Dlaczego warto udać się na WordCamp Łódź 2019, który odbędzie się 22- 24 listopada? Jeśli interesuje Cię WordPress, to nie możesz przegapić tej konferencji! Tam spotykają się pasjonaci WordPressowi oraz użytkownicy tego systemu, aby wymienić się wiedzą, doświadczeniem, ale przede wszystkim, aby poznać niesamowitych ludzi! Sprawdź i zobacz moje wrażenia z poprzednich edycji.

Moja przygoda z WordCampem

WordCamp 2016 Gdynia

Pierwszy raz na WordCampie byłam w 2016 roku w Gdyni. Wtedy pierwszy raz poznałam w jednym miejscu tyle zapaleńców WordPressowych. Mega się cieszę, że wtedy poznałam ten świat. Mogłam wymienić się wtedy doświadczeniem oraz spostrzeżeniami z innymi osobami z branży. Koszyk wspaniałych znajomości i wiedzy, z jakim wróciłam do domu był bezcenny.

Pamiętaj, jak biłam się z myślami przed samą konferencją, bo dostałam informację, że można zgłaszać się na prelegentów. Postanowiłam wtedy wysłać aplikację i okazało się, że wystąpiłam z tematem “Jak pozyskiwać klientów?” w kontekście tworzenia stron internetowych. Bardzo się stresowałam, bo były to wtedy moje pierwsze kroki w wystąpieniach publicznych, a bardzo się ich wtedy obawiałam. Ale dałam radę i dostałam dużo pochwał i pozytywnego feedbacku. Była to jedna z tych chwil, w których stwierdziłam, że lubię przekazywać swoją wiedzę w bardziej bezpośredni sposób!

WordCamp 2017 Lublin

Mój drugi WordCamp odbył się w Lublinie. To była dosyć długa wyprawa z Poznania, ale ta konferencja okazała się równie niezapomniana. Oprócz merytorycznej wiedzy, wspaniałych ludzi, myślę, że do tej pory wiele osób wspomina wspólne karaoke z afterparty. To była miazga! Tym razem już z większą dozą pewności zgłosiłam się na prelegentkę z tematem “Jak zarabiać na blogu?”.

WordCamp 2018 Poznań

Najbardziej jednak wspominam zeszłoroczny WordCamp? Dlaczego? Ponieważ był w Poznaniu! Z tej okazji postanowiłam zgłosić się jako wolontariusz i zostałam jedną z organizatorek tej konferencji. To był intensywny weekend, ale było warto przygotować coś niezapomnianego dla osób, które mają ten sam cel. Razem chcą rozwijać, używać i promować WordPressa. Zakochałam się w WordPressie już lata temu i dlatego przy każdej edycji staram się tak po prostu dać coś od siebie dla społeczności WordPressa.

WordCamp 2019 Łódź

W tym roku WordCamp będzie odbywał się w Łodzi. W tym roku niestety nie będę prelegentką ani organizatorką tego wydarzenia. Ze względu na sprawy prywatne nie jestem pewna czy uda mi się być na nim jako uczestnik. Raz po raz płynie mi z tego powodu łezka za łezką, bo wiem, jak jest to świetne wydarzenie. Jednak postanowiłam się w tym roku zaangażować w to wydarzenie, chociaż w formie online, aby dalej wspierać tą cudowną inicjatywę. Dlatego zostałam patronem medialnym WordCamp 2019 Łódź i z czystym serduchem zapraszam Was na tę konferencję. Łódź jest w centrum Polski, także każdemu jest blisko! A to znaczy, że jedna wymówka mniej, aby się na niego wybrać! Co jeszcze może Was zainteresować w tej konferencji?

3 dni pełne wiedzy

WordCamp — co się będzie działo?

WordCamp to 3-dniowa konferencja, na której nie zabraknie różnorodnych warsztatów, prelekcji, a także możliwości networkingu. To świetna okazja, by spędzić rewelacyjny weekend w Łodzi, dowiedzieć się więcej o WordPressie, zainspirować się, a także poznać innych wielbicieli WordPressa.

Przez te 3 dni (piątek, sobota, niedziela) odbędą się warsztaty, prelekcje, Contributor Day, a także after party. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę, umiejętności, a także i nowe znajomości.

Dla kogo jest WordCamp Łódź 2019?

WordCamp to wyjątkowa konferencja skierowana dla społeczności skupionej wokół WordPressa. Nie tylko tych, którzy na co dzień zajmują się programowaniem, ale także blogerów, właścicieli firm, czy każdego, kto ma stronę na WordPressie i chce wiedzieć o nim więcej. Lubisz WordPressa? Dołącz do WordCampa!

W czasie WordCampa odbywają się prelekcje, warsztaty, a także pojawia się okazja do networkingu — możliwości poznania nowych osób, czy nawiązania kontaktów biznesowych. To również dawka wiedzy od specjalistów dla każdego — tych, którzy dopiero zaczynają oraz działających w WordPressie każdego dnia. Tym samym WordCamp to miejsce na wymianę doświadczeń i wzajemne inspirowanie się.

Wśród prelegentów na WordCamp pojawią się nie tylko programiści, ale i osoby, które na co dzień prowadzą własne biznesy online, pracują zdalnie, czy zajmują się nowymi technologiami. Tym samym każdy znajdzie interesujące prelekcje dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania i potrzeb.

Dlaczego warto wziąć udział w Contributor Day?

Pierwszego dnia wydarzenia odbywa się Contributor Day, który jest spotkaniem dla wszystkich w specjalnych tematycznych grupach. To doskonała okazja, by poznać nowe osoby, zintegrować się, wymienić pomysłami, podzielić wiedzą, a także zaczerpnąć inspiracji, a przede wszystkim dołożyć cegiełkę w rozwoju WordPressa. Warto wziąć w nim udział, nawet jeśli jesteś osobą absolutnie początkującą i stawiasz swoje pierwsze kroki z WordPressem. Grupy tematyczne zostały tak zaplanowane, by każdy uczestnik mógł wybrać coś, co szczególnie go interesuje.

W czasie Contributor Day zostanie stworzonych kilka grup tematycznych, w tym WordPress Beginners skierowane dla początkujących użytkowników i deweloperów. Prócz tego planowane są grupy: Team DevThemes, Tłumaczenia, Support, czy Community. Dowiedz się więcej o Contributor Day i wybierz grupę na miarę swoich potrzeb.

WordCamp Łódź 2019

Wybierasz się na tegorocznego WordCampa w Łodzi? A może uczestniczyłeś już w poprzednich wydarzeniach w innych miastach? Daj znać w komentarzu!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

5 Komentarze

  • Dzięki wielkie za ten artykuł – jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie WordCampa to bardzo chętnie odpowiemy w komentarzach.

  • Będę miał przyjemność w tym roku trochę opowiedzieć o SEO. Wiele dobrego słyszałem o dotychczasowych edycjach i mam nadzieję, że w tym roku będzie równie dobrze, a nawet lepiej 🙂

  • Hej Ola,

    Zapraszam Twoje czytelniczki na moje warsztaty CSS dla blogerów ;).

  • Hej,

    zastanawiam się nad udziałem (zwłaszcza, że jestem z Łodzi) i szukam też finansowej zachęty 🙂 Może dysponujecie jakimiś kodami rabatowymi ? 🙂

    • Hej, nie mam niestety kodów rabatowych, ale konferencja jest bardzo przystępna cenowo, z tego co się orientuję to większość ceny biletów jest pokryta przez sponsorów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *