Co daje prowadzenie bloga, czy warto to robić?

Jeśli zastanawiasz się co daje prowadzenie bloga i czy warto go założyć to myślę, że ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Zapraszam!

Prowadzenie bloga – plusy:

Twoje zdanie

Możesz podzielić się swoim zdaniem z innymi. Na blogu nie trzeba być obiektywnym. Mało tego, jeśli nie masz zdania na wiele ważnych tematów, to blog jest doskonałą okazją, aby usiąść pomyśleć i takie zdanie sobie wyrobić.

Nauka

Blog uczy, zarówno Twoich czytelników, jak i Ciebie. Przy okazji wielu artykułów będzie konieczny reasearch i rozeznanie się w temacie. Dzięki temu jesteś na bieżąco i nie wypadasz z obiegu.

Relacje

Nawiązujesz relacje i więzi z Twoimi odbiorcami. Możesz z nimi dyskutować, rozmawiać w komentarzach oraz w social mediach. Wiele takich relacji może zamienić się w długotrwałe znajomości.

Blogosfera

Zostajesz częścią blogosfery i nawiązujesz ciekawe znajomości z innymi blogerami. Jest wiele świetnych konferencji i spotkań, na których można poznań innych blogerów np. Blog Conference Poznań, Blog Forum Gdańsk, BlogTej.

Ekspert

Możesz bardzo łatwo zyskać miano eksperta w danej dziedzinie. Jest to bardzo miłe uczucie, ale przede wszystkim bardzo przydatne, jeśli prowadzisz bloga specjalistycznego, który jest wsparciem Twojego biznesu.

Pomoc

Jeśli lubisz pomagać i uczyć to możesz to zrobić właśnie na blogu. Możesz odpowiadać na najczęściej zadawane pytania oraz rozwiązywać częste problemy swoich odbiorców.

Warsztat

Publikując często nowe treści, na pewno polepszysz swój warsztat pisarski. Dotyczy to każdego, nawet umysłów ścisłych, które zarzekają się, że pisanie nie jest dla nich. Sprawdzone info!

Wspomnienia

Na blogu możesz w formie artykułów spisywać swoje wspomnienia lub ważne informacje, których nie chcesz zapomnieć. Być może okażą się także ciekawe dla innych.

Inspirujesz

Blog inspiruje zarówno czytelników, jak i jego twórcę. To właśnie na blogach znajdujemy codziennie mnóstwo inspiracji do wykorzystania w pracy lub w życiu prywatnym.

Rozwój osobisty

Z każdym kolejnym dniem prowadzenia bloga rozwijasz się jako człowiek. Czytasz więcej książek, blogów, szukasz nowych inspiracji, poznajesz nowych ludzi.

Hobby

Blogowanie bardzo łatwo może zostać nowym hobby. Jest to bardzo ciekawe i rozwijające zajęcie, które bardzo szybko jest w stanie Cię wciągnąć.

Promocja

Blog bardzo łatwo przyciąga ruch, dlatego jest świetnym sposobem promocji Ciebie lub Twojego biznesu. Jeśli masz problem z pozyskiwaniem nowych klientów, to zastanów się nad prowadzeniem bloga. Jeśli się przyłożysz do blogowania, to Twój biznes zmieni się.

Dochody, reklamy

Jeśli Twój blog jest ciekawy i masz już wokół siebie stałą publikę to możesz zacząć zarabiać na blogu. Możesz stworzyć swoje własne produkty i sprzedawać je lub podejmować płatne współprace reklamowe z innymi markami. Możliwości są nieograniczone!

Zmiany

Stajesz się znacznie ciekawszą, oczytaną personą, której zdanie liczy się w Internecie (być może także poza nim). Jeśli podchodzisz do blogowania poważnie, lubisz to i robisz to dobrze to na pewno stajesz się także osobą powszechnie rozpoznawalną. Zmieniasz się Ty i zmienia się Twoje życie!

To co, wiesz już co daje prowadzenie bloga? Zachęciłam Cię? Jeśli tak to nie czekaj, tylko otwieraj bloga!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

17 Komentarze

 • Pisanie i tworzenie artykułów oraz tekstów daje naprawdę mnóstwo pozytywnych skutków. Dzięki temu rozwijamy siebie, i tak jak w powyższym artykule mamy możliwość zajmowania się swoim hobby. Jeśli np. interesujemy się podróżowaniem, wpisy związane z odwiedzaniem dalekich krajów to świetny pomysł zarówno na rozwijanie swoich zainteresowań jak i przekazywanie wiedzy innym 🙂

  • Dokładnie tak to działa 🙂 A jeśli można dodatkowo dzięki temu nawiązać ciekawe relacje i znajomości to wygrywamy 🙂

 • I na takiego bloga wlasnie czekałam 🙂 Dużo muszę się nauczyć 🙂

 • Z tym warsztatem to prawda! Również sprawdzone osobiście ;).

 • Zgadzam się. Blogowanie pomaga w kształtowaniu osobowości, bo wymaga prezentowania własnego stanowiska w różnych kwestiach, przyjmowania pochwał lub krytyki, a także działania w długim okresie bez widocznych rezultatów.

 • Mam głowę pełną pomysłów na wpisy i na odświeżenie wyglądu bloga, ale jakoś… nie mogę. Po 9 godzinach zawodowego gapienia się na literki zupełnie nie mam już siły gapić się na nie dłużej na polu prywatnym.
  Muszę znaleźć jakiś złoty środek, bo szczerze tęsknię za blogowaniem.

 • Blogowanie jest super 🙂

 • Warto jeszcze dodać, że dla wielu osób blogowanie jest formą spełnienia się, a także ukierunkowania kreatywności. Jest również wiele powodów (niektóre się pokrywają), dla których warto prowadzić również firmowego bloga: https://widoczni.pl/blog/dlaczego-warto-zalozyc-firmowego-bloga/
  Przy okazji, angażując do tego pracowników, możemy pomóc osiągać im powyższe zalety blogowania 🙂

 • lubię blogować, założyłem właśnie nowego bloga http://elektrofitnes.pl/

 • Całkiem niedawno przeszukiwałam internet w poszukiwaniu takich inspiracji. Prowadzę stronę dopiero od 2 tygodni i moja publiczność pochodzi głównie z facebooka, ale z tego co wiem takie były początki Michała Szafrańskiego 😉 Z racji tego, że chciałam mierzyć swoje postępy, napisałam krótki raport na ten temat: https://matkiupadki.pl/2017/08/15/dwa-tygodnie-prowadzenia-bloga-podsumowanie/

 • W bardzo fajny sposób przedstawiłaś dużo pozytywnych stron prowadzenia bloga 🙂 Już od dłuższego czasu sam myślałem o założeniu swojego, ale skończyło się na zrobieniu podstawowego szablonu na WordPressie i tyle, ale znowu chcę spróbować i może teraz pójdzie lepiej. Na pewno samo prowadzenie bloga umożliwia bardzo duży rozwój osobisty i wymusza działanie na osobie prowadzącej bloga, nie ważne czy toblog podróżniczy, o jedzeniu czy o czymś innym – zagłębiamy się w dany temat/ tematy aby mieć o czym pisać 🙂 A co do blogów firmowych to też bardzo są bardzo przydatne. Jest to jeden z czynników rankingowych w Google, wymusza wprowadzanie nowej treści na witrynę co z automatu jest dla niej dobre. Dodatkowo generuję dodatkowy ruch i przytrzymuje osoby na stronie jeśli jest dobrze prowadzony 🙂

 • Warto prowadzić bloga. Chociażby z tego powodu, że opowiadamy swoje życie, dzielimy się doświadczeniami, wiedzą oraz umiejętnościami. Blog daje nam poczucie misji oraz czasami nawet potrafi dobrze zarabiać!

 • Blogowanie jest i pozostanie nieśmiertelne i co do tego nie powinno być wątpliwości 🙂

 • Super wpis, dzięki!

 • Blogi były, są i będą nieśmiertelne, przynajmniej ja nie mam co do tego wątpliwości. Bardzo fajny wpis, dobrze się czytało 🙂

 • Blog to świetne narzędzie, dobrze, że o tym wspominasz 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *