koszt założenia sklepu internetowego

Marzy Ci się własna strona WWW, ale ciągle się obawiasz i stoisz w miejscu? Zastanawiasz się, czy strona internetowa jest płatna, a także czy jej wykonanie jest skomplikowane? Jeśli podjęcie decyzji dotyczącej samodzielnego stworzenia bądź zlecenia strony WWW jest dla Ciebie za trudne, to zapraszam Cię do wykonania poniższego quizu, który ułatwi Ci podjęcie decyzji. 

O czym warto pamiętać podejmując decyzję?

Gdy samodzielnie tworzysz stronę WWW

Tworzenie strony WWW na WordPressie nie jest trudne, jednak nie da się ukryć, że wymaga ono czasu, jak i zaangażowania. Konieczna jest umiejętność czytania ze zrozumieniem, by samodzielnie wyklikać witrynę. To ogromny plus, bo nie musisz znać się na programowaniu, by mieć własne miejsce w sieci! Choć wyklikanie strony WWW zajmuje czas, to z pewnością nie są to stracone godziny.

Ogromnym plusem samodzielnej pracy jest poznanie WordPressa od podszewki, co potem ułatwi codzienne zarządzanie stroną – począwszy od aktualizowania wpisów, poprzez instalację wtyczek, a skończywszy na back-upie strony. Kolejną zaletą stworzenia witryny we własnym zakresie są oszczędności – prosta strona na WordPressie wykonana przez specjalistę może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Te pieniądze możesz przeznaczyć na coś innego – na przykład promocję swojej działalności, czy kupienie potrzebnego sprzętu.

Gdy zlecasz wykonanie strony komuś innemu

W przypadku zlecenia wykonania strony komuś innemu także musi upłynąć nieco czasu, nim dostaniesz swoją gotową witrynę. Co więcej, na początku musisz znaleźć chwilę, by ustalić swoje wymagania dotyczące strony WWW – jej układu, wyglądu, czy funkcji. Wykonanie strony WWW trwa do kilku tygodni. Jeśli jesteś osobą zapracowaną, możesz ten czas wykorzystać na inne działania wokół strony, co ułatwi Ci jej promocję.

Mowa tutaj o rozkręceniu Facebooka, czy tworzeniu wpisów na zapas – o ile planujesz prowadzenie bloga, co szczerze Ci polecam. Zlecenie wykonania strony WWW pozwala Ci zaoszczędzić trochę czasu, jednak z drugiej strony, gdy dostajesz gotową witrynę dopiero musisz nauczyć się korzystania z WordPressa. Nie warto pomijać tego punktu, by później bez problemu samodzielnie działać na stronie i nie bać się, że wybuchnie. 🙂

Więcej informacji na ten temat znajdziesz także w artykule, czy zlecić stworzenie strony WWW? Zamieściłam tam tabelkę, która powinna rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.

Czy strona internetowa jest płatna?

Masz już stronę i zastanawiasz się, ile kosztuje jej utrzymanie?  Czy strona internetowa jest płatna? Najważniejsze wydatki na stronę WWW na WordPressie to hosting i domena. W większości przypadków nie przekraczają one 300 złotych rocznie. To absolutna podstawa do funkcjonowania Twojej witryny.

Reszta kosztów prócz hostingu i domeny jest opcjonalna – możesz zdecydować się na płatny motyw, czy wtyczki, jednak bez problemu znajdziesz darmowe rozwiązania. Wszystko zależy od tego, jakimi środkami dysponujesz oraz jakie konkretnie funkcjonalności chcesz umieścić na stronie WWW. Wydatkiem związanym ze stroną WWW może być także jej optymalizacja pod SEO, czyli zadbanie by witryna znajdowała się wyżej w wyszukiwarkach. Tutaj możesz poszukać specjalisty albo samodzielnie dbać o SEO, o czym więcej pisałam  w artykule o słowach kluczowych i frazach SEO.

Jaką decyzję podejmiesz?

Już wiesz, czy strona internetowa jest płatna, a także, jakie masz możliwości jej stworzenia. Pozostaje mi jedno pytanie – które z tych rozwiązań wybierzesz? Stworzysz stronę WWW samodzielnie, czy zlecisz jej wykonanie? Daj znać w komentarzu, jakie argumenty szczególnie do Ciebie przemówiły!

Kurs WordPressa

Chcesz samodzielnie wyklikać swoją stronę WWW? To super! Sprawdź mój kurs WordPressa, w którym pomogę Ci na każdym etapie tworzenia witryny. Otrzymasz ode mnie instrukcje krok, po kroku, najważniejsze informacje, jak i wsparcie na każdym etapie tworzenia.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

2 Komentarze

  • Super

  • Za samodzielnym zrobieniem strony przemawia do mnie bardzo argument nauczenia się od podszewki obsługi wordpressa – po to, żeby być samodzielną w poruszaniu się po stronie, szybko publikować nowe rzeczy, zmieniać treści i ich układ na stronie w zależności od bieżących potrzeb. No i oczywiście oszczędności przy samym robieniu strony 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *