wygląda tak. Jak pierwsze osoby zaczynają korzystać z danego medium społecznościowego, to zazwyczaj to są osoby tak zwane, które lubią nowe jakieś trendy, które rozwijają się, które, jakby to nazwać, które lubią nowości. I zazwyczaj takie osoby nie mają w sobie takiej żali, nie mają w sobie frustracji.

Pionierzy

To są osoby, które szukają, wiecie, są takie, nie chcę tu wiecie generalizować, ale to są po prostu takie, wiecie, takie osoby, tak tacy pionierzy. I te osoby, jak wchodzą w nowe medium, to wiecie, wchodzą właśnie z taką kulturą wypowiedzi. Wchodzą właśnie z takim fajnym poznawaniem tego miejsca. I to nowe miejsce po prostu się, to nowe miejsce się rozwija. Jest takie fajne i super. I właśnie jest ono na początku. Jest na początku niedużo osób i fajnie to zaczyna funkcjonować.

Coraz więcej osób

Potem wiecie, to medium zaczyna się coraz bardziej, coraz bardziej, coraz więcej osób dołącza, coraz więcej osób z tego korzysta. I powoli wchodzimy do tego, wiecie, topu, tak, tego. W momencie, kiedy to medium wchodzi do topu, tak, coraz więcej z tego osób korzysta to. Pojawiają się problemy, a mianowicie trzeba coraz więcej serwerów, żeby utrzymać. Coraz większe są koszty, tak, trzeba zatrudnić coraz więcej pracowników, żeby obsługiwać to. Ci się robi z tego, wiecie, coraz taki większy biznes. Jak się robi coraz większy biznes, to niestety to medium nie może dalej być darmowe. No bo to wszystko kosztuje, tak, utrzymanie serwerów, narzędzi i tak dalej. Zobaczcie, tacy zwykli użytkownicy z Facebooka, którzy korzystają z Facebooka, oni za niego nie płacą, logują się i korzystają z niego, prawda.

Komercjalizacja social media

A jednak Facebook płaci pracownikom, płaci, tak, więc przychodzi moment, w którym takie narzędzia musi zacząć komercjalizować się, żeby utrzymać się, tak, przy życiu, utrzymać ten napływ nowych użytkowników. I wtedy pojawiają się właśnie reklamy, no, ucinanie zasięgów naturalnych, żeby te osoby, które płacą i tak naprawdę finansują to narzędzie, były priorytetyzowane, tak, i tak wygląda.

I wiecie, i potem przychodzi jeszcze większy top i tu wtedy właśnie przychodzi ten problem, bo przychodzą właśnie te osoby, które nie są pionierami, które nie są trendseterami, to przychodzą właśnie, brzydko to brzmi, no, przychodzą masy, przychodzą właśnie osoby, które mają gdzieś tam, no, niższą tą kulturę wypowiedzi, które może nie są osobami, które chcą się rozwijać, tak, i jest tych osób bardzo, bardzo dużo i wtedy to medium traci na tym, no, traci na tym, ale tak to wygląda, tak to wyglądało w wielu różnych miejscach. Ja też, jak nasza klasa się dopiero pojawiała, to wiecie, pojawiały się tam pierwsze osoby, tam naprawdę była wysoka kulturę wypowiedzi, ale potem się to coraz więcej osób pojawiało i dzisiaj znowu tutaj pojawiał problem.

W takim razie co warto mieć prócz Facebooka?

I ja dokładnie, ja już to widziałam tyle razy i ja to widzę na Facebooku od już dłuższego czasu, także patrząc na to, co się działo z poprzednimi mediami i teraz ja widzę, ja widzę, bo wiecie, ja mam taki big picture i ja też mam wśród moich top 5 talentów galupa bezstronność, więc ja potrafię tak, wiecie, zrobić taki krok do tyłu i sobie popatrzeć na to i tak, no, trzeba pomyśleć, gdzie się wynosić z tego Facebooka, nie? Ja to mam w sobie już tam od ponad roku dwóch, tylko że ze względu na Agusie po prostu nie miałam też przestrzeni, żeby znaleźć przestrzeń na te alternatywy, chociaż ja alternatywy do social media zawsze budowałam, tak? I alternatywach też wam opowiem.

Moja strategia działania nie opiera się w 100% na Facebooku

Teraz chciałabym wam troszeczkę powiedzieć o strategii, której ja też sama u siebie wykorzystuję, a mianowicie, opieraj się na 100% na Facebooku, bo to, co teraz się dzieje, ludzie teraz będą się przenosili, ja myślę, że na Instagrama i potem z Instagramem dokładnie to samo się stanie, potem z Instagrama będą się przenosić jeszcze gdzieś indziej, może powstanie coś nowego i wiecie, i to będzie tak wyglądać.

Nie możemy opierać się w 100% czy to na Facebooku, czy to na Instagramie, czy na innych social mediach, tylko i wyłącznie własne miejsce w sieci, własny blog, newsletter, gdzie mamy kontakty, to nigdy nie przeminie. Także to jest przede wszystkim ważne.

From Love to Travel pisze, a co do Facebooka? To nie wchodzimy, ale drastycznie zmieniamy swoje działania i stawiamy na bloga i newsletter i to zawsze będzie. Niezależnie od tego, jakie będą social media, to newsletter, blog zawsze będą na czasie, tak? Poszukaj alternatyw. Od alternatywach ja za chwilę wam będę mówiła. I kieruj tych odbiorców do tych alternatyw, czyli na Facebooku przypominajcie, słuchajcie, znajdziecie mnie jeszcze na Instagramie bo najlepiej właśnie kierować do tych zapisów na newsletter. To jest genialne. W interaktywnej paczce będą szkolenia dotyczące newslettera.

Czy warto mieć konto na Facebooku?

Cały marzec będziemy poświęcać, ale nie można teraz do interaktywnej paczki dołączyć. Dopiero następny nabór będzie 8 marca w Dzień Kobiet. Ale za to interaktywna akademia teraz, żeby wyklikać ewentualnie bloga. No i przede wszystkim nie usuwajcie Facebooka. To, że ja wam to wszystko mówię, to nie znaczy, że mamy usuwać Facebooka. Zostawcie go, bo to, co ja wam właśnie mówię, ja w statystykach u siebie na blogu widzę. Słuchajcie, z Facebooka, jak już ktoś wejdzie do mnie z Facebooka, to w porównaniu do innych social mediów jest większa szansa, że zostawi u mnie w sklepie pieniądze. To jest istotne.

Więc nie robimy pochopnych rzeczy, pochopnych decyzji, tylko wchodzimy w statystyki najlepiej. Dobrze sobie Google Analytics podpiąć z u-commercem, zwłaszcza jeśli macie sklep i zarabiacie na nim i zobaczyć właśnie źródła, skąd przychodzą osoby, które zostawiają pieniądze. Tam trzeba sobie cele skonfigurować. Zresztą ja w Akademii WordPressa też pokazuję, jak to pokonfigurować, żeby sprawdzić, ile pieniędzy zostawił ktoś, skąd przyszedł. Bo domyślnie tego, przepraszam, w WordPressie Google Analytics nie ma. Tam trzeba pokonfigurować kilka rzeczy.

Wybierz social media, które lubisz najbardziej

Także tak to wygląda i moje strategie są takie, że słuchajcie, ja tworzę na przykład, wybieram sobie te social media, które najbardziej lubię i w moim przypadku to jest ostatnio Instagram i przygotowuję treści na Instagram i ja je po prostu jeden do jeden przerzucam na tego Facebooka.

Messenger informacje

Kolejna rzecz, którą możecie zrobić, to jeśli też po prostu coraz was mniej jest na tym Facebooku, to sobie podepnijcie pod Messengera informacje, że słuchajcie, różnie bywa, czasami uciekają, wrzucane są do inne nasze wiadomości. Jeśli chcesz mieć pewność, wiecie, taka zwrotka, jak ktoś próbuje się z tobą kontaktować, dzięki za kontakt, ale jeśli chcesz mieć pewność, że tobie odpowiem, że do mnie dotrze w ogóle twoja informacja, napisz do mnie na maila i podajcie tego maila, bo to jak dużo mi na przykład wiadomości gdzieś, bo ktoś napisał jako wiadomość u mnie na fanpage uciekła, to mi się wcale nie mieści.

Uważaj, by nie stracić klientów w ten sposób

Ostatnio w ogóle w interaktywnej paczce miałyśmy taką dyskusję o Facebooku i dziewczyny mi mówiły, słuchajcie, przynajmniej 10 dziewczyn napisało, że straciło klientów, bo napisały do nich w ogóle na profilu jeszcze prywatnym na Facebooku i trafiło w inne, na przykład niedopięły zlecenia przez to. Także przekierowujemy na maila, przekierowujemy do alternatyw i na tej podstawie możemy zrobić coś lepiej, czyli nie usuwamy tego Facebooka, ale przygotowujemy sobie grunt, zwłaszcza wśród społeczności naszej, do tego, żeby te osoby przenieść gdzie indziej.

Oznaczenie “wszyscy” w grupach

Jeśli mamy grupy na Facebooku, to kilkukrotnie możemy skorzystać z takiego oznaczenia wszyscy w komentarzu, żeby powiadomić, że słuchajcie, na przykład wynoszę się z tej grupy, dołączcie teraz do forum, ale o tych alternatywach za chwilkę, albo zapiszcie się na newsletter, żeby być powiadomionym o informacjach, które są u mnie. Ja myślę, że ten Facebook jeszcze kilka lat może i pociągnie, także ze spokojem, tylko że pytanie, jak nasze zdrowie psychiczne przy jego używaniu. Także ja proponuję, żeby rzeczywiście, jeśli będziemy z tego Facebooka korzystać, to na swoich zasadach naleźć sobie swoje zasady, czas, na którym spędzamy.

A, ja jeszcze tutaj zapomniałam o tych powodach dotyczących wynoszenia się z Facebooka. Czy też tak macie, że jak wyjdziecie, żeby biznesowo coś zrobić na Facebooku i nagle, wiecie, 10 czerwonych cyferek, że jakieś powiadomienia, coś tam, i potem po 15 minutach, a potem ja weszłam na tego Facebooka, zdarza wam się to? Mi się zdarza, nie?

Planowanie postów na Facebooku

Więc ja już biznesowo, jeśli coś robię na Facebooku, tu też jeśli chodzi o strategię, to ja posty nowe, jeśli na Facebooka planuję, to ja planuję przez planner, nie wchodzę na Facebooka, tylko ja wykorzystuję taką aplikację Hootsuite i ja poprzez nią planuję publikację na Facebooku. I poprzez tę aplikację od razu ten sam post jest publikowany na Facebooku, na fanpage’u, na grupie. I czy tam jest też profil prywatny? Chyba też. I na profilu prywatnym, więc ta sama po prostu jeden post od razu automatycznie mi się w 3 miejsca wrzuca i robię to z zewnętrznego narzędzia, żeby na Facebooka nie wchodzić. Także tak to wygląda w moim przypadku.

Narzędzia, z których korzystam

I absolutnie nie, dobra, prosicie, żeby powtórzyć nazwę narzędzia. Hootsuite, tak się to narzędzie nazywa, ono jest płatne, ale mamy, słuchajcie, mamy wiele narzędzi do planowania postów. Ja wierzę, że to są wirtualne asystentki, które korzystają z różnych narzędzi do planowania postów, więc jeśli tu jesteście, to proszę, podzielcie się nazwami narzędzi, które wy wykorzystujecie do planowania postów, bo jest ich naprawdę mnóstwo, jakiś buffer, planoly, coś takiego. Jest ich na pewno dużo. Ja wam z głowy tych wszystkich nazw nie powiem, ponieważ ja korzystam głównie z tego jednego, a tych do planowania postów jest tak dużo. Swoją drogą, jak już tu jesteśmy, pokażę, wiecie, uczymy się najlepiej na praktyce, więc wam teraz to pokażę, co ja zrobię. A mianowicie, mam spisanych trochę narzędzi do planowania postów.

Pobierz narzędziówkę

Zapraszam was do mojego newslettera, w którym możecie się zapisać olag.pl/narzędziowka. Narzędzia, które wykorzystuję. I tam jest kilka takich narzędzi do planowania postów. I zobaczcie, mam nadzieję, że wam się to utrwali, że teraz przygotować jakiś lead magnet, jakieś narzędzia, gdzie osoby mogą się zapisać, pobrać, a wy dostaniecie kontakt do tej osoby. Więc teraz zrobiłam przykład, w jaki to sposób zrobić. A dla was zadanie domowe. Dla was jest zadanie domowe na dzisiaj takie. Przygotujcie posta na Facebooka, fanpage, grupa, profil prywatny, w którym pokażecie, napiszecie, że słuchajcie, przygotowałam taki bonus. Jeśli nie macie bonusu, to zadanie domowe, żeby je przygotować, możecie tutaj go pobrać. I zaplanujcie sobie w jakimś narzędzie, w którego korzystacie. Poczekajcie, bo ja tutaj nie pokazuję teraz tych map myśli. Może się cała pokazuje.

Zapisz się do mojej narzędziówki

Więc i dla was to zadanie domowe jest takie, żebyście napisały post, w którym napiszecie, słuchajcie, przygotowałam taki i taki dla was bonus i z tego bonusu możecie skorzystać i wysłać link do tego narzędzia, do zapisu się na newsletter. I teraz zadanie do was. Jeśli wykorzystujecie Asana, Trello, bądź inne narzędzie, do których zresztą też piszę w tej narzędziówce, którą przed chwilą napisałam, do swoich zadań, to wklepcie w tej chwili zadanie cykliczne, co miesięczne albo co może być co miesięczne, w którym będziecie zachęcać właśnie w social mediach do tego, żeby ktoś się zapisał na was newsletter i pobrał jakiś bonus.

Newsletter

Albo po prostu zapisał na newsletter, bo na przykład chcecie zmniejszyć swoją działalność, w social mediach są obcinane zasięgi, napisać po prostu kawa na ławę, co się po prostu dzieje i że teraz będziecie po prostu większość komunikacji zrobić newsletterowo, albo będzie komunikacja jeden do jeden, ale tam masz po prostu pewność, że nie utnie ci zasięgu i nie przegapisz nic.

Bonus za zapis na newsletter

Albo zaproponować jakąś zniżkę za zapis, tak? I tak dalej, i tak dalej. Także to jest dla was zadanie domowe, OK? Umowa. Napiszcie na czacie umowa, jeśli się zgadzacie, że umowa. Nie musicie tego zrobić dzisiaj, jeśli nie macie takiego narzędzia pierwszego postu, po prostu jeśli nie macie jeszcze takiego bonusu, który przygotujecie, to zadanie sobie w sklepcie zrobić ten bonus. I słuchajcie, ja wiem, że często jesteśmy w swoim biznesie zamotani, tak, że tu i teraz muszę pozyskiwać klientów, żeby opłacać aktualne ten i nie macie czasu, żeby patrzeć przyszłościowo, ale uwierzcie mi, założenie tego newslettera, stworzenie takiego lid magnetu, przypominanie o tym w social mediach, to jest przyszłościowe patrzenie o waszej marce.

Mail do zabezpieczenie biznesu online

I że w momencie, kiedy rzeczywiście ten Facebook umrze po prostu tak, że nikt nie będzie nawet chciał go reanimować, to wy będziecie zabezpieczone, bo będziecie miały maila. Proszę, zróbcie to dla siebie, dla swojego biznesu, dla swojej rodziny, jeśli wasz biznes utrzymuje rodzinę. Serio? Umowa? Umowa, umowa. O, ja mam bonus na Walentynki, umowa, umowa. Wykładnie miałam w planach taki post. Dobra, a teraz mam jeszcze dla was jeden mały prezent. Jeśli już macie taki bonus, jakiś newsletter, wiecie, lid magnet, po zapisie na newsletter, to mam do was prośbę. Napiszcie, mamy tutaj 200 osób, które są na żywo. Napiszcie na czacie, jaki macie bonus i wyślijcie do niego linka. Być może inne osoby, które są tu z nami na żywo, będą takim tematem zainteresowane i złapiecie jeszcze przy okazji dzisiejszego spotkania jakieś kontakty osoby, które będą zainteresowane waszą działalnością. Także tak to wygląda.

Interaktywna Paczka

A jeśli być może jesteście w interaktywnej paczce, to tam też macie przestrzeń na to wśród 500 osób, które też się dzielą swoimi materiałami.

Mamy tam kanał wsparcie promocyjny, w którym możecie wrzucać treści. Piszcie, trzeba stworzyć polską twarze książkę, bo już czas, a z mailem masz absolutną rację, już była nasza klasa. Mówicie dzięki za ten live. Dobra. Super. Dokładnie miałam w planach taki post, umowa, zrobię bonus do szufladki, bo nie mam jeszcze strony i newslettera. Ustawiałam go na wszystkich social mediach, również tutaj na YouTube w zakładce społeczność. Pięknie. I słuchajcie, link do tego bonusu wrzucacie w profilach. Na Facebooku, w osobistym, fanpage’u, w grupie, na coverze. Wszędzie po prostu tym krzyczymy. Gosia pisze, od dawna myślę o newsletterze, ale nie wiem, co mogłabym w takim newsletterze zaproponować klientom. To samo, co w social mediach możesz. Albo coś więcej. Już dawno mamy, a nawet dwa zaraz wrzucimy. Super.

Facebook umiera – jakie są jego alternatywy?

Alternatywy dla fanpage’a, no, nie będę odkrywcza, strona internetowa i newsletter. To jest podstawa. Na stronie internetowej po prostu możecie zrobić zapis na newsletter. Strona internetowa też pięknie się pozycjonuje. W przeciwieństwie do social mediów, gdzie nasze posty żyją do trzech dni, to te trzy dni to jest naprawdę sukces. Tak na stronie internetowej, słuchajcie, jak ja zaszłam w zagrożoną ciążę, ja przez rok nie mogłam pracować, serio. W social mediach trochę były takie odgrzewane kotlety, wiecie, w stylu, że jakieś tam posty wrzucane, jakieś tam przypominanie o produkcie, które mam w ofercie, ale to szału nie było, jeśli chodzi ze sprzedaży z tych social mediów, jeśli nie świeciłam twarzą.

Blog – jedna z podstaw dla biznesu online

Natomiast bloga, jak zaszłam w ciąży, był 2019 rok, ja blogę założyłam grudzień 2015, czyli takie pełne, 2015, 2016, 2017, takie pełne trzy lata prowadzenia bloga. Ja przez pełne trzy lata prowadzenia bloga miałam 20 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie z samego bloga. I słuchajcie, przez cały rok, jak ja nie mogłam pracować, bo byłam w tej ciąży, potem Agusia się przedwcześnie urodziła i się skupiałam na niej, te 20 tysięcy osób miesięcznie zaglądało.

I słuchajcie, oni googlali sobie frazę, kurs WordPressa i kupowali ten kurs, po prostu. Wchodzili do mnie na bloga, jakieś konkretne posty. Ja do tej pory mam bardzo wysokie statystyki właśnie z SEO. Gdybym opierała się tylko na social mediach i przestała przez rok pracować, to ja bym gryzła parapet, serio, serio. A tak nie musiałam iść na L4 w tej ciąży zagrożonej, nawet nie opłacałoby się iść na L4. Nie musiałam zamykać działalności, bo ona sobie świetnie dawała radę.

Szkolenie z newslettera

Dzięki Ola za możliwość promocji na live. OK, dobra. Także strona www i newsletter. Jeśli chodzi o newsletter, to w interaktywnej paczce, jakbyście chciały dołączyć albo jesteście, będzie w marcu szkolenie przeze mnie poprowadzone dotyczące Mailerlite’a. To jest narzędzie, które ja polecam na start, żeby zrobić newsletter. A wiecie, miesiąc w interaktywnej paczce to jest 37 zł, więc gdzie wy szkolenie z Mailerlite’a za 37 zł złapiecie. Chyba nigdzie. Także 8 marca sobie klepcie, żeby dołączyć. Zresztą też w interaktywnej akademii WordPressa też jest więcej o newsletterze.

Gdzie grupy skoro nie na Facebooku?

Alternatywy dla grup ja widzę dwa. Na Discordzie na przykład w interaktywnej paczce pracujemy. Albo jeszcze bardziej pewne narzędzie, bo wiecie, Discord to też jest narzędzie, które może przeminąć, może się tak wydarzyć. Więc jeszcze pewniejsze narzędzie to jest forum dyskusyjne.

Ja na przykład do mojej interaktywnej akademii WordPressa stworzyłam forum dyskusyjne, na którym ja teraz, wiecie, żeby prowadzić konsultacje dla kursantów, chodzę na forum i ja widzę, jakie komentarze były ostatnie, jakie pytania się pojawiły ostatnio, ja nic tam nie przegapię. I zupełnie inna jakość dyskusji. Nie ma żadnych cyferek, które gdzieś dodatkowo mnie nie rozpraszają. I jak coś tam gdzieś będzie chciał ktoś dopytać, to to nie zniknie. Fora kiedyś pięknie funkcjonowały. Potem Facebook trochę to wyparł, ale teraz, jak Facebook schodzi, wiecie gdzie, do wielkiego dołka w ziemi, to myślę, że te fora zostaną wskrzyszone po prostu. Bo wiele forum funkcjonowało bardzo dobrze, nawet w czasach Facebooka i teraz czuję, że znowu wiele fur powstanie.

Czy osoba dopiero zaczynająca powinna inwestować czas w rozkręcenie Facebooka?

Dobra, jeszcze tak patrzę. Ania, o, dobre pytanie. Jak ktoś dopiero zaczyna i nie ma jeszcze Facebooka rozbudowanego, to warto w ogóle w tym momencie inwestować czas w jego rozkręcenie? Ania, to jest trudne pytanie, nie wiem. Nie mogę ci powiedzieć, że warto albo nie warto, ale mogę ci powiedzieć, co ja bym zrobiła. Tu mój, wiecie, ten galop z bezstronnością wchodzi. Bo trudno po prostu przewidzieć, co się wydarzy i jak to będzie wyglądało.

Fanpage bez inwestowania czasu

Chociaż ja czuję po kościach, co się wydarzy, ale ja na twoim miejscu, jeśli bym dopiero teraz zaczynała, bym stworzyła fanpage’a na Facebooku. Bym stworzyła fanpage’a na Facebooku i tylko bym nie inwestowała w niego czasu. A mianowicie bym stworzyła ten fanpage, bym stworzyła opis o sobie, cover, stworzyła tą taką notkę w stylu do kontaktu, że dzięki za kontakt, jeśli chcesz mieć pewność, skontaktuj się tutaj. Dlaczego? Bo multu osób ciągle firmy. Co jest ciekawe?

Facebookuje, tak jak się mówi Google, a to wiesz, że szuka na przykład godzin otwarcia na Facebooku, kontaktu na Facebooku, są takie osoby. Najlepsze jest to, ja wczoraj w weekend byłam u rodziny i gdzieś tam szukaliśmy lokalnie firmy pszczelarza, bo tam miód chciałam załatwić nowy, wiecie, od lokalnego pszczelarza, a nie z marketu. I moja rodzina, wiecie, gdzie szukała kontaktu telefonicznego do tej firmy, do tej rodziny, która te ule ma, na Facebooku. Ja tak patrzę, wiecie, z telefonu, co tam wujek robi. Aha, szuka pszczelarza na Facebooku, nie? Ok, więc ja myślę, że to jest powód, dla którego na tym Facebooku warto być. Widzicie, co ja mówię? Czy Facebook umiera, czy to czas, aby wynieść się z Facebooka? Ja uważam, że odpowiedź na to pytanie brzmi nie.

Czas znaleźć alternatywy dla Facebooka

To nie jest czas, żeby wynieść się z Facebooka. To jest czas na to, żeby znaleźć alternatywy do Facebooka i powoli, bezpiecznie je pokazywać na Facebooku. I stworzyć też takie ramy dla siebie, komfortowe dla siebie, korzystania z tego Facebooka, czyli korzystam z niego na przykład w poniedziałki, w tych godzinach, tak? I Aniu, ja na twoim miejscu bym po prostu robiła to, co u siebie aktualnie.

Czyli jestem głównie na moim blogu, to jest moja podstawa. I na przykład mniejsze, krótsze zajawki robię na Instagrama i jeden do jeden kopiuję to tym narzędziem do planowania na Facebooka. I uważam, że to jest najbezpieczniejsze podejście, nawet jeśli dopiero zaczynamy. Czyli nie, że dopiero zaczynasz i robisz tylko Facebooka, to absolutnie nie, ale że jesteś tam i widać cię na nim. Tu piszecie, że twój e-book nauczył mnie wiele. Jakieś 3 lata temu z niego korzystałam. Tworzę darmowego e-booka, ale nie mam newslettera, tylko IG i Facebook. Myślę, że warto założyć, zanim będę miała gotowy produkt. Tak, tak, newsletter od razu zakładamy, od razu. Już będziesz miała kontakty, jak wydać ten produkt. Mało tego, nawet powiedz, zrób ten newsletter, że dostaniesz powiadomienie, jak wreszcie się ten produkt pojawi.

Co z forami?

No, Kaja mówi, że przyznam, że fascynuje mnie, że Facebooka, który wykosił fora i czaty migrujemy na czat, Discorda i fora w nowej wersji. Bo my jako ludzie potrzebujemy miejsca, w którym dyskutujemy. Potrzebujemy miejsca, gdzie znajdziemy wsparcie, gdzie znajdziemy wiedzę. Tylko zmieniają się narzędzia.

I to jest, wiecie, ta krzywa, o której ja Wam powiedziałam. Według mnie, według moich spostrzeżeń Facebook był tu, tu. Ostatnie lata był tu, na topie, a w tej chwili jest gdzieś tu. Więc jeszcze mamy czas, mamy czas. Ja uważam, że naprawdę mamy czas. Facebook będzie jeszcze robił różne akcje reanimacji. Nie wiem, czy one się sprawdzą. Według mnie one się nie sprawdzą, bo za duże masy przybyły na Facebooka i ta jakość, jakość jest coraz gorsza. I teraz po prostu będziemy się przenosić na nowa. Sądzę, ale fakt, to jest fascynujące. Ja to widziałam już tyle razy. Dlatego chcę właśnie stronę własną wyklikać, mieć wszystko w jednym miejscu, to, co za free oferuje, a sklep, zresztą pomysłów, które mam w głowie. Dokładnie.

Jak stworzyć forum?

Jak stworzyć forum? Kasia pyta. Kasiu, w Interaktywnej Akademii WordPressa nagram taką lekcję i pokażę. Na podstawie forum, bo teraz jestem świeżo w tym temacie. Ta lekcja myślę, że się pojawi niedługo, bo dosłownie teraz w tym tygodniu będę ją nagrywała, bo dosłownie jestem po dużym researchu i w zeszłym tygodniu pojawiło się forum u mnie na blogu i mogę wam zaproponować fajne rozwiązania do wdrożenia forum. Więc w Interaktywnej Akademii WordPressa jest taki materiał, jak zrobić forum dyskusyjne.

Budowanie wizerunku na Facebooku

Ania mówi, uważam, że aktualnie ryzykowne jest budowanie biznesu wyłącznie na Facebooku. Ludzie budują biznesy w Facebooku latami, a potem z dnia na dzień mają konto zablokowane i tracą wszystko. To jest kolejny powód, który warto jeszcze dopisać, że można łatwo zablokować. Blokada na Facebooku wcale nie jest taka trudna do otrzymania. Mówicie, że Facebook to dodatkowy billboard, to czas na zabezpieczenie się na przyszłość. Super, dzięki wielkie. Ja będąc tylko na Facebooku też się czuję, jakbym dopiero zaczynała.

Co warto robić, by zaistnieć online?

Jak to zrobić? Jak to wszystko zrobić? Załóż przede wszystkim stronę internetową. Optymalizuj ją pod SEO. I ciesz się ruchem z SEO, tak? Czyli jak to możesz zrobić? Jeśli potrzebujesz w tym wsparcia, to mam dla ciebie e-book SEO. Jest on u mnie na blogu olagościniak.pl. Ale ja myślę, że to, co może być ciekawsze dla was, to jest Interaktywna Akademia WordPressa.

Interaktywna Akademia WordPressa

I słuchajcie, nabór mamy 20 lutego do 5 marca. Jeśli jesteście w interaktywnej paczce, nabór się zaczyna dla was 19 lutego, bo jest ograniczona liczba miejsc, a paczka ma zawsze lepiej. I macie możliwość wstępu po prostu dzień wcześniej, że będą te miejsca dla was gwarantowane. Czyli nabór jest do 5 marca lub do zajęcia 250 miejsc. Nie wiem, jak długo ten nabór potrwa. Więc 20 lutego nabór dla osób spoza paczki się zacznie o godzinie 9.00. Dlatego, jeśli chcecie stworzyć, wyklikać własną stronę internetową z newsletterem i zabezpieczyć się, to zachęcam was do tego, żeby sobie wbić tę datę 20 lutego, 9, 20 lutego, to jest chyba poniedziałek? Tak, poniedziałek.

Czy IAW równa się kurs WordPressa?

O, Ania dobre pytanie zadaje. Czy Akademia WordPressa to jest to samo co Kurs WordPressa? I tak, i nie. Za chwilkę wam powiem, bo widzę, że jest dużo pytań. Czy chcecie, żebym wam więcej o Akademii WordPressa powiedziała? Jeśli tak, to napiszcie tak słowo w komentarzu, to wam więcej na ten temat powiem. A druga rzecz to jest konkurs. I teraz, wiecie co, ja już tutaj schowam to, ten moje diagramy z apki coogle. Też jest w narzędziówce, którą wrzucałam. I teraz słuchajcie, pod adresem. O, mówicie, że tak, więcej napisać o Akademii. No jasne, oczywiście, że zaraz wam powiem, bo był rebranding, więc się trochę pozmieniało. Ale zacznę od tego konkursu, przypomnienia. Konkurs. Konkurs jest pod, chociaż tam też pod tym artykułem na blogu dotyczącym dzisiejszego live’a. Ja tutaj dołożę jeszcze podcast z dzisiejszego materiału i też transkrypcja. Ale konkurs macie na samym dole.

Interaktywna Akademia WordPressa

I teraz wam więcej opowiem jeszcze o Akademii. Bo mówicie, że tutaj tak, chcecie, żeby więcej opowiedzieć o Akademii. Tak, tak, tak, tak, tak, dobra. To słuchajcie, Akademia to jest trochę taki rebranding. Bo ja wcześniej w swojej ofercie miałam wiele kursów. Kurs WordPressa, kurs WooCommerce, a twój kurs Online, tego było dużo. Sporo osób się myliło. Wyglądało to tak, że ja teraz zrobiłam rebranding całości i pojawia się Interaktywna Akademia WordPressa, w ramach której wybieracie kursy, do których chcecie dołączyć, tak.

Jeśli chodzi o tą Akademię, to z Akademią wyklikujecie własną stronę internetową lub i platformę do sprzedaży e-booków, kursów online, produktów fizycznych, konsultacji, konferencji, ale też możecie założyć forum na swojej stronie, bo też ta lekcja z forum będzie dograna. I teraz nabór będzie, tak jak mówiłam, 20 lutego, 5 marca od godziny dziewiątej bądź od 19 marca dla interaktywnej paczki. Bądź do 5 marca, bądź do zajęcia 250 miejsc w Akademii. I teraz to wygląda tak. W ramach Akademii macie kursy online, do każdego kursu online są workbooki, są konsultacje na forum dyskusyjnym, certyfikaty, quizy, grywalizacje.

WordPress i Wocommerce w Interaktywnej Akademii WordPressa

I w ramach Akademii są dwa kursy do wyboru. Ten albo drugi, albo obydwa. Kurs WordPressa i tu wyklikujecie swoją stronę internetową. Tu też będzie forum dyskusyjne, ten dodatkowy materiał. Tu możecie zobaczyć spis treści. To jest 30 godzin, przepraszam, tam jest 18 godzin nagrań, a zazwyczaj, jak ankietowałam kursantów, to 30 godzin wyklikiwali własną stronę internetową. I jest jeszcze kurs e-commerce, który ma nazwę sprzedam. On jest według mojej metody sprzedam. I on ma 8 modułów, 11 godzin nagrań i z tym kursem wyklikujecie na swojej stronie internetowej na WordPressie sklep.

Od zera do biznesu online

Czyli jeśli nic nie macie, a chcecie zrobić sklep online, będą potrzebne dwa kursy. Kurs WordPressa, żeby zrobić stronę i ją urozmaicić o sklep online. Urozmaicić, złe słowo, rozwinąć, tak? Natomiast jeśli już macie stronę na WordPressie, a chcecie zrobić sklep, wystarczy kurs sprzedam. Albo jeśli chcecie zrobić tylko stronę wizytówkową, forum, nie chcecie sklepu, to tylko kurs WordPressa.

Semestr zimowy IAW

Semestr zimowy się teraz zacznie 6 marca, czyli nabór jest od tego 20 lutego do 5 marca, aż semestr się zaczyna 6 marca. Możecie też dostać certyfikat. I teraz dwie ważne informacje. Pierwsza ważna informacja jest taka, moja firma jest w rejestrze instytucji szkoleniowych.

Dotacja z urzędu pracy

Jeśli ubiegacie się o dotacje z Urzędu Pracy albo to możecie sfinansować dotacjami mojej kursy. Bo to rejestr instytucji szkoleniowych prowadzony przez Urzędy Pracy, tak? Jeśli potrzebujecie jakąś ulotkę do Urzędu Pracy, to możecie ją pobrać. Natomiast jeśli chcecie, żeby wasz pracodawca sfinansował wam kurs, to macie ulotkę dla szefa i możecie pobrać i zyskać nowe kompetencje. Jeśli chcecie też, możecie też zaproponować pracodawcy, żeby z dotacji na Urzędu Pracy dla swoich pracowników skorzystali i też ten kurs wtedy z dotacji mogą zagwarantować.

Studenci moich kursów

W moich kursach było do tej pory 8 tysięcy studentek i studentów. Średnie oceny tych kursów to jest 5,5 na 6, tak? I teraz jak to wygląda? Mamy tutaj do wyboru. W ramach akademii kurs WordPressa dostęp na 6 miesięcy, w ramach którego macie kurs, te wszystkie lekcje wideo, które przed chwilą były Workbook, forum dyskusyjne, certyfikat. Albo sam kurs WooComersa dla osób, które już mają stronę internetową, a chcą rozwinąć o sklep, to jest kurs sprzedam. To jest kurs sprzedam, czyli ten kurs WooComers sprzedam, workbook.pdf, dostęp do forum dyskusyjnego, certyfikat. Albo zestaw obydwu i zobaczcie, stówkę tylko trzeba dołożyć i jest zestaw obydwu i to wychodzi taniej. I są też pakiety roczne i tak naprawdę pakiety roczne są od dwie stówki, dwie stówki się dokłada do każdego z tych pakietów i macie już wtedy dostęp na cały rok.

Płatność za Akademię

Jest jednokrotna, nie jest to płatność subskrypcyjna, czyli jak się skończy to 6 miesięcy, automatycznie żadna płatność nie jest pobierana, ale jeśli byście chciały przedłużyć dostęp, to dostajecie kod rabatowy na 40% taniej na przedłużenie na kolejny taki sam czas albo krótszy, bo jeśli byście chciały, macie na rok, a chcecie na ten, to wtedy do tego dostaniecie te 40% taniej i możecie sobie wtedy przedłużyć ten dostęp, ale wymaga to działania z waszej strony, żeby to przedłużyć.

Dostęp

Dostajecie od razu po zakupie, czyli jak tego 20 dołączycie, czy tam 19 jako paczka, od razu dostajecie dostęp na lekcje i dostajecie na ten czas, który jest wykupiony, na 6 bądź 12 miesięcy. Także tak to wygląda. Moją akademię, moje kursy są polecane przez Forbes Woman i teraz jeszcze ważna rzecz, ja tutaj wstanę i też pokażę. Moje kursy, ja skupiam się w tych kursach na tym, żebyście wy miały efekty.

Interaktywna Gala

W moich kursach raz w roku robię galę interaktywną, w grudniu ona teraz będzie w tym roku, na której ja wam daję medale. I to są medale dla osób, które na swoich biznesach wyklikanych w moich kursach osiągnęły konkretne efekty finansowe. Złoty medal, ja wam to może pokażę, czekajcie bliżej siebie, złoty medal dla osób, które wykręciły milion na swoim biznesie, który na swoim biznesie, który był wyklikany z moimi kursami. Srebrny medal za pół miliona i brązowy medal za 100 tysięcy. I słuchajcie, to są legitne medale metalowe, które ja wam wręczam.

Wręczam medale

Wystarczy tylko taki screen bez wrażliwych danych z platformy sprzedażowej, że taki przychód został osiągnięty. To nie jest przychód roczny, to jest przychód, od kiedy została platforma wyklikana. Już część osób ma te medale wręczone, w zeszłym roku były wręczane te medale. Już Aga Gaczkowska z Oplotki ponad milion osiągnęła. Aga Pojda, która jest wirtualną asystentką ponad 100 tysięcy, ale ponad 100 tysięcy u Agi to akurat była sytuacja, że ona była w moim kursie, jest moją kursantką kursu Woo, czyli jakby klikać platformę sprzedażową.

Najlepsze przychody wśród kursantek

I ona po prostu dla swoich klientów jako wirtualna asystentka zarobiła 100 tysięcy złotych na swoich wynagrodzeniach przy wyklikiwaniu sklepów dla swoich klientów. Także tych medali tutaj więcej zostało rozdanych. Aga Poyda dostała, Marta Woźna, Agnieszka Werecha-Osińska z Poto do kwadratu, Nina Wojtyra, Klaudia Łapa, to wszystko są dziewczyny, które są moimi kursantkami, które osiągnęły konkretne rezultaty po wyklikiwaniu swoich miejsc albo miejsc dla swoich klientów. Kolejna rzecz to jeszcze tutaj możecie zobaczyć efekty prac moich kursantek i najczęściej zadawane pytania. Nabory są dwa razy w roku. Słuchajcie, bo widzę, że to na czacie piszecie, dziewczyny, polecam kursy Oli, są świetne, warto zainwestować. Jeśli jesteście po moich kursach, napiszcie na czacie, po jakich jesteście kursach i co wyklikałyście.

Dostęp dostajecie od razu po zakupie. Nabory są dwa razy w roku. Teraz będzie właśnie ten 20 luty, 5 marca, 250 miejsc, a następny będzie dopiero… źle napisałam tutaj, muszę zmienić. Następny będzie 20 sierpnia, 5 września. Następny będzie nabór.

Co, jeśli to nie dla mnie?

Czy mogę zrezygnować? Tak, dostęp do akademii jest w formie jednorazowej płatności na początku semestru i jeśli czujesz potrzebę przedłużenia, to wtedy dostaniesz maila z możliwością ze zniżką 40%, ale opłata za przedłużenie nie jest pobierana automatycznie.

Raty

I teraz słuchajcie, jeśli byście potrzebowały raty, ja osobiście nie daję takich rat, ale w przelewach 24 jest opcja PayPal. Można tam rozbić na 4 raty bądź opóźnić płatność o 30 dni. Ja nie jestem zwolenniczką rat i kredytów, dlatego nie będę wam polecała tego rozwiązania, mówię tylko, że jest. Natomiast ja raczej polecam wtedy poczekać po prostu na następny nabór.

W tym roku, we wrześniu, koniec, przełom sierpnia, września, nabór będzie w tych samych cenach, co teraz. Zmianę cennika przewiduję w następnym roku. Także tak to wygląda. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, to możecie pisać na czacie bądź na kontakt@olagosciniak.pl, jeśli się tutaj oglądacie powtórkę tego materiału, do czego zachęcam. Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie, ja tutaj jeszcze spojrzę, co tu się dzieje na czacie. Magda mówi, że jestem w trakcie kursu WordPressa i sprzedam, ja klikam już stronę z kusem WP.

Wasze komentarze

Jestem w trakcie klikania strony i sklepu. Agnieszka mówi, ja jestem po kursach Oli, sama wyklikałam kilka stron, robię to też dla swoich klientek. Też polecam, mam kurs WP i sprzedam. Super są kursy Oli, zrobiłam strony koleżance, która jest trenerem psów, psia Asia, super. Ja mam już u ciebie Olu kursy WordPressa, sprzedam i inne. To czy w którymś z nich pojawi się również ta lekcja o forum? Tak, jeśli masz moje kursy, to będą one zaktualizowane o forum. W kursie WordPressa znajdziesz zaktualizowaną lekcję. Kasia super mówi, kupuję w ciemno wszystko ogrom rzetelnej wiedzy.

Najpierw kurs WordPressa, z którym wyklikałam pierwszą prostą stronę i podpisałam newsletter. Trafiłam dopiero na Oli, podoba mi się przyjrzystość treści. Słuchajcie, ja trzy miesiące, ostatnie miesiące 2022, robiłam pomysł na wyklikiwanie nowej strony internetowej, na uporządkowanie swojej oferty, żeby to wszystko było bardziej przyjrzyste, bo ja prowadzę ten biznes od 2015 roku i tu się porobiły bałagany trochę.

Telegram zamiast Facebooka?

Pikulka pyta, co sądzisz o Telegramie zamiast Facebooka? Nie mam Telegrama, nie używałam, nie mam swojego zdania na ten temat, natomiast wiem, że wiele osób z tego Telegrama korzysta, ale ja jeszcze nie miałam okazji. Paweł pyta, mam swojego bloga, czy mogę go rozszerzyć o swój sklep Ona? Jeśli twój blog jest na WordPress.org, to tak jak najbardziej możesz go rozszerzyć o sklep i wtedy nie potrzebujesz kursu WordPressa, jeśli znasz WordPressa, wystarczy kurs WooCommerce-Sprzedam. Tak to wygląda.

Kurs Woo a kurs Sprzedam

Czy kurs WooCommerce różni się od kursu Sprzedam? Nie, nie różni się, bo to jest ten sam kurs. To jest kurs WooCommerce według metody Sprzedam. To jest kurs Sprzedam, kurs WooCommerce. Ja zaczęłam dokładać do nazwy WooCommerce, bo dużo osób myliła sama nazwa kurs Sprzedam, o co chodzi, więc nazywam go teraz kurs WooCommerce-Sprzedam, według metody Sprzedam.

Kurs WordPressa dla amatora

Gosia na Instagramie pisze, mam od Oli kurs WordPressa, jest świetny dla takiego amatora jak ja, tworzę swoją stronę samodzielnie, polecam gorąco. Dzięki, Gosia, ale dzisiaj po prostu tutaj piękne opinie dałyście, daliście na tym Instagramie, na tym live’ie. Dziękuję wam bardzo. Wydaje mi się, że powiedziałam wszystko, więc powtórzę jeszcze kilka kwestii organizacyjnych.

Nabór do Interaktywnej Akademii WordPressa

Przypominam, konkurs trwa do czwartku, a w sobotę jest ogłoszenie wyników, a w poniedziałek dostęp o godzinie dziewiątej, nabór do Interaktywnej Akademii WordPressa otwiera się tylko 250 miejsc. Zobaczymy, jak to pójdzie. W interaktywnej paczce było 500 miejsc i słuchajcie, 200 miejsc poszło pierwszego dnia, a wszystkie 500, prawie, dobra, nie wszystkie, prawie wszystkie 500 zostało obsadzonych, także nie wiem, czego się spodziewać tutaj w tej akademii, a w sumie ceny są podobne, jeśli tutaj w skali roku policzymy, tylko tutaj jest różnica taka, że od razu jest płatność całości, także nie wiem, czego się spodziewać. Serio nie wiem i nie wiem, co wam mam powiedzieć, jak długo zostaną miejsca, więc proponuję, żeby gdzieś tam sobie w kalendarz wbić, kiedy ten dostęp do akademii jest otwarty.

Warto po prostu się przygotować

Słuchajcie, mam nadzieję, że ten dzisiejszy live nie był dla was stresem, że Facebook umiera, o Boże, jutro już go nie będzie, tylko że mam wrażenie, mam nadzieję, bo taki był cel tego dzisiejszego live’a, żeby dać wam nim spokój, że spokój konkretną strategię, kroki, co robić dalej i jak przygotować się na to, co być może gdzieś tam w niedalekiej bądź dalekiej przyszłości nadejdzie.

Tendencja spadkowa Facebooka

Mnie się wydaje, że spokojnie jeszcze kilka lat ten Facebook pociągnie, natomiast gdzieś już trzeba się tutaj powoli zabezpieczać, bo będzie, będzie po prostu ta tendencja spadkowa tu w tym przypadku wchodziła na bank, także dużo spokoju wam daję, mam nadzieję i trzymajcie się ciepło.

To czy FB umiera?

Wnioskiem jest, że rezygnacja z używania Facebooka dla biznesu może być korzystna, ponieważ może pomóc uniknąć potencjalnych problemów związanych z niepewnością, prywatnością, kosztami i czasem, a także skierować uwagę na bardziej odpowiednie platformy. Warto pamiętać, że decyzja o rezygnacji z Facebooka jest indywidualna dla każdej firmy i powinna być dokładnie przemyślana, biorąc pod uwagę cel biznesowy, grupę docelową i budżet. Warto także rozważyć korzystanie z wielu platform i testowanie ich skuteczności, aby znaleźć tę najlepiej dopasowaną do potrzeb firmy.

Podsumowując, rezygnacja z korzystania z Facebooka dla biznesu może być odpowiednim wyborem w wielu sytuacjach, ale ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wszystkie możliwe konsekwencje i wybrać najlepszą opcję dla danej firm

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Na zakończenie KONKURS. Pula nagród w konkursie to ponad 2000 zł. Zostanie nagrodzonych aż 15 osób! W tym konkursie możesz wygrać:

 1. Interaktywna Akademia WordPressa: Kurs WP + kurs WooCommerce (12 miesięcy – 799 zł)
 2. Interaktywna Akademia WordPressa: Kurs WP + kurs WooCommerce (6 miesięcy – 599 zł)
 3. Interaktywna Akademia WordPressa: Kurs WP (6 miesięcy – 399 zł)
 4. 3 x Książka “Bądź online” (wartość 59 zł)
 5. 9 x E-book “Bądź online” (wartość 59 zł)

Konkurs trwa od 11 do 16 lutego 2023 (do czwartku).

Wystarczy, że pod tym artykułem w komentarzu odpowiesz na pytanie konkursowe:

„Dlaczego to właśnie ja mam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa?”

Do 18 lutego 2023 ogłoszę wyniki tutaj w artykule – z nagrodzonymi osobami skontaktuję się także mailowo! Nagrodzone zostaną najciekawsze wypowiedzi! Można w konkursie zamieścić wiele komentarzy, aby zwiększyć szansę wygranej!

KONKURS ZAKOŃCZONY! ZWYCIĘŻCZYNIE I ZWYCIĘZCA

 1. Klaudia Michalska za kreatywne rozwinięcie słowa INTERAKTYWNA AKADEMIA WORDPRESSA
 2. Basia za kreatywność, ale też wytrwałość i nieustępliwość – Basia dodała najwięcej zgłoszeń ze wszystkich i na dodatek aż 3 z nich wyselekcjonowałam do najlepszych 40 komentarzy
 3. Agnieszka Wasilewska – za kreatywne wykorzystanie mojego ulubionego Harrego Pottera, uśmiałam się do łez czytając Twoje zgłoszenie
 4. 3 x Książka: Szachnosia, Katarzyna Czechowska, Anna Turek
 5. 9 x E-book: Andrzej, Ilona, Ewelina, Agnieszka, Dagmara, Kinga, Agata, Ewa Librowska

NAGRODY DODATKOWE

 1. Gabi – Konsultacja Indywidualna
 2. Magda – Bon na 100 zł do sklepu

Ze zwycięzcami skontaktowałam się drogą mailową dnia 18.02.2023 około godziny 13:00 ze szczegółami odbioru nagrody.

NAGRODY POCIESZENIA

Konkurs jest już rozwiązany, zwyciężczynie i zwycięzca wyłonieni! To była nie lada decyzja, bo zgłoszeń było prawie 170! Chciałabym Wam bardzo podziękować za udział w konkursie!

Wierzę, że sam Wasz udział w tym konkursie to będzie dla Was wygrana! Dlaczego? Bo za Wami już pierwszy (lub nawet kolejny) krok, aby zawalczyć o Twoje marzenia. Możecie być z tego dumni!

Wasze wypowiedzi mnie niesamowicie poruszyły, dlatego przygotowałam dla Ciebie nagrodę pocieszenia, którą wysłałam mailowo do osób, które wzięły udział w konkursie. Przejrzyjcie swoją skrzynkę, wysyłałam je 18.02.2023 około godziny 14:00.

Gratulacje!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

167 Komentarze

 • Będąc od kilku lat rękodzielnikiem najwyższa pora wznieść się na wyżyny świata on-line, przezwyciężyć strachy, pokazać reszcie, że warto rozwijać się przez cały czas i że warto robić mało wygodne kroki by w końcu znaleźć się u celu! A dzięki Tobie, moja aktywność w onlajnach wygrywa!

 • Cześć! Jak tylko przeczytałam pytanie konkursowe nie musiałam zastanawiać się ani sekundy dlaczego to ja powinnam wygrać dostęp do tego kursu. Od paru lat prowadzę firmę, mam obecnie stronę, sklep i odpalamy z przyjaciółką kolejną markę, ale to ile nerwów mnie kosztowały przeprawy z profesjonalnymi firmami dotyczące tworzenia / przenoszenia stron/ naprawiania usterek wiem tylko ja. W moje strony oraz sklep na przestrzeni pięciu lat wpakowałam spokojnie ponad 10 tysięcy złotych a za każdym razem jak mam problem ze stroną mój hosting oczekuje zapłaty za najmniejsze zmiany. Nie raz strona posypała się przez aktualizacje wtyczki czy samego wordpressa a ja czekałam godzinami na ich reakcje, a po naprawieniu – musiałam za to zapłacić. Obecnie czekam na kolejną stronę od ” profesjonalnej ” firmy, która z jej budową ma już miesiąc spóźnienia przez co totalnie opadają mi ręce do rozwijania produktów i marki, z którą mamy startować. Niby wszystko gotowe a zapał mniejszy przez ciągłe przekładanie terminu, no a ja nie mogę nic zrobić bo już zapłacone i czekam. Dla mnie ten kurs to po prostu wzięcie spraw w swoje ręce! To dokonywanie zmian na stronach tak jak czuje i kiedy tego zechce, to bycie niezależną zarówno zadaniowo jak i finansowo od tego, że ktoś zrobi coś na stronie parę godzin temu po tym jak coś się na niej wysypało, to po prostu możliwość zmian i rozwoju strony niebędący zależna od nikogo poza mną samą. Myślę, że po tych wszystkich nerwach, w których wciąż jestem oczekując kolejnej strony, po prostu jestem gotowa się tego nauczyć i uniezależnić jeszcze bardziej. Wiele rzeczy nauczyłam się już z YT ale jeszcze wciąż wiele nie wiem by w pełni uniezależnić się od innych osób w temacie zmian i rozwoju swoich stron.

  Uściski,
  Uśka

 • Chciałabym wygrać Twój kurs WordPressa bo ciągle rozwijam się i szkole w tym temacie! Zależy mi, żeby działać jak najskuteczniej, a ciągle walczę z syndromem oszusta, a strach przed popełnieniem błędu paraliżuję mnie tak mocno, że wciąż nie zaczęłam oficjalnie działać. Wierzę, że im więcej będę umiala i wiedziała, tym pewniej ruszę ze swoją ofertą w świat 🙂
  Pozdrawiam!

 • dlaczego ja? Bo Moją Misją jest Cel Twojego Biznesu. Tym mottem kieruje się od pierwszych dni mojego biznesu i wiem, że WordPress to podstawa działań dla każdego kto chce zaistnieć w sieci. 5 lat temu zrobiłam pierwszą wersję swojej www właśnie z Twoim kursem. Przez 5 lat nie ma dnia żebym nie robiła czegoś w wordpressie dla swoich klientów.
  Czuje że to idealny czas by wejść na wyższy poziom Wirdpressowej przygody. a Jak mam się uczyć to tylko od najlepszych. pozdrawiam Misjanina;)

 • Wychowałam się na kursach Interaktywnej… No dobra przesadziłam, jestem starsza od Oli, ale moją całą wiedzę techniczną zawdzięczam kursom, książce i innym treściom Interaktywnej. Dzięki niej stworzyłam m.in stronę www, ogarnęłam newsletter, plan biznesu, marki i strategię, postawiłam stronę kursową dla swojego kursu… Tylko z tym sklepem to nie do końca mi wychodzi podpinanie i w ogóle w sprzedaży chętnie bym się podciągnęła, bo zamierzam zdobyć Interaktywna Medal, więc wyniki finansowe są mi potrzebe 🙂
  Jestem pilną uczennicą i wykorzystałabym kurs “Sprzedam” od A do Z… albo od I do A (I.. nteraktywn..A)

 • Cześć! Dlaczego ja mam wygrać?? Nie będę ukrywać, że od kilku lat śledzę Twoje poczynania i czasami udało mi się skubnąć trochę wiedzy, w szczególności odnośnie prowadzenia firmy, ale z www jestem noga… marze by moja www działała pięknie i byłą odzwierciedleniem moich oczekiwań a nie mozolną walką z tym, że nie umiem czegoś zrobić i nie wiem jak się do tego zabrać. Szczerze, nakładu finansowego też nie mam by móc kupić Twój kurs, stąd udział w paczce wydał mi się najłatwiejszym rozwiązaniem pod kontem finansów…. Ale marzę, by nauczyć się ogarniania swojej strony, a wygrana pomogła by mi w spełnieniu tego marzenia i wzięciu udziału w Twoim kursie 🙂 Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak spadł mi ten konkurs z nieba w odpowiedzi na moje marzenia…
  Ściskam Aneta

 • Dlaczego ja mam wygrać? Jest kilka powodów.. wszystko co do tej pory stworzyłam zawdzięczam Oli, nie tylko w zakresie stworzenia strony www, ale prowadzenia biznesu i również spełnieniu marzenia. Chciałam, żeby moja pasja przerodziła się w coś więcej, nie chciałam prowadzić zwykłej firmy, chciałam zeby była na wyższym poziomie, a do tego potrzebowałam między innymi strony www. Jestem po szkole informatycznej, a więcej wiedzy przede wszystkim praktycznej wyniosłam właśnie z produktów Oli (ksiazka bądź online i inne produkty), wspomniałam o książce, która zakupiłam jeszcze w przedpremierze, nie znając tak naprawdę samej autorki. „Spadła mi jak grom z jasnego nieba” w momencie kiedy pojawił się pomysł i zaufałam. Dostałam coś więcej niż chciałam i wiem, ze każdy produkt, który wyjdzie spod jej palców będzie sztosem. Niestety pewne sytuacje życiowe (depresja, nerwica lekowa, problemy zdrowotne i strata) zablokowały mnie na pewien okres, jednak wiem, ze moje marzenia już nie raz wyciągnęły mnie z tego dołka. Uwielbiam się uczyć, uwielbiam wyzwania, sama mam w planach otworzyć Akademie, ale jeszcze nie do końca radzę sobie właśnie z tymi technicznymi rzeczami WP i woocommerce, dodatkowo w pewnych kwestiach muszę być prowadzona za rękę, tak jak w książce bądź online wszystko pięknie opisane krok po kroku to wiem, ze w kursach również byłoby to ogromne wsparcie i techniczne i motywacyjne. Bo z tym drugim również mam momentami problem. Jak to powiedział Dumbledore „kiedy wydaje mi się, ze mam rozwiązanie wymyka mi się, irytujące”, No właśnie jest jeszcze mnóstwo tematów nad którymi muszę popracować a wiedza z Akademii na pewno by mi w tym pomogła.

 • Zmieniam życie innych kobiet. Pokazuję im, że warto postawić na siebie i swoje marzenia. Że można sprzedawać swoje rękodzieło i promować je na całym świecie. Zarabiać nie w złotówkach a w euro.

  Ale też chciałabym sama wciąż się szkolić w tym z czym średnio mi idzie. Na swoim przykładzie pokazywać wciąż, że warto podejmować się trudnych rzeczy.

  Bo to, że czegoś nie umiem, lub że nie mam pieniędzy na pomoc zewnętrznej firmy, nie znaczy, że mam zatrzymać się w miejscu i nie realizować marzeń.

 • Jestem psychologiem, trenerem i psychoterapeutą, który działał jak dotąd “na żywo”. Ponad 4 miesiące temu mój świat zupełnie się zmienił – zostałam mamą:) nie zmieniło się jednak to, że lubię się uczyć, działać i cenię sobie wyzwania. Dwa dni temu odważyłam się i zaczęłam tworzyć na Facebooku treści dla mam – poprzez projekt “Brawo Mamo!”, chciałabym wspierać młode mamy w ich rodzicielskiej przygodzie, uczyć jak radzić sobie z krytyką i presją oraz sprawiać żeby jak najczęściej zauważały, że mają być z czego dumne.
  Dopiero raczkuję w internecie, głowę mam pełną pomysłów i chciałabym zdobyć narzędzia aby móc je zrealizować – Twoje materiały na pewno mi w tym pomogą! Zwłaszcza, że tak jak piszesz – nie warto się ograniczać tylko do jednej platformy…

 • Dlaczego ja mam wygrać dostęp do Akademii? Dlatego, że jestem Interaktywna! I przepełnia mnie wdzięczność za to, że to właśnie Ty stanęłaś na mojej biznesowej drodze online. Pracuje jako wirtualna asystentka i od kilku miesięcy nieustannie się rozwijam, poszerzam kompetencje, aby jak najlepiej pomagać innym wspaniałym kobietom w tym całym “onlajnie”. Razem z Twoim kursem moje wsparcie będzie jeszcze lepsze, a Twoja misja, aby kobiety mogły budować skuteczny i dochodowy biznes online, będzie rozbrzmiewała jeszcze mocniej wraz z każdym biznesem, który ja będę wspierała od zaplecza. ❤️

 • Czuję, że ten konkurs został stworzony dla mnie! Wierzę, że jest drogowskazem dalszego rozwoju. Po macierzyńskim miałam wrócić do pracy, jednak okazało się, że nie ma już tam dla mnie miejsca.. i tak utknęłam…. 2 lata jestem już w domu z synkiem, teraz zaczyna przedszkole a ja nie wiem co mam dalej robić. Ogromny mętlik w głowie. Dołączyłam do Interaktywnej paczki i wspaniale jest czytać i słuchać tak ogromnie inspirujących osób. Dają niezłego kopa. Kiedy usłyszałam o Akademi, pomyślałam WOW, rewelacyjna sprawa. Jednak w tej chwili finansowo nie stać mnie na wykupienie kursu, a teraz dowiaduję się o konkursie i poprostu pomyślałam- wchodzę w to! UDA SIĘ !

 • Dlaczego chciałabym dołączyć do Akademii? Odpowiedź jest oczywista.
  Praca na etacie ma swój urok – regularne wychodzenie do ludzi, mniejsza odpowiedzialność, stałe pobory. No i każdy mówi Ci, że tak trzeba, bo przecież każdy tak robi i to się sprawdza. Kiwasz głową – skoro tyle osób to powtarza to chyba musi coś w tym być. Ale czy na pewno? Bo przecież wciąż budzisz się rano przerażona, że całe życie będziesz żyć od 10go do 10go tyrając na sukces innych, a intuicja powtarza ci, że coś tu nie gra. Posłuchać jej, nie posłuchać? Gdyby tylko istniała instrukcja obsługi życia.
  Kupujesz kursy, książki, słuchasz webinarów, podcastów, wsiąkasz w świat online. A co jeśli działalność online jest możliwa skoro osoby, których właśnie słuchasz odnoszą sukces? Dzielisz się swoimi przemyśleniami z bliskimi i słyszysz “Jak jesteś znudzona swoją pracą to zmień ją na inną, a nie się bawisz w jakiś online, z czego ty chcesz utrzymać rodzinę?”. Nie poddajesz się, głos twojej intuicji jest zbyt silny – chcesz pomagać innym ludziom i poczuć się wolna. Postanawiasz działać. Kupujesz książkę, która ma Ci pomóc stworzyć swoją własną stronę internetową, planujesz kolejne kroki. Dołączasz do Interaktywnej Paczki i wiesz, że takich osób jak Ty jest więcej. Natrafiasz na informację o Interaktywnej Akademii WordPressa. Mimo tego, że jeszcze wiele pracy przed Tobą, bo jesteś dopiero na początku drogi to już wiesz, że to miejsce dla Ciebie.
  Już wiem, że to miejsce dla mnie.

 • Jestem na początku drogi do zmiany swojej ścieżki zawodowej. Przez ostatnie pięć lat była mamą na cały etat dla swoich dwóch córeczek, córki są coraz starsze a dla mnie to etap szukania swojej nowej tożsamości zawodowej. Długo nie wiedziałam co chce tak naprawdę robić a wysylanie dziesiątek CV nie przyniosło.oczekiwanych rezultatów, Ale może to był znak że praca na etacie nie jest dla mnie tym czego chce i potrzebuje. Uwierzyłam w siebie. Ostatni miesiąc poświęciłam w głównej mierze na naukę oraz odkrywaniu obszarów w których mogłabym się rozwijać. Jednym z nich jest właśnie tworzenie stron internetowych w WordPressie. Otrzymanie takie kursu byłoby dla mnie niezwykłą niespodzianką i kolejną motywacja do działania a także faktem, że ktoś także uwierzył że moje plany mogą się zrealizować!

 • Dlaczego powinnam zostać nagrodzona w konkursie ? Olu, pod koniec zeszłego roku moje życie wywróciło mi się do góry nogami. W zasadzie zaczynam swoje życie zawodowe od zera. Postawiłam stronę www, zaczęłam uczyć w szkole fotografii. Czuje ze nauka to jest to co powinnam robić. Niestety brakuje mi wiedzy, umiejętności i pewności, że będę to robić dobrze. Nagroda w twoim konkursie byłaby dla mnie uśmiechem losu i gwiazdką z nieba. Poczyniłam kroki w kierunku nowego, ale czuję że potrzebuję wsparcia na dalszej drodze. pozdrawiam Aga

 • Od trzech lat chcę mieć swoją firmę. Mam wiedzę merytoryczną, wizję, pasję i plan. Najsłabszym punktem planu jest część techniczna. Kupiłam książkę Bądź Online, jestem w Interaktywnej Paczce, wczoraj myślałam o tym, że przydałby się kurs WordPress. Dziś zobaczyłam rolkę, że przyciągamy to, czego się boimy. I ja w to wierzę. Boję się WordPressa. Mam nadzieję, że go przyciągnę, oswoję dzięki kursowi i zacznę się bać Mercedesa i milionów na koncie 😉

 • Z natury jestem totalnym pracoholikiem. Będąc świadoma swoich słabości, odłożyłam myśl o własnym biznesie do czasu, gdy nie skończę produkcji ludzi na rodzinne potrzeby 😀 Rozpoczęłam pracę nad własną marką osobistą i jestem w temacie social mediów nieco zagubiona. Jesienią drugorodny zaczyna swoją przygodę z przedszkolem a mamusia planuje podbić świat biznesu i zawalczyć o siebie 😀 Z zawodu i pasji jestem kosmetolożką. Mam bardzo świadomą i jasną wizję swojej zawodowej przyszłości. Wspaniale byłoby mieć przy sobie wsparcie specjalistów i innych kobiet. Od siebie dodam, że jestem skarbnicą pomysłów, którymi również chętnie się dzielę <3

 • Kiedyś w kalendarzu Loesje przeczytałam: “Uwierzyć można we wszystko. Dlaczego nie w siebie?”. Dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa zdecydowanie może mi w tym pomóc! Zresztą Olu, pomagasz w tym mi i wielu innym każdego dnia. Zbudowanie strony i sklepu online byłoby krokiem do spełnienia marzeń – krokiem milowym.
  Chcę nauczyć się wszystkiego co mogę, znaleźć dla siebie miejsce w sieci i zostać interaktywną!
  Pokazać, że nawet z dzieckiem na rękach, dbajac o dom i rodzinę, można uwierzyć w swój pomysł na siebie i go zrealizować.
  Akademia będzie w tym nieocenionym wsparciem, motywacją, bezpieczną przystanią gdy wiatr komentarzy niedowiarków potrafi podciąć skrzydła. Nie wspominając już nawet o merytorycznej wartości, bo to chyba oczywiste.
  Więc sama za siebie trzymam kciuki i dziękuję za to, że jesteś i dajesz nam okazję do uwierzenia w siebie.
  Pozdrawiam, Ola

 • Jestem Joanna,tworzę biżuterię z kamieni naturalnych dla kobiet i mężczyzn.Spory czas temu stworzyłam stronę i sklep na tej stronie .Mam twoje eBooki, książkę,ksiazkoplaner szkole się ile mogę,wyszukuje potrzebne mi informacje by poszerzyć wiedzę .Nie chcę utknać a iść do przodu bo znam kierunek działań. Jestem na początku drogi gdzie jak narazie sporo wydałam a zarobiłam nie wiele .Jeśli wygram będę z przodu bardziej niż do tej pory i bardziej szczęśliwa bo rozwinę skrzydła 😀❤️

 • Dlaczego ja? Bo stoję na rozdrożu i szukam drogowskazów! Czy ten drogowskaz powie mi: „Kochana, strony internetowe to Twoja droga, idź śmiało, poprowadzę Cię!” Czy może raczej: „nie tym razem, szukaj innej drogi”? Wkrótce się przekonam! 🙂

 • Dlaczego to ja mam wygrać?
  ABY SPEŁNIAĆ MARZENIA !
  Po narodzinach pierwszej córki spełniłam pierwsze marzenie – zostałam pełnoetatową fotografką.
  Cudownie by było po narodzinach drugiej córki spełnić drugie marzenie – czyli w końcu nauczyć się tworzyć profesjonalne strony www 🙂
  Chcę pokazywać innym kobietom, że się da zmienić swój mindset i swoje życie w każdym momencie. Nawet będąc mamą dwójki małych dzieci i wbrew temu, co mówi otoczenie.
  Liczy się działanie, więc DZIAŁAM! 🙂

 • Rozwijam się nieustannie, nigdy nie pomyślałabym, że mogę tworzyć strony internetowe albo wgryzać się w temat marketingu internetowego. Dokształcam się, szukam źródeł wiedzy, żeby być jeszcze lepsza, w pełni wykorzystać swój potencjał. Jestem Interaktywna to marka sama w sobie, dlatego wiem że wygrana w konkursie pozwoliłaby mi rozwinąć swoje kompetencje i umiejętności.

 • Czy Facebook umiera? A co z Instagramem czy TikTokiem? Mam swoje przemyślenia na ten temat, ale bardzo chętnie wezmę udział w webinarze, żeby poszerzyć swoje horyzonty w tej kwestii. Swego czasu prowadziłam strony dwóch, skrajnie różnych firm na FB. Stworzyłam też prostego bloga w WordPressie…
  Ale to wszystko działo się jakby w innym życiu…
  W ostatnich latach przeżyłam dwa potężne życiowe huragany, a potem kolejne ogromne życiowe sztormy. W tej chwili, niczym niewielkim jachtem, los ciska mną po falach życia we wszystkie strony, zarówno w sensie zawodowym, jak i rodzinnym. Problemy piętrzą się, niczym oceaniczne fale, ale ja uparcie szukam takiej trasy, by wypłynąć wreszcie na spokojniejsze wody w świecie, w którym będę mogła pracować niemal z każdej mariny, jeśli tylko będzie w niej WiFi, a może z czasem również ze środka oceanu 😉
  I mimo ogromnych przeciwności losu, wciąż próbuję realizować marzenia: Najpierw przepłynąć jachtem Atlantyk, potem dotrzeć na Pacyfik, a jeszcze później na koło podbiegunowe…. Chciałabym o tym opowiadać czytelnikom na własnoręcznie stworzonej stronie internetowej /blogu/, którą chciałabym również połączyć ze sklepem, w którym inni mogliby odnaleźć inspirację do realizacji własnych marzeń.

 • Przez dwadzieścia osiem lat myślałam, że jestem techniczną nieudaczniczką (ale zawsze wierną feminatywom ;)). Trzy lata temu po raz pierwszy uwierzyłam, że MOGĘ.

  Zaczęło się od podcastu. Chciałam nagrywać podcast, ale przerażało mnie wszystko, co techniczne: wybór sprzętu, nagranie, montaż, publikacja. Jednak moje marzenie okazało się silniejsze niż strach. Spędziłam dziesiątki godzin na nauce, popełniłam wiele błędów (pogłos w pierwszych odcinkach, dziwne cięcia itd.) Ale się nie poddałam:) Dziś mam 48 odcinków, wszystkie nagrane i zmontowane w 100% przeze mnie. Dziś nie przerażają mnie plątanina kabli, rodzaje mikrofonów i dziwne ustawienia w Audacity.

  Dziś jestem gotowa na kolejny PRZEŁOM czyli własną stronę internetową dla podcastu i mojej marki.:) Już wiem, że mogę. Mogę nauczyć się wszystkiego co techniczne, mimo że mam umysł humanistki. Mogę ogarnąć newsletter. Mogę popełnić kilka błędów, ale te błędy zawsze będą mniejsze niż satysfakcja, duma i sprawczosc, którą czuję, gdy tworzę coś samodzielnie.

  Od trzech lat pracuję nad podcastem, ale przede wszystkim, pracuję nad swoimi przekonaniami. Trzy lata temu jeszcze nie wierzyłam, że mogę sama wyklikac swoją stronę. Dziś jestem tego pewna 🙂

 • Uczę się obsługi WordPressa na własną rękę i wciąż czuje niedosyt! Czy jak zrobię update z 4 do 6 to wszystko mi się wysypie? Jak lepiej mogę pokazać to, co mam w głowie? A może jest inne, prostsze rozwiązanie, niż to, które wybrałam? I czy ja to ogarnę z dwójką słodziaków u boku? Na te i inne pytania mam nadzieję znaleźć odpowiedzi w Twojej Akademii 😊 Wodzu prowadź! 👩‍💻

 • TYLKO NIE MNIE!!! Nie wybieraj mnie ponieważ wiesz jak ciężko jest być przedsiębiorczą mamą a dokładanie sobie kolejnych marzeń o postawieniu samodzielnie strony może być trudne do spełnienia. A mąż wcale nie dopinguję tylko ściąga na ziemię i mówi, że i tak nie będziesz miała na to czasu 😉 Znajduje czas na prowadzenie sklepu na Etsy z konikami na patyku to i na to coś bym zaradziła =)
  Odkąd jestem w Interaktywnej Paczce zaczynam to rozumieć i myślę, że dałabym radę! A w Polsce nie ma jeszcze miejsca w sieci dla mam, które chciałyby nauczyć się szycia zabawek a ja chcę właśnie zrobić to dla nich! Niech każdy ma możliwość zrobienia pięknej zabawki dla swoich najbliższych =)))

 • Bardzo chciałabym uczyć się w Interaktywnej Akademii WordPressa, ponieważ tworząc moją własną stronę internetową oraz platformę kursową chciałabym również poszerzyć moją wiedzę o tworzenie stron oraz stawianie sklepów.
  Moja osobowość i ogromna potrzeba zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności nie pozwalają mi na wykupienie takiej usługi u kogoś. Potrzebuję wiedzieć, znać i rozumieć. Uwielbiam próbować nowych rzeczy. Wiem, że wiedzę zdobytą w Akademii wykorzystam w przyszłości do tworzenia stron dla innych.

 • Dlaczego? Bo…. nie miałam okazji jeszcze wygrać kursów Akademii w Interaktywnej Paczce 😄a tak serio to po to żeby porządnie podszlifować wiedzę w różnych aspektach tworzenia biznesu online i ciagle uczyć się czegoś nowego….

 • Nie odpowiem co mogę zyskać dzięki Paczce, ale co może zyskać paczka… SUPER ZAANGAŻOWANEGO CZŁONKA! Mam tyle pomysłów, pytań, wątpliwości, ale oprócz tego ogromne pragnienie, by zdobywać wiedzę i przekuwać ją w czyn. Zajmuję się fotografią, stronę www postawiłam z mężem, ale… jestem zupełnie nietechniczna. Z ogromnym trudem przedzieram się przez teksty pisane specjalistycznym językiem i po nocach płaczę nad SEO. A to wszystko z rocznym dzieckiem na kolanach.
  Ale wiesz co? Nie poddam się, bo mimo, że nie umiem zrozumieć jak działa Lighthouse i dlaczego nie chce wygenerować mi raportu, uwielbiam marketing internetowy i będę tak długo szukać odpowiedzi na moje pytania aż je znajdę.

 • Dlaczego to właśnie ja jak dostać dostęp do Wirtualnej Akademii WordPressa?
  Jeszcze rok temu, byłam panią inżynier, która wątpiła w swój rozwój, myślałam że jestem skazana na pracę z facetami, którzy ciągle wątpią w moje umiejętności, mimo że skończyłam te same, (bardzo wymagająe studia) co oni. Pewnego dnia postanowiłam zmienić swoje życie i zostać prawdziwą BIZNES INŻYNIER. Nieustannie się rozwijam, ale bycie mamą po 30. sprawia, że już mam mniej czasu niż te 10 lat temu. Uczę się na żywo, na żywym materiale. To ja powinnam wygrać dostęp do Wirtualnej Akademii WP, bo „uczenie się” jest moim drugim talentem, a ja marzę by w końcu wnikliwie i systematycznie przejść przez wszystkie zakamarki akademii i być biznes – WP – INŻYNIER 💪😍. Jeśli to ja wygram, nie tylko przejdę przez wszystkie moduły z chęcią, ale jak najpilniejsza uczennica! I spełnię kolejne marzenie w mojej karierze online!

 • Tak! Tak! Tak! Fb umiera- dlatego warto abym miała swoją stronę www! Strona byłaby moją spokojną przystanią, “Rzymem” do którego prowadzą wszystkie drogi. Strona, która rozwiązuje problemy klientów, jest przejrzysta i prowadzi do celu. Bez hałasu niechcianych postów, reklam i ograniczeń. Strona dająca mi wolność i radość. Potrafiłabym sama postawić sklep, posta, webinar i wszystko co sobie wymyślę, a i o SEO zadbam. Będę mogła robić to sama i będę miała wiedzę jak to zlecić gdy uznam za stosowne:) Wsparcie kursantów i prowadzącej da mi pawer gdy zwolnię w drodze do wymarzonego miejsca w sieci. Strona, która da wartość ludziom:)

 • Olu, oto dlaczego pragnę przytulić Twoje szkolenie z WordPressa!

  Jestem początkującą wirtualną asystentką i o ile w innych obszarach zrobiłam wiele kursów, o tyle w dziedzinie WordPressa jakoś tak się stało, że jestem samoukiem… A coraz częściej mi brakuje spięcia tych umiejętności w całość, uporządkowania i wejścia na profesjonalny poziom tak, aby móc jeszcze lepiej wspierać moje przedsiębiorcze babeczki-klientki, które potrzebują sprawnych i szybkich rozwiązań w rozsądnym czasie. Czuję, że potencjalnie mogę im to dać, ale moje narzędzia są na razie niedoskonałe. Dlatego na razie ograniczam się do drobnych pomocy przy obsłudze istniejących stron i czuję, że duuużo omija mnie i biznesy moich klientek, bo moje WordPressowe kompetencje są wybrakowane. Poznałam Cię już na tyle, że ufam, że Twoje szkolenie to jest creme de la creme WordPressa i potrzeb rynkowych.

  Dotychczas jedyną stroną, jaką odważyłam się zrobić od zera, jest moja własna http://www.joannaurban.pl. Chcę odważnie robić sprawne i super-fajne stronki!

  Szczerze mówiąc, nie znałam Cię Olu 😊 aż do tego roku, a teraz zaczęłam śledzić, czerpać i dzielić się Tobą z innymi! Cenię sobie Twoją interaktywną wszechstronność. Dziękuję Ci, że dzielisz się swoim doświadczeniem 😀.

 • Od pół roku staram się pomagać kobietom w zadbaniu o siebie I o swoje zdrowie fizyczne. Sama kiedyś miałam z tym duży problem i wiem, że w gorszych momentach warto mieć kogoś, kto będzie nas wspierał. Chcę stworzyć kilka kursów płatnych i bezpłatnych. Niestety moją piętą Achillesową jest technologia… Nie wiem jak stworzyć sklep, w którym mógłby się znajdować taki kurs. Mam wiele pomysłów na treści, które muszę niestety odkładać na inny termin, ze względu na mój problem… Kilka miesięcy uczyłam się działać na Instagramie, a dalej nie czuję, żebym radziła sobie dobrze w tej kwestii 🙈 Jednak nie chcę uczyć się tego wszystkiego sama, ponieważ wiem, że zajęłoby mi to o wiele więcej czasu, a uważam, że straciłam go już sporo zwlekając z założeniem profilu na Instagramie 🙂

 • Jak ja kocham WordPressa! Bardzo chciałabym wygrać dostęp do tego kursu, słyszałam już o nim wiele dobrego! Do tej pory wszystkiego uczyłam się sama, krok po kroku w zaciszu domowym. Kurs pomógłby mi usystematyzować moją wiedzę i działać pełna parą dla moich klientów. Bez stresu o aktualność wiedzy, bez strachu, że mnie jakiś problem zagnie!
  Ola, po prostu chciałabym się od Ciebie uczyć! Kto by nie chciał?

 • Dlaczego ja? Bo prowadząc projekt Sztuka Dobrostanu wspierając uczestników moich warsztatów w zachowaniu i przywracaniu równowagi psychofizycznej robię Dobro i niosę Światło🌟✨☀ a dzięki temu projektowi będę mogła to robić na szerszą skalę😊
  JA, moje zasoby i talenty + KURS OLI, jej wiedza i doświadczenie = ☀🌈🍀💃🧘🏼‍♀️😇😀🤩☯️

 • Ostatnio wierzę, że moje myśli pomagają mi przyciągać rozwiązania! 💜 Napisałam e-booka i nagle w ciągu 3 dni udało mi się trafić na ilustratorkę, która postanowiła mi pomóc i stworzyć dla niego przepiękną okładkę ☺️ Przyciągnęłam osobę, która składa mi tego e-booka i zrozumiała całą moją wizję. Ostatnio przyciągnęłam również 2 partnerki biznesowe, z którymi tworzę piękną współpracę 🧚‍♀️ Teraz nadszedł czas na zrobienie strony na WordPressie, niestety osoba, która miała mi ją wykonać przeciągała terminy i musiałam z niej zrezygnować. Od 2 dni poszukiwałam osoby, która pomoże mi zbudować moją stronę, na której będę mogła sprzedawać swojego pięknego e-booka, z którego jestem bardzo dumna 💪🏻 Zaczęłam szukać różnych rozwiązań.

  Może jakiś kurs? Może jakieś konsultacje? I dzisiaj… Nagle dostałam maila o tym konkursie! I o jednej z nagród, czyli Interaktywnej Akademii WordPressa 😍 Stwierdziłam, że to jest dla mnie znak. Przecież ja muszę napisać napisać o tym w konkursie 🙈

  Dlaczego w takim razie ja chciałabym wygrać? Bo wierzę, że to prawo przyciągania działa i uda mi się dzięki Tobie stworzyć ostatni element – czyli przepiękną stronę dla mojego biznesu. Stronę, w której będę mogła sprzedawać swojego pierwszego e-booka 🙌🏻 Po drugie uwielbiam czytać Twoje newslettery, bo mówisz wprost o tym, że wyklinanie biznesu jest prostsze, niż się wydaje! Także manifestuję o to, żeby również u mnie się udało i z całego serca w to wierzę ✨

  Wysyłam uściski!
  PS. Również buduję społeczność na zewnętrznej stronie – polecam Discorda! ☺️

 • Cześć. Bo babeczki mają pod górkę. Mam trójkę dzieci i zawsze przy głowie chodziło że chce robić coś sama, że potrzebuje elastyczności jakiej nie da etat. Po każdym macierzyńskim temat umierał bo otoczenie mówiło, że najłatwiej wrócić na etat, odbębnić i do dzieci. Że jak na swoim to będę ciągle w pracy. Gdy okazało się, że jestem w trzeciej ciąży (małe zaskoczenie) to zaświeciła się lampka, że sobie teraz już na pewno z niczym swoim nie poradzę. I jakoś tak wtedy uznałam, że właśnie ten macierzyński mam na sprawdzenie, żeby się pouczyć, zobaczyć, poklikać. I w końcu spotkać mamy, które działają a nie zamartwiają się i siedzą w dziurze zbudowanej z własnych obaw. Być może właśnie kurs od Ciebie pozwoli zrobić kolejny krok i wyklikać coś dla mnie ważnego. pozdrawiam!

 • Cześć! W odpowiedzi na pytanie konkursowe, dlaczego to ja powinnam wygrać dostęp do kursu WP opowiem w skrócie swoją historię. Nazywam się Paulina i los sprawił, że zostałam samodzielną mamą. Czas przedszkola na etacie nie był dla mnie łatwy, co przekładało się na ciągły stres (szczególnie, gdy dziecko wracało kolejny raz z gilem). Postanowiłam coś zmienić w swoim życiu i od dwóch lat pracuję na freelansie, łącząc wychowanie dziecka z pracą zarobkową, w której mogę się rozwijać i spełniać. Moim celem na 2023 rok jest wyklikanie swojej strony internetowej, która będzie moją wizytówką i możliwością przekazania wiedzy, która cały czas zdobywam. Dlatego też zdecydowałam się, dołączyć do interaktywnej paczki, w której spotykam ludzi, którzy chcą być w internetowym świecie, rozwijać się i sprzedawać swoją widzę/umiejętności. Ja lubię zdobywać nowe kompetencje, a tworzenie stron na Wp oprócz dobrze wyglądającej pozycji w CV dałaby mi również umiejętności, które są pożądane w świecie online. A gdy mowa o kursie WP, nie wyobrażam sobie uczyć się od kogoś innego, niż od Ciebie Olu! Życzę wszystkim (i sobie) powodzenia w konkursie!

 • Własnymi siłami stworzyłam swoją stronę internetową, ale zdaję sobie sprawę, że do ideału jej daleko. Nieśmiało zabieram się też za newsletter. Kolejnym krokiem będzie podłączenie sklepu. Jeszcze sporo przede mną i chętnie skorzystam z Twoje wiedzy i wsparcia w realizacji dalszych kroków 🙂
  Przy okazji dziękuję serdecznie, że dzielisz się z nami swoją wiedzą 🙂

 • O ludzie jak to dlaczego ja…bo jestem total zieleń w tych tematach, a każdy z tych kursów byłby dla mnie mega olśnieniem!
  Zbyt krótko?
  ok.
  Olga Kochana!
  Jak nic…potrzebna mi ta wygrana!
  Nauczyć się muszę
  bo inaczej onlinowo się uduszę!
  Te wszystkie wordpressy i inne hastagi
  wywołują u mnie codziennie jetlagi!
  Pragnę w końcu pójść w te internetu
  więc wygrana pomoże mi wziąć się za (c)habety!
  Jeśli zdobędę któraś z nagród Twoich
  będę mogła w końcu uzewnętrznić tysiąc pomysłów moich!
  pozdrawiam 😉

 • Dlaczego mam wygrać? A dlaczego nie? 😀 lada moment zostanę po raz pierwszy Mamą a głowa pęka od pomysłów na własny biznes w E-commerce 😻 i mimo że w branży pracuję już od kilku lat to stworzenie własnej strony internetowej budzi pewien strach i opór. Z Twoją pomocą przyszłoby mi to łatwiej, nawet siedząc w kapciach, w wygodnym fotelu i dzieckiem przy piersi 😀 pozdrawiam!

 • Dlaczego to właśnie ja mam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa? Jestem bodajże jedynym facetem w tym kobiecym gronie 🙂 nikt nie powiedział przecież iż blogowanie jest wyłącznie dla kobiet. Niedługo będziecie znali dobrze moje imię. Jestem jak powódź po ostrej zimie, Jak śnieg w pędzącej lawinie, Jak nowy film w starym kinie, mój blog nigdy nie zginie gdyż zamierzam tworzyć do końca świata i jeden dzień dłużej

 • Olu!
  Chciałabym wygrać dostęp do Akademii, bo chcę pokazać Synkowi, że jego mama potrafi robić nie tylko najlepsze naleśniki, ale także świetne rzeczy w biznesie. Planuję własny sklep internetowy, a Twoje wsparcie pomogłoby przygotować go z poczuciem bezpieczeństwa. Jest sporo zasobów tego typu, ale Tobie zwyczajnie ufam, że pokażesz wszystko, czego potrzebuję w przystępny, praktyczny sposób. Dzięki za wszystko, co robisz!

 • Twoja książka już została przeczytana.
  Jedna strona już jest zbudowana.
  Teraz czas na moje miejsce w sieci i chcę je urządzić z Tobą.

  Ja chcę w wordpressy na poważnie!

  Z przytupem i wsparciem najbardziej interaktywnej osoby w sieci.

 • ****************************************************************************
  Dlaczego ja? Dlatego, że właśnie skończyłam 58 lat i dopiero STARTUJĘ!
  Nadal – a może dopiero – mam w sobie niewyczerpane chęci zmiany paradygmatów myślenia kobiet w moim wieku i kobiet w ogóle, że wokolicach 60 nic już nie możemy dla świata zdziałać, poza wychowywaniem wnuków.
  A ja wróciwszy do gry po długiej chorobie, po pokonaniu raka, Hashimoto itp.. chcę żyć pełnią życia, kochać, tańczyć, żyć radosnym życiem na własnych zasadach ale przede wszystkim budować online biznes życia, zgodny z moim sercem i duszą. Motywować tą postawą inne kobiety, które utkwiły w kuchni lub w pułapkach własnego umysłu, myśląc, że być może na wszystko już jest za późno.
  Zajmuję się fotografią kobiet, fototerapią,
  towarzyszę kobietom 50+ w powrocie do swojej mocy a bardzo to niedoceniony target i czas najwyższy aby to zmienic!
  Czyż to nie wystarczający powód do wygrania Akademii? :)))

  ***************************************************************************

 • Hej!

  Jestem psychodietetykiem, zajmuję się terapią karmienia dzieci oraz dietetyką dziecięcą. Wspieram również mamy w ich zmaganiach ze zdrowym podejściem do jedzenia! Jestem też mamą, która sama zmaga się z neofobią.
  W końcu odważyłam się założyć działalność i poczułam wiatr w żaglach, a mieszkam nad morzem 😉
  Teraz czas na stronę 😉 w której potrzebuję wsparcia eksperta 😉

 • Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad swoją cukiernią, co za tym idzie najpierw chciałbym rozwinąć swoją markę być rozpoznawalna na rynku, aby otwierając drzwi cukierni goście mnie już znali lub kojarzyli. Było by mi bardzo miło wygrać aby już moc zacząć z pomocą Twoich narzędzi działać w tym temacie 💛

 • Moim marzeniem jest stworzenie strony, na której będę mogła sprzedawać swoje obrazy oraz grafiki, kursy e-learningowe. Od wielu lat tworze treści edukacyjne dla klientów, którzy zarabiają na mojej twórczości a ja chciałabym mieć więcej zysku z własnej pracy i stworzyć markę osobistą. Ponieważ wiedza z zakresu IT jest tym, czego mi brakuje odpadam w biegu do połowy ofert pracy jakie mnie interesują, a ja nie lubię stać w miejscu, chce zdobyć “złoty medal”.

 • Moim marzeniem jest wygrać kurs WP i sklepu, nie chcę go dla siebie, chcę to ofiarować bliskiej mi osobie, której wiem, że pomoże rozwinąć skrzydła, a która wiem, że tego potrzebuje. Po prostu 🙂

 • Koniecznie muszę wejśc na wyższy poziom, bo odeszłam z etatu! Dzięki kursom i książce Oli pokonałam pierwsze stopnie do biznesu online. Nie mogę jednak osiąść na laurach, bo technologia pędzi i nie ma czasu na ogladanie się za siebie. Wiem, że to jest właśnie ten moment, kiedy mogę wreszcie rozwinąć skrzydła. Mogę spełnić swoje marzenia o biznesie online, który zabezpieczy mnie na przyszłość, a jednoczenie będzie źródłem satysfakcji. Jeszcze wczoraj wahałam się co robić dalej, ale teraz wiem, że z kursem Oli pokonam wszystkie swoje lęki i obawy. Na pewno dam radę! Mam tyle pomysłów na własne produkty cyfrowe, ale nie mam własnego miejsca. Płacę ogromne pieniądze za możliwość sprzedaży tego, co przygotuję. Czuję, że mam kulę u nogi i pora się od niej uwolnić. Czas mnie goni, bo młodośc dawno odeszła, ale czy to znaczy, że bawiąc wnuki nie można być biznesswoman? Kilka lat temu nauczyłam się prowadzić z Olą i jej mężem transmisje LIVE. Dzięki temu stałam sie ekspertem w swojej branży. Teraz czas na kolejny krok, ale nie zrobię tego bez kursu Oli.

 • Dlaczego to ja bardzo chciałabym wygrać w konkursie dostęp do Akademii WordPresa.
  Odpowiedź brzmi prosto NIE JESTEM INTERAKTYWNA, a nie mam innego wyjścia i wkońcu muszę ogarnąć sprawy technicznie.
  Zajmuje się edukacją żywieniową offline od 2014 roku i miałam przyjemność współpracować z najlepszymi w tej dziedzinie. Intensywny rozwój offline sprawił, że jestem daleko w tyle za większością dietetyczek i edukatorek, które mają rozwinięte biznesy online.

  W 2021 po ,,urlopie macierzyśnkim” zdecydowałam się na założenie swojej firmy i z dotacji na start stworzyłam pierwsze produkty fizyczne oraz wydałam OGROMNĄ KASĘ na stronę internetową wraz ze sklepem internetowym. Doszłam do ściany sfrustrowałam się na maksa, ponieważ platforma nie jest intuicyjna i każda drobna zmiana wymaga wsparcia profesjonalisty. Co za tym idzie generuje koszty i frustracje, przez co jestem UZALEŻNIONA i SFRUSTROWANA. Wykupiłam już domenę i hosting, aby spróbować stworzyć od zera i tylko przenieś później domenę akttulaną….ale nie dam rady sama
  🙁 … Potrzebuje Tej Akademii, to być albo nie być dla mojej firmy online.

 • W zeszłym roku postanowiłam założyć firmę i “być na swoim”, bo to szansa dla mnie żeby robić to na czym się najlepiej znam, co kocham. W zgodzie z sobą i swoimi zasadami. Zajmuję się bardzo niszową dziedziną: lalkami teatralnymi i teatrem. Ich zastosowaniem w edukacji i terapii. Zaczełam od sztuki, bo czułam że świat potrzebuje piękna i opowiadania historii. Wiem, że to co robię jest potrzebne, choć może nie dość rozpoznawalne. Do popularyzacji mojej dziedziny strona internetowa to konieczność. A jako że tak bardzo cenię niezależność to chciałbym sama ją zrobić 😉

 • Dlaczego? Chcę działać i pomagać. Strona jest narzędziem, które mi w tym pomoże. Próbowałam już w tym swoich sił, ale szło mi bardzo opornie w innym kursie. Zniechęciłam się i oddałam sprawę w ręce firmy, ale nie do końca jestem zadowolona. Sprawy się przeciągają w czasie, a ja potrzebuję zarabiać, bo dopiero założyłam firmę. Podobno przyciągamy to, czego potrzebujemy. I tak jest chyba w tym przypadku. Przeczytałam wczoraj, że jest konkurs i możliwość zdobycia kompetencji i to za free. Zdumiałam się, że teraz w takim ważnym dla mnie momencie, taka oferta, skrojona dla mnie. A w dodatku dzisiaj się zmotywowałam na livie medalami 😉. Hi hi 😊. Na zakup nie mogę sobie teraz pozwolić, a chciałabym prowadzić bloga i zarabiać na kursach. Piszę więc z nadzieją, że może się uda i może wreszcie przełamię się w klikaniu strony na WordPressie. Byłoby wspaniale!

 • Dlaczego?
  – bo chcę się uczyć
  – bo chcę poukładać bałagan w sferze zawodowej
  – bo bez tego kursu nie pójdę dalej
  – bo bez tego kursu nie wyjdę z domu i świat mnie nie zobaczy, a mogę wiele zaoferować

  I chociaż wypełniam ten kupon jak w Totolotku bez wiary w wygraną, to przecież wygrywa tylko ten kto gra.
  Zakreślam zatem numerki, te dla mnie szczęśliwe i czekam na losowanie.

 • Hej Olu,

  To co się stało, po prostu mnie przerosło i zostałam niejako “zmuszona” do postawienia strony i sklepu na WP. Uwaga, będzie historia… (niestety mam lekkość pisania).

  Mam sklep internetowy na jednej z platform typu SaaS, od 2018 roku. Już dawno myślałam żeby to zmienić ale… bałam się. Uważałam, że ta platforma da mi bezpieczeństwo i, że za to płacę. A panicznie bałam się, że jeśli będę miała sklep na WP to ktoś się włamie, zabierze mi sklep, zabierze dane klientów…. I ten strach mnie powstrzymywał ale doszłam do granicy i nie mam wyjścia.

  Po krótce…

  Po pierwsze sklep się nie pozycjonuje, cokolwiek bym zrobiła a próbowałam już bardzo wielu rzeczy. Pomyślałam, że spróbuje z nimi. Już nawet nie chce mi się myśleć ile pieniędzy im zapłaciłam przez ten PONAD rok. Pojechałabym sobie na fajną wycieczkę i zobaczyłabym trochę świata. Chociaż bym coś przeżyła. Bo sklep ani drgnął.
  Mało tego. Po pół roku pokazali mi, które frazy wzrosły, nawet na pierwszą stronę. Otóż to były te, które miały NIE wzrastać a ja napisałam im to w pierwszym mailu, kiedy rozpoczynaliśmy „pozycjonowanie”.

  Po drugie. Właśnie pieniądze. Abonament roczny to już mega kasa. A każde usprawnienie czegokolwiek to kolejna. Za wszystko trzeba płacić. WSZYSTKO! Każda mała „wtyczka” podnosi cenę abonamentu.

  Po trzecie. Nie mam wolności. Nie mam dostępów do tego żeby zmienić stronę i zrobić ją „po mojemu”, żeby ją sobie wyklikać (jak ładnie to ujmujesz). A sklep jest brzydki. Mogę oczywiście zapłacić za grafika, który to zrobi. Ale z każdą późniejszą zmianą muszę wracać do niego. Podali mi cenę 5-10 tys.

  A ostatnie. I to jest najgorsze. Bo nawet te pieniądze mnie jakoś nie dobiły. Dobiło mnie ostatnie.
  Mam ok 90% odrzuceń przy wejściu na stronę. Strona się ładuje tak długo, że nawet mnie się nie chce czekać. Co dopiero potencjalnemu klientowi. Oczywiście można to zmienić. Oczywiście za kolejną kasę. Tutaj drobne, bo coś ok 1,5 tys.
  Ale uwaga! Nie dają gwarancji, że to się uda. Serio?!

  Tym ostatnim mnie po prostu pogrzebali. Skutecznie.
  Dlatego musiałam zebrać się, w sobie, na odwagę (mimo mojej 50-tki na karku) i przenieść sklep zanim upadnie do końca.

  Olu, mam Twój e-book i książkę. Zaczęłam działać ale utykam na szczegółach. I pewnie te szczegóły są w Twoich kursach. A ja jestem już tak blisko odzyskania wolności tworzenia (no i finansowej) i posiadania, w końcu, NORMALNEGO sklepu.

  Ot i taka to historia.

  Olu, przy okazji, życzę Ci wspaniałego Dnia Zakochanych z Twoją rodzinką.

  Renata

 • Dlaczego chciałabym wygrać?

  – Pandemia nadeszła i moja szkoła językowa straciła połowę uczniów z dnia na dzień – nie poddałam się, zaczęłam budować wszystko na nowo. Jednak idzie słabo;
  – Wojna – znowu uczniowie z rezerwą podchodzili do zajęć dodatkowych, nie chcieli podpisywać długotrwałych umów skoro nie wiadomo co przyniesie jutro;
  – Kryzys – no może i uczniowie chcieliby się uczyć ale budżetu brak.
  Czy coś zmieniło się w moim podejściu do biznesu? Zrozumiałam (po wielu latach jak widać), że

  CZAS NA ZMIANY!

  Chcę wprowadzić produkty do nauki języków, które będą takie, dostępne dla wszystkich i wysokiej jakości. Dzięki temu ja będę miała stały dochód a uczniowie dostaną wysokiej klasy materiały w niskiej cenie. Brzmi jak marzenie 🙂

  Dlatego teraz potrzebuję wiedzy z zakresu tworzenia stron internetowych, i takich tam – same wiecie. Tak więc nie poddaję się, zmieniam kierunek i działam dalej 🙂

 • Cześć Ola. Ponad 10 lat pracuję w agencji reklamowej gdzie 90% rzeczy robimy offline. Covid nie był łaskawy dla firmy w której obecnie pracuję ale szukam nowych kierunków aby się przebranżowić. Mam duże obawy, że ten rok może być ostatnim dla tej firmy lub bardzo trudno będzie właścicielom utrzymać nasz zespół. Obecnie rozpoczęłam naukę pisania treści uczestnicząc w bezpłatnym kursie, kupiłam też książkę Artura Jabłońskiego. Mając dwójkę dzieci coraz trudniej jest pogodzić wszystko aby być w danym miejscu na 100%. Poza tym szukanie wyrozumiałego na choroby dzieci pracodawcy to chyba w obecnych czasach nie najlepszy pomysł. Chciałabym uczestniczyć w Twojej społeczności bo mój mąż zna Cię w sieci chyba od początku a sam w marketingu siedzi ponad 10 lat.
  Pozdrawiam z Lublina 🙂

 • Dlaczego chciałabym wygrać?
  – Przede wszystkim byłby to najpiękniejszy prezent na moje 30-ste urodziny, które obchodzę już 22 lutego 🙂
  – Ten rok jest dla mnie rokiem przełomowym ze względu na rocznik i decyzje jakie podejmuje
  – Przeniesienie moich pomysłów w produkty online pozwoliło by mi na satysfakcjonujące dochody
  – Branża nieruchomościowo/budowlano/rozwojowa nadal kuleje i nie ma wielu ekspertów w tej dziedzinie
  – Własna strona internetowa, stworzona przeze mnie będzie najlepszym miejscem do zrzeszania wiedzy i ludzi

 • Dlaczego to ja mam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa? DLATEGO, że ten rok pośwęcam całkowicie SAMOROZWOJOWI! Uważam, że Akademia byłaby dla mnie kolejnym krokiem na mojej, dopiero co rozpoczętej,ścieżce biznesowej, na której NIEŚMIAŁO jeszcze stawiam PIERWSZE KROKI. Umiejętność tworzenia strony internetowej to taki DIAMENCIK – umiejetność, która będzie (i już JEST), bardzo mocno ceniona, a jakże ważna może być dla MAŁEGO BIZNESU! Cały czas jest powtarzane, że najlepiej jest się uczyć od liderów, którzy dają WARTOŚCI – ja bym właśnie chciała stać się UCZENIEM AKADEMII i Twoim Olu – właśnie w tym projekcie! CHCĘ BYĆ INTERAKTYWNA! CHCĘ DZIAŁAĆ! CHCĘ TWORZYĆ! CHCĘ PRZEŁAMAĆ STRACH! CHCĘ TO ZROBIĆ DLA SIEBIE I DLA SWOJEGO BIZNESU!

 • Dlaczego ja? Bo w tym roku kończę 40 lat i jestem zielona w temacie biznesu online. Postanowiłam, że rok 2023 będzie należał do mnie, że coś zmienię w swoim życiu na lepsze. Prowadzę stacjonarny biznes (szkołę językową), ale marzę o tym, żeby stworzyć kurs online oraz materiały i otworzyć e-sklep. Pomysłów mam dużo ( w głowie i w moim notesie) , tylko teraz trzeba to przenieść do świata online. Ale jak? Mam nadzieję, że dzięki Twoim kursom Olu się tego nauczę 🙂 Tak bardzo bym chciała coś zmienić…. iść do przodu…i zdobywać internetowy świat 🙂

 • Kursy dwa kupione.
  Certyfikat prawie zdobyty (ach ten niedoczas!)
  Pracować dla innych – super sprawa! Ostatnie trzy lata to “ćpanie” wiedzy 😉 i praktyka
  Czas teraz na mnie i mój biznes!
  Wybierz mnie!

 • Wszyscy mówią: spełniaj swoje marzenia! zaryzykuj! dla chcącego nic trudnego! kiedy jak nie teraz
  ? a właśnie, że rozpoczęcie prowadzenia swojego biznesu jest bardzo trudne. Chciałabym, żeby w mojej pracy było więcej profesjonalizmu. Nigdy nie uczyłam się tyle co teraz, boleśnie nie zderzyłam się z rynkiem jak teraz, czy uświadomiłam sobie że to co mi sie wydaje, niekoniecznie jest równoznaczne z tym za co klient jest gotów zapłacić. Krok po kroku idę do przodu, ale o ile łatwiej byłoby z Twoim kursem lub Twoją książką! nie musiałabym wywarzać otwartych drzwi, Ale do brzegu 🙂 Powinnam wygrać bo zasługuje na wszystko co najlepsze i wygrana byłaby dla mnie wymarzonym prezentem urodzinowym

 • Dlaczego ja? Bo mam dość. Dość bycia niezdecydowana i niekierunkowana. Jestem bo jestem. Dość tego, że czekam nie wiadomo na co. Na drogowskaz który nagle pojawi się na mojej drodze? Chcę konkrety, cel i realne możliwości. Wiem, że znajdę je w Twoich produktach. Mam chęć walki osiebie i swoją przyszłość.

 • Czy wyobrażamy sobie teraz tworzenie biznesu bez strony internetowej? Młodzi przedsiębiorcy mają tyle POMYSŁÓW! Ale czy na początku swojej drogi mają tyle ŚRODKÓW, aby móc je przygotować i zrealizować? Zapewne, nie każdy..
  Ja też jestem w podobnej sytuacji.
  Stronę WWW możemy porównać do naszego DOMU. A my prowadząc bines, chcemy zaprosić ludzi do tego domu! Oczywiście, żeby innym się spodobało w tym domu, nasz dom = strona = musi być funkcjonalna, dobrze zbudowana, odpowiadać na potrzeby klienta, być przejrzysta i zachęcać do zostania dłużej!
  Jestem przekonana, że dołączenie do Akademii i czerpanie wiedzy z niej, byłoby solidnym FUNDAMENTEM stworzenia domu mojego małego biznesu – mojego domu. Nie chcę mówić mojego małego domu.. chcę z przekonaniem powiedzieć o moim DUŻYM DOMU! Chcę aby strona dała mi duży zasięg! I aby przyciągała i stała się domem dla dużej ilości osób.
  Moim celem jest połączenie dwóch krajów – Polski i Korei, i ludzi, który chcą poznać kulturę koreańską. Wiem, że takich osób jest mnóstwo! I to właśnie DLA NICH, dla tych osób, które chcą tę wiedzę też ode mnie czerpać, chciałabym móc otrzymać dostęp do AKADEMIi! 🙂

 • Z WordPressa korzystałam kilka lat temu do prowadzenia bloga, ale absolutnie nie wykorzystywałam wszystkich jego możliwości – ot, wrzucałam notkę i koniec. Bloga już dawno nie piszę, ale jestem w trakcie przebranżawiania się w stronę IT i chciałabym mieć własną stronę – wizytówkę doprowadzoną do perfekcji. Dzięki kursowi/książce miałabym pewność, że wszystko robię “zgodnie ze sztuką” 😉

 • Oj Olu dlaczego ja? Bo jestem szalona i od ponad roku stawiam swoją stronę internetową własnymi siłami. LH.pl już mi wysłało przedłużenie serwera i domeny, a ja widząc te kwoty trochę się załamałam, że nadal jestem w lesie. Nie masz strony, ale masz SM – pomyślisz. No mam, ale raz, że one mnie niemiłosiernie wkurzają, może bardzie FB niż IG, a dwa, że nie mam kompletnie czasu na zrobienie na nich czegokolwiek. Wszystkie moje moce przerobowe wkładam w konieczne działania związane z moim projektem, a to co zostaje idzie w stronę internetową. Biorąc pod uwagę, że wychowanie bezplacówkowe moich dzikich dzieci (4,5 roku i 3 lata) mi nie pomaga, naprawdę POTRZBUJĘ tej Akademii. Potrzebuję, żeby ktoś wziął mnie za rękę i poprowadził przez ten las, najlepiej jeszcze ze światełkiem, żeby rozjaśnić półmrok. Ty jesteś tym światełkiem, światełkiem WordPressa. Dobra wiem, że posłodziłam, ale serio tak myślę. Zresztą sama mówisz, że pomogłaś już wielu kobietom i mam nadzieję, że będziesz to robić dalej dopóki będziesz czerpać z tego satysfakcję. Miłego dnia, Sandra.

 • Nadszedł czas aby zacząć zarabiać na swojej wiedzy. Chcę stworzyć miejsce, w którym jak na dłoni, będzie można znaleźć dostęp do darmowych treści, które już wypuściłam w świat. Tworzę krótkie tutoriale, podcast oraz filmy z instrukcją wykonania czapek i kominów na drutach. Jest tego trochę. Osoby chcące rozwijać swoje umiejętności dziewiarskie mogłyby znaleźć w jednym miejscu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
  Chciałabym również sprzedawać swoją wiedzę w formie kursów dostępnych online. Udział w Akademii jest mi potrzebny aby moja strona, sklep i platforma kursowa wyglądały profesjonalnie. Jeśli jakiś temat się „wykrzaczy”, chcę wiedzieć co się zepsuło i umieć to naprawić nie prosząc nikogo o pomoc. Wiem, że od Oli mogę się tego wszystkiego dowiedzieć patrząc jak działa i śmiga jej strona oraz cała platforma poświęcona Interaktywnej Paczce.

 • Dlaczego ja?
  A dlaczego nie! 😆

  Trojka małych dzieci i 9 lat wyjątkowego czasu jako mama na pełen etat. 💛💛💛 Nadal chce być blisko nich, wspierać i budować naszą więź, ale czuję też, że to idealny czas na ZMIANY! Czas na MNIE! 🎉

  Poza byciem mamą chcę również mieć SIEBIE i swoją PASJĘ, którą jest fotografia 📸
  Warsztat fotograficzny ciagle rozwijam, jednak bez swojego miejsca w sieci ciężko będzie szukać klientów i budować społeczność 🙂 Dlatego to jest ten czas, by zbudować swoją stronę www, a w przyszłości postawić własny sklep. Tak! Marzę by za jakiś czas, poza robieniem sesji, mieć własne produkty online 🎉

  Interaktywna Akademia WordPressa to będzie ten pierwszy krok w kierunku własnego miejsca w sieci i kolejny w kierunku własnej firmy i niezależności 💛

 • Hej ho hej ho hej ho
  Po medal by się szło
  Podkastu wysłuchałam
   I sprawę sobie zdałam
  Że gdy Facebook padnie
  Ja nie chcę zostać na dnie
  Dobrze, że z kursem WP
  Zrobiłam stronę se
   I nawet mam newsletter
  Cudny jak ciepły sweter
  Chodź pomysłów mam wiele
   A w Paczce przyjaciele
  To pomysłów tych światu nie dam
  Jeśli zwyczajnie ich nie SPRZEDAM

  Okien nie umyłam
  Ale stronę postawiłam
  Na wczasach nie byłam
  Ale webinar zrobiłam
  Zrobilam też inne bajery
   wypełniłam Oli planery
  Świetny kurs nagrałam
  Ale słabo go sprzedałam
  Bo wszystkiego nie popodpinalam
  Czy już konkurs wygrałam?

  Jeśli jury wciąż wątpi
  Kto do kursu przystąpi
  To wrócę do medalu interaktywnego
  Co ja chcę mieć jego
  Szanowne jury konursowe
  Weź pod uwagę niżej podpisaną osobę
  Co o kurs sprzedam prosi
  Bo medal na szyi chce nosić

  Magda

 • Hej ho hej ho hej ho
  Po medal by się szło
  Podkastu wysłuchałam
   I sprawę sobie zdałam
  Że gdy Facebook padnie
  Ja nie chcę zostać na dnie
  Dobrze, że z kursem WP
  Zrobiłam stronę se
   I nawet mam newsletter
  Cudny jak ciepły sweter
  Chodź pomysłów mam wiele
   A w Paczce przyjaciele
  To pomysłów tych światu nie dam
  Jeśli zwyczajnie ich nie SPRZEDAM

  Okien nie umyłam
  Ale stronę postawiłam
  Na wczasach nie byłam
  Ale webinar zrobiłam
  Zrobilam też inne bajery
   wypełniłam Oli planery
  Świetny kurs nagrałam
  Ale słabo go sprzedałam
  Bo wszystkiego nie popodpinalam
  Czy już konkurs wygrałam?

  Jeśli jury wciąż wątpi
  Kto do kursu przystąpi
  To wrócę do medalu interaktywnego
  Co ja chcę mieć jego
  Szanowne jury konursowe
  Weź pod uwagę niżej podpisaną osobę
  Co o kurs sprzedam prosi
  Bo medal na szyi chce nosić

  Magda

 • Dlaczego ja? Bo chcę pójść dalej. Bo jeśli nie FB to co? No właśnie – chcę nauczyć się robić proste strony internetowe, landing page’e. Chcę zbudować lepszy sklep niż ten, który mam. Sama. Znam wartość Twoich produktów i wiem, że na pewno warto zainwestować, ale tym razem chciałabym wygrać, bo czuję, że to ten moment i że to mój czas na rozwój w tym kierunku! Dodałoby mi to skrzydeł! Zobaczymy! Beata

 • To, że moja praca pomaga innym lepiej radzić sobie w codziennym gąszczu zmartwień i problemów, napędza mnie do dalszego działania. Nie chce na tym poprzestać. Dla mnie możliwość dołączenia do Interaktywnej Akademii WordPressa byłaby porządnym kopniakiem, żeby nie bać się działać dalej, dzięki czemu moje pomysły ujrzałyby światło dzienne. Pora uwierzyć w swoje komeptencje. Chce czerpać garściami od bardziej doświadczonych! Otwieram się na nowe ścieżki rozwoju i nie boje się podejmować wyzwań. Dziękuje za wszystko co robisz. Pozdrawiam 😀

 • Chciałabym wygrać Interaktywną Akademię WordPressa, bo uwielbiam się uczyć i tę wiedzę wykorzystywać w praktyce. Od lat działam na bloggerze, ale w niedalekiej przyszłości chciałabym wystartować z drugą stroną internetową, tym razem zbudowanej w WordPressie. Po pierwsze dlatego, że to coś nowego, a ja lubię takie wyzwania. Po drugie dlatego, że zdobędę nową umiejętność, dzięki której będę mogła pozyskać większą liczbę klientów (jestem copywriterką). I po trzecie dlatego, że startuję z nową odnogą działalności, by mieć różne źródła przychodów w firmie i dzięki temu osiągnąć bezpieczeństwo i większą stabilność finansową. 🙂

 • Witam Wszystkich serdecznie,

  mam na imie Justyna i od 10 lat mieszkam na terenie Stanow Zjednoczonych. Okolo 4 lat temu rozpoczelam sprzedaz produktow do rekodzielnictwa, a dokladnie: sznurkow bawelnianych do szydelkowania oraz „makramowania” na plarformie ETSY. Zaczelam sprowadzac ten typ sznurka z Polski, poniewaz na terenie USA takiego nie bylo i nikt nie mial pojecia, co to wlasciwie za produkt. Odeszlam z pracy, ktorej nie lubilam i zagralam „va bank”. Moj Maz mi to odradzal, myslal, iz nikt sie do tego produktu nie przekona, a ja po raz pierwszy w zyciu tak BARDZO wierzylam! Pokochalam „sznurek” i te milosc postanowilam pokazac „Amerykanskiej stronie klienta”. Do dzis pamietam, to oczekiwanie na pierwsze zamowienie oraz feedback. Udalo sie! Pokochali tutaj ten produkt. Bylam PIERWSZA i Jedyna Osoba w USA oferujaca taki produkt i jestem z tego dumna 🙂
  Pragne stworzyc sklep online, taki moj, tylko moj, od kilku miesiecy czekam na nowy nabor. Poczulabym sie wyrozniona rowniez tutaj:) Ciesze sie, ze moglam tutuaj napisac swoja krotka historie. Pozdrawiam i Zycze Wam Wszystkim sukcesu!

  Justyna

 • Kurs WordPressa to byłaby dla mnie świetna opcją aby ruszyć dalej. Obecnie moja strona internetowa jest już rok w przebudowie, bo ciężko mi ją samemu wyklikać… Poprzednia zrobiona przez osobę z zewnątrz nie spełniała moich oczekiwań, a gdy postanowiłam ją zmienić, okazało się, że tak naprawdę nie wiem za co się zabrać. Mam dużo pomysłów, chcę się rozwijać, dzielić wiedzą i czerpać z dostępnych możliwości jak najwięcej. Myślę, że to właśnie ten moment, a Twój kurs pojawił się w najlepszym momencie 🙂

 • Jestem już w Interaktywnej Paczce, która jest genialna! Pomysł i realizacja jest świetna. Chciałabym teraz rozszerzyć moją przygodę z Tobą i Twoją wiedza, na kurs z WordPressa. Zawsze dobrze się czułam w technicznych sprawach, kocham się uczyć nowych rzeczy, ale do tej pory robiłam wszystko sama. Wiem, że ten kurs jest wprost idealny dla mnie i że osiągnę z nim więcej, niż mogłabym to zrobić na własną rękę!

 • Chciałabym wygrać kurs WordPressa, ponieważ obecnie strona mojego pracodawcy, którą administruje jest napisana w autorskim CMSie, dlatego jest beznadziejna, mało praktyczna i praktycznie nieedytowalna! Wszystko trzeba zlecać, długo czekać i jeszcze więcej płacić. Umiejętność WordPressa pomogłaby mi w zbudowaniu nowej strony, zdobyciu uznania szefa i do tego byłaby dodatkową kartą przetargową w rozmowie o podwyżce 🙂

 • Tyle osób bierze udział w konkursie, że najpierw pomyślałam, że nie mam szans…a potem, że przecież są dwa uda i może tym razem się uda 😉
  Jestem Martyna, robię filmy. Stronę kameralnestudio.pl nawet już mam! Ale utknęłam i mam tylko domenę i hosting, a w ambitnych planach na ten rok – nawet sklep. Akademia na pewno (tak jak Interaktywna Paczka) dodałaby mi wiary w siebie i w swoje możliwości! Dodała by mi też potrzebna wiedzę techniczną! I udałoby mi się ukończyć pracę nad swoją stroną 🙂

 • Jestem Daga, przyszła specka
  od WordPressa i WooCommersa.
  Będę klikać nieustanie
  na tarasie, w kuchni w wannie.
  Aż postawię stronek wiele,
  będą dumni przyjaciele.
  Nic mnie przed tym nie powstrzyma,
  gdyż to będzie ma dziedzina!
  Wygrać konkurs pozostało.
  Czasu mało, o jak mało,
  więc czym prędzej piszę te treści
  i oczekuję dobrych wieści 🙂

 • Jestem tą osobą, która na rozmowie o pracę umie odpowiedzieć na pytanie “Gdzie widzi Pani siebie za 10 lat?”

  Za 10 lat będę:
  – prowadziła restaurację z moim narzeczonym
  – zawodowo zajmowała się pisaniem
  – czerpała korzyści z dochodu pasywnego (ważne jest dla mnie, żeby go zbudować, bo wtedy z mniejszym strachem będziemy prowadzili restaurację).

  Krok po kroku dobieram karty do swojej talii, dzięki któremu zrealizuję ten cel.

  A po co mi ten cały WooCommerce?

  Jakoś muszę zarobić pieniądze na otwarcie tej restauracji 😂

  Ciągnie mnie do e-commerce.

  Od kilku dni rozszerzyły się moje obowiązki w pracy i korzystam teraz m.in. z WordPressa, jednak słabo się w nim orientuję. Znam kilka funkcji, które zostały mi pokazane jako niezbędne do wykonania mojej pracy, jednak… To dla mnie za mało. Uważam, że to jest idealny czas, żebym sama doszkoliła się w jego temacie – skoro mam do niego dostęp i używam na co dzień (nie byłoby to ćpaniem wiedzy tylko mogłabym od razu wdrożyć zdobytą w Akademii wiedzę).

  Czy mnie stać na ten kurs?

  Na ten moment nie. Za rok, może dwa lata mogłabym sobie na niego pozwolić.

 • Przeczytałem książkę “BĄDŹ ONLINE” i chcę być bardziej online, niż obecnie jestem. 🙂 Jestem fotografem i chcę zabrać się za nową stronę www, która otworzy mi drzwi świata online, pomorze wprowadzić nowe odnogi mojego biznesu, żeby rozwijać się i więcej zarabiać. Kurs WordPress bardzo mi się przyda, żeby poszerzyć techniczne aspekty budowania strony. Chcę, żeby moja strona była piękna, czytelna, nowoczesna, funkcjonalna, turbo, najlepsza i zawierała branżowego bloga. Kurs WooCommers również jest dla mnie bardzo ważny, bo już wiem, że muszę dywersyfikować swoje przychody i wiem, że sklep na stronie będzie mi potrzebny do podboju świata. 🙂

 • Dlaczego mam konkurs wygrać ja akurat?
  Bo 3 lata temu gdy pogoda była równie ponura,
  postanowiłam zmienić branżę
  i Wirtualną zostać od razu niemalże.
  Lecz tę wiedzę jak zostać nią,
  musiałam zdobyć z wielu internetowych stron.
  W przyszłości chcę sama takie strony robić,
  aby nigdy się nie zawodzić.
  Dla klientów tworzyć sklep internetowy,
  a problem z brakiem zleceń mieć z głowy.
  Lecz do tego kurs Oli jest mi niezbędny,
  bo wiem, że jest on po prostu bezbłędny!
  Ola, mam nadzieję, że wiersz ten czytając,
  będziesz rozbawiona pod nosem się uśmiechając 🙂

 • Olu, bardzo chciałabym wygrać w Twoim konkursie, bo…
  W ostatnim czasie życie wyraźnie pokazuje mi, że nadszedł czas, by pójść własną drogą. Także zawodową. Bardzo mocno poczułam, że nie chcę być już wyrobnikiem. Jestem wolną istotą i chcę mieć możliwość wybierania z kim i przy jakim projekcie chcę obecnie pracować, bo wtedy mam możliwość uzyskania najwyższych jakości.
  Poszerzanie wiedzy i podnoszenie kompetencji pomoże mi w uzyskiwaniu właśnie takich efektów.

 • Olu,
  śledzę Twój profil w sieci mniej więcej od dwóch lat. Między innymi dzięki Tobie zdecydowałam się ruszyć z własną działalnością! Postanowiłam zająć się korektą i redakcją książek, a żeby łatwiej mnie było znaleźć w sieci wśród tylu innych osób, postanowiłam stworzyć stronę internetową. Najpierw myślałam, że to za trudne, ale dzięki Tobie przekonałam się, że wcale tak nie jest! Mam już moją stronę, a teraz pragnę ją ulepszyć, potrzebuję się nauczyć już nie podstaw tworzenia strony, ale szczegółów. Wiem, że w twojej Interaktywnej Akademii na pewno się tego nauczę! Wszystkim, którzy pytają, czy można samemu zrobić swoją stronę, od razu polecam, żeby do Ciebie zajrzeli.
  Co więcej, portal, z którym współpracuję, narzeka ciągle na cięcie zasięgów przez Facebooka, a nie mają newslettera! Powiedziałam im, że to konieczność i że pomogę im go stworzyć. Sama tego nie zrobię, ale wspierana przez Wiedzę z Akademii na pewno dam radę!

 • Uwaga – tekst do melodii “Kundel bury”. Z przymrużeniem oka 😉

  Gdy miałam lat dwadzieścia przeszłam załamanie.
  Jednak dobrze, że nie tkwiłam długo w tym stanie.
  I stwierdziłam, że swe życie trochę zmienię,
  więc zostałam fotografką na zlecenie.

  Trochę trudno było się rozkręcić,
  bo ktoś mały zacząć mi się w brzuchu wiercić.
  Jak się rozkręcić? Jak rozkręcić?
  Gdy w pieluchach tonie człek…

  Gdy myślałam, że już idzie w dobrą stronę,
  pojawiła się inflacja, wszyscy chcą mamonę.
  Ja za miesiąc znowu rodzę!
  Jak ja wszystko to pogodzę?
  Może strony zacznę robić, aby wszystko to pogodzić…
  Także Ola, bardzo proszę, pomóc mi!

 • To do dzieła! Mam na imię Magda i już baaardzo długo mam Pracownię architektoniczną, ale umiejętności świadomego PROWADZENIA działalności to chyba mniej ZERO. Jakoś na pól gwizdka leciałam z projektami z polecenia, ale starczało z tego ledwo na “waciki”. Jestem mamą trójki dzieciaków i to nimi się zasłaniałam, żeby tylko nie wyjść ze strefy komfortu i nie wziąć byka za rogi. Okoliczności sprawiły, że zostałam na lodzie bez zleceń z poleceń 😉 No więc teraz jest ten czas, albo postaram się o klientów, albo idę na etat a bardzo nie chcę! Jestem 40-letnią boomerką, obecną jedynie na FB i to też aktywnie dopiero od paru miesięcy a powinnam mieć stronę, bloga, newsletter i inne SM. Jestem z Wami dopiero od miesiąca i mega nakręcacie mnie na zmiany, więc hasło dla mnie na dziś: WYKLIKAJ SWOJE WWW ALBO ZGIŃ!

 • Jako osoba która w 33 wiośnie życia diametralnie zmienia bieg swojej kariery – z “twardych” przyziemnych, osadzonych z codziennych realiach ścieżek prawniczo-finansowych na karierę jasnowidzki, psycholożki i uzdrowicielki potrzebuję stworzyć swoje najlepsze miejsce w sieci, które pozwoli mi dotrzeć do moich klientów aby pomóc im w zmianie swojego życia, zadbanie o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Próbuję od paru miesięcy działać w social mediach ale…ulewa mi się, czuję jakąś niechęć i opór, ich skrótowość i potrzeba wbicia się w algorytmy mnie zniechęca. Czuję, że własna strona internetowa z dobrze ogarniętym SEO, gdzie będę mogła publikować treści na swoich zasadach jest moim kluczem do sukcesu. Pragnę sama postawić stronę i sklep internetowy, żeby na początku polegać na sobie, abym mogła sama edytować ustawienia, zmieniać coś na stronie a nie być zależna od np. informatyka – własny biznes jest mocno dla mnie o tym, o niezależności i wolności. Poza tym, nawet gdy w przyszłości będę cedować ogarnianie witryny www zewnętrznym wykonawcom będę się czuła pewniej mając wiedzę i doświadczenie praktyczne w tej dziedzinie.

 • Hej, hej! Poczekajcie na mnie! Albo za mną jak to mówią w poznańskim 😉 Tu drepcze technologiczny dinozaur! Mówicie że Gościniakowa uczy jak zaistnieć online? Stworzyć stronę a nawet sklep?! Że również Ci co nie mają pojęcia o technologii i o tym jak korzystać z innych opcji poza facebookiem znajdą coś dla siebie! Ja też chcę! Weź mnie! Osoby w wieku zbliżonym do Twojej mamy też się chcą uczyć 🙂

 • Od dłuższego czasu Cię obserwuję i myślę, że z Tobą mogę dokonać więcej w mojej firmie. Mam już kilka Twoich produktów, dzięki którym rozwijam się online. Podobnie jak Ty robię to przede wszystkim dla córki i rodziny 🙂

 • Cześć Olu 🙂 Wiesz, tak się zastanawiam, dlaczego to właśnie ja miałabym wygrać? I nie wiem. Nigdy nie uważałam, że coś mi się należy 🙂 Pewnie, że ogromnie bym chciała. Jestem już w Interaktywnej Paczce i jest tam taka moc i wsparcie, że można by góry przenosić! Uwielbiam Cię słuchać na webinarach i doceniam za autentyczność i naturalność, bo o wiedzy chyba wspominać nie muszę 🙂 I nawet jeśli mnie nie wybierzesz, to i tak kupię ten kurs WordPressa 😉 Buziaki i uściski!

 • Chciałabym wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa ponieważ chce wykilkać mój sukces i moją wolność finansową, Chciałabym zarabiać na mojej wiedzy i dzięki Akademii mieć swoje miejsce w sieci, które nie zniknie od jednej błędnej decyzji jakiegoś obcego zarządu. Do tej pory nikt nie był tak konkretny i pełen pasji jak TY. Jestem pewna, że z Twoimi kursami osiągnę również mój sukces i dam rade to ogarnąć technicznie.

 • Dlaczego ja ? Otóż chcę zawalczyć o siebie i swoje marzenia !
  Często nie potrafię docenić siebie, mam wykształcenie wyższe zatem nie powinnam narzekać. Niestety momentami poczucie własnej wartości jest u mnie na najniższym poziomie. Być może to kwestia warunków i standardów życia w Polsce. Ale nie ma co, bo trzeba zahasać rękawy i lecieć dalej 🙂 Bardzo chce uświadomić sobie moje możliwości, dlatego kurs WordPressa jest do tego doskonałą okazją. Kochana, widzę jak rozkręcasz swój biznes, 200 widzów na wtorkowo-walentynkowym live o 10 z rańca to jest sztos i to co robisz w całokształcie <3 Patrzę i podziwiam Ola jesteś dla mnie ogromnym motywatorem, nauka z tobą, czerpanie inspiracji to jest to co chce przeżyć ! Wiem, że pomagasz takim jak ja, dlatego pomóż mi jako starsza koleżanka poznańskiej polibudy piąć się po szczebelkach do osiągnięcia moich celów! Wiesz tak między nami charuję na budowie 10-11 h dziennie, mam zamiar to zmienić i wyklikać swój biznes online 🙂 Pozderki :*

 • Czekam na maila jak na sowę w Hogwarcie
  Hmm.. myśli mam czarcie!

  Ile ja się nauczę, ile dowiem…
  Wordpressową Hermioną się zowiem!

  Kurs jak Nimbus 2000 na meczu quidditha przeleci
  I WooCommerce szybciutko do głowy wleci

  Moja wiedza jak ten złoty znicz zatriumfuje
  I… konkurencję samą stroną spetryfikuję!

  Hmm.. Jak te drzwi Akademii otworzyć mam?
  Chyba zaklęcie wypowiem sam!

  ALOHOMORA!
  (Niestety nie pasuje mi tu żadna metafora…)

  Jednak drzwi otwierają się i o to jest!
  Filmów, przykładów, opisów – fest.

  Ja… tworzę i sklepy i strony,
  Naprawdę coraz bliżej mi do tej Hermiony.

  Ale chwila.. ktoś tu krzyczy.
  A nie… To nie krzyk, to me dziecko ryczy.

  Budzę się więc zupełnie niewyspana.
  Jak ta sowa Rona – taka… przytyrana.

  Więc to to był sen, konkurs trwa.
  Być kreatywnym tu trochę trza.

  Co tu wymyślić? Co zrobić mam?
  Wypowiem IMPERIO! I… zostanę sam.

 • Chciałabym wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa ponieważ :
  “Świat się kończy tych “sosziali”
  bo zasięgi poucinali,
  trzeba szybko stronę wykikać
  żeby nie zacząć znikać,
  SEM, SEO trudne słowa
  aż od nich boli głowa,
  Interaktywna Akademia
  wnet wszystko zmienia,
  różdżka od Oli z kursem w dłoń
  i już zjedzony ten słoń,
  prosta droga do sukcesu
  bez bólu głowy i stresu,
  medal na końcu czeka
  i kasy płynącej szeroka rzeka. 🙂

 • Za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, rzekami i morzami, w pewnym małym miasteczku mieszka Basia. Basia spokojna jest, nie wadzi nikomu, codziennie cichutko pisze sobie w domu. Pisze dla dzieci i dla dorosłych. Pisze dla siebie i dla klientów. Teksty blogowe i sprzedażowe. Ma swoją stronę (barbara-garczynska.pl), którą by chętnie podrasowała i sklep by chciała, żeby sprzedawać. Pewnego chłodnego, leniwego dnia, podczas researchu do tekstu, znalazła ofertę Oli Gościniak o paczce, pełnej wspaniałości i wsparcia. Z okazji szybko Basia skorzystała i do paczki się zapisała. Wśród mnóstwa osób znalazła bratnie dusze i realną pomoc. Od tego czasu Basia niemal codziennie korzysta z focusa, czasem się chwali, jak coś jej dobrze wyjdzie – i zawsze dostanie kilka głasków, że fajnie, że super. Czasem (przeważnie we wtorkowy wieczór, z kubkiem zielonej herbaty) to ona komuś pomaga. Aż tu nagle Ola z konkursem wyjechała. Konkursem na wejście do wymarzonej Akademii. Basia koniecznie musiała wykorzystać nadarzającą się okazję. W zgłoszeniu, dlaczego to właśnie ona powinna otrzymać wstęp do paczki, napisała, że potrzebuje go, by po pięciu latach pisania dla wydawnictw tworzyć i wydawać w swoim sklepie (którego jeszcze nie ma) e-booki (a może kiedyś i coś więcej?). Czy Ola pomoże napisać szczęśliwe zakończenie do historii Basi?

 • Akademia, Akademia,
  Zew nauki woła mnie.
  Uczyć się chcę, uczyć się chcę,
  Klikać stronę, klikać sklep,
  I podbijać Internet.
  Dlaczego ja, dlaczego ja?
  Bo potrzebuję, by stworzyć arcydzieła,
  Bo chcę wspomóc domowy budżet,
  Bo może zwiększę PKB,
  Bo mam misję, by pomagać,
  Bo lubię z siebie dawać.
  Dlatego ja, dlatego ja.

 • Kochana Olu,
  Na początku mojego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić. Dziękuję Ci za to, co ostatnio robisz dla mnie i dla wielu kobiet w Polsce i nie tylko. Otwarcie paczki i podarowanie jej było dla mnie i dla wielu z nas prezentem, o jakim nie marzyłyśmy nawet w najpiękniejszych snach. A polski Internet potrzebuje takich inicjatyw jak prądu, by funkcjonować. Naprawdę, z całego serca dziękuję Ci w imieniu tych prawie 500 osób. Ostatnio pojawił się u Ciebie konkurs na otrzymanie wstępu do Akademii. Świetny pomysł, chciałabym i ja zgłosić się do niego, by otrzymać indeks i uczyć się od Ciebie kolejnych rzeczy. Dlaczego to ja miałabym otrzymać wstęp? Wierzę, że wybierzesz właściwą osobę z pomysłem. Przekopiesz się przez ponad setkę odpowiedzi i Twoje serce podpowie Ci te, które naprawdę na to zasługują – choć decyzja będzie trudna, bo zgłosi się dużo interesujących kobiet z mega pomysłami. Przyciągasz osoby podobne do siebie – w końcu z kim przystajesz, takim się stajesz. Ja na swoim poletku robie tyle, ile mogę. Słowa to mój żywioł. Chcę nimi przekonać Ciebie. Chcę też – mam nadzieję w bliskiej przyszłości – za pomocą książek przekonywać ludzi, że słowa naprawdę mają moc. Że odwaga to sięganie po marzenia i próbowanie mimo trudności. Że zmiana jest jedyną stałą rzeczą w życiu. Że interaktywna może być każda z nas. Prawda, że chciałabyś, aby wszyscy, którzy przypłyną do Ciebie z różnych części Polski, a może kiedyś i świata, tak właśnie myśleli? Mam już stronę, którą rozwijam, a paczka daje mi do tego motywację. Przyda mi się trochę więcej wiedzy i wiem, że znajdę ją w kursie Wyklikaj swoją stronę. Sklep z metodą SPRZEDAM! z kolei pozwoliłby mi monetyzować swoją wiedzę. Masz moc i możesz spełnić to marzenie. Proszę, jeśli możesz, pomóż mi w tym. Jeszcze raz dziękuję. Czuję autentyczną wdzięczność za to, co już dostałam i na zapas dziękuję za to, co jeszcze dostanę. Dziękuję, że poświeciłaś te kilka minut dla mnie. Czekam na dobre wieści. Z pozdrowieniami,
  Barbara Garczyńska
  PS: Uściski dla Agusi, trzymaj się! Pa!

 • Zwracam się z uprzejmą prośbą o wzięcie pod uwagę mojej kandydatury w konkursie o wstęp do Akademii i inne nagrody w puli o wartości 2000 zł (nie powiem małe szaleństwo z tą hojnością). Prośbę swą motywuję tym, że jako kobieta, żona, mama, pisarka i po prostu człowiek potrzebuję do pracy odpowiednich narzędzi. Wiem, że takie dobrej jakości narzędzia już znalazłam (w sensie te fanty z konkursu) i mam wszystkie potrzebne kompetencje, by z nich korzystać (tj. oczy, uszy, ręce dwie). Potrafię także czytać i słuchać ze zrozumieniem. Nagrody konkursowe wykorzystam w zacnym celu – by poprawić wygląd i widoczność w sieci swojej strony barbara-garczynska.pl, a także by w wkrótce (dzięki kursowi WooCommerce w mam nadzieję niedalekiej przyszłości) postawić sklep. W sklepie mam zamiar oferować e-booki (dla ludzi interaktywnych). Mam nadzieję, że moja prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie. Z ukłonami głębokiego szacunku, Barbara Garczyńska.

 • Basia – Hej, słyszałaś, konkurs jest!
  Asia – Jaki konkurs?
  Basia – No u Oli?
  Asia – Jakiej Oli?
  Basia – No Oli Gościniak. Oli nie znasz kobieto? Gdzie ty żyjesz?
  Asia – Ach, ta z intercośtam?
  Basia – Interaktywna! Dzwoni, dzwoni, ale nie wiadomo, gdzie?
  Asia – No dobra, czterech liter mi nie zawracaj, tylko gadaj, co to za konkurs?
  Basia – No taki, co w którym można wygrać.
  Asia – No co Ty powiesz? Normalnie Kolumb, co odkrył Amerykę.
  Basia – Kolumb nie odkrył Ameryki, tylko dotarł do Indii! A ten konkurs to nagrody za dwa tysiące ma.
  Asia – Dwa tysiące? Wow! Trzeba było tak od razu. To gadaj: co trzeba zrobić i co dają?
  Basia – No na przykład wejście do Akademii.
  Asia – A tam, ja już szkołę skończyłam, po żadnych akademiach się nie będę szlajać.
  Basia – A ja będę, mam nadzieję – już wkrótce, jak wygram.
  Asia – Tak? A dlaczego to Ty miałabyś wygrać?
  Basia – Dlatego, że wzięłam w nim udział!
  Asia – Hej, to chyba trochę za mało?
  Basia – Napisałam, jak bardzo go potrzebuję.
  Asia – A jak bardzo?
  Basia – Bardzo, bardzo!
  Asia – Ta Ola wzruszy ramionami, jak przeczyta „bardzo, bardzo”…
  Basia – Pani, ja napisałam pięć możliwych odpowiedzi, w formie od koloru do wyboru!
  Asia – Ale jak?
  Basia – No tak: napisałam bajkę, potem wiersz, list i taką oficjalną prośbę.
  Asia – Ej, mam nadzieję, że kurs będzie miał elementy matematyki?
  Basia – Dlaczego?
  Asia – Dlatego, że wymieniłaś cztery, a powiedziałaś, że pięć.
  Basia – Bo to jest piąty, geniuszu.
  Asia – A to tak przejdzie?
  Basia – Się okaże… kto nie próbuje, ten nie zyskuje.
  Asia – No dobra, i co w tych wszystkich rzeczach napisałaś?
  Basia – Najpierw napisałam: „Za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, rzekami i morzami”…
  Asia – Dobra, do brzegu z tym morzem. Bajek mi tu nie opowiadaj, ewentualnie streszczenie. W szkole zawsze wystarczało streszczenie.
  Basia – No, napisałam kim jestem, że mam stronę, ale potrzebuję dobrego kursu, który pomoże mi ją dopracować i dobudować do niej sklep.
  Asia – jaki sklep?
  Basia – No taki internetowy!
  Asia – To w Internecie można mieć sklep? Jak się tam mieści towar?
  Basia – Taki wirtualny… Jak wygram, to Ci wszystko wyjaśnię, jak to działa.
  Asia – To będę trzymała kciuki… Albo nie: sama wezmę udział, napiszę odpowiedz i wygram.
  Basia – Powodzenia!
  Asia – A dziękuję, dziękuję 
  Basia – Biedna Ola, że będzie musiała czytać Twoją odpowiedź.
  Asia – Co tam szemrasz pod nosem?
  Basia – A nic, nic, mówiłam, że Ola na pewno się ucieszy, że kolejna bystra osoba weźmie udział 
  Asia – No oczywiście! A powiedz mi, Basia, co Ty tam będziesz sprzedawać?
  Basia – Słowa.
  Asia – Jak słowa? Słów się nie da sprzedawać!
  Basia – Da się, trzeba je tylko zgrabnie zapakować w książki, kursy, dialogi… 😉
  Asia – I na tym można zarobić?
  Basia – Można, można
  Asia – Dobra, to idę pisać tę odpowiedź. Mam nadzieję, że zdążę…
  Basia – Idź, idź… To pa!
  Asia – Ej, a co ty Tam jeszcze skrobiesz?
  Basia – Właśnie się zastanawiam… Może jeszcze wpis na blog jako formę odpowiedzi w konkursie? Co myślisz?
  Asia – Pogięło Cię? Daj se spokój, Ola się wkurzy, jak zobaczy kolejną wiadomość podpisaną jako Basia…
  Basia – Myślisz? Nie chciałabym jej zdenerwować …
  Asia – Nie myślę, a wiem! Wyluzuj, nie masz monopolu na pisanie, daj ludziom szansę.
  Basia – No okeeeej, na dziś to ostatnia… 😉

 • [ ] Dlaczego
  [ ] to ja
  __[ ]___ powinnam
  \ / wygrać
  \ /
  \ /

 • Przeczytałam komentarze innych osób, szczerze podziwiam talent do rymów 🙂 Nie mogę powiedzieć, że mam lepszy powód, aby wygrać dostęp do Akademii czy książkę. Każda z nich ma nadzieję, że ten kurs odmieni – jakkolwiek patetycznie to brzmi – jej życie na lepsze. I ja też tak mam.

  Byłabym zwyczajnie szczęśliwa z wygranej (raczej nigdy niczego nie wygrywam) i z nowych możliwości. Budżet w tej chwili nie pozwala mi na normalną ścieżkę, więc postanowiłam spróbować. Kurs pomógłby mi – tak sobie wyobrażam – poukładać klocki, które już mam i dotrzeć do dziewczyn, które przygotowują się do ślubu. Nie tylko w wyborze kwiatków, ale przede wszystkim w tych trudniejszych, emocjonalno-rodzinnych aspektach. Tego nikt im dziś nie oferuje.

  A jeśli się nie uda, trudno. Już wygrałam bo znalazłam książkę o SEO, której bardzo, bardzo potrzebuję ❤️

 • Wiele razy robiłam podejście do treści które publikujesz, byłam bliska zakupu, ale coś mnie jednak powstrzymywało. To co przekazujesz jest jasne i zrozumiałe, ale cały czas miałam wrażenie że nie stworzę żadnej strony, newsletter, seo, pozycjonowanie – nie dam rady, to nie dla mnie, to będzie zbyt skomplikowane. Nigdy nie miałam z tym doczynienia, zacznę ale przecież nie dam rady. Aż przyszedł moment kiedy zmieniłam pracę i nikt nie pytając mnie o doświadczenie zrobił krótkie szkolenie z umieszczania nowych informacji na stronie (a właściwie miałam zbudować całą zakładkę dla projektu) i przepadłam… teraz już nie myślę czy ja sobie poradzę, ja chcę się rozwijać w tym kierunku. Widzę jak ogromna jest potrzeba posiadania takich umiejętności i ciągłego rozwijania własnych kompetencji. Teraz już wiem co powstrzymywało mnie przed zakupem, brak wiary we własne możliwości i to o czym kompletnie zapomniałam – jakie to fantastyczne uczucie móc się rozwijać 🙂

 • Dlaczego to ja powinnam wygrać? Bo jestem pewna że to pozwoli mi w końcu wystartować i wyjść na wyżyny z moim biznesem. Mam w głowie mnóstwo pomysłów i nie mogę ich zrealizować bo brak mi umiejętności technicznych i motywacji. jestem pewna że dzięki Twoim produktom w końcu wystartuje że strona i działalnością, z odpowiednią pewnością siebie i wsparciem będę mogła w końcu pracować na swoim i na swoich zasadach. Rozpoczynając biznes online o którym marzę będę mogła odnaleźć w końcu równowagę pomiędzy praca a rodzina. Jestem bardzo zmotywowana żeby w końcu zacząć. Teraz jest idealny czas na to w moim życiu. Koncze urlop macierzyński i chce w końcu iść w obranym przez siebie kierunku.

 • Prawda jest taka, że pewnie i tak kupię książkę lub kurs bo od dawna szukam ciekawej oferty i to jest pierwsza, która zwróciła moją uwagę – a wszyscy wiemy jak działają reklamy, konkursy, grupy – wszyscy pokazują jeden utarty schemat. Przemyślany, wieloetapowy więc nie można uznać, że prosty jednak tak powszechny, że zniechęcający. Pani praca jest nienachalna, delikatna przyjemna dla oka. Jestem kosmetologiem. Mam wyczucie piękna i wyrobiony smak 🙂 A martwiłam się, że brakuje mi hobby 😀 a ciągle myślę jak rozdysponować czas aby mieć go więcej dla Pani 😀

 • Jestem bardzo nietechniczna. Jednak z materiałami, które do tej pory zakupiłam w sklepie Interaktywna, nagrałam pierwszy i kolejne kursy online , zoptymalizowalam stronę pod SEO i w końcu wiem o co chodzi z tymi zielonymi lampkami, zaczęłam streamowac na OBS i na stremyardzie- wiedza dla mnie kiedyś kosmiczna dziś dosyć dobrze ogarnięta. Mam jednak jeszcze braki w WordPressie. Założyłam moja domenę ( nieświadomie) na .org – była wolna, i dopiero w książce „bądź online” przeczytałam co znaczy w ogole końcówka .org . Jakiś czas temu wykupiłam nową domenę na .pl , zainstalowalam wordpressa i motyw, niestety dalsze prace się opóźniają, bo po prostu sobie nie radzę z tym. Wierze, ze z dostępem do Akademii wyklikalabym stronę do końca i założyła nowy sklep. Dostęp do Akademii dałby mi ogromnego kopa motywacyjnego, aby właśnie dokończyć nową stronę i nie przejmować się, ze coś mi się wysypie. Bardzo lubie sposób w jaki przekazujesz wiedzę, jest to dla mnie zrozumiałe, bardzo często mam efekt „Aha!” – bezcenne , po twoich lekcjach, wyzwaniach, webinarach.

 • Rozpoczelam wlasnie swoja wlasna dzialalnosc, Bo marzy mi sie swoboda jaka to za soba niesie.
  w zeszlym Roku wyklikalam swoja strone internetowa z Twoim kursem WP Olu.Dalo.mi to niesamowitego poczucia sprawczosci i satysfakcji,ze bedac osoba nietechniczna stworzylam taka swietna strone WWW. Za kilka dni konczy mi sie dostep do kursu WP I napewno chce przedluzyc,Bo mam jeszcze kilka rzeczy do ustawienia.Nie wyobrazam sobie nie miec teraz dostepu do Twojego kursu. Mysle ze Bede go odnawiac za kazdym razem. Mam tez inne Twoje kursy Sprzedam ,MailerLite. Dzieki Co kochana,dzieki Tobie dzialam online I spelniac swoje marzenia. A teraz jak piszesz o FB tym bardziej potrzebuje skupic sie na swoim blogu. Bylabym mega wdzieczna za nagrode , ale 20 luty laduje w moim kalendarzu ogromnymi literami. pozdrawiam Cie Olu ❤️

 • Dlaczego akurat ja? Bo jestem architektem!
  A tak serio… To naprawdę jestem architektem, ale mam swoją drugą pasję, w której się już realizuje, czyli marketing online – w tym obsługa sklepu woocommerce, tworzenie stron.

  Niespodziewanie, gdy wszyscy z nas mieli nagle więcej czasu (czas pandemii), zaczęłam słuchać podcastów, kupować książki i nagle odkryłam, że nie samą architekturą i projektowaniem wnętrz żyje człowiek – a byłam wtedy jeszcze na studiach. Odkryłam w sobie drugą pasję.
  Uczyłam się intensywnie, rozwijałam w tym kierunku bez studiów, z czystej pasji.

  A teraz? Teraz się tym także zajmuje! Codziennie z jeden pracy (archi) frunę do drugiej (marketingowej). Jest jedno ALE – w zakresie wordpressa jestem totalnym samoukiem. Umiem to, czego musiałam się nauczyć, aby realizować pomysły lub obsłużyć poszczególne sytuacje, wykonać zadanie. Czas to uporządkować i nauczyć się tego, a potem wykorzystać w praktyce. I właśnie w tym pomogłaby mi Interaktywna Akademia.

  Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu.
  Odkąd odkryłam w sobie nową pasję, nie zatrzymałam się ani na moment.
  Z Tobą chciałabym interaktywnie pofrunąć szybciej.

  P.S. Wszystkim życzę powodzenia.

 • Hej! Kibicuję Wam wszystkim dziewczyny! Wiem, że z wygranej zrobicie dobry pożytek. Fajnie byłoby być z Wami w Akademii Interaktywnej. Myślałam o dołączeniu od ostatniego naboru, lecz wtedy nadmiar bieżączki sprawił, że musiałam odłożyć to na później, choć w e-mailu pisałam do Oli, że prędzej czy później i ja do Was dołączę. Wydaje mi się, że wreszcie jestem na to gotowa 🙂 Książkę Oli już mam, w Interaktywnej Paczce już też jestem, więc czas najwyższy na uczciwe postawienie stron www. Strony niby już mam, ale zrobione tak trochę po macoszemu, żeby były. Nie obyło się bez małych błędów, więc chciałabym je postawić od nowa, żeby teraz grało wszystko jak trzeba. Tą -stowarzyszenia miłośników starszych aut wystarczy tylko trochę odświeżyć, ale tę moją, którą chcę podpiąć też pod drugi adres muszę zrobić od nowa, bo jest za duży bałagan z wtyczkami itp. Przeraża mnie to, że nie wiem jak to uporządkować. Jako że z jednej strony interesuje się świecami sojowymi, a z drugiej – tworzeniem filtrów AR, chcę zrobić do każdej z aktywności osobną podstronę.
  To co dziewczyny?! Działamy?!

 • Dlaczego ja powinnam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa? Bo wykorzystam ją w 100%! Wiem ile czasu potrzeba na samodzielne poszukiwania rozwiązań, kombinowanie jak coś zrobić szybciej – bardzo dużo. Odkąd zostałam mamą podchodzę do pracy i swojego czasu zupełnie inaczej – nie chcę tracić go na szukanie, wolę działać. Po wielu próbach i długim poszukiwaniu w końcu znalazłam swoją ścieżkę – Graficzka ubierająca kobiece biznesy i ucząca jak korzystać z narzędzi i zasobów graficznych. Ciągłe szkolenie się to element wpisany w prowadzenie działalności, ale trzeba wybrać osobę która potrafi tę wiedzę przekazać – zdecydowanie jesteś taką osobą. Chciałabym ulepszyć swoją stronę, wiedzieć w jaki sposób sprawnie się po niej poruszać, nie po omacku. Wiem jak sprawić żeby stała się wizualnie moją wizytówką, potrzebuję wiedzy jak działać technicznie – dla siebie i dla komfortu użytkowników.

 • Nie będę się rozpisywać…dlaczego ja? Bo właśnie podjęłam decyzje, że rezygnuje z etatu bo mam dość ciągłych wyrzutów sumienia że nie mogę być z moimi dziewczynami kiedy mnie potrzebują bo są chore albo potrzebują pobyć w domu że mną. Rozpoczynam kurs WA i chciałabym aby akademia wsparła moj rozwój i zaistnienie w wirtualnym świecie. Szybkie osiągnięcie dochodów z pracy online będzie pomocne w funkcjonowaniu mojej rodziny w której to ja jestem sama z dziewczynkami. Sama nie jestem w stanie wyłożyć kolejnych pieniędzy na szkolenie. Potrzebuję tej akademii jak ryba wody…I to jest to moje dlaczego…

 • Anna Maria Jopek śpiewa:

  “Widzę, że boisz się,
  Tak, jak i wielu z nas.
  A ocean wabi cię,
  Czy za nim są inne ziemie?

  Nie lękaj się – tylko stawiaj żagle.
  I płyń – pewnie i odważnie.
  Bo nie warto żyć inaczej.
  Zaufaj mi…”

  Potrzebuję pewnej pracy “na swoim”, zgodnej z moimi wartościami i celami. Lubię się uczyć i myślę, że nadszedł czas zmonetyzować wiedzę, doświadczenie, no i spełniać marzenia (“marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”). Lubię też wygrywać, dlatego zgłaszam się tutaj :).

  Sprawczość, balans i lekkość to dla mnie hasła na rok 2023 – niech się dzieje!

 • ****************************************************************************
  Dlaczego ja? Dlatego, że właśnie skończyłam 58 lat i dopiero STARTUJĘ ONLINE!
  W biznesie stacjonarnym jestem od wielu lat ale online dopiero raczkuję.
  Zmieniam przekonania kobiet kobiet w – niemal zapomnianej – grupie wiekowej 50+
  Nadal – a może dopiero – mam w sobie niewyczerpane chęci zmiany paradygmatów myślenia kobiet w moim wieku i kobiet w ogóle, że w okolicach 60ki nic już nie możemy dla świata zdziałać, poza wychowywaniem wnuków…
  A ja wróciwszy do gry po długiej chorobie, po pokonaniu raka, chcę żyć dalej pełnią życia, kochać, tańczyć, żyć radosnym życiem na własnych zasadach ale przede wszystkim BUDOWAĆ ONLINE BIZNES ŻYCIA, zgodny z moim sercem i duszą. Motywować inne kobiety, które utkwiły w kuchni lub w pułapkach własnego umysłu, myśląc, że być może na wszystko już jest za późno.
  Zajmuję się również fotografią sensualną kobiet, fototerapią,
  towarzyszę kobietom 50+ w powrocie do swojej mocy a to bardzo niedoceniony target i czas najwyższy aby to zmienic!
  Czyż to nie piękny powód do wygrania Akademii? :)))

  ***************************************************************************

 • Chciałabym bardzo wygrać ten konkurs, by zrozumieć WordPressa. Jest to dla mnie bardzo ważny element wiedzy, która pomoże mi w przebranżowieniu. Wyznaczyłam sobie konkretne cele i do nich sukcesywnie dążę. Wiedza z tego kursu dałaby mi możliwość obsługi stron internetowych moich mam nadzieję przyszłych klientów. Szkolę się na wirtualną asystentkę. Uważam ten kurs za jeden z najważniejszych, jakie powinnam przejść. Dziękuję Iwona

 • Dlaczego ja?
  1) Może dlatego, żebym nie wyrzuciła za chwilę mojej powstającej własnymi siłami strony za okno?
  (no dobra, nie wydłubię jej przecież z komputera i nie śmignę przez balkon, choć mam na to wielką ochotę. Komputer jest mi jednak dość potrzebny…)

  Może dlatego, żeby moja działalność korektorsko-tłumaczeniowo-transkrypcyjno-ucząca wypłynęła wreszcie na szerokie wody (jak to śpiewa niejaki Mrozu, którego polecam)?

  A może dlatego, że ja i tak postawię tę swoją stronę wreszcie, ale pytanie brzmi ile i jakie będą tego ofiary po drodze, a z udziałem w Akademii ofiar można by uniknąć?

  Pozdrawiam słonecznie

  Ola

 • Dlaczego to właśnie ja mam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa? Na początku tego roku zwolniłam się po 15 latach pracy w urzędzie i przestawiam obecnie zwrotnicę swojego życia. Zajmuję się copywritingiem i prowadzeniem stron na FB. Tworzę też proste grafiki, ale zamierzam “wejść głębiej” w programy graficzne. W tej chwili robię kurs Photoshopa. Myślę też o tworzeniu stron internetowych, więc dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa byłby dla mnie mocną motywacją, aby wejść na wyższy bieg swoich umiejętności! To może być najlepszy prezent na moje 40. urodziny, które już niebawem, bo 21-szego marca, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! A jak wiemy, wiosna jest symbolem nowego życia, może też być rozkwitem mojej kariery 🙂

 • Dlaczego ja powinnam wygrać? Bo weszłam tutaj przypadkiem i wierzę, że to znak. Znak na to, że jest dla mnie miejsce w internecie i jeszcze mi się uda 🙂 Obecnie podjęłam dość spontaniczna decyzje o rezygnacji z pracy na etacie, od marca, będę więc mieć mnóstwo czasu, na naukę nowych rzeczy. I będę się uczyć tego w taki sposób, by być naprawdę dobra. Wierze w to, że ciężką pracą można coś osiągnąć i ten rok będzie mój 🙂 A wygrana w konkursie bardzo mi pomoże w realizacji moich celów i rozwoju osobistym 🙂

 • Dlaczego ja? Bo w końcu Chciałabym polubić się z tym WordPressem, jak na razie podchodzę do niego jak do zakazanej komory, tylko brakuje mi czarodziejskiego hasła 🙂 Druga sprawa to chcę zrozumieć sens i techniczne aspekty wykonywania stron ze zrobieniem własnego sklepu. Nie zliczę godzin i czasu poświęconego na tym, jak próbowałam samodzielnie zrobić swoją pierwszą stronę. Ważne są również dla mnie zyskanie dodatkowych umiejętności w tym kierunku, aby móc się rozwijać, aby finansowo, w końcu się podnieść.

  Za moment zostanę drugi raz mamą, ale nie brakuje mi motywacji do tego, aby iść po lepsze. Nie chcę stać w miejscu i przyglądać się jak innym się udaje, a mi nie. Za dużo czasu i motywacji straciłam już na próbowaniu rozwijania social media bez żadnego efektu, zamiast od początku skupić się na stronie, dlatego wygrana w Akademii byłaby wyjątkowym dla mnie prezentem.

  Marzę też o stworzeniu własnej marki i biznesu online, ale jak na razie idzie mi to mozolnie, chyba potrzebuję większego kopa do działania, dlatego dołączyłam do interaktywnej paczki 🙂

 • Witam,

  dlaczego ja? pytania o samym sobie należą moim zdaniem do najtrudniejszych pytań, ale daje zawsze swobodę wypowiedzi, nie mam jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie, przeczytałam dzisiejszy newsletter, podcast i poczułam, że to jest dla mnie znak, impuls do tego, żeby spróbować, bo de facto na ten moment, jestem na rozdrożu, nie mam pracy, bo pracodawcy uznali, że już Cię więcej nie potrzebują, dlatego nie chce znów przechodzić przez emocjonalny terror i czuć się jak bezpański pies, chcę zbudować swoje życie na nowo, móc któregoś dnia stanąć na nogach i powiedzieć, że jestem ważna i to, co robię w życiu ma znaczenie dla innych. Jeśli zacznę coś swojego, chciałabym otworzyć własny sklep z kwiatami z miejscem na kawę i pączka, to nikt więcej nie potraktuje mnie jak zbyteczny przedmiot.
  Jestem na ten moment mniej zamożna finansowo aby pozwolić sobie na ten kurs, przywilej, ale czuje się obdarzona hojnie w motywację, cierpliwość i pracowitość w dążeniu do nowej wolności.

 • Jesteś (Ty i kilka innych dziewczyn działających online) matką chrzestną mojego bloga. Kilka lat temu dzięki spotkaniom na żywo i wiedzy, którą się dzieliłaś na FB i stronie internetowej, miałam możliwość stworzyć swoją pierwszą witrynę w sieci. Takie małe/duże marzenie – za Twoją sprawą się spełniło. Wiele godzin poświęciłam na naukę – zaczynając od wyboru domeny i hostingu na doborze motywu i odpowiednich wtyczek kończąc. Oczywiście, że mogłam poprosić o pomoc, aby ktoś zrobił to za mnie. U Ciebie dowiedziałam się jednak, że warto działać samodzielnie, próbować, nie poddawać się – co nie ukrywam – dodało mi wtedy skrzydeł. Myślę, że był to szaleńczy lot w nieznane – decyzję o tym, że blog powstanie tu i teraz, podjęłam bardzo spontanicznie, i dzięki Tobie tak naprawdę wytrwałam w tym postanowieniu. Dlatego czułam się wręcz zobowiązana polecać Ciebie wszystkim, których napotkałam na swojej blogowej drodze 🙂
  Teraz wszystko się zmienia. Ponownie skaczę w przepaść i nie ukrywam, że jestem przerażona. Koniec z etatem. Pasja przekształca się w pracę, i to nadal uważam są następstwa tego, że zdobyłam się na odwagę, aby działać dalej. Nie byłoby tego wszystkiego, gdybym pewnego dnia nie zajrzała na Twoją grupę. Od tamtej pory nauczyłam się wiele, ale w dalszym ciągu brakuje mi uporządkowania wiadomości. Teraz jestem na etapie zmiany motywu i potwornie boję się cokolwiek zrobić, bo aż tak daleko moja wiedza nie sięga. Porady, jak wykonać to dobrze brzmią dla mnie jak matematyka kwantowa, a jestem całkiem niezła z matmy.
  Dziękuję za uwagę i pozdrawiam 🙂

 • Dzięki interaktywnej i konferencji PPO znalazłam ścieżkę Sketchnotingu i właśnie jestem po kursie asów sketnochingu i teraz się zaczynają schody. Plan na wyklikanie strony jest ale to narazie tylko plan. Przydałoby się wsparcie a Twoja Akademia to na pewno złoto! Próbuję swoich sił. Ale co z tego wyjdzie tego nie wie nikt narazie wkroczył syndrom oszusta we mnie. Więc muszę go wypędzić.

 • Mnie życie wypchnęło z pędzących wrotek;) Jestem pełną energii, pracowitą i ambitną kobietą której ciało w zeszłym roku powiedziało “dość tego”. Zawsze pracująca nad jakimś projektem, z tysiącami pomysłów w głowie musiałam na kilka miesięcy włączyć tryb slow i odpocząć. Właśnie w trakcie tego mojego “przymusowego ” odpoczynku poznałam Ciebie, Twoja twórczość w SM, Akademię. Śledzę z wielkim zainteresowaniem, działania online są mi bliskie. Od pewnego czasu zdrowie już dopisuje a ja czuję w ciele znowu znajomy impuls, czuje że zbliża się coś nowego, nowy projekt:) Wiem, że To uczucie i Ten konkurs są ze sobą zwiane. Udział w Akademii będzie niezapomnianym przeżyciem i jednym z większych projektów po długiej mojej nieobecności na polu zawodowym :))

 • Dlaczego właśnie ja? hmm postaram się w skrócie 🙂 Po raz kolejny próbuje wyjść z szafy 🙂 trochę mi się już to udało (jak na mnie to ogromny sukces), ale mam nowe objawienie (wciąż szukam siebie na rynku próbując połączyć pracę z pasji, z rodziną, z 4 latką na pokładzie, podróżowaniem i pielegnując wiele swoich pasji! Mam swoją domenę, fm, insta, LIn, markę którą zaczynam tworzyć, identyfikację wizualną, mam swoich jakiś klientów, księgową, prawniczkę, mam super życie na freelasie z 4 latka na pokładzie i mam stronkę www zrobioną przez kogoś za 1000 zł, na początku była ok, ale nie żyłam z nią w komitywie a teraz zupełnie jej nie lubię a koleś zniknął ale! ale jestem dinozaurem 🙈 oporna jestem w technologie, musi ktoś być przy mnie abym się uczyła a chciałabym bardzo wyklikać swoją stronę i w tym troszkę się rozwijać pomagając takim sierotom na początku swojej drogi w biznesie jak ja:) Chciałabym w końcu ruszyć ze swoim blogiem a z obecną stroną gdzie mam zakładkę blog – ale nie wiem jak sie tam dostać jest to ciągle przekładane 🙈

 • Pamiętam ten dzień, kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o Tobie Olu podczas konferencji Slow Business Online. W tym dniu prowadziłaś jako ostatnia prelekcję nt. tego, jak w rok zarobić 300-400 tys.

  Poruszyła mnie Twoja historia o zagrożonej ciąży, o tym, jak zmieniły się Twoje priorytety życiowe i co przyczyniło się do tego, że mimo tego, że nie mogłaś pracować – Twój biznes nadal się rozwijał i przetrwał próbę czasu.

  Ten moment bardzo dobrze zapadł mi w pamięć, ponieważ znajdowałam się w życiowym dołku. Po obejrzeniu konferencji wśród wielu prelegentek wybrałam Ciebie, zaufałam Ci, intuicja dyktowała mi, abyś Ty została moją motywatorką i inspiracją.

  Dlaczego postawiłam na Jestem Interaktywna? Mimo że prowadzisz biznes online, uważam że jesteś tak blisko każdej kursantki. Jesteś AUTENTYCZNA i masz misję dzielenia się wiedzą. To popchnęło mnie do zainwestowania swoich funduszy i czasu do zdobywania wiedzy z Twoją książką i e-bookami, do planowania roku biznesowego z książkoplanerem, do poszerzania swojej wiedzy podczas konferencji “Pierwszy Produkt Online”, do uczestniczenia w genialnym projekcie Interaktywnej Paczki, którą uważam obecnie za najlepszy program mentoringowy dla osób chcących zaistnieć w świecie online.

  Kurs WordPress i Woocommerce jest taką wisienką na torcie. Mając rzetelnie wypracowany model biznesowy podczas roku pracy z Twoimi materiałami poczyniłam wielkie postępy w moim biznesie edukacyjnym. Wiedza merytoryczna, techniczna uzupełnia się z wiedzą praktyczną. Chcę za pomocą wyżej wymienionych kursów stworzyć z Twoją pomocą swoje miejsce w sieci. Chcę zapraszać innych do wzięcia udziału w uczcie z językami, bo właśnie języki obce to moja pasja i tą pasją chcę się dzielić, inspirować, motywować.

  Dziękuję Ci, że jesteś. Stałaś się moim autorytetem, chcę tym dobrem, które otrzymałam dzielić się z innymi, językowo interaktywnymi! 🙂

 • Bardzo chciałabym wygrać kurs WP od Ciebie. Chciałabym pożegnać wizję siebie na etacie do końca życia. Praca 8h plus niepłatne nadgodziny, zerowy work-life balance. Wychodzenie z domu rano jak jest ciemno, powrót do domu jak jest ciemno. Jak w dystopijnej powieści. Życie praca-dom-praca non stop mnie dołuje. Nie chcę żyć żeby pracować, tylko na odwrót. Chcę wreszcie wziąć sprawy we własne ręce i zarabiać godne pieniądze na tym na czym się znam. Do tej pory rodzina i znajomi mówią, że chyba zwariowałam rzucając etat, że jak mi się chce walczyć z zusami i innymi formalnościami. Mówią, że etat jest najlepszy i o co w ogóle mi chodzi, na co narzekam, że mi się normalnie pracować nie chce. Ten kurs pozwoliłby mi spełnić swoje marzenia i pokazać wszystkim, że można, że mi się powiedzie, że DAM RADĘ!

 • Dlaczego chciałabym Interaktywną Akademię? Poprawna odpowiedź jest tylko jedna: bo Interaktywna Akademia to sztos! Tak przynajmniej słyszałam, czytałam, takie opinie krążą. Bo szkolenie jeszcze przede mną 🙂 A jak się uczyć, to od najlepszych! No, ale dlaczego ja? Cóż, szczerze powiem, że jak każda z wyżej komentujących dziewczyn, bardzo, bardzo cenię sobie Twoją pracę, osobę, Twoją sprawczą moc, dążenie do celu. Mam Twoją książkę “Bądź online” i jestem w Interaktywnej Paczce. Jesteś ogromną inspiracją i wulkanem dobrej energii. Ostatnio dużo się uczę i staram się na moich mentorów wybierać ludzi z pozytywnych, na których można się wzorować. Interaktywna Akademia od dawna jest na moim “celowniku”. Osobiście jestem na etapie “wychodzenia”. Z bezrobocia. Z bezczynności zawodowej. Z zamknięcia się w sobie. Z poczucia, że “nie potrafię”. Z braku wiary w siebie. Staram się ułożyć siebie od nowa. Od nowa uczę się poświęcać czas sobie i inwestowania w siebie. Nie odrzucając tego, co mam obok siebie (kochanej i fajnej rodziny, podróży, które są moją pasją). Stawiam sobie nowe cele. Tym razem konkretne, bo do tej pory moje życie zawodowe to był jeden wielki chaos, przypadek, a przez ostatnie lata nie było go w ogóle.
  Wiem, że chcę pracować z domu. Chcę być online. W 2023 chcę zaistnieć. To mój główny cel na ten rok. Jednym z kroków w moim planie jest stworzenie swojego miejsca w sieci. Przemyślanego, zaplanowanego. Prowadzę już prywatny profil na IG, ale chcę przenieść go na WWW. I chcę założyć nową stronę związaną z moją planowaną działalnością biznesową. Bardzo chcę SAMA stworzyć swoje strony WWW i jak najwięcej się przy tym nauczyć. Chcę poczuć moc sprawczą. A jeśli to Ty byłabyś moim przewodnikiem na tych nieznanych wodach “onlinu”, byłoby super, doskonale, świetnie. Pozdrawiam serdecznie!

 • Hej! Bardzo mi zależy na wygraniu tego kursu! Dlaczego powinnaś wybrać mnie? Ponieważ:
  📬 Czekam na list z Hogwartu już ponad 20 lat i ciągle mam nadzieję, że to się stanie. Wygranie tego kursu było by jak ten list – zaproszenie do magicznego świata WordPressa.
  🪨 Praca z tym kursem to dla mnie mega ogromna szansa na bycie praktycznie nieśmiertelnym w sieci, jak po zażyciu eliksiru sporządzonego z pomocą kamienia filozoficznego.
  🐶 Chcę poznać wordpressowy świat, tak magiczny i pełny tajemnic i zakamarków do odkrycia na różnych piętrach wtajemniczenia. Ten kurs jest jak melodia harfy, która chroni przed kontuzjami jak po starciu z Puszkiem innych platform.
  🏕️ To kurs idealny dla mnie, gdyż chcę zawalczyć o życie poza Azkabanem etatu, lecąc wolno jak Hardodziob z Syriuszem i eksplorujac świat online pełen możliwości.
  🫙Wrzucam dziś ten los do Czary Ognia komentarzy pod tym postem z ogromną nadzieją na nowe możliwości.
  🏅Bardzo chce dołączyć do WordPressowej Gwardii Oli, w walce o własny biznes i marzenia.
  📖 Chcę być mistrzem wordpressa, jak Harry po lekturze podręcznika do eliksirów Księcia Półkrwi i móc ratować innych z tarapatów technicznych.
  🖱️Jestem w interaktywnej paczce, mam ebooka o SEO, a więc ostatnim insygniem, którego mi brakuje do osiągnięcia celu jest właśnie ten kurs.

 • Założyłam blog http://www.mamaibadania.pl, jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie wyjaśniam czym jest konflikt serologiczny. Chciałabym rozwinąć stronę w profesjonalny portal o badaniach laboratoryjnych w ciąży i nie tylko w ciąży. Obecnie każda aktualizacja na stronie internetowej to dla mnie stres. Co zrobię jak strona przestanie działać. Boli mnie, że nie potrafię nic sama zrobić. Umiem wrzucić post i tyle. Poległam na newsletterze. Każda zmiana na stronie to dla mnie dodatkowe koszty. Wszystko robię w ramach mojej pasji i poczucia misji. Gdybym wygrała dostęp do Akademii to przede wszystkim myślę że szybko stworzyłabym nową stronę, przygotowała newsletter i ebook. Byłoby mi też łatwiej zaprosić do współpracy inne osoby. A potem szkoliłam innych medyków z działań w internecie.

 • Interaktywna Akademia WordPressa RULEZ! Będę szalenie wdzięczna za podmuch dodający skrzydłom mocy do lotu. Potrzebuję zmiany jak powietrza! Szukam jej, siebie szukam! Wiesz, jak to jest, kiedy potykasz się o własne ambicje: “nie potrafię idealnie, więc nie ruszę z miejsca”, “jeszcze nie jestem wystarczająco dobra, dopracuję tu i tu, a później jeszcze tylko…”.

  Sama siebie pytam: dziewczyno – ileż można?! I głośno wołam: POBUDKA!

  Podjęłam szereg działań, dzięki którym wychodzę z błędnego koła codzienności. Pozostawiam za sobą zamaskowany strach i schematy, które mi nie służą. Czas żyć na swoich zasadach. Wyrywać się z zamrożenia. A niech się dzieje!

  Odważyłam się marzyć i całym sercem pragnę rozpocząć działania online, ale brakuje mi technicznych umiejętności. Czuję, że po dołączeniu do Akademii, przez meandry WordPressa, będę sunąć, jak narty po świeżo ubitym śniegu. Zyskam elastyczny biznes online, który przełoży się na niezależność finansową i codzienność dostosowaną do mojego planu. Brzmi jak plan! Na dodatek genialny 🙂 Będę czerpać pełnymi garściami.

 • Przeczytałam większą część komentarzy i już współczuję – to będzie trudny wybór 😂

 • Dlaczego to właśnie ja mam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa?
  Rok temu postanowiłam założyć swój pierwszy biznes online, który w głównej mierze ogarniam samodzielnie. Odnajdując Twoją stronę poczułam się jak Hermiona, która z mugolskiego świata trafiła do Hogwartu… kupiłam kilka e-booków, zapisałam się do interaktywnej paczki. Myślę, że ten kurs, to będzie taka ” Historia Hogwartu”, czyli obowiązkowe dopełnienie wiedzy na temat świata online! 🙂

 • Bo w każdej babeczce znajdzie się rodzynek 😉

 • To ja powinnam wygrać, bo zamienię wiedzę w pełna inspiracji stronę, która będzie moja wizytówka. Będzie też fundamentem mojego biznesu online. Te absolutne podstawy pozwolą mi zacząć żyć na własnych zasadach. Poza tym Twoje materiały są tak świetne, że muszę je mieć. Wiem że niesamowicie mnie to zmotywuje, pozwoli zacząć dzieląc na pełnych obrotach i da wolność której szukam.

 • Ola! to ja to ja to ja! Twoja wygrana w konkursie numer 1! Dlaczego? Bo to właśnie JA potrzebuję tego kursu, tej motywacji i dawki wiedzy 😀 Chcę ruszyć ze swoim rozwojem, zrobić coś tylko dla SIEBIE, w końcu po latach macierzyństwa. Chcę rozwinąć skrzydła, nabrać nowych kompetencji, rozwijać je i być super wirtualną asystentką, mieć WP i WOO w malusim paluszku i dumnie głosić, że to dzięki Oli Gościniak – zawsze interaktywnej 😀

 • Dlaczego ja powinnam zostać zaszczycona otrzymaniem kursu Interaktywna Akademia WordPressa
  bo:
  a teraz słuchaj
  Łubu-dubu, łubu-dubu niech żyje nam Prezeska naszego klubu, niech żyje nam !!!
  To śpiewałam ja Ewa.
  Pragnę nadmienić, że również śpiewałam przedwczoraj, wczoraj nie śpiewałam bo byłam zarobiona.
  Ale jak by była możliwość śpiewać jutro, to bym też śpiewała, ale nie ma takiej możliwości.

 • A zapomniałam,
  Prezesko, wszystkie babki tutaj są super, fajnie jest być tak wspaniałym gronie.
  Myślę, że będziesz miała zagwozdkę z wyborem, trzymam kciuki.

 • Ja już wyklikałam swoją stronę www z dużą pomocą Twoją i społeczności, którą budujesz. Po cholerę, więc się pcham gdzie nie potrzebuje?! Pewnie rzekłabyś “A idź w pyry!”. Ale poczekaj…. ja tu nie dla siebie! Chciałabym wygrać wejściówkę do Interaktywnej Akademii dla mojej kreatywnej psiapsi i jej męża, którym ostatnio otworzyłam oczy na to, że trzeba mieć stronę i nie opierać swojego biznesu tylko o social media. Agata jest uświadomiona to teraz potrzebuje narzędzi! A do kogo jak nie do Gościniakowej?!
  P.S. Dostałaś tyle odpowiedzi, że jeżeli doskrollowałaś się do tego momentu… – GOOD JOB OLA! 🙂

 • Życie to niekończące się szanse, raz my je otrzymujemy, drugi raz, my ją oferujemy innym. Właśnie staje w obliczu nowej szansy, czy ja ją otrzymam, czy ktoś inny, to zawsze warto się o nią starać.Myślę, że dzięki temu kursowi mogłabym sprawdzić samą siebie, nauczyć się nowych umiejętności, wzmocnić swoją odwagę w dążeniu do samodzielności finansowej, poprzez założenie bloga o tematyce mindfulness. Co jest oczywiste, to niewątpliwie ten kurs sprawiłby mi radość, satysfakcję, może porównywalną do tej, jaką dziecko poznaje otaczający go świat. Kurs to taki uśmiech losu, który sprawiłby, że poczuję się silna, szczęśliwa i spełniona. A co dalej życie przyniesie…ponoć szczęścia chodzą parami…dziękuję.

 • Aleksandro Gościniak. Pragnę uczynić Cie mentorką najlepszego the best ever biznesu on line o ktorym marzę. Staniesz sie Aniołem z bialymi skrzydłami, który umożliwi ludziom dostep do najlepszych usług jakie tylko moga być oferowane w internecie. Przyczynisz sie do uratowania ludzkosci przed zagładą katastrofy ekologicznej – bo za pomoca Twej Akademii powstanie strona otwierajaca oczy na te problemy młodemu pokoleniu. Dzieki Tobie najmłodsi dowiedzą się jak w siebie wierzyć, jak budowac relacje z innymi, zeby byc szczęśliwym człowiekiem 🙂. Przez Akademię z Tobą do pięknej strony i rodziców, aby wspierać rozwój najmłodszych! Żeby szybciej dowiedzieli się jak kreować swoje życie i mogli szczęśliwie żyć na planecie Ziemia 🌄 Wybierz swoj sukces i stwórz szansę najmłodszym na dostęp do wartości, które sa dla nas ważne!

 • – Proszę Państwa, a tu mam zaszczyt pokazać Wam istny hit z 2023 roku! To notatki niejakiej Basi, która wzięła udział w konkursie Oli Gościniak, celem otrzymania wstępu do jej Akademii. Owa Akademia to był nieprzeciętny pomysł Oli Gościniak – cenne zabytki, związane z jej osobą, znajdziemy w kolejnym pomieszczeniu, za pancernym szkłem, bo niestety po tak wielu latach niewiele zostało po jej chwalebnej działalności. A zatem, wracając do widocznych eksponatów: Barbara Garczyńska wygrała w konkursie udział w Akademii, a tutaj możemy podziwiać niemal wszystkiej jej zapiski, związane z wymyślaniem pomysłów na wygraną. Trudno zapoznać się ze wszystkimi naraz, więc proponuję zacząć od listy, która jest spisem jej pomysłów. Na tych trzech stronach znajdziecie Państwo to, co najbardziej Was interesuje. Basi mocno zależało na wygranej w konkursie, więc za pomocą słowa wręcz zasypała organizatorkę różnymi formami tekstowymi, w których pokazywała Oli, że to właśnie ona powinna otrzymać wstęp i szansę nauki. Szczególnie ciekawa jest wróżba i zapis z rozmowy kwalifikacyjnej, a także scenariusz do stand–upu i wzruszający list. Legenda głosi, że kilka pomysłów po prostu jej się przyśniło, a następnie spędzała pieczołowicie poranek, by je wszystkie zapisać. Dobrze, że ów konkurs trwał jedynie kilka dni, bo inaczej potrzebowalibyśmy drugiej sali na pomieszczenie materiałów. Ba, wśród naszych eksponatów znajduje się nawet odręczny szkic powieści detektywistycznej, która również była formą walki o zwycięstwo. Co istotne, nic byśmy o samym konkursie nie wiedzieli, gdyby rok później – w 2024 roku – owa Basia nie otrzymała Srebrnego Medalu Interaktywnej, który parę lat później uratował jej życie. To właśnie on posłużył jej podczas III wojny światowej jako zapłata, by wykupić siebie i rodzinę z rąk okupanta. Wracając do naszej ekspozycji, już z samych notatek zwyciężczyni możemy dowiedzieć się wiele o życiu w 2023 roku. Basia dzięki wygranej postawiła stronę WWW i sklep internetowy, które pomagały tysiącom ludzi w całej Polsce. Jej e–booki i kursy były oczekiwane na długo, zanim pojawiły się na rynku. Po jakimś czasie przestała nawet robić zapowiedzi i w ogóle się reklamować, bo biznes stał się swoistym perpetuum mobile. Nigdy jednak nie zapomniała, że to wszystko dzięki Oli i wiadomemu konkursowi. Często wspierała Olę Gościniak pomocą, gdy ta prosiła o wsparcie. Przejdźmy nieco dalej – w tej gablocie znajdziecie Państwo inne odpowiedzi, które również otrzymały nagrody w konkursie. Uważajcie jednak, bo czytanie tych tekstów, jak głosi legenda, zmienia coś w ludziach. Stają się interaktywni. Zetknięcie z Olą, jej dziełem i uczennicami ma nieodwracalne skutki – naukowcy zgodnie twierdzą, że później nie jest już się tą samą osobą. No, ale o tym Państwo zapewne wiecie, bo informowaliśmy o tym przed wejściem do muzeum – także wszystko oglądacie i czytacie na własne życzenie. Ola Gościniak jeszcze parę razy organizowała taki konkurs, a dwie dekady później przekazała firmę swojej córce, która prowadziła ją równie prężnie. Wszystkie materiały Oli jej córka przetłumaczyła na język angielski i podbiła światowe rynki. No dobrze… To ja tu Państwa zostawię na chwilę, abyście się na spokojnie zapoznali z tymi zabytkami, a później przejdziemy na górne piętro. Czy są jakieś pytania?
  – Która dokładnie odpowiedź zadecydowała o tym, że Basia wygrała konkurs?
  – Wszystkie. Jej determinacja pokazała Oli, że jak nikt potrafi obchodzić się ze słowami, i że warto właśnie jej podarować wejście do Akademii.

 • Olu, ile razy słucham Twojej historii to jakbym widziała siebie. Dokładnie 2 marca miną 2 lata odkąd wykupiłam domenę i hosting z wielkim postanowieniem o pisaniu bloga. Zupełnie “zielona” w technicznych tematach długo szukałam osoby od której mogłabym się uczyć. Znalazłam Ciebie. Twoje treści i Twój sposób przekazu bardzo ze mną rezonują. Niestety w tamtym czasie wygrały moje paradygmaty czyli standardowe “z czym kobieto do ludzi, kto to będzie czytał, czy w ogóle się do tego nadajesz” i tym podobne, które większość z nas zna. Postanowiłam, że zacznę od siebie i przepracuję to co mnie gryzie i ogranicza. Poskutkowało to tym, że wykupiłam na Interaktywnej subskrypcję kursu WP, bo na taką mogłam sobie wtedy pozwolić. Jak to w życiu bywa inne rodzinne i prywatne sprawy skutecznie pokrzyżowały plany i spowodowały, że kurs się skończył a ja stoję w miejscu. Marzę o własnej stronie i w końcu ruszeniu z miejsca, uwolnienia się od biznesu stacjonarnego, który wysysa ze mnie całą energię, zbudowaniu stabilnego biznesu online i odzyskaniu swojego życia. Po procesie coachingowym, który przeszłam odkryłam swój cel, który chciałabym realizować bazując na swoim doświadczeniu i pomagać mamom dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Przede mną jeszcze dużo pracy, bo pokazywanie się w internecie ciągle jest dla mnie trudne, ale postanowiłam w tym roku, że to przezwyciężę. Postawię stronę, założę sklep i stanę się w końcu niezależna, szczęśliwa, że pokonałam własne słabości, a jeszcze przy tym wszystkim pomogę innym. Interaktywna Akademia WP byłaby jednym z kroków, które przybliżyłyby mnie do celu, ale też dodały przysłowiowego kopa. Każdy chce wygrać i bez względu na wynik grzechem byłoby nie spróbować, więc piszę ten komentarz i próbuję 🙂 podobno jak pisał Napoleon Hill “Cokolwiek umysł może pomyśleć, jeśli potrafi w to uwierzyć, potrafi też to osiągnąć”. Tak więc pomyślałam, że mogę wygrać, nawet już zaczęłam w to wierzyć, czekam aż się ziści 🙂 dziękuję Olu, że jesteś, ze robisz to co robisz i nigdy nie przestawaj, bo robisz to świetnie!!!

 • Jestem mamą Dorotki. Jestem interaktywna i walczę o miejsce w Akademii, bo:
  – chcę pokazać córce, że kobiety mają moc
  – chcę, żeby moja córka widziała, że warto się ciągle uczyć i rozwijać
  – chcę, żeby moja córka wiedziała, że można pracować na swoich warunkach
  – chcę, żeby rosła w przekonaniu, że autorytety są ważne i warto uczyć się od najlepszych
  – chcę, żeby miała mamę obok, a nie sfrustrowaną pracą na etacie
  – chcę, żeby moja córka wiedziała, że warto dać coś z siebie innym – ja chcę dawać dobre słowo w redakcji i korekcie
  – chcę dać jej poczucie, że świat, jakiego pragnie jest na wyciągnięcie ręki.

 • Boimy się tego, co jest dla nas ważne. Czy boję się tworzyć, rozwijać i udoskonalać swój biznes?
  JAK DIABLI.
  Czy powstrzymuje mnie to przed tym, by dalej iść do przodu – pomimo niepowodzeń i strachu, dalej UCZYĆ SIĘ I DZIAŁAĆ?
  NIE!
  Pomimo tych rzeczy, wiem, że jestem gotowa! Wiem, że jeśli będzie mi dana szansa, to będę ją w stanie wykorzystać NA MAXA!
  Ja już więcej nie chcę się bać w samotności – dzięki paczce widzę ile osób DZIAŁA I TWORZY, i próbuje robić to co kocha!
  Gdybym teraz dzięki Akademii mogła dostać tak POTEŻNĄ MOC – jaką jest tworzenie stron –
  CZY BYŁABYM W NIEBOWZIĘTA? Może fizycznie nie.. ale na pewno bym się tak poczuła!
  Dzięki Tobie Ola, my wszystkie możemy sięgać GWIAZD!
  Mam nadzieję, że wejście do AKADEMII przybliży mi mój cel, ale także i mnie, udało się ich sięgnąć! A nawet i jeszcze wyżej!

 • Jestem rękodzielnikiem, od 1,5 roku mam własną działalność, jednak dochody z niej ledwo wystarczają na ZUS. Próbowałam działać w SM, bo wszyscy mówią, że trzeba, jednak wiem doskonale, że nie jest to miejsce dla mnie. Jestem głębokim introwertykiem, WWO i DDA, na dodatek z depresją. Sama myśl o promowaniu się w SM mnie paraliżowała i napawała fizyczną wręcz niechęcią. Próbowałam sprzedawać rzeczy na zasadzie komisu – z różnych względów nie jest to dobra metoda. Zawsze ceniłam sobie niezależność we wszelkich odmianach, teraz wiem, że w działalności również się to przejawia. Po podsumowaniach końcoworocznych nowy rok rozpoczęłam z pomysłem na własny sklep. Zaczęłam pisać, co i jak jest w związku z tym do zrobienia i przeznaczam ten rok na określenie produktów, ich opis, zdjęcia itp., zaobserwowanie sezonowości, zdobycie wiedzy na temat zbudowania strony, postawienie jej itp. itd., żeby ruszyć w 2024 r. Mam zamiar promować produkty i kierować do sklepu przez Pinterest. Nachodzą mnie czasem myśli, czy sprzedaż rękodzieła ma sens w czasie inflacji, wysokich kredytów itp., ale chcę przynajmniej spróbować, żeby nie wyrzucać sobie, że odpuściłam. Zrządzeniem losu właśnie teraz wyszłaś Olu ze swoją Akademią, która dla mnie byłaby bardzo pomocna. A czemu to ja miałabym dostęp do Akademii? Bo po prostu nie stać mnie na wykupienie dostępu 🙂

 • Kochana Olu!
  Za tym wpisem i odpowiedzią na Twoje pytanie, kryje się wysoce wrażliwa kobieta. Chciałabym ubrać w piękne słowa dlaczego zasługuję akurat ja… ale, widzę ile tu cudownych, przedsiębiorczych i przebojowych kobiet i czuję, że jako jedyna nie zasługuję.
  Ale tej nocy dziś mi się przyśniłaś, Ty i Twoja córeczka 🙂 Przechadzałyście się po mini ogrodzie przy moim bloku, o dość późnej porze – koło 24 w nocy. Po chwili spojrzałaś w moje okno, uśmiechnęłaś się i za parę minut zapukałaś do mojego mieszkania. Usiadłyśmy razem przy komputerze i pokazałaś mi krok po korku, że świat online wcale nie jest taki straszny i że każdy może się w nim odnaleźć – także ja… Czy to jakiś znak? Nie wiem. Wiem jedynie, że do niedawna myślałam, że cudownie było się schować, a jak strasznie być znalezionym. I że ten dość krzywdzący punkt widzenia zależy od poziomu doświadczenia. Ale…Koniec z tym!
  Chciałabym Olu znaleźć się w Twojej Akademii i urzeczywistnić ten sen. Chciałabym z Tobą “usiąść przy komputerze” i dobrej kawie, byś mi pokazała krok po kroku jak stworzyć stronę www, abym mogła dzięki niej pomagać, dzielić się moją wiedzą medyczną, stworzyć e-booki i wszystko to co wykreuje moja głowa.
  Wiem, że nie można żyć i pracować odważnie, nigdy nikogo nie rozczarowując – dlatego pomimo tego, chcę zadziałać, pokazać się i stworzyć coś pięknego w biznesie online – z odwagą!

  PS. Olu, dziękuję za wszystko co tworzysz – to jest niesamowite!
  Pozdrawiam, Wysoce Wrażliwa Kasia

 • Interaktywna mnie Inspiruje
  więc stronę online sobie zbuduję 🤗

  Sama wyklikam e-sklep i bloga
  więc moja strona nie będzie droga.

  Wszystkiego się dowiem na kursie u Oli
  bo ona z WordPressa wspaniale szkoli.

  Z lekkością, uśmiechem, poczuciem humoru uczy jak e-stronom dodać splendoru;

  Co to jest SEO, hosting , domena…
  i już ci nie straszna żadna wycena!

  Możesz sama zbudować swój cyfrowy świat i pokazać wszystkim Szach-Mat 😉

  Pozdrawiam serdecznie!

  Jakiś czas temu kupiłam kurs z robienia platformy kursowej…ale zapomniałam o podstawach czyli jak wyklikać stronę z blogiem. Więc przydałoby się uzupełnić tą wiedzę na Akademii WordPressa i w końcu wyklikać to swoje cyfrowe miejsce w sieci.

  Wierszyk oddaję do użytku Oli i społeczności Interaktywnych, niezależnie od wyniku konkursu. Mam nadzieję że się spodoba ☺️

 • Mili Państwo,
  życie jest zbyt krótkie aby marnować je na pozyskiwanie wiedzy z pojedyńczych, osobnych kursów, skoro można skorzystać z kompleksowej oferty Oli. G i dlatego chciałabym chciała …
  Jestem przekonana, że zostanę poprowadzona przez Olę, krok po kroku przez wordressowe zawiłości. Co sprawi, że poradzę sobie w “podążaniu własną drogą” niczym Whitney Houston w Step by Step.
  Liczę, że pełna energii i wdzięczności zbuduję własną stronę www a twórcze flow, nie opuści mnie w tym procesie stwarzania.

 • Nie jestem aż tak dobra w kwiecistych opisach, jak poprzednicy. Kocham moją pracę- jestem dietetykiem, prowadzę swój gabinet, spotykam wielu wspaniałych ludzi. ALE! Muszę troszkę od tej pracy odetchnąć, bo jest to praca trudna i, wbrew pozorom, bardzo wymagająca. Zajmuję się wyłącznie ludźmi z chorobami i potrzebuję małej odskoczni- dlatego chcę rozkręcić drugi biznes. A do jego promocji potrzebna mi strona i sklep. I tutaj stawiam sobie wyzwanie- tym razem zrobię je sama- czyli do akcji wkracza Dosia- samosia.
  Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić z pomocą Oli 🙂

 • Dlaczego miałabym wygrać?

  Jestem nastawiona na rozwijanie swoich umiejętności, ale mam bardzo ograniczone możliwości – między innymi finansowe. Dlatego wygrana w konkursie byłaby jak szóstka w totka 😊
  Wiem, że dużo muszę się nauczyć. Nie boję się tego wyzwania. Mam już obrany kierunek, a teraz staram się dotrzeć do wymarzonego celu. Jak marynarz do wypatrywanego skrawka ziemi 😊
  Twój kurs ma świetne opinie, daje szansę i faktycznie pomaga zmienić życie, a ja właśnie tego potrzebuje! Pochodzę z małej wioski, miejsca, gdzie perspektywy dla kobiet są mocno ograniczone. Rozwój i niezależność kobiet to wciąż temat tabu. A ja chce go przełamać. Chcę pokazać, że z trójką dzieci na pokładzie można zdobywać szczyty i wierzę że Ty mi w tym pomożesz.
  Kobiety mają moc 😊 zwłaszcza, gdy działają razem!

 • Lubię WordPress, ale nie umiem w niego tak na profesjonalnie. Chciałabym bardziej w to wejść, postawić swoją stronę i móc na niej zarabiać, zamiast tkwić na etacie, ale wciąż mam poczucie, że siedzę przed wystawą i oglądam ten rarytas przez szybę… I tak jest ze wszystkim właściwie. Dużo wiem, wiele potrafię, ale wciąż brakuje mi odwagi, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Przez lata głucha na swoje potrzeby zabrnęłam w ślepy zaułek. Już znam swoje pragnienia, ale boję się postawić kolejny krok, bo tak wiele w tym ryzyka. A może nie ma ryzyka? Może to iluzja? A ja kolejny raz odmawiam sobie spróbowania rarytasu… No, chciałabym! Jednak i mimo wszystko. Zmienić swoje życie, przewartościować myślenie, wspiąć się wyżej, żyć pasją. Jesteś, Olu, inspiracją w prowadzeniu biznesu online. Chciałabym móc skorzystać z tej szansy, którą właśnie stworzyłaś :)))

 • Dlaczego ja? 🤔
  Ponieważ jestem InterAktywna i wszędzie mnie pełno! 😉💻🤸‍♀ 🏃‍♀
  Bardzo chciałabym dołączyć do Twoich 8 tys. zadowolonych studentek i wyklikać zmiany na mojej obecnej stronie, z pomocą Interaktywnej Akademii WordPressa wierzę, że będę mogła tego dokonać! 💪💪💪

 • Hej Olu 😉 ja oczywiście od 7lat próbuje zrealizować mój projekt☹️ i oczywiście cały czas się ze sobą bije… No i właśnie w chwili większego zaangażowania i szukania jak postawić stronę trafiłam tutaj 💪 i cieszę się bardzo💪 książkę i parę innych ebooków już mam byłam też na kursie WordPress a ale sytuacja życiowa pochamowala znów moje zapały☹️ i niestety nadal jestem bez strony i bez biznesu choć właśnie głównie muszę zacząć zarabiać online ponieważ mam trójkę super dziewczynek w tym ekstremalnie skrajna wczesniaczce i chcąc realizować jej rehabilitację oraz być na wszystkich wizytach lekarskich (także że starszymi) wpadłam na pomysł realizacji moich od 7lat planów ale niestety chwilowo się pokomplokowalo.. teraz mam nadzieję wiosna pomoże i będzie mniej chorób i szpitala więc mam nadzieję że w końcu udałoby się postawić stronę.. niestety już kurs mi się skończył więc z chcecia bym skorzystała z możliwości wygranej💪💪 życzę powodzenia wszystkim biorącym udział i pozdrawiam Ciebie Olu💪💪

 • Myślę, że byłby to najlepszy sposób na start, jestem studentką bez pracy, z wieloma aspiracjami, zamiłowaniem do technologii i jak każda młoda kobieta w dzisiejszych czasach, marzeniami o wolności finansowej i może własnym biznesie <3 Ten kurs, a nawet ebook z pewnością by mi w tym pomógł. Mam szczerą nadzieję, że marzenie się spełni 😀

 • Ostatni raz brałam udział w konkursie wieele lat temu, rzadko miało to jakiś efekt, ale mam nadzieję, że tym razem się uda. Marzę o poszerzaniu swoich kwalifikacji, może o własnym blogu? Jestem młoda, ambitna i lubię się rozwijać… zdecydowanie to coś dla mnie <3

 • Mam na imię Ania i uwielbiam gotować. Nawet nie chodzi tylko o gotowanie, ale wypróbowywanie nowych przepisów i nowych technik. Dzięki temu jeszcze nie oszalałam od tego co się dookoła mnie dzieje i tylko mąż narzeka, że przeze mnie przytył bo za dużo je 😉 Ta pasja ma już kilkadziesiąt lat, więc raczej to nie faza przejściowa 😊 I tak sobie spokojnie gotowałam i opowiadałam innym co gotuję. Nie ukrywam, ale niektóre moje wywody były trochę przydługie 😉 I kiedyś usłyszałam, że powinnam znaleźć ludzi, których ta tematyka interesuje i to im o tym opowiadać. Więc pomyślałam o mediach społecznościowych, a konkretnie o Instagramie i spróbowałam. I to mnie trochę podłamało bo wygląda na to, że jest małe zainteresowanie. I od razu sobie pomyślałam, że „z czym do ludzi, kobieto”. Teraz już wiem, że to algorytm mnie nie polubił po prostu 😉 Nie ukrywam, że od samego początku chciałam mieć swój blog, ale pomyślałam, że to nie dla mnie: bo się nie znam, bo to za trudne, za stara na to już jestem. Ale byłam na kilku Twoich webinarach i zaczęłam rozumieć. Nie traktuję już zakładania bloga jako czarnej magii, tylko bardziej sekwencję kroków, którą trzeba wykonać. Wierzę, że w końcu mi się uda i będę się mogła dzielić swoją wiedzą z innymi. Nawet niepowodzeniami, bo one też uczą nas wielu rzeczy.
  PS. Po którymś z webinarów rozmawiałam ze studentem informatyki o SEO i wiedziałam więcej niż on 😉 Poczułam się jakbym skrzydeł dostała 😊

 • Zostało mi dokładnie pół roku.. pół roku do momentu gdy będę się musiała zastanowić co dalej? Dziecko oddać do żłobka, wrócić do pracy, znaleźć nianię czy zmienić pracę na bardziej elastyczną, żeby mieć możliwość opieki nad dzieckiem i pracy zdalnej? Tak dużo pytań, tak mało czasu, a w głowie poczucie, że przez ostatni rok wypadłam z zawodowego obiegu. Wcześniej moja praca związana była z turystyką, jednak stale mam wątpliwości, czy po powrocie do pracy będę miała do czego wrócić. Nie mam zamiaru siedzieć w domu, załamywać się obecną sytuacją. Chcę działać, skorzystać z okazji i podnieść swoje kompetencje, przy tym pewność siebie i wykorzystać czas na 100%. Chciałabym wrócić na rynek zawodowy z nową energią, większą wiedzą, a być może sama zostanę swoim szefem i wreszcie będę realizować się jak przedsiębiorca. Chciałabym przy okazji wychowania dziecka poszerzyć swoje horyzonty, pokazać swojej córce, że zawsze jest czas na to, by się uczyć, by poznawać świat i rozwijać swoje pasje. Mam nadzieję, że sprostam i udowodnię sobie, że jeszcze potrafię kreatywnie działać w Interaktywnej Akademii WordPressa.

 • Ja odpowiem w ten sposób:

  I Ile to razy zastanawiałam…
  N Nad poznaniem WordPressa.
  T Tego chyba nie zliczę 😅
  E Entuzjastycznie szukałam 🤖
  R Rozwiązań sytuacji.
  K Któregoś dnia ogłosiłaś konkurs 💣
  T To moja nadzieja!- pomyślałam.
  Y Yyy ale co ja napiszę? 🤔
  W Wiele będzie ciekawych odpowiedzi…
  N Na pewno nic nie wymyślę 😢
  A Ale dobra napiszę! 🥸

  A Ale co?
  K Komentarz? Jaki?
  A Ambitny…
  D Dobitny…
  E Elokwentny?
  M Może…
  I Intersujący?
  A Angażujący?

  W Wiele pomysłów nie miałam 🤦🏽‍♀️
  O O wenie zapomnialam.
  R Raz pomyślałam:
  D Do bani! 🙈
  P Później mówię: dobra 💪
  R Raz kozie śmierć ! ☻️
  E Elaboratów nie będzie,
  S Same krótkie zdania,
  S Szansą na nowe rozwiązania 🌐
  A A nuż się uda? 🤔🤣

 • Ja odpowiem w ten sposób:

  I Ile to razy zastanawiałam…
  N Nad poznaniem WordPressa.
  T Tego chyba nie zliczę 😅
  E Entuzjastycznie szukałam 🤖
  R Rozwiązań sytuacji.
  K Kiedy wtem ogłosiłaś 💣
  T To moja nadzieja!
  Y Yyy ale co ja napiszę? 🤔
  W Wiele będzie odpowiedzi
  N Na pewno nic nie wymyślę.
  A Ale dobra napiszę! 🥸

  A Ale co?
  K Komentarz? Jaki?
  A Ambitny…
  D Dobitny…
  E Elokwentny?
  M Może…
  I Intersujący?
  A Angażujący?

  W Wiele pomysłów nie miałam.
  O O wenie zapomnialam.
  R Raz pomyślałam:
  D Do bani! 🙈
  P Później mówię: dobra 💪
  R Raz kozie śmierć ! ☻️
  E Elaboratów nie będzie,
  S Same krótkie zdania,
  S Szansą na nowe rozwiązania.
  A A nuż się uda? 🤔🤣

  Tak czytelniej 😀

 • Od jakiegoś czasu noszę się z myślą wyklikania swojej stronki. Chciałabym dzielić się tym co potrafię, swoją wiedzą która mogłaby ułatwić wiele osobom prowadzącym swoją specyficzną działalność. Myślę, że mój pomysł jest dość niszowy, a konkurencja niezbyt duża. Pora więc wiedzę wrzucić w produkt a następnie go sprzedać i w tym miejscu niezwykle ważnym okazałby się kurs od Oli, który pozwoliłby odkryć tajniki tworzenia strony, jakże niezbędnej dziś w prowadzeniu swojego nawet mini biznesu.

 • Dlaczego ja?
  Bo zasługuję na to😊 Od zawsze pomagam innym, wspieram wszystkich wokół. Staram się uświadamiać wszystkim kobietom (a często nie tylko), że mają prawo chcieć, marzyć, realizować się, walczyć o swoje, a nie tylko stać posłusznie w cieniu, bo tak im wpajano od dziecka. Ba! Sama długo żyłam w takim przeświadczeniu! Wyrwałam się jednak z tego błędnego koła i wiem już, że chcę i mogę żyć jak zechce i osiągnąć wszystko o czym zamarzę – i jednocześnie staram się pomóc to zrozumieć każdej kobiecie, która tylko zechce słuchać. I ma potrzebę zmian.
  Zasługuję, bo mimo, że pomaganie sprawia mi wielką satysfakcję, przyszedł czas też na mnie, na zmiany w moim życiu. Na zainwestowanie w siebie, w swój rozwój i swoje marzenia. A moim marzeniem jest życie na własnych zasadach i bycie w 100% samowystarczalną. Żeby to osiągnąć muszę zacząć działać online. A, żeby zacząć działać online potrzebuję wiedzy, sporo wiedzy. Inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja. Potrzebuję i chcę zmian. I jestem na nie gotowa – dlatego zasługuję😊

 • Dlaczego ja?
  Bo zasługuję na to😊 Od zawsze pomagam innym, wspieram wszystkich wokół. Staram się uświadamiać wszystkim kobietom (a często nie tylko), że mają prawo chcieć, marzyć, realizować się, walczyć o swoje, a nie tylko stać posłusznie w cieniu, bo tak im wpajano od dziecka. Ba! Sama długo żyłam w takim przeświadczeniu! Wyrwałam się jednak z tego błędnego koła i wiem już, że chcę i mogę żyć jak zechce i osiągnąć wszystko o czym zamarzę – i jednocześnie staram się pomóc to zrozumieć każdej kobiecie, która tylko zechce słuchać. I ma potrzebę zmian.
  Zasługuję, bo mimo, że pomaganie sprawia mi wielką satysfakcję, przyszedł czas też na mnie, na zmiany w moim życiu. Na zainwestowanie w siebie, w swój rozwój i swoje marzenia. A moim marzeniem jest życie na własnych zasadach i bycie w 100% samowystarczalną. Żeby to osiągnąć muszę zacząć działać online. A, żeby zacząć działać online potrzebuję wiedzy, sporo wiedzy. Inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja. Potrzebuję i chcę zmian. I jestem na nie gotowa – dlatego zasługuję😊

 • Cześć! Od dłuższego czasu Cię obserwuję na Instagramie i bardzo Cię cenię za to co robisz!
  Wspierasz, motywujesz i jesteś inspiracją przynajmniej dla mnie <3
  Twoja historia (którą dzieliłaś się na kilku webinarach) popchnęła mnie do podjęcia pracy nad samą sobą i po prostu działania.
  Aktualnie pracuje na etacie jako project manager, a właściwie przebywam na zwolnieniu ze względu na ciążę. Myśli o spróbowaniu otworzenia swojego biznesu krążą w mojej głowie od ponad roku. Zajście w ciążę tylko przyśpieszyło decyzję o późniejszym niepowracaniu na etat. Kieruję swoje działania w stronę wirtualnej asysty. Chciałabym wykorzystać ten czas na rozwój i naukę w tym kierunku, aby móc pozyskiwać pierwszych klientów już na urlopie macierzyńskim, Twój kurs znacząco by mi to umożliwił i pomógł!
  Mimo, że moje dotychczasowe doświadczenie to głównie organizacja, zarządzanie projektami to wiem (po wielu godzinach spędzonych na grupach fb, czy webinarach), że aktualnie firmy poszukują WA właśnie z zakresu stron internetowych, social mediów czy ogólnie pojętego digitalu. Staram się doszkalać na własną rękę, szukając darmowych treści w tych tematach ale wiem, że po Twoim kursie zdobędę prawdziwe kompetencje, będę przygotowana do podjęcia pierwszych współprac i po prostu będę mogła od razu ruszyć, dlatego zgłaszam się do konkursu. Jeśli byłabyś w stanie pomóc mi w tej nowej drodze byłbym ogromnie wdzięczna! Dziękuję za wszystkie Twoje dotychczasowe treści i historie którymi się dzielisz!

 • Bardzo chciałbym wygrać ten konkurs, ponieważ obecnie prowadzę bloga programistycznego i moim marzeniem jest rozszerzenie tej działalności o sklep internetowy, w którym będę mógł tworzyć i sprzedawać swoje produkty cyfrowe/online. 🙂

 • jak zwykle na ostatnia chwile
  ale mam nadzieje,ze sie tym razem nie myle
  ze sie to uda i mi to pomoze
  i ze sie w koncu od dna odbije
  o,dobry boze
  od czego zaczac i na czym skonczyc
  by wypociny me sukcesem zakonczyc
  ze rozdroze,ze rozstaj drog
  ze slepa ulica,ze dno
  wszystko to i owszem i jeszcze wiecej
  ale wierze najgorecej,ze w koncu
  moze nie w tym miesiacu
  ale pragne ,by w tym juz roku
  dojsc kroczek po kroku do pracy,ktora kochac bede
  o ktora bede dbac jak kura o najlepsza w kurniku grzede
  ze spac nie bede mogla myslac o kazdym poranku
  kiedy gotujac jeszcze owsianke w garnku
  juz kompa bede odpalac i neta startowac
  by tworzyc,surfowac i po prostu pracowac
  po swojemu,z zapalem i miloscia
  i cieszyc sie tym jak psiak koscia
  ale nie wiem jeszcze jak i nie wiem ktoredy
  i bardzo potrzebuje fachowej komendy
  ksiazka juz jest,ksiazkoplaner tez
  wiec jeszcze o kurs poprosze i juz sie stad wynosze
  a konczac wykorzystam okazje i podziekuje za wszystkie darmowe tresci z zeszlego roku,ktore mnie natchnely i choc sie jeszcze nie realizuje,to mysle,ze to moj rok,by zaczac!pozdrawiam kocio

 • Dlaczego Ja? Bo tego potrzebuję i chcę nauczyć się poruszać w przestrzeni online. Po wielu trudnych przejściach w sferze zawodowej zaczynam wszystko od nowa i odcinam wszystko co było. Teraz tylko patrzę do przodu. Po 50 tce skończyłam kolejne studia aby zdobyć nowe kwalifikacje i teraz przyszedł czas na pracę tylko i wyłącznie dla siebie i na swój sukces. Energia jest, zapał i duża determinacja ukierunkowana na osiągnięcie sukcesu też jest. Brakuje mi tylko jednego-ogarnięcia przestrzeni online.
  W marcu otwieram działalność i chcę zaistnieć w “sieci”, chcę, aby moje zasięgi były jak największe, by dotrzeć do jak najwiekszej grupy klientów. To są powody dlaczego bardzo chciałabym wygrać w Twoim konkursie. Bez Twojego wsparcia nie zapanuję nad “byciem interaktywną” .
  Być może moje argumenty nie są bardzo kreatywne, są po prostu szczere, jednak może sie uda …? “Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”
  Pozdrawiam Beata

 • Dlaczego to właśnie ja mam wygrać dostęp do Interaktywnej Akademii WordPressa? Bo chcę podróżować! 🙂 Patrząc na to pytanie widzę siebie już w przyszłości – z plecakiem, a w nim najpotrzebniejsze rzeczy: szczoteczka do zębów, paszport i laptop – moje przyszłe narzędzie pracy (no i może ładowarka też;)). Akademia WordPressa to dla mnie przepustka do spełnienia marzeń – podróżowania i pracowania z każdego zakątka świata. Bez ograniczeń a z głową pełną pomysłów i inspiracji zaczerpniętych czy to z gór, czy to z morza, czy też z lasu. Akademia WordPressa to przepustka do poznawania nowych kultur, ludzi, testowania nowych smaków i zapachów. Akademia WordPressa to niezależność finansowa, psychiczna i fizyczna w jednym. Szczoteczka i paszport już czekają w plecaku, czas dołożyć jeszcze laptopa… 🙂

 • Cóż, wydaje się, że nadchodzi kres FB jakiego znaliśmy do tej pory. Oczywiście, nadal może służyć jako przydatne narzędzie, ale jego główna formuła i pomysł na funkcjonowanie przechodzi powoli do lamusa.

 • Z mojego doświadczenia wynika, że najgorsza komunikacja (kultura, a właściwie jej brak, do tego jeszcze prymitywne sformułowania “po polskiemu:) są na TikToku i YouTube. Facebooka – średnio. Tutaj drażnią mnie emotikony, nie zawsze dobrze dopasowane do sytuacji pokazanej na zdjęciu, filmie, w Waszych wpisach. Instagram jest głównie dla osób dysponującymi idealny sprzętem fotograficznym, za grube tysiące. Tutaj liczą się pięknie retuszowane zdjęcia zrobione Nikonem. Właściwie każda z tych platform społecznościowych ma swoje mankamenty. Nigdzie nie ma porządku. Na TikToku konkurencja może zablokować Wam filmik, na którym gracie na misach np. twierdząc, że zgłaszają prawo do Twojego dźwięku (ja gram na tym instrumencie, więc nie ma tutaj łamania prawa). Tak samo zdarza się na Instagramie. Wasze odwoływanie się do sytuacji nie jest przez nikogo rozpatrywane. Czyli w końcu usuwacie filmik, gdyż czekacie w nieskończoność. Na Youtube zdarzają się bardzo prymitywne wypowiedzi niemające nic wspólnego z Waszymi treściami. Trolle i hejterzy, albo spamerzy zgłaszani przez funkcje Youtube nie są usuwani, tak jakby moderatorzy zamykali oczy na to co się dzieje. Instagram też nie rozpatruje Waszych zgłoszeń. Wszystkie te platformy szwankują poważnie w komunikacji. Sama prowadzę zajęcia ze studentami pierwszych roczników i widzę, że Tik Tok z Instagramem są teraz głównie na czasie, ale sami studenci również zgłaszają przypadki niesłusznego blokowania ich postów. Przydałoby się wykreować jakąś platformę uniwersalną z dużą ilością moderatorów czytających wszystkie komentarze i moderujących je z sensem. Oraz coś gdzie nie będzie tylu bezsensownych reklam, rzeczy drażniących nas – tylko konkrety. Jakiś algorytm , który skutecznie odsiewa spammerów, hakerów i trolli. To byłaby przyszłość Internetu. Co o tym sądzicie? Jakie macie doświadczenia?

 • moim zdaniem facebook umiera, mówią mi to znajomi i sam też to widzę, od dłuższego czasu tam nie zaglądam a jeśli chodzi o przeniesienie się na inną drogę komunikacji poprzez sm to zdecydowanie popieram

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *