Tematy postów na bloga - znajdź swoją inspiracje w pisaniu!

Zastanawiasz się, jak znaleźć te idealne tematy postów na bloga, które będą chętnie czytane przez Twoich odbiorców? Chcesz, aby Twój blog zyskał miano najciekawszego miejsca w sieci? W tym artykule znajdziesz pomysły na to, jak szukać inspiracji na blogowe wpisy, które będą dopasowane do Twoich odbiorców.

Burza mózgów

Burza mózgów jest to jedna z najskuteczniejszych technik na poszukiwanie tematu tekstu blogowego. Jeśli prowadzisz bloga samodzielnie to poproś o udział w burzy mózgów członków swojej rodziny, przyjaciół, znajomych lub nawet swoich stałych czytelników. Podczas jednego takiego spotkania na pewno trafisz na wiele perełek wartych opisania.

Zrób ankietę wśród czytelników

Badanie grupy docelowej jest zawsze w cenie, dlatego rozmawiaj ze swoimi czytelnikami. Stwórz  ankietę z możliwością zapisania pomysłów Twoich czytelników. Lepiej poznasz swoich odbiorców i lepiej dopasujesz treści do ich potrzeb.

Przeanalizuj konkurencję

Sprawdź najlepsze treści konkurencji i wyciągnij wnioski. Staraj się nie “papugować” ich pomysłów tylko stwórz coś znacznie lepszego. W ten sposób będziecie się wzajemnie motywować do jeszcze lepszych treści.

Obserwuj social media

Zobacz, jakie problemy mają Twój odbiorcy, i wychodź im naprzeciw. W tym celu obserwuj ich rozmowy na przykład w grupach na Facebooku, na forach tematycznych lub w innych miejscach w sieci.

Badaj słowa kluczowe

Sprawdź aktualne frazy wpisywane w Google, aby odnaleźć Twoją stronę. Możesz wykorzystać do tego celu podstawowe informacje, które znajdują się w wyszukiwarce np. autouzupełnianie lub propozycje popularnych fraz pod wyszukiwaniami.

Przejrzyj serwisy z pytaniami i odpowiedziami

Odpowiedzi na powszechne pytania są ważne, a dodatkowo dobrze pozycjonują się w wyszukiwarkach. W tego typu miejscach możesz znaleźć genialne inspiracje na tematy postów na bloga.

Noś przy sobie notes

Przede wszystkim zapisuj wszystkie pomysły, które przyjdą Ci do głowy w ciągu dnia. Dzięki temu układanie harmonogramu wpisów będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze, bo żadna z inspiracji nie ucieknie.

Zobacz inspiracje na tematy postów na bloga od Interaktywnej

Stworzyłam jakiś czas temu na blogu zestawienie moich ulubionych pomysłów na tematy postów na bloga, sprawdź je koniecznie, jeśli nadal brak Ci inspiracji. Pomysły na artykuły blogowe – 30 zabójczych inspiracji na Twój tekst!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

6 Komentarze

  • Zaintrygowałaś mnie tym punktem o serwisach z pytaniami. Musze je przejrzeć, to faktycznie możne być kopalnia ciekawych tematów 🙂

  • Z tym notesem to super sprawa tylko trzeba o nim pamietac :))) u mnie najlepsze pomysły rodzą sie w najdziwniejszych okolicznosciach np gotujac obiad albo odkurzając

    • Dlatego zamieniłam jakiś czas temu notes na aplikację Trello w telefonie 🙂

      • U mnie ostatnio był wielki dramat, żeby jednak zostawić notes w domu. Jak nie biorę, to czuję się jakbym kładła życie na szali 😀

      • Ja też korzystam z trello i w sumie dzięki temu mam jakieś 30 czy 40 pomysłów na nowe wpisy. Bez tego jak nic bym połowę zapomniał/zgubił.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *