praca w domu

Praca w domu przez internet – jak to ogarnąć? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule. Interaktywni nie planowałam jeszcze nagrywać podkastu, jednak przez obecną sytuację i fakt, że wiele osób zostaje w domu, bądź będzie chciało przenieść swoje biznesy do świata online, pomyślałam, by podzielić się moim doświadczeniem w temacie pracy w domu. Starałam się zawrzeć najważniejsze informacje dotyczące pracy w domu, tak by było Wam łatwiej adaptować się do obecnej sytuacji i nie mieć większych przestojów w swoim biznesie.

Nie da się ukryć, że aktualny czas jest trudny dla nas wszystkich.  Dlatego w tym podkaście skupie się przede wszystkim na sytuacji koronawirusa, który jest w Polsce, od strony przedsiębiorców. Jakie mamy wyzwania? Co możemy zrobić, by nie zamykać swoich biznesów i by dalej były one dochodowe?

Co znajdziesz w tym artykule?

  • Dowiesz się, jak wyglądały moje początki z pracą zdalną?
  • Informację o tym, jak pracować w domu.
  • Pomysły na przejście na pracę online – jak możesz przenieść swój biznes do internetu?
  • Jak podejść technicznie do pracy online?
  • Zniżkę 40% na kursy “Twój kurs online” i “Twój webinar”

Android | Spotify | iTunesSpreaker | StitcherSoundcloud | YouTubeRSS


Pobierz podkast

Praca w domu — jak to u mnie wyglądało?

Na początku pracowałam często w biurze, bezpośrednio z klientami. Tworzyłam im strony WWW na zlecenie, jednak z czasem zainteresowałam się zmienieniem formy pracy. Po godzinach stworzyłam kursy w formie e-booków, które okazało się, że przynoszą mi dobry dochód, a jednocześnie wymagają mniej czasu i zaangażowania niż codzienna praca z klientami. Na tamtym etapie przekazałam aktualnych klientów innym programistom, z którymi pracowałam, a sama skupiłam się na tworzeniu swojego biznesu online z e-bookami i kursami dotyczących SEO, Google Analytics, tworzenia strony internetowej, webinarów, czy kursów online.

praca w domu

Tym samym zamieniłam pracę w biurze na pracę w domu, a współprace z klientami na własne produkty online. Skupiłam się na e-bookach, które są ostatnio szczególnie opłacalne ze względu na zmniejszony do 5% VAT, a także kursy online w formie video. Wcześniej robiłam ludziom strony WWW, dziś trafiam do tych, którzy chcą mieć swoje strony i wyklikać je samodzielnie. Co więcej, wszystkich klientów, którzy chcą, bym wykonała im strony WWW, dalej kieruję do zaufanych osób, z którymi wcześniej współpracowałam.

Jak przejść do pracy online?

Zastanawiasz się jak przejść do pracy online i czy to jest możliwe w Twojej branży? Omówiłam kilka przykładów z różnych biznesów. Może akurat zainspirujesz się i znajdziesz coś dla siebie?

Przenieś pracę biurową do świata online

W wielu przypadkach można przenieść pracę biurową do domu. Tak aktualnie pracuje mój mąż, który jest programistą. Istnieje wiele programów do zarządzania projektami, z których i tak często korzysta się w biurze, dlatego w takiej sytuacji przeniesienie pracy do domu, wcale nie jest takie trudne, jakby mogło się wydawać.

Wydarzenia edukacyjne

Jeśli pracujesz w branży szkoleń, nauczasz języka itp. to bez problemu przeniesiesz się do świata online. Możesz organizować webinary dla większej ilości osób, a także prowadzić lekcje, chociażby przez Skypa. Dzięki temu nie musisz rezygnować ze swojej pracy, nawet jak siedzisz w domu i mimo aktualnej sytuacji dalej działać.

Spotkania 1:1

Twoja praca opiera się na konsultacjach 1:1? Udzielasz porad prawnych, a może jesteś psychoterapeutą?  Spotkania te także mogą odbywać się za pośrednictwem internetu. Wystarczy do tego Skype, czy telefon. Potem takie konsultacje online mogą na stałe znaleźć się w Twojej ofercie. Takie rozwiązanie sprawi, że będziesz docierać do większej ilości osób, poza miejscem, w którym fizycznie mieści się Twoje biuro, czy gabinet.

Sklep stacjonarny

Prowadzisz sklep stacjonarny? Stwórz sklep online i zacznij sprzedawać swoje produkty w sieci. To jeden ze sposobów, który pozwoli Ci na zarabianie, nawet gdy aktualnie siedzisz w domu. Taki sklep możesz bardzo prosto i samodzielnie wyklikać na WordPressie, wystarczy do tego instalacja darmowej wtyczki WooCommerce. Stworzenie sklepu online może być nie tylko rozwiązaniem doraźnym, ale i takim, które w przyszłości pozwoli Ci zarabiać więcej oraz zostać zauważonym nie tylko przez klientów w lokalizacji, w której mieści się Twój sklep.

Freelance

Zajmujesz się tworzeniem produktów bądź wykonywaniem usług dla klientów? W większości przypadków możesz po prostu robić to w domu i np. wysyłać klientom stworzone przedmioty, lub efekty swojej pracy.

Kursy online

praca w domu

Czyli świetny sposób, na to, by zacząć działać online. Można do tego podejść na dwa sposoby:

 1. uczyć swojego fachu
 2. jak zrobić to, co robiliśmy samodzielnie

Zastanawiasz się, o co dokładnie chodzi? Już tłumaczę na swoim przykładzie. W mojej sytuacji mogłoby to być kursy, jak zrobić stronę internetową, bądź kursy, jak pracować jako freelancer robiący strony internetowe.

Kolejny przykład dla piekarni. Kurs jak samodzielnie zrobić chleb? Albo przygotować lifehacki co trzeba kupić, by zrobić chleb? Jak to zdobyć i gdzie zdobyć? Na przyszłość można zrobić także zrobić kurs, jak prowadzić swoją piekarnię online z wysyłką? Szybkim pomysłem jest także kurs: jak zostać piekarzem?

Wystarczy usiąść i zastanowić się, jak można przenieść swój biznes do świata online. To nie musi być przeniesienie 1:1! Warto pomyśleć tutaj wielotorowo i poszukać dodatkowych rozwiązań.

Praca przez internet 2020

Jak przejść do pracy online? Wykorzystuj najprostsze, najszybsze i najtańsze sposoby. Poszukaj takich rozwiązań, które są najłatwiejsze do błyskawicznego wdrożenia. Prowadzisz konsultacje? Możesz to zrobić przez Skype. Do sklepu internetowego, kursów online, czy webinarów podstawą może być WordPress.

Jak Interaktywne organizują swoją pracę?

Wiele Interaktywnych zdecydowała się poświęcić czas kwarantanny na naukę. Aktualnie przerabiają kursy, tworzą własne strony, czy sklepy online. Warto wykorzystać ten czas na coś innego, niż ciągle przeglądanie portali informacyjnych i wpędzanie się w panikę. Jeśli możecie, zostańcie w domu i poświęćcie ten czas między innymi na przeniesienie swojej pracy do online.

A tutaj wypisałam linki poruszane w podkaście “Praca zdalna – sposoby na pracę online w domu”

Skąd pobrać podkast Ola GO?

 • Na blogu – lista wszystkich podkastów
 • Android – słuchaj na Androidzie w swojej aplikacji
 • Spotify – kliknij lub skorzystaj z lupki i frazy „Ola Gościniak”
 • iTunes – słuchaj podkastu na urządzeniach od Apple
 • Spreaker – korzystaj z aplikacji lub na stronie
 • YouTube – playlista z podkastami
 • Soundcloud – kliknij lub skorzystaj z lupki i frazy „Ola Gościniak”
 • Stitcher – słuchaj za pomocą aplikacji
 • Kanał RSS – skopiuj adres RSS i wklej go w aplikacji, której używasz
 • Pobierz – Pobierz ten odcinek i słuchaj tam, gdzie chcesz.

Interaktywni, nie ma co panikować. Należy szukać rozwiązań i działajcie. Warto spróbować, jeśli macie taką możliwość w Waszej branży. Zostając w domu, sprawiacie, że ci, którzy nie mogą tego, zrobić mają większe szanse, by nie zachorować. Mam nadzieję, że wspólnie sobie poradzimy, komunikując się w świecie online. W tej chwili wsparcie, rozwaga, umiejętność jednoczenia się przeważą i pozwolą wyjść z tej sytuacji, byśmy mogli dalej funkcjonować. Ciesze się, że w tych czasach zostanie w domu, dzięki temu, co daje nam technologia, jest znacznie łatwiejsze. Ciesze się, że możemy być online. Trzymajcie się i bądźcie zdrowi!

Aktualne oferty pracy w Poznaniu, w tym zdalnej, można znaleźć na Jooble.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

13 Komentarze

 • W domu pracuję już od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Nauczyłam się dzięki temu przede wszystkim dobrej organizacji czasu pracy oraz samodyscypliny. Z tym było już trudniej, ale dzisiaj potrafię zaplanować dzień pracy i według priorytetów realizować kolejne zadania.
  Wpis świetny i pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

 • W dobie koronawirusa, gdy musimy przebywać w domu, ten artykuł może być inspirujący dla wielu osób. Być może z braku zajęcia ktoś zdecyduje się na Twoje pomysły. Uważam, że artykuł napisany w odpowiednim czasie i może przynieść Ci popularność, gdyż zawiera w sobie bardzo dużą ilość wiedzy.

 • dobrze, że są takie możliwości pracy zdalnej w obecnych czasach bo inaczej chyba bym się załamała jako osoba pracująca w branży beauty… jest ciężko ale bez zdalnej pracy byłoby jeszcze trudniej a nie zapominajmy, że to dopiero 3 tygodnie…

 • Praca z domu to moje marzenie i od początku tego roku intensywnie nad tym myślę. Już mniej więcej wiem, co chcę robić i nie mogę się doczekać rzucenia starej pracy 🙂

 • w obecnej sytuacji to ja się akurat bardzo cieszę, że potrafię działać online i staram się szukać zleceń na bieżąco – wielu moich znajomych straciło pracę stacjonarnie i kompletnie nie chcą być elastyczni i popróbować czegoś innego a niestety teraz tak trzeba.

 • teraz to jedyne w miarę stałe źródło dochodu. oczywiscie wiele osób i na takiej zdalnej pracy straciło stanowiska ale niektóre firmy cały czas dają radę a wręcz działają prężniej tak jak sklepy internetowe bo jednak sprzedaż teraz mocno się przeniosła. Trzeba się cieszyć z tego co jest i aby tylko gorzej nie było

 • Ja akurat pracowałam z domu, ale teraz pojawiły się komplikacje, cała rodzina siedzi w domu, zawracają cały czas głowę, trudno się skupić na pracy o wydajności to można zapomnieć, mam dość !!!!!

 • Praca w domu wydaje się fajna, ale przez pierwszy tydzień… po miesiącu jestem już zmęczony, monotonią miejsca.
  Jednak biuro to biuro :))

 • Bardzo cenne wskazówki – świetna robota! Pozdrawiam.

 • Z pracą online jest tak (moim zdaniem), że produktywność zawsze spadnie o ile pracujemy dla kogoś. Jeżeli pracujemy dla siebie wiadomo że potrafimy to robić bez przerwy 🙂

 • Ja zaczynam ale małymi krokami do przodu i będzie dobrze:)

 • Praca w domu zdalna jest dobrą alternatywą w dobie pandemia. Praca w domu również ma plusy i oszczędności dla pracodawcy jak i pracownika.

 • Teraz to już w ogóle praca w domu się mocno rozwinęła, pandemia zrobiła swoje i praktycznie rynek pracy bardzo się zmienia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *