0

Jeśli podczas dodawania obrazków w WordPressie nagle wystąpi problem z uploadem zdjęć i przy wgrywaniu plików przez WordPressa wyskakuje komunikat: "Wysłany plik nie mógł zostać przeniesiony do wp-content/uploads". Jest na to szybka i prosta rada.

Należy wejść na FTP, gdzie jest zainstalowany WordPress i nadać uprawnienia zapisu 777 folderowi /wp-content/uploads, poniżej instrukcja jak to można zrobić za pomocą Total Commander.

1

Zaznacz folder uploads wybierz Plik → Zmień atrybuty...

2

Nastęnie zaznacz wszystkie checkboxy Zapisz i naciśnij OK.

Przed:

3

Po:

4

Następnie zaloguj się do Panelu WordPress, przejdź do zakładki Ustawienia → Media i odznacz checkbox Wysyłanie plików na serwer, spowoduje to, że WordPress nie będzie tworzył kolejnych katalogów z numerami miesięcy i lat, które nie mają praw do zapisu.

5

Jeśli powyższy sposób nie pomoże to skontaktuj się z administratorem serwera.

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Interaktywna Akademia WordPressa OTWARTA!

Stwórz stronę WWW lub sklep online na WooCommerce. Dołącz do ponad 8000 zadowolonych studentek i studentów. Nabór trwa od 20 sierpnia do 5 września 2023 lub do zajęcia wszystkich miejsc!

1 Komentarz

  • Bardzo zły pomysł. Uprawnienia 777 zostawiaja otwarte drzwi dla osób zewnętrznych żeby wrzucać co chcą na serwer. Owszem jest to obejście tymczasowe – ustawić uprawnienia 777 > wrzucić zdjęcie > zmienić uprawnienia na 755 spowrotem, ale broń boże nie zostawiać uprawnień 777 na dłuższy czas.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *