Nie wiesz czy zlecić stworzenie strony WWW komuś, kto się na tym zna czy dasz radę stworzyć ją samodzielnie. W tym artykule znajdziesz podsumowanie obydwóch podejść. Wierzę, że pomoże Ci ono w podjęciu tej decyzji.

 

Lepiej zlecić stworzenie strony WWW czy próbować samodzielnie?

Zlecenie wykonania strony WWWSamodzielna Realizacja
Czego potrzebujesz?Pieniędzy, wizji i cierpliwościCzasu, wizji i cierpliwości
CzasTo zależy. I tak musisz poświęcić czas na kompletowanie materiałów oraz komunikację z wykonawcą. To też może zająć dużo czasu.Potrzebujesz więcej czasu, ale zdobywasz nowe umiejętności i łatwiej będzie Ci zarządzać stroną. Nie przeznaczasz czasu na komunikacje z wykonawcą.
Budżet> 1500 zł< 300 zł
MotywacjaMotywacja jest potrzebna, bo musisz i tak dostarczyć materiały konieczne do stworzenia strony. Na przykład treści, zdjęcia i inne.Potrzebujesz trochę więcej motywacji, bo oprócz skompletowania materiałów musisz się także działać od 0 nad swoją stroną WWW.
UmiejętnościWiększością prac zajmie się wykonawca, jednak i tak warto się do niego odezwać z chociaż niewielką koncepcją wyglądu lub działania strony WWW. Potrzebujesz umiejętności poruszania się po Internecie, aby móc się zainspirować.Potrzebujesz umiejętności czytania ze zrozumieniem i poruszania się w miarę sprawnie po Internecie. Swoją własną stronę WWW na WordPressie jesteś w stanie stworzyć bez znajomości programowania.
AktualizacjeMusisz nauczyć się robić aktualizacje strony lub zatrudniać około 3 razy w roku kogoś, kto zrobi to za Ciebie.Twoja strona jest stworzona przez Ciebie, umiesz ją obsługiwać doskonale, aktualizacje nie będą dla Ciebie problemem.
Zarządzanie stronąPotrzebne jest dłuższe wdrożenie, aby poznać możliwości strony. Może być to czasochłonne.Tworzysz stronę od zera samodzielnie, więc łatwiej jest Ci nią w przyszłości zarządzać.
Strona WWWMożesz przekazać swoją koncepcję wykonawcy. Jeśli jest profesjonalistą to powinien sobie poradzić z wprowadzeniem jej w życie.Masz ogromny wpływ na wygląd, w końcu to Ty tutaj rządzisz. Możesz wykorzystać gotowe motywy graficzne i dostosować je do swoich potrzeb.
EfektJeśli wybierasz profesjonalnego wykonawcę to strona WWW idealnie podkreśla Ciebie i Twój biznes.Jeśli przyłożysz się do swoich prac to może nie być większej różnicy miedzy stroną WWW stworzoną samodzielnie a taką zleconą wykonawcy.

Co w takim razie wybrać?

To zależy. Warto podjąć tę decyzję świadomie, jeśli masz czas to może warto spróbować podejść do tematu samodzielnie. W tej chwili stworzenie strony WWW nie wymaga umiejętności programowania, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem i obsługi komputera, a wszystko będziesz w stanie “wyklikać” według swoich potrzeb. Wtedy Twoim kosztem jest jedynie motyw WordPress oraz ewentualnie kurs online, w którym znajdziesz potrzebną wiedzę do tych działań.

Natomiast jeśli nie masz w ogóle czasu i wolisz zatrudniać fachowców niż uczyć się nowych umiejętności to lepiej dla Ciebie zlecić stworzenie strony WWW profesjonalistom. Warto tutaj poszukać takiego, który ma dobre referencje i jego projekty z portfolio pasowałyby do Twojej koncepcji.

Jeśli chcesz zrealizować stronę WWW samodzielnie to odpowiednie wsparcie znajdziesz u mnie na blogu, w moich kursach oraz w grupie wsparcia na Facebooku, do której Cię już teraz zapraszam!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Odbierz swój bilet!

W dniach 13-15 czerwca odbędzie się 3 edycja Interaktywnej Konferencji Online, której motywem przewodnim jest Promocja Produktu Online. Nabądź już teraz bilet w preferencyjnej cenie!

7 Komentarze

  • Będę próbowała sama przenieść bloga na WordPressa, ale gwarantuję Tobie Ola – w razie problemów walę do Ciebie drzwiami i oknami ;).

  • Korzystanie z gotowych platform i szablonów daje duży wybór, ale jednak jest to wybór z przygotowanych przykładów. Problem zaczyna się, gdy dokładnie wiemy czego chcemy, ale nie umiemy tego zrobić. Dobrym podejściem jest rozpoczęcie swojej przygody ze stronami od darmowych gotowców, a potem jak wyklaruje się nam wizja to zlecamy to profesjonaliście.

    • Nawet profesjonaliści korzystają w ogromnej większości z gotowych szablonów, przygotowanie strony “od zera” to raczej nie domena WordPressa. A gdy wiemy dokładnie czego chcemy, to znajdujemy odpowiedni szablon i go modyfikujemy do własnych potrzeb. A szablonów jest tyle, że w sumie największy problem to właśnie jego wybór.

  • Aż 1500 za stronę? Mój Boże, przecież to wysokość pensji większości ludzi…

  • 1500 to minimum, aby dobrze zaprojektować strukturę witryny potrzeba analizy SEO. @Introwertyczka:disqus sprawdź ile kosztuje sam audycik SEO, to wtedy zrozumiesz dlaczego taka cena a nie inna 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *