• Autor
  Wpisy
 • #92678
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  Hej, jestem lekko przerażona.
  Mam od dawna stronę internetową, którą chciałam rozbudować i uaktualnić z kursem Oli. Dziś zauważyłam, że moja strona zniknęła – nie ma jej, po wpisaniu nazwy w pasek adresu, nie otwiera się również, gdy kliknę w link z nazwą. Zamiast tego, pojawia się “database error”. Co namieszałam? Dodam, że na ostatniej lekcji przeglądałam motywy, ale póki co, pozostałam przy dotychczasowym. W jaki sposób mogę przywrócić stronę, jak w tej sytuacji zalogować się do kokpitu ????
  HELP!!!

  #92680
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka
  #92686

  Hej! A pisałaś może w tej sprawie do hostingu? Warto do nich napisać, być może mają kopię zapasową strony i powinni pomóc.

  #92698
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  Nie wiem co to znaczy, pisać do hostingu? tzn. do kogo?
  Ola podczas omawiania motywów, wspominała kilkukrotnie, żeby zmieniać, testować i się nie bać, bo nie zrobimy nic nieodwracalnego. Jakim sposobem strona mogła całkowicie zniknąć, co zrobiłam nie tak?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 1 miesiąc temu przez Kinga Maliszewska.
  #92709
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Cześć,

  Jest mi trochę głupio odpowiadać standardową odpowiedzią admina, ale “dziwne, u mnie działa”, Twoja strona się wyświetla bez zarzutu. Czy coś sama naprawiłaś od czasu poproszenia o pomoc? 🙂

  Pisanie do hostingu = odezwanie się do supportu firmy, w której masz hosting. Różne firmy oferują poprzez swoją stronę różne formy, najczęściej jest to czat, formularz kontaktowy albo mail, czasami telefon. W LH.pl najprościej jest moim zdaniem odezwać się na czacie wyświetlającym się w prawym dolnym rogu ich strony, odpisują zwykle w kilka minut.

  Czasami, przy okazji zmian, aktualizacji wtyczek czy motywów, instalowania nowych wtyczek strona na WordPressie przestaje się wyświetlać poprawnie. Dlatego ważne, żeby robić kopie zapasowe (będzie o tym w kursie w ostatnim module, Pewność), przy czym firma hostingowa też zazwyczaj robi kopie i jeśli nie masz własnej, a strona Ci nie działa, prosty mail do firmy hostingowej “proszę o przywrócenie strony x z kopii z dnia tego i tego” załatwi wtedy sprawę. Ale najlepiej mieć własną kopię. I wtedy naprawdę nie ma się czego bać 🙂

  Przez 13 lat pracy nad swoimi i nieswoimi stronami miałam dosłownie jedną sytuację, kiedy straciłam stronę – niezbyt fajną, ale tanią firmę hostingową zaatakował haker z Korei. Wykasował i stronę, i kopie zapasowe w firmie hostingowej, a ja nie miałam własnej kopii (mój błąd). A i wtedy kolega-informatyk dokonał cudu i po kilku dniach przywrócił stronę w nie wiem jaki sposób.

  Mam nadzieję, że Cię uspokoiłam, a jeśli nadal masz jakieś problemy techniczne, to śmiało pisz! 🙂

  #92738
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  Cześć,

  jak już zauważyłaś, strona działa. 🙂
  Sama nie potrafiłam tego naprawić – odezwałam się do informatyka, który zakładał mi stronę 5 lat temu i to on coś zadziałał. Niestety nie wiem co było przyczyną.
  Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, na przyszłość już będę wiedziała, żeby nie panikować 😉

  #92793
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Hej,
  cieszę się, że już strona WWW działa już. Powodzenia!