historie-interaktywnych

W ostatnim miesiącu wydarzyło się coś niesamowitego! Zostałam nagrodzona w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu w XII edycji konkursu Bizneswoman Roku. I wiesz co? To tak naprawdę nasza wspólna nagroda! Całej społeczności Interaktywnych, która wraz ze mną stworzyła ponad 40 000 stron WWW!

Z tego powodu postanowiłam przygotować artykuł, w którym pojawią się historie Interaktywnych – o tym, jak zaczynaliście działać, tworzyliście własne strony WWW, sklepy online i krok po kroku rozwijaliście się w sieci. O wszystkich tych osobach, które przeszły długą drogę i uwierzyły w swoje możliwości. Niech będzie on motywacją i inspiracją dla tych, którzy zaczynają, bądź potrzebują kopniaka do działania!

Historie Interaktywnych

Oto kilka historii Waszych początków – stron WWW, biznesów online, ale także i zmian w postrzeganiu siebie! Mam nadzieję, że te historię dodadzą Ci siły – niezależnie na jakim etapie swojej Interaktywnej historii jesteś. Trzymam za Ciebie kciuki i oddaje głos innym 🙂

Myślałam, że sobie nie poradzę, no bo przecież “pana od komputerów” trzeba 

Interaktywną zostałam właściwie przez przypadek. Nie wiem, jak do Ciebie trafiłam, ktoś chyba coś udostępniał… No i patrzę – o! Dziewczyna uczy robić strony! Akurat byłam na etapie, że chciałam zrobić stronkę dla mojej Mamy. Zlecać nie chciałam, miałam do czynienia z mnóstwem informatyków, wszyscy albo niekompetentni, albo niechętni do pracy. Efekt jest taki, że nikt nic nie wie, nie wiadomo nawet, na jakim hostingu jest strona. Wygrałam Twój kurs WP, a Ty otworzyłaś przede mną nieznany dotąd świat! Oczywiście, myślałam, że sobie nie poradzę, no bo to przecież „pana od komputerów” trzeba… No i zrobiłam. Strona śmiga, wchodzą na nią klientki. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to stwierdziłam, że zrobię swój sklep na Woo i nie będę płacić abonamentów platformom sprzedażowym. I też dzięki Twojemu kursowi postawiłam sklep, wszystko w nim działa i generuje więcej zamówień. Także – dziękuję, że jesteś.

Marta – https://cosmeticsbymarta.pl/

Szukałam informacji i wszystkie zapytania jakie kierowałam prowadziły do Twojej strony 

Zawsze chciałam dzielić się wiedzą medyczna wśród grupy ludzi, a przede wszystkim trafiać do najmłodszych, dzieci i młodzieży, bo to głównie oni chorują na cukrzycę typu 1, czyli to czym właśnie się zajmuje. Jest to obszar z bardzo wieloma potrzebami. Szukałam informacji na temat stron www i stworzenia konta na insta, wszystkie zapytania jakie kierowałam prowadziły do Twojej strony – zawsze lądowałam u Ciebie, a to czego nie wiedziałam i nie mogłam znaleźć odpowiedzi również zdobyłam u Ciebie, odważyłam się napisać i momentalnie otrzymałam od Ciebie wiadomość. Zrobiło mi się miło, sprawiłaś wrażenie bardzo otwartej i przyjemnej osoby, zaczęłam Cie obserwować, korzystać z wiedzy jaka dajesz Nam i taka oto przygoda (gdzie nie ma dnia żebym nie zobaczyła Twojego story). Jesteś super super super! Teraz prowadzę konto na insta i rozwijam stronę www, sama! W tworzeniu wspiera mnie mąż i caly czas czerpię ogrom Twojej wiedzy.

Wioletta – https://diabetmed.pl/

Stronę udało mi się zbudować w niecały miesiąc 

Dołączyłam do interaktywnych po zakupie twojego kursu o WordPress. Nie wiem co było pierwsze – moja decyzja o rozpoczęciu działalności w internecie czy też twój kurs jako motywacja do tego. Mam wrażenie, że znalazłyśmy się w sieci w idealnym dla mnie momencie. Kurs był wówczas (początek 2019 r.) w świetnej cenie, w pakiecie z kursem o WooCommerce. Nie było mnie stać na zlecanie budowy strony, a poza tym miałam nadzieję, że moje doświadczenia z blogowaniem na innych platformach w jakiś sposób mi pomoże. Mimo wszystko obawiałam się, że “zmarnuję” pieniądze – studenckie i ciężko zarobione. 

Drugą obawą było oczywiście to, że nie będzie nikogo, kto odpowie na dodatkowe pytania w trakcie. Bardzo się myliłam, bo różne grupy, które prowadzisz, oferują naprawdę ogromne wsparcie niemal 24/7! Stronę udało mi się zbudować w niecały miesiąc, teraz zagląda na nią ok. 16 tys. użytkowników miesięcznie. Z drugim Twoim kursem o WooCommerce poszerzyłam stronę o sklep i w maju tego roku powitałam w nim pierwszych klientów, zarabiając pierwsze pieniądze poza etatem. Tego to akurat nigdy się nie spodziewałam. Bardzo ci dziękuję za wszystko, co robisz. Pomocne jest też to, że w wyzwaniach poruszasz różne problemy wokół budowania strony i często korzystam również z wiedzy przekazywanej w ten sposób. Jakby cię tak bacznie oglądać i wdrażać wszystkie prezentowane pomysły, to naprawdę można zbudować z Tobą cały biznes małym kosztem.

Agata – https://pisarnia.pl/

Chciałam iść na swoje, robić to, co kocham, ale na swoich zasadach 

Zostałam Interaktywną, bo w końcu, po kilku latach zwlekania, podjęłam decyzję, że nie chcę być już niewolnikiem publicznego systemu edukacji i chcę iść na swoje, robić to, co kocham, ale na swoich zasadach. Jestem poliglotką, uczę hiszpańskiego i tego, jak się uczyć języków skutecznie. Od początku wierzyłam w swoje siły. Natomiast przeszkodą był brak czasu, którego wciąż mi brak, ale małymi kroczkami dążę do celu. Strona jeszcze nie stanęła, ale po przeczytaniu Twojej książki, wysłuchaniu WSZYSTKICH odcinków podcastu, wzięciu udziału w ostatnim wyzwaniu i przerobieniu pierwszego modułu kursu WP, nic już mnie nie powstrzyma! Dzięki Twoim radom założyłam już fanpejdże na FB i IG i radzę sobie całkiem dobrze. Udało mi się określić moje cele i pełną parą prę do przodu. Gdyby nie Ty, pewnie nadal bym się zastanawiała… dziękuję.

Aga – Poliglotka

Uwierzyłam w siebie, że ja też mogę zrobić stronę samodzielnie 

Poznałam Twój profil dzięki koleżance po fachu, z której narzekałam, że chciałabym mieć swoją własną stronę internetową, by moc wrzucić tam swoje portfolio, ofertę, może połączyć to z blogiem. Nic wielkiego, ale pragnęłam mieć własny kawałek w sieci, coś więcej niż sam Instagram. Znajoma poleciła mi Ciebie, ponieważ dzięki Twojemu wyzwaniu sama stworzyła taką stronę. Należę do osób typu Zosia samosia, wszystko sama po swojemu. Nie lubię oddawać mojej pracy. Zbyt długo zajęłoby mi tłumaczenie, czego oczekuje i jak ma wyglądać strona. Kolejnym powodem był koszt- nie chciałam płacić komuś za zrobienie strony, tym bardziej ze mój „biznes” dopiero raczkował. Zaobserwowałam Cię na insta, bacznie przyglądałam się Twoim działaniom. Doczekałam się 2 wyzwań, w których brałam udział.

Skończyło się to na zakupie Twojego e-booka. Obecnie jestem w trakcie wdrażania go w życie. E-book jest napisany przystępnym językiem, tłumaczy krok po kroku jak stworzyć własną stronę, SAMEMU, bez niczyjej pomocy! W końcu potrafię rozróżnić domenę od hostingu i nie jest to już taka czarna magia, jak było na początku. W kwestiach komputerowych, instalacji jestem totalnym laikiem (mimo że mój zawód tego wymaga). Cieszę się niezmiernie, że trafiłam na Ciebie. Dzięki Twoim lekcjom, wyzwaniom i babskiem podejściu uwierzyłam w siebie, że ja też mogę zrobić stronę samodzielnie. Ogromna satysfakcja. Dziękuję za to co robisz! Ta nagroda totalnie Ci się należała! Prawdziwa kobieta rakieta.

Agata – Agape Wnętrza

Mój darmowy e-book pobrało już ponad 2 tysiące osób

Założyłam stronę związaną z tematyką grupy na FB i tym co mnie najbardziej pasjonuje czyli małe dzieci. Konkretnie to rozszerzanie ich diety. I tak powstała Akademia BLW. Nadal mam obawy, nadal nie wiem czy czegoś źle nie kliknę, ale śledzę grupy, wpisy i story tak by mieć jak największą wiedzę w tym zakresie. I tworzę teraz sama landing page, podpinam formularze do nich, tworze pokoje webinarowe. Szok. Wszystko dzięki Tobie. I znów miałam odpocząć na drugim macierzyńskim i znów siedzę po nocach :D, bo chciałabym pomagać innym i dzielić się swoją wiedza w Internecie. Mój darmowy ebook pobrało już ponad 2 tysiące osób. Dla mnie te cyfry są kosmiczne. Moim kolejnym krokiem i celem jest sklep na Woocommerce oraz Google Analytics i Google Search Console. Po to bym mogła wiedzieć ile osób zagląda do mnie codziennie 🙂

Karlina – https://akademiablw.pl/

Twoja historia

Chciałabym poczytać jeszcze inne historie interaktywnych, dlatego liczę na Ciebie! Napisz więcej o swoim miejscu w sieci i tym, co planujesz dalej! 

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

1 Komentarz

  • Serdeczne gratulacje. Myślę, że wiele osób działających w polskim Internecie wiele się nauczyło (i jeszcze nauczy) na tym blogu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *