WordPress - opinie użytkowników panelu CMS

Poprosiłam moich czytelników o dokończenie zdania “WordPress to dla mnie _______”. Wywiązała się na Facebooku ciekawa dyskusja, dlatego postanowiłam spisać opinie użytkowników panelu CMS WordPress.

Opinie użytkowników WordPressa

Praca i pasja

WordPress to dla mnie pasja i przy okazji praca. Kocham WordPressa!

… narzędziem pracy

Obsługa WordPressa jest w tej chwili najbardziej pożądaną umiejętnością na świecie, bo prawie 30% stron internetowych jest opartych właśnie o ten system zarządzania treścią. Dlatego dla wielu osób jest on narzędziem codziennej pracy, a dzięki jego intuicyjności i łatwości obsługi bardzo szybko może stać się pasją!

Możliwości

Wielka pasja 🙂 i miliony możliwości!

Pudełkiem niespodzianek, codziennie odkrywam jego możliwości

WordPressa możemy rozszerzać o nowe funkcje, dzięki wtyczkom. Dlatego każdego dnia można okrywać jego kolejne możliwości. Jest to wspaniały sposób do rozwoju osobistego i ciągłej nauki nowych rzeczy.

Odskocznia

moja odskocznia 🙂

Dla Wielu osób WordPress może stać się odskocznią od codziennych obowiązków. Pięknie!

Kreatywność

Moje profesjonalne portfolio i blog oraz mnóstwo kreatywnie spędzonego czasu <3! Przeszłam na WordPressa niedawno i nie żałuję! Domena, hosting i wszystko śmiga jak należy! < zakochana >

O tak! Na pewno WordPress może rozwijać kreatywność i można na nim puścić wodze fantazji w realizacji strony WWW. A wszystko dzięki temu, że można stronę “wyklikać” bez umiejętności programistycznych.

Tajemnica

Na razie jeszcze zagadka 🙂 Lubię je rozwiązywać, bo wtedy się uczę, rozwijam 🙂

Tajemnica…. za którą może wezmę się w tym roku i ogarnę! Tylko od czego zacząć?

Możesz zacząć od lektury mojego bloga, w dziale Strona WWW spisałam artykuły fundamenty, które warto na początek przeczytać. Zapraszam także do kursu z WordPressa.

Wyzwanie

Wyzwanie na przyszły miesiąc 😉

Wyzwanie na ten rok 😉

Trzymam kciuki! Grunt to nie bać się, a działać. WordPress to nie bomba, nie wybuchnie. A jeśli nawet to z kopiami bezpieczeństwa nic nam nie grozi.

Drogi chaos

Za darmo nie można nawet podpiąć własnej domeny, a panel to porażka… nic nie można znaleźć, jeszcze niedawno był tam jakiś dziwaczny miks języka polskiego i angielskiego, w którym nie dało się połapać. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy tak wychwalają tę platformę, skoro jest aż tak nieczytelna.

Po krótkiej rozmowie okazało się, że użytkowniczka korzystała z WordPress.com, a nie WordPress.org. Niestety bardzo łatwo jest o pomyłkę, zwłaszcza u początkujących. Nic dziwnego, że nie była zadowolona. WordPress.org, do którego zachęcam jest darmową platformą, na której mamy znacznie więcej możliwości. Więcej w artykule: WordPress.org czy WordPress.com?

Czarna magia

Koszmar jakiś…

…udręka od której postanowiłam się uwolnić 🙂 Dawno nie tkwiłam w czymś tak nieintuicyjnym, a pracuję na różnych programach od ponad 10 lat. Myślałam, że jak programista przeniesie mi tam sklep i podepnie co trzeba to sama zacznę śmigać… a tymczasem mam gorączkę za każdym razem jak tam wchodzę. Nie jestem w stanie zmienić sama prawie niczego, a jak kiedyś próbowałam, to kliknęłam powrót do ustawień pierwotnych i nic nie dało się z tym zrobić 🙁

Niestety reputacja WordPressa często jest szargana przez nierzetelnych wykonawców stron. Wtedy rzeczywiście mogą się przytrafić tego typu problemy. Dlatego niedługo na moim blogu znajdziecie artykuł o tym, jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę strony internetowej i na co zwracać uwagę przed podjęciem współpracy.

Dla mnie dzięki Oli już trochę mniej (czarna magia) 🙂

Jest to dopisek mojej kursantki. Cieszę się, że mój kurs pomaga w oswojeniu WordPressa i ma wpływ na opinie użytkowników WordPressa. Serducho się raduje! <3

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

4 Komentarze

  • Tak na prawdę jedyna jednoznacznie negatywna opinia dotyczy sklepu postawionego na WordPressie, a ta platforma, o ile nadaje się do blogowania i coraz śmielej poczyna sobie jako cms, kompletnie nie nadaje się do prowadzenia sklepu. To znaczy nadaje się, jednak wymaga dużo wiedzy i “bawienia się” przy kodzie. Sklepy pozostawmy platformom do sklepów, to dużo lepsze i tańsze rozwiązanie.

    • Rzeczywiście przy rozbudowanych sklepach WordPress może być uciążliwy w zarządzaniu. Jednak do niewielkich tzw. przyblogowych sklepików będzie się sprawdzał znakomicie, bo wszystko będzie w jednym miejscu 🙂

      • A to tak! Sklep jako element witryny czy bloga jak najbardziej. Gdy sprzedajemy kilka czy kilkanaście przedmiotów/usług i nie potrzebujemy połączenia z magazynem czy rozwiązań dla spedycji to wordpress w zupełności wystarcza.

  • Wszystko zależy od indywidualnego podejścia, ale również od tego czy ktoś działał na wielu platformach czy może tylko i wyłączne na jednej i nie ma porównania 🙂 Dlatego warto próbować różnych form działania i nie pozostawać tylko i wyłącznie w jednym miejscu, lecz cały czas się rozwijać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *