jak napisać artykuł blogowy

Poznaj moje patenty na efektywny 2019 rok. Masz już spisane postanowienia na 2019 rok? Styczeń to doskonały moment, by zastanowić się sposobem realizacji swoich celów i rozpisać je na konkretne działania. Przez ostatni rok udało mi się zrobić sporo, dlatego mam dla Ciebie 5 porad, jak lepiej się zorganizować, pracować efektywnie i wdrażać swoje pomysły w życie.

1. Zapisuj każdy pomysł

Skoro o pomysłach mowa… Wszystko, co mi wpadnie do głowy zapisuje w Trello, w tym tematy na przyszłe teksty, inspiracje i ważne informacje. Nic mi nie umyka, a najważniejsze rzeczy zawsze mam pod ręką.

Porada dla Ciebie: Znajdź idealną aplikację bądź papierowy notatnik, w którym będziesz zapisywała wszystkie pomysły. Miej go zawsze przy sobie, bo wena dopada w najmniej oczekiwanych momentach. 🙂

2. Deleguj pracę

Dzięki temu mogę osiągnąć o wiele więcej. Zlecam innym określone zadania, a w tym samym czasie mogą zająć się tym, co ma największe przełożenie na dochody. Współpracuję z wirtualną asystentką, moderatorką w mojej grupie, ale także wieloma innymi osobami od ilustracji, fotografii, notatek wizualnych, czy korekty. Chcesz sprawdzić, z kim i jak pracuje? Zobacz tutaj.

Porada dla Ciebie: Nie bój się współpracy z innymi. Z dobrym teamem znacznie szybciej ruszysz z kopyta. Zastanów się już teraz, które ze swoich obowiązków mogłabyś zlecić innym.

3. Rób plan roczny

Pod koniec roku, bądź w styczniu spisuję  swój plan roczny. Nie jest on bardzo szczegółowy, jednak znajdują się w nim najważniejsze projekty zaplanowane na poszczególne miesiące. Dzięki temu dokładnie wiem, co będę robiła w danym miesiącu, a to tylko zwiększa moją efektywność. Sprawdź, jakie są moje priorytety na 2019 rok.

Porada dla Ciebie: Rozpisz, jakie rzeczy chciałabyś zrobić w określonym miesiącu. Które projekty chcesz wtedy zrealizować? Dzięki temu łatwiej rozplanujesz swoją pracę.

4. Zrób podsumowanie zeszłego roku

Prócz spisania planu na następny rok robię także podsumowanie zeszłego roku. Nie omijaj tego zadania i wykonaj je skrupulatnie — to niezwykle motywujące do dalszej pracy.

Porada dla Ciebie: Zastanów się, co udało Ci się osiągnąć w tym roku. Wypisz wszystkie małe i większe sukcesy i przejdź do punktu 5!

5. Nie zapomnij o słoiczku z osiągnięciami i sukcesami!

Na gorsze dni także mam radę, którą podpatrzyłam u Pani Swojego Czasu. Przygotowuję sobie słoik, w którym umieszczam karteczki z wszystkimi miłymi rzeczami: osiągnięciami i sukcesami z minionego roku i nie tylko. To sprawdzona metoda na każde zwątpienie i smutek.

Porada dla Ciebie: Zrób sobie taki słoik i na bieżąco uzupełniaj go nowymi karteczkami. W gorszej chwili możesz spojrzeć, ile już zrobiłaś, poprawić koronę i działać dalej!

Jakie są Twoje patenty na efektywny 2019 rok?

Masz inne patenty na efektywny 2019 rok? Podziel się nimi w komentarzach. Jestem bardzo ciekawa!

 

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

3 Komentarze

  • Chyba najważniejsze jest stawianie sobie celów i stworzenie dobrego planu ich realizacji. Jak sami nie będziemy wiedzieli co chcemy robić to nie liczmy na osiągnięcie czegoś.

    • To prawda, trudno osiągnąć coś, o czym nie wiemy, że chcemy to osiągnąć 😛

  • Mało kto nagradza siebie za sukcesy, oraz za to, że coś osiąga. A jest to bardzo ważne.

    Pozdrawiam. Patryk z fenomedia.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *