Jestem Ola Gościniak, przedsiębiorczyni prowadząca bloga od lat. Opowiem o zmianach, bo tworzę nowy projekt, portal o nazwie GirlBosskie. To więcej niż ja – to my razem na tej scenie.

Podsumowanie – spis wszystkich zmian

Jestem Interaktywna – tutaj będzie WordPress i wszystko dookoła niego:

 • Interaktywna Akademia WordPressa – najbliższy nabór 20 lutego 2024
 • E-booki o CSS, Newsletterze, SEO itd. – zostają w sklepie online
 • Książka Bądź online, Książkoplaner – aktualnie dostępne tylko w Empiku
 • Mentoring Freelancerka WP – dla osób, które chcą się przebranżowić
 • Certyfikacja Freelancerka WP – dla osób, które chcą zdobyć certyfikat

Reszta, czyli Konferencja Online, Gala, Interaktywna Paczka, mój podcast odłączają się i przechodzą pod skrzydła projektu GIRLBOSSKIE.

GIRLBOSSKIE – tutaj wszelkie tematy okołobiznesowe, wspierające Was.

 • Portal GIRLBOSSKIE – Tutaj osoby z Paczki mogą pisać artykuły i wywiady
 • Konferencja GIRLBOSS – konferencja zmienia nazwę i będzie w czerwcu
 • Gala Kursory Roku – zapraszam na Galę do Poznania 5 grudnia 2024
 • Podcast #GIRLBOSS – mój podcast wraz z 99 odcinkiem kończy sezon Jestem Interaktywna i zaczyna sezon #GIRLBOSS
 • Paczka GIRLBOSSEK – Interaktywna Paczka zmienia nazwę, najbliższy nabór na pełen rok już w najbliższy wtorek 9-11 stycznia 2024. Mamy niecałe 100 miejsc, a osoby z Paczki otrzymują gwarancję umieszczenia na portalu swojego eksperckiego artykułu (przy pół rocznym dostępie do Paczki) oraz dodatkowo wywiad (w przypadku rocznego dostępu do Paczki) wraz z promocją u mnie w social mediach oraz w newsletterze.

Kliknij tu i dowiedz się więcej o naborze i Paczce!

Słuchajcie, dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o zmianach, jakie będą miały miejsce w tym roku, a będą one z mojej perspektywy duże. Dla osób, które mnie nie znają, bo być może tutaj takie będą, ja nazywam się Ola Gościniak. Od 2012 roku, czyli już 12 lat rocznikowo w tym roku, prowadzę biznes, jestem przedsiębiorczynią. Od 2015, czyli w tym roku minie 9 lat, prowadzę bloga Jestem Interaktywna. Więc są to rzeczy, które już prowadzę od lat, dlatego z mojej perspektywy zmiany, o których chciałabym Wam dzisiaj powiedzieć są naprawdę duże.

Nowy Projekt: Portal Girlbosskie

A mianowicie tworzę nowy projekt. Nowy projekt będzie miał oficjalną premierę w ten piątek, a mianowicie 5 stycznia 2024. I ten nowy projekt, to jest portal internetowy, który się nazywa GirlBosskie. Czyli wiecie, od połączenia Girlboss i Boskie, bo my jesteśmy Boskie po prostu. Więc to jest to, co przede wszystkim pojawi się nowego.

Jeśli mnie znacie to dłużej, to na pewno wiecie, że ja jestem zwolenniczką łączenia wielu rzeczy w jedno miejsce. I tak właśnie pod marką Jestem Interaktywna, funkcjonowałam od wielu, wielu lat, od 9 lat w tym roku. I to jest duża zmiana, duża nowość dla mnie, że pojawi się kolejny projekt, w którym będę uczestniczyła, w którym będę redaktor naczelną portalu Girlbosskie.

I teraz powiem Wam, dlaczego postanowiłam stworzyć ten portal. Bo decyzja związana z tym portalem jest bardzo ważna, a mianowicie ja od lat, jako Jestem Interaktywna, jako Ola Gościniak w Internecie działam nad tym, żeby wspierać kobiety w tym, żeby tworzyły swoje miejsca w sieci, swoje biznesy, swoje strony internetowe.

Dlaczego rozszerzam działalność?

Specjalizowałam się do tej pory głównie w WordPressie. Ale być może też zauważyliście, że od kilku lat pojawia się więcej treści u mnie biznesowych. Pojawiła się w zeszłym roku Interaktywna Paczka, Gala Interaktywnych, Kursory Roku. I coraz częściej czułam, że Jestem Interaktywna mnie ogranicza. Bo zarówno nazwa, jak i cała ta działalność, która tam była, była dookoła WordPressa. A ja teraz już zaczęłam wychodzić znacznie szerzej niż ten WordPress.

Zaczęłam się kształcić, jestem po dodatkowych, po dyplomówkach, po mentoringu biznesowym. Teraz w tej chwili jestem w trakcie robienia po dyplomówki z treningu kariery. Po prostu znacznie szerzej to, co robię już dochodzi. I jeśli chodzi o Jestem Interaktywna, to przede wszystkim była moja marka osobista. To był projekt, w którym ja świecę twarzą, w którym po prostu ja jestem liderką, ja jestem na tym pierwszym planie.

I mimo, że ja prowadzę różne inicjatywy, w których wspieram kobiety, właśnie ta Interaktywna Paczka, gdzie tam jest mnóstwo inicjatyw oddolnych, gdzie to dziewczyny prowadzą warsztaty, dziewczyny uczą się swoich biznesów, dziewczyny robią różne inicjatywy, cykle itd.

Właśnie Jestem Interaktywna, gdzie była ta marka osobista, ograniczała mnie w tych inicjatywach oddolnych, w tych inicjatywach społecznościowych, które możecie wy tworzyć, wy rozwijać i Paczka już dużo tutaj zmieniła.

Ale znowu mój blog osobisty, mogłam prowadzić jakieś wywiady, jeden na jeden itd., ale ciągle to ja byłam tą liderką. I nie ma w tym oczywiście nic złego, ale to było dla mnie za mało, bo ja wchodzę teraz na wyższy level, na taki level, gdzie ja nie chcę, mogę być na tej scenie, ale nie chcę być cały czas tylko ja na tej scenie, bo ta scena jest duża, ta scena jest szeroka i zmieścimy się na niej wszystkie, serio. I stąd pomysł jest na Girlbosskie, gdzie nie tylko ja piszę artykuły.

To jest projekt, w którym wy możecie zgłaszać, dziewczyny, które są w paczce, mają z automatu możliwość pisania artykułów. To jest projekt, który my tworzymy wszystkie, my wszystkie jesteśmy na tej scenie, my wszystkie pracujemy na swoje marki osobiste, na swoje firmy, na swoje biznesy. I to jest właśnie powód, dla którego ten projekt odpalił, bo ja chcę dać wam przestrzeń do tego, żebyście wybudowały swoje pozycje jako ekspertki. Ja już zaczęłam to robić.

W zeszłym roku, kiedy powstała konferencja, ona w zeszłym roku się nazywała Promocja Produktu Online, Interaktywna Konferencja Online. Rebranding jest tej konferencji. Od roku 2024 konferencja będzie się nazywała Konferencja GirlBoss. Z tego powodu, że ja wam dawałam sloty, specjalną przestrzeń, żebyście wy występowały na tej konferencji, ale znowu była to konferencja organizowana przez Olę Gościniak. A teraz to będzie konferencja Girlboss i konferencja, która jest organizowana przez portal GirlBosskie, która jest organizowana przez przedsiębiorczynie dla przedsiębiorczyń.

Bo scena jest duża, wejdziemy tu wszystkie. Więc to jest ta duża zmiana.

Organizacyjne plany

I teraz, jak to teraz organizacyjnie będzie wyglądało? Organizacyjnie to będzie wyglądało tak, że Jestem Interaktywna nie znika, ona będzie. Tylko, że trochę rzeczy z Jestem Interaktywna odłączy się. Czyli będę miała takie, tak tutaj pokazuję na pół, przedzielam ekran, mamy Jestem Interaktywna, w której zostają rzeczy około WordPressowe, czyli Akademia WordPressa, zostają tutaj moje książki i e-booki dotyczące CSS, newslettera, po prostu rzeczy, które są takie dookoła WordPressa, dookoła strony internetowej. technikalia typowo. Tam też ja prowadzę mój mentoring, freelancerka WordPressa, gdzie pomagam się przebranżawiać osobom, które chcą tworzyć strony internetowe na zlecenie. Tam też już zaczyna ruszać certyfikacja. Nikt w Polsce nie wycertyfikował freelancerów WordPressa. Więc ja w ramach Jestem Interaktywna zaczynam to robić. Żeby było wiadomo, że zatrudniacie sprawdzoną, poleconą osobę do WordPressa. Więc to jest Jestem Interaktywna.

A tutaj druga strona jest Girlboss. Jeśli chodzi o Girlbosskie, portal internetowy dla przedsiębiorczych kobiet Girlbosskie. I w ramach Girlbosskie będzie rokroczna konferencja Girlboss Online, która będzie w czerwcu. Pod Girlbosskie przechodzi też Gala Interaktywnych, która będzie teraz nie Galą Interaktywnych, a Galą Kursory Roku. I tutaj będzie też cała redakcja nad tym pracowała. Będzie więcej osób pracowało nad całą tą Galą, nad całą tą inicjatywą. I ona będzie w grudniu. Możecie sobie wklepać w kalendarze 5 grudnia. W grudniu 2024 widzimy się w Poznaniu. Będzie stacjonarne wręczanie Kursorów Roku. Będą podczas tej Gali wręczane medale za wyniki finansowe dla osób, które są w Paczce i Akademii. Czyli też to będzie trochę połączenie z tą Jestem Interaktywną, ale całe to Kursory Roku to będzie pod redakcją. To nie będę tylko i wyłącznie ja.

Przejście Interaktywnej Paczki pod Girlboskie

Co się jeszcze zmieni? Zmieni się to, że Interaktywna Paczka w tym roku będzie miała okres przejściowy. A mianowicie – w tym roku Interaktywna Paczka docelowo przejdzie pod portal Girlboskia. I to będzie paczka Girlboskich. Ale ze względu na to, że decyzje zostały podpięte po grudniowym naborze na 2024, gdzie całą platformę już mamy pod Jestem Interaktywna. Następny nabór jest teraz taki pełen i ostatni na pełen rok 2024 już za tydzień, więc ja technicznie też nie przygotuję, nie zdążę przygotować tego, żeby Paczka się przeniosła tak technicznie pod portal, więc ten rok będzie dla paczki rokiem przejściowym.

I w tym roku Paczka będzie się nazywała Interaktywna Paczka GirlBosskich. Dobrze powiedziałam? Nie, przepraszam, Interaktywna paczka GirlBossek w tym roku. A w przyszłym roku ten człon Interaktywna zniknie i będzie po prostu paczka GirlBossek. Więc to jest taki okres przejściowy, żeby też było wiadomo, że tutaj te zmiany nadchodzą. Także tak to wygląda.

Mało tego, każda osoba, która dołączy do Paczki z półrocznym dostępem, dostaje z automatu możliwość napisania artykuł na portal GirlBosskie, żeby pracować nad swoją marką, nad swoim biznesem. Natomiast osoby, które dołączą na rok lub łącznie są rok lub ponad rok, dostaną jeszcze własny indywidualny wywiad odnośnie ich biznesu i branży na tym portalu.

Tak jak mówiłam, wchodzimy na scenę wszystkie.

Nowa książka

Osoby, które są w Paczce, być może kojarzycie, a które nie są to na pewno w Internecie, huczy od książki, “Chcę WWWięcej”. Bo to jest właśnie książka napisana przez 59 autorek z Paczki. I tutaj też będzie zmiana. A mianowicie taka książka, część druga powstanie. Ale będzie zmiana nazwy i będzie to książka, która będzie się nazywała GirlBosskie. Po prostu. Jeśli chodzi o tę książkę, to teraz osoby, które są w Paczce na cały rok, cały ten rok 2024, pod koniec roku wybieramy osoby, które biorą udział w tej książce i początek 2025 będzie premiera kolejnej książki. Tylko ona znowu będzie pod portalem GirlBosskie i sama będzie się nazywała GirlBosskie. I tak rokrocznie będziemy działać z tą książką. Także to są te zmiany.

Jest tutaj trochę zmian. Ale z tego powodu, że mi brakowało na tym, Jestem Interaktywna, że ja tam jestem liderką. A teraz ja nie będę w tę GirlBosskie świeciła twarzą. Ja będę częścią zespołu. Cały zespół redakcyjny będzie na tym samym poziomie. Wspólnie podejmujemy decyzje odnośnie artykułów. Stresowałam się, nie powiem, żeby wam to wszystko ogłosić tutaj. Jest jeszcze kilka tematów, które są ważne.

Zmiana Podcastu

Mój podcast. Bo podcast był pod Jestem Interaktywna. I też się zastanawiałam, może zamknąć podcast, stworzyć nowy itd. Ale potem weszłam w Spreaker. Spreaker to jest taki program, w którym ten program jest hostowany. I nagle, wiecie co zobaczyłam? Zobaczyłam 98 odcinków podcastu Jestem Interaktywna. Także to, co w tej chwili nagrywam, jest 99. odcinek mojego podcastu. Co oznacza, że jest to ostatni odcinek sezonu Jestem Interaktywna tego podcastu. Następny odcinek to będzie setny odcinek. I jest to odcinek, którym podcast zmienia nazwę na #GirlBoss. Nadal to będzie mój osobisty podcast. I to jest po prostu podcast o tym, co mi w duszy gra. Bo już dawno przestał to być podcast tylko i wyłącznie o WordPressie.

Jestem Interaktywna nie znika!

Także po prostu nadchodzi nowe. Dzieje się coś nowego. Od teraz ten podcast będzie transkrypcję, hostowany będzie na portalu GirlBosskie, jako mój osobisty cykl na tym portalu. Pamiętajcie, Jestem Interaktywna nie znika. Ona dalej będzie funkcjonowała, ale dookoła WordPressa. GirlBosskie będzie dookoła nas wszystkich. To my będziemy to tworzyć. Ja się nie mogę doczekać. Totalnie jaram się tym wszystkim, co tutaj się dzieje. Już ponad rok, od kiedy Interaktywna Paczka powstała, nawet wcześniej, ja czułam, że w tej Jestem Interaktywnej coś mnie męczy. Coś mi nie pozwala pójść dalej.

Potrzebowałam roku 2023, aby zrozumieć, co mnie męczy. Właśnie to, że mnie tam jest za dużo, was za mało. Na Gali Interaktywnych tak było. Tyle dostałam dobrych słów. Dziewczyny, które były razem ze mną w garderobie, widziały, jak ja się zapowietrzyłam. Nie mogłam sobie poradzić z taką ilością dobra. Mówcie, że jest beznadziejnie, to będzie mi trochę lepiej. To był hit. Zaczęły rzeczywiście tak mówić, z przymrużeniem oka. I ja tak, dobra, mam co poprawić. To w ogóle była zabawna sytuacja. Schowaj tego oszusta, podam kopniaka mu zaraz. Dokładnie, to jest to. Okropnie myślisz o innych. Dokładnie o to chodzi. Żarty żartami, ale tak, to jest syndrom oszusta.

Powiem wam też jedną taką sytuację. W 2023 roku moim słowem roku było wychodzenie z bańki. I ja wychodziłam z tej bańki. Ja tworzyłam jakieś rolki biznesowe. Działałam szeroko. I tak naprawdę okazało się, że wąskim gardłem była ja tego roku 2023. Była dla mnie bardzo duża presja tego bycia liderką, tego bycia w takim świetle reflektorów. To nie było moje. Były po prostu takie momenty, gdzie odbieram jakąś nagrodę. Coś tam się dzieje. Nie mogę nad schować i nic nie robić, bo jest mi z tym źle, jest mi z tym niedobrze.

Ręka w rękę, hejterom mówimy papa

I też przez to, że tak wychodziłam szeroko, powiem wam też o jednej niemiłej rzeczy. Jestem interaktywną 9 lat. W tym roku rocznikowo to jest 9 lat. Przez całe te 9 lat miałam 3 ataki hejterów. Jeden był w 2017 albo 2018. Ja wtedy sobie nie poradziłam z tym dobrze. Ja wtedy tydzień przepłakałam, bardzo źle funkcjonowałam. Musiałam korzystać z pomocy specjalistów, żeby przepracować ten temat i nie zamykać bloga. Natomiast dwa pozostałe były w tym roku 2023. Ja już miałam w tym roku narzędzie, dawałam radę. Miałam jeden gorszy dzień, ale też te dwie sytuacje dały mi wniosek. Ja sobie z tym poradziłam, dałam radę, bo miałam narzędzia, już byłam po tamtej akcji, wiedziałam, co robić. Wiem, na czym to polega, że to nie jest moje, to jest z tych osób, które to wypowiadają. Ale to nie jest nic miłego, kiedy się pojawiają takie hejty. Jednym z powodów, gdzie GirlBosskie powstaje, to też jest trochę takie rozmycie.

Przez to, że ja zapraszam więcej osób na tę scenę, że jest nas po prostu więcej, to nawet jak się pojawią złe słowa, to to się rozmywa. Nie ma czegoś takiego, że jedna osoba to dostaje. Też jest inaczej, że ludzie częściej lubią hejtować pojedynczą osobę, a nie np. całą redakcję. I to też wierzę, że to też może zdjąć presję z ramion osób, które to będą prowadzić z jednej strony, ale z drugiej też dać takie coś, że wiecie, idziemy razem, idziemy ręka w rękę po prostu i nie zniszczycie nas po prostu, bo my jesteśmy razem, my mamy siłę. Także to też jest z jednych powodów podjęcia takiej decyzji i myślę, że to może pomóc. Tutaj Magda napisała, że niestety im więcej w kimś dobrej geniuszu, tym więcej hejtu czasem. Może nie powinnam taką dołującą informacją, takim dołującym tematem zmierzać do końca tego spotkania, niemniej jednak, skoro wam mówię o tych zmianach, czym są podyktowane, to też ten aspekt powinnam także poradzić, poruszyć.

Ja już sobie radzę z tym hejtem. Nie lubię go, bo kto o zdrowych zmysłach by lubił, jak ktoś mówi złe rzeczy o nich. Ale radzę sobie. Mam po prostu procedury konkretne. Także to są zmiany.

Witam Was na GirlBosskich!

Oficjalnie witam was w 2024 roku. Jako pomysłodawczyni Jestem Interaktywna oraz redaktor naczelna GirlBosskie. Oficjalna premiera portalu. 5 stycznia 2024. Jeśli jesteś w Paczce, chcesz napisać artykuł na ten portal, to koniecznie odzywaj się do nas. Na Discordzie już są linki, gdzie możesz zgłosić tematy. Słuchajcie, wczoraj wysłałam link do formularza na Discordzie, tylko na Discordzie Paczki i 34 osoby, jak to mówię, możliwe, że już więcej, zgłosiły tematy artykułów. Mało z tego. One są tak świetne, że u wielu osób wybrane są nawet więcej niż jeden temat. I dziewczyny już te artykuły piszą. Więc słuchajcie, pod stołem możecie już wejść na girlbosskie.pl i zobaczyć, jak to wygląda. Ale pamiętajcie, oficjalny start jest w piątek.

Dziewczyny, boskie moje, mamy to! I chciałabym wam jeszcze tutaj powiedzieć, przedstawić wam, bo widzę, że tutaj są z nami, oficjalną redakcję GirlBosskie. Słuchajcie, oficjalna redakcja GirlBosskie. To jestem ja, redaktorka naczelna Katarzyna Masztaller – Asystentka Kasia, która jest redaktorką. Ewelina Salwuk-Marko, redaktorka i PR-menadżerka. Teresa Wojaczek, to jest opiekunka Paczki Girlbosek. Agnieszka Werecha-Osińska, oficjalna fotografka portalu GirlBosskie. Gabriela Kurowska, ekspertka w dziale Nowe Technologie. Ula Nec, ekspertka w kategorii Zdrowie. I mamy jeszcze, ojejku, jeszcze tutaj nie dodałam jednej osoby na stronie, ale to zaraz się wydarzy. Jak tylko od Anety Jaworskiej Skuteczni w turystyce otrzymam zdjęcie. Aneta, jesteś tutaj na żywo, więc jeśli się pomylę, to mi powiedz Aneta Jaworska, Skuteczni w turystyce. Bo ja, jak wiecie, też po Gali Interaktywnych, jak nie mam napisane dokładnie przed sobą na live, na scenie, to mogę przegapić. Także, mimo że doskonale wiem, jak ktoś się nazywa, też miałam takie akcje na scenie.

Lecimy z tym rokiem!

Także, tak to wygląda. Lecimy, nie śpimy. W sensie, tak jaram, że po prostu jak dziecko. Ale to dobrze. Obiecałam, że to będzie krótki live. Mamy tutaj już ponad 20 minut, także dziękuję wam za to, że jesteście. Jeśli chcecie dołączyć do Interaktywnej Paczki GirlBossek, to 9-11 stycznia będzie ostatnie 99 miejsc, żeby na pełen rok dołączyć. I zapraszam was serdecznie. Kolejny nabór będzie w czerwcu podczas Konferencji GirlBoss, ale będzie on tylko już na pół roku, które zostaje w tym roku. Także, tak to wygląda. Czy wszystko powiedziałam? Wydaje mi się, że wszystko powiedziałam. To co, boskie? Lecimy w ten rok. Razem damy czadu. Trzymajcie się ciepło. Życzę wam wszystkiego dobrego.

Czego wam życzyć? Napiszcie jedno słowo, czego wam życzyć na 2024? A ja powiem, czego mi się wydaje. Życzę wam zdrowia. Bo czuję, że jak mamy zdrowie my, mamy zdrowie członkowie naszej rodziny, to my możemy góry przenosić po prostu. A nawet jak czasami te dzieciaki mają te gile pod nosem, to i tak ogarniemy. Będziemy żonglować tymczasem. Będziemy czasami niewyspane. Czasami będziemy pracować po nocach, czasami rano, żeby się opiekować rodziną. Ale damy radę, bo jesteśmy w tym razem. Więc przede wszystkim zdrowia. A jak zdrowie będzie to spełnienia marzeń, ale nie, że same się spełnią. Po prostu mamy marzenia i dążymy do nich. Ale nie spełniamy, bo zasługujemy na to. Życzę wam także wytrwałości.

Czego wy tu chciałyście? Siły, zdrowia ciała i ducha. Odwagi, konsekwencji. Co jeszcze byście chciały? Działania mimo trudności. I mamy tę moc. Mamy tę moc, bo jesteśmy boskie. GirlBosskie. Wszystkiego dobrego. Buziaki. I żeby ta dzisiejsza energia, ten power towarzyszył w dalszej części roku. Zadbaj o słowa. Tak. I pewności siebie wam życia. Żebyśmy ją sobie rozbudowywały, pracowały nad nią. Aga, Ola, imponujesz. Potrzebowałam twojej energii. Ciężko ruszyć z kopyta w tym roku. Mega motywacja. Dzięki Olu kwestia marketingu napisała. Tak jest. Do roboty. Kto jak nie my. Zacytuję moją mamę. Moja mama ma wspaniałe cytaty. Może mnie tu ogląda, ale nie widziałam, żeby mi się wyświetliło. Moja mama mówi ryjem do przodu. Także dziewczyny, lecimy. Cześć.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

1 Komentarz

 • Powodzenia w nowym roku 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *