Napisałam ten post dziś o 5 rano, jest długi, ale bardzo ważny. Proszę przeczytaj go w całości i daj znać czy zgadłam 😀
WIEM, dlaczego nie jesteś z nami (jeszcze) na konferencji online Pierwszy Produkt Online! Niech zgadnę:
  1. Nie masz czasu?
  2. Nie chcesz tracić pieniędzy?
  3. Boisz się trudnych czasów, które mają nadejść (i wybierasz bezpieczniejszy etat)?
  4. Masz stosik czekających na Ciebie kursów czy książek (i nie chcesz dokładać kolejnej rzeczy)?
  5. Uważasz, że wiesz już dużo, ale i tak nie ruszasz z miejsca?
  6. A może nie planujesz produktów online, działasz w usługach?

Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań brzmi tak to czytaj dalej, bo jest duża szansa, że wywrócę wszystko do góry nogami. Dlaczego? Bo po pierwsze byłam tam, też miałam w głowie takie myśli, po drugie, przez ostatnie lata przeszkoliłam ponad 50 000 Polek i te problemy są po prostu uniwersalne. Nie jesteście w nich same, wiele osób zwleka, nie działa i nie osiąga oczekiwanych rezultatów właśnie z tych powodów. A ja poświęciłam ostatnie 7 lat życia na to, aby pomóc w tym, aby rozłożyć to wszystko na czynniki pierwsze.

Długo kminiłam jak zrobić coś, co jest dla osób, które nie mają czasu, oglądają złotówkę z każdej strony, odwlekają realizację zakupionych materiałów w czasie i w efekcie nadal siedzą w tym samym miejscu, w którym są i nic się w ich życiu nie zmienia.
Kombinowałam bezpłatne wyzwania, kursy online, e-booki, książki, ale ciągle moje działania rozbijały się często ciągle o te same blokery, które wymieniłam na początku. To co przyniosło najlepszy rezultat to były rozmowy na priv, mailowo, bardziej indywidualne podejście i porozmawianie o sytuacji danej osoby wraz z przesłaniem wsparcia i dobrego słowa! To mnie olśniło! Przygotować jeden projekt, który pomoże na raz w każdej z tych sytuacji:

Brak czasu
Jeśli już teraz masz poczucie, że nie masz na nic czasu to jest duża szansa, że zmiana Ci się przyda. Też kiedyś jak pracowałam na etacie czy byłam freelancerką nie miałam na nic czasu: rodzina, rozwój osobisty, sport. Dopiero teraz jak buduję biznes na swoich zasadach pracuję po 2-4h dziennie i mam czas na wszystko. Fajny kurs – spoko, nowa podyplomówka – świetnie, układanie puzzli 1500 elementów – ok, malowanie obrazu po numerkach – nie ma sprawy, 2 miesiące wakacji z córką nad jeziorem – lecę w to.
Tworzenie własnych produktów nie musi zajmować dużo czasu, pierwszy rok w moim przypadku to była godzina dziennie po pracy freelancerskiej, potem jak zaczęłam się zajmować tylko tym, to nigdy nie pracowałam średnio więcej niż 4-5h dziennie. Po prostu nie chcę tyle pracować! Ważne jest dla mnie, aby już więcej nie odmawiać sobie niczego, na co mam ochotę, z braku czasu.

Nie dość, że biznes online może Ci długofalowo uwolnić mnóstwo czasu to dodatkowo konferencja PPO ma krótkie prelekcje po około 25 minut, aby szanować Twój czas. Możesz puścić sobie konferencję na słuchawkach przy swojej pracy, sprzątaniu, uprawianiu sportu czy innych obowiązkach. A na dodatek, jak Ciebie natchnie do zmian zawodowych, to ten czas może Ci się bardzo szybko zwrócić.

Brak pieniędzy
Rozumiem to, jestem osobą bardzo oszczędną, na studiach musiałam przeżyć za 700 zł miesięcznie, gdzie 500 zł szło na wynajem miejsca w pokoju 2 osobowym, 50 zł na MPK, 50 zł na telefon i zostawało 100 zł na życie w dużym mieście. Nic dziwnego, że woziłam tony słoików, aby przeżyć. Po pierwszym roku szybko zaczęłam pracować, aby to się nigdy nie powtórzyło. Nie zamierzam już nigdy prosić się o pieniądze, nie zamierzam nigdy już mieć poczucia, że na coś co jest dla mnie ważne brakuje mi pieniędzy i właśnie dlatego wiem, jak ważna jest edukacja. Na studiach pierwsze zarobione pieniądze 5 000 zł uzbierałam i wydałam na studia podyplomowe z grafiki projektowej, po to, żeby robić piękne strony WWW. Wiedziałam, że szybko mi się to zwróci. Wydaję dużo pieniędzy w edukację i rozwój, bo to jest to, czego nikt nam nie zabierze. Dobra materialne – można zabrać (nie trzeba daleko szukać przykładu przez wojnę u naszych sąsiadów), pieniądze – może zjeść inflacja, wiedza – to ona może być naszym narzędziem do wszystkiego np. zarabiania pieniędzy. Wiecie co zrobiłam kilka miesięcy temu widząc, że jest trudna sytuacja i że będzie jeszcze trudniejsza? Wykupiłam drogi mentoring za 1 500 zł miesięcznie i właśnie przedłużyłam go na kolejny kwartał, bo wiem, że jest to najlepsza inwestycja i zwróci mi się to szybko. Baa, właśnie dzięki własnemu biznesowi mogę sobie na niego pozwolić.

Konferencja Pierwszy Produkt Online może tutaj pomóc dając Ci wiedzę, aby pozyskiwać pieniądze na własnych produktach cyfrowych. A na dodatek cena biletu jest na każdą kieszeń, spędziłam całe wakacje na pozyskaniu sponsorów: WPDesk, Fansi, SEMSTORM, LH.pl i Jestem Interaktywna, aby cena biletów była jak najbardziej atrakcyjna. Tylko 159 zł (-10% na kod ppo) za 3 dniową konferencję, 39 prelekcji (w tym 3 panele dyskusyjne), 100 stron workbooka, konkursy. A na dodatek po zakupie biletu możesz zapraszać znajomych do dołączenia i za każdego zbierzesz 20 zł do wydania na moje produkty w sklepie. Toż to się opłaca!

Boisz się trudnych czasów?
Zwlekasz, bo słyszysz, że rośnie ZUS, rosną podatki, opłaty dla przedsiębiorców itd. I przez to nie zaczynasz działać. Czytałam ostatnio pewną książkę i tam były słowa, że osoby, które boją się podatków, nigdy nie będą dużo zarabiać, bo tak się boją je płacić, że specjalnie wybierają bezpieczną opcję, gdzie podatki są małe, ale nadal nic w sumie się nie zmienia. A tymczasem duże podatki oznaczają tyle, że się dużo zarobiło i jest to powód do radości! Wbrew pozorom kiedyś pracując jako freelancerka albo na etacie w trakcie studiów bardziej się bałam, że nadejdą trudne czasy niż teraz. Aktualnie mam podejście. “Co znowu wymyślili? Aha, no spoko, ogarnę…” I jeśli jest potrzeba to koryguję swoje działania czy strategię. Szukam rozwiązań zamiast skupiać się na problemach.

Na konferencję PPO zaprosiłam cudowne prelegentki i prelegentów, część z nich da Ci konkretne narzędzia np. Iza Czaplewska, jak zacząć biznes tak, aby nie płacić ZUS na działalności nierejestrowanej, ale oprócz tego jest multum prelekcji jak łączyć biznes online z pracą etatową (to nie musi się wykluczać!!!! a będzie świetnym zabezpieczeniem, aby nie bać się trudnych czasów) albo jak pracować nad biznesem online przy 3 dzieci od Niny Wojtyry, która ostatnio otrzymała ode mnie Interaktywny medal dla moich kursantek za osiągnięcie przychodu ponad 500 000 zł! Jeśli biznes online nie jest zabezpieczeniem przed trudnymi czasami to ja nie wiem co nim jest.

Brak wsparcia
Aby ruszyć z miejsca potrzebne są dwie rzeczy zasoby oraz wsparcie. Jeśli masz zasoby (wiedzę merytoryczną i wiedzę techniczną jak to wszystko zrobić), a nadal nie działasz online. To jest duża szansa, że brakuje Ci wsparcia. Dobrej duszyczki, która powie: “TAK, dasz radę! Go for it!” lub będzie gotowa posłuchać Twoich wątpliwości lub wymienić się doświadczeniami. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest znalezienie osób, które będą Ciebie wspierać w obranym celu. Jak to można zrobić? Możesz poprosić bliskich o dobre słowo lub poszukać osób, które mają podobny cel do Ciebie i spotkać się porozmawiać lub połączyć w grupy mastermindowe do stałych spotkań. Sama ruszyłam z miejsca dzięki mastermindowi, dlatego wiem, jaka jest ogromna moc tego spotkań. Z tego powodu w czasie konferencji w grupie wsparcia będzie możliwość poszukania osób, z którymi będziesz tworzyć swój mastermind, który da Ci wiatru w żagle!

Właśnie dlatego na konferencji pierwszy dzień jest panel dyskusyjny “Gdzie szukać wsparcia na starcie w onlajnie?” oraz temat ten przewija się przez całą konferencję, a na dodatek w pierwszy dzień w grupie wsparcia będzie możliwość połączenia się w mastermindy, aby dalej działać i móc się motywować w osiąganiu celów. A na dodatek przez całe 3 dni będę na czacie Was wspierać wraz z prelegentami, bo sama konferencja jest nagrywana wcześniej, właśnie po to, abyście mogli wycisnąć więcej z czatu i otrzymać to wsparcie, którego tak potrzebujecie.

Stosik wstydu leżących kursów i książek
Oj, znam to, też mam taki stosik! Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest wyznaczenie w kalendarzu konkretnego czasu, w którym działasz! I nie ma Cię wtedy dla nikogo, potraktuj ten czas, jako ważne spotkanie, którego nie możesz przełożyć.
Właśnie dlatego konferencja Pierwszy Produkt Online jest na żywo w konkretnym czasie, aby można było z góry sobie ją zaplanować w kalendarzu i działać. Dzięki temu, że jest w formie video to możesz ją oglądać na telefonie, komputerze, a jeśli nie możesz oglądać to możesz założyć słuchawki i po prostu słuchać, to także będzie ogromna wartość! Już teraz wpisz do kalendarza 27-29 września!

Nie planujesz produktów online
Pracujesz jako freelancerka/freelancer (lub na etacie), nie myślisz o swoich produktach online, myślisz, po co Ci to? Też tak myślałam, dopóki nie zdałam sobie sprawy, że to było błędne koło. Moje zarobki były uzależnione od czasu pracy, musiałam pracować, aby zarabiać. Kiedy brałam miesiąc urlopu, to zawieszałam działalność, aby chociaż nie płacić ZUSu za ten czas. Kiedy pierwszy raz udałam się na L4 i zobaczyłam, jakie śmieszne groszki dostałam to się przeraziłam. A co będzie, jakby wycięło mnie na dłużej z biznesu? Wtedy postanowiłam zacząć tworzyć produkty online, które sprzedają się nawet jak jestem na spacerze z Agusią czy nawet jak śpię. To uwolniło mój biznes i dało mi dużo spokoju w moim biznesie. Chcę się tym z Tobą podzielić, stąd powstała ta konferencją!
A na dodatek w czasie konferencji możesz znaleźć klientów, w drugi dzień będzie tablica ogłoszeń, gdzie możesz pokazać się jako freelancerka/freelancer i złapać nowe zlecenia! Toż to 2 pieczenie na jednym ogniu!
Wczoraj zadałam Wam pytanie na story, czemu nie macie jeszcze biletu na konferencję Pierwszy Produkt Online.
Mam wrażenie, że mogłabym go w ogóle nie zadawać, bo odpowiedzi były mi z góry znane: czas, pieniądze, bezpieczeństwo, motywacja. Pamiętajcie, nie jesteście same, te problemy są uniwersalne. Rozbijam je sama u siebie od 10 lat od kiedy założyłam swoją firmę, a od 7 lat staję na rzęsach, aby pomóc je Wam rozbijać. I mogę obiecać jedno, nie spocznę w tym, póki tylko dam radę.

Moimi największymi wartościami w prowadzeniu biznesu jest wsparcie, zaufanie oraz wiedza. Możecie mi zaufać, że otrzymacie ode mnie potrzebne wsparcie oraz sprawdzoną wiedzę, aby zyskać więcej czasu, pieniędzy oraz motywacji a w efekcie spokoju i szczęścia. Brzmi może górnolotnie, ale mam to w trąbie, jestem szczęśliwą i spokojną kobietą, dzięki elastyczności, jaką daje mi mój biznes i chcę się podzielić tym z Wami. I właśnie po to powstała ta konferencja. A już od wtorku z częścią z Was będę się tym wszystkim dzielić dalej!

Zgarnij swój bilet na konferencję Pierwszy Produkt Online o 10% taniej z kodem “ppo”!

P.S. Przepraszam za możliwe błędy w tym poście, ale napisałam ten mail dziś spontanicznie o 5:00 rano zanim wstała Agusia. Teraz dopiero miałam przestrzeń, aby go opublikować. Aga zaczęła chodzić od września do przedszkola i walczymy z kolejną infekcją (na 22 dni września Aga była w przedszkolu zaledwie 5 dni). Idealny timing przed milionem rzeczy do dopięcia przed konferencją. Ale wiem, że to ogarnę, będę pracować o dziwnych porach, ale to żaden problem. Mogę dostosować biznes do siebie i aktualnej sytuacji. Dam radę!
I co zgadłam, dlaczego nie ma Ciebie jeszcze na konferencji? Napisz w komentarzu, jak to jest u Ciebie, jestem ciekawa!
P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

2 Komentarze

  • Zdecydowanie chciałbym odwiedzić tę konferencję. Zapowiada się bardzo ciekawie.

  • Odwiedzam sporo konferencji – na pewno spróbuję zapisać się na kolejne tego typu wydarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *