Blog Forum Gdańsk – czy warto pojechać, czego się spodziewać?

Dziś zakończyła się konferencja Blog Forum Gdańsk 2016, właśnie wracam pociągiem do Poznania i piszę ten tekst. Jednak nie będę w nim wspominać o wspaniałej atmosferze, cudownych ludziach, napiętym harmonogramie, genialnych organizatorach i innych kwestiach, o których każdy wie lub się spodziewa, że miały miejsce w Gdańsku. Nie będę także streszczać prelekcji, bo można je obejrzeć w Internecie.

Zatem co tutaj znajdziesz?
W mojej krótkiej relacji z Blog Forum Gdańsk opiszę to, co wyniosłam z tej konferencji – czyli część moich inspiracji.

Blog Forum Gdańsk – inspiracje

One time offer

Bartek z Liczy się wynik opowiedział mi o magii mechanizmu One time offer, czyli oferowania preferencyjnej oferty w limitowanym czasie. Na przykład tylko przez kilkanaście minut od momentu zapisu do newslettera. Bardzo zainteresował mnie ten sposób, być może spróbuje go wdrożyć u siebie.

Akademia Przyszłości

Już od dłuższego czasu poszukiwałam fundacji, do której mogłabym oddawać część swoich dochodów, które otrzymuję z tego bloga. Jednak żadna z tych, które znałam nie wspierała dzieci w edukacji, na czym tak bardzo mi zależało. Dzięki prelekcji księdza Jacka Stryczka poznałam Akademię Przyszłości. Wygląda na to, że znalazłam idealną organizację, którą bym chciała wspierać.

Social news

Od Po designie dowiedziałam się o mocy social news, czyli portali takich jak Wykop oraz Joe Monster. Nie sądziłam, że mogą być to dobre media do promocji swoich artykułów. Będę się przyglądać i być może wypróbuję je. Zdobyłam też kilka nowych inspiracji na tematy kolejnych artykułów – trochę mniej związanych z typowymi poradnikowymi dotyczącymi WordPressa i SEO.

Email marketing

Dowiedziałam się o narzędziach, dzięki którym mogę sprawdzić czy newsletter trafia u moich czytelników do folderu SPAM. Okazało się, że są słowa klucze powodujące umieszczenie jej tam przez filtry. Znajdują się wśród nich na przykład „oferta”, „promocja”, „kup” itd.

Analityka strony

Przykładam dużą wagę do analityki swoich stron internetowych, jednakże całkowicie zapomniałam o analizowaniu słów kluczowych wpisywanych w wyszukiwarce wewnątrz mojego bloga. Paweł Opydo przypomniał mi o tym i od teraz wiem, że muszę zwracać na to uwagę – dzięki temu między innymi mogę sprawdzić zapotrzebowanie na najczęściej wyszukiwane treści na moim blogu.

Dodatkowa kwestia, którą wyniosłam od Pawła są testy A/B. Wykorzystuje je podczas wysyłania newslettera, ponieważ testuje różne wersje tytułu oraz dnia wysyłki. Jednak nie wykorzystywałam ich w analizie strony internetowej. Mam planach zmianę wyglądu bloga, podczas ich wprowadzania będę testować zmiany, aby sprawdzić czy mają sens.

Twitter

Cała konferencja zaowocowała tym, że zaczęłam się bardziej udzielać na Twitterze. Moim ulubionym portalem społecznościowym jest Facebook, na drugim miejscu znajduje się Instagram. Podczas tego weekendu Twitter pojawił się w czołówce na trzecim miejscu i wygląda na to, że tam zostanie.

Brand24

Wiem, że Brand24 ma moc i miałam już dawno zacząć z niego korzystać. Ciągle jednak nie miałam na to czasu. Tomek Lach z WP Served i mocno mnie zmotywował i wiem, że nie mogę zwlekać, tylko muszę zacząć działać. Grający na scenie w sobotę wieczorem Band24 skłonił nas do dyskusji na ten temat, więc jest to także ich zasługa 🙂

Myślę, że każdy uczestnik tej konferencji zapisywał w telefonie, w notesie lub w głowie podobne inspiracje i to jest w takich spotkaniach najpiękniejsze. Głowa pełna pomysłów i motywacji do działania. Blog Forum Gdańsk daje ogromnego kopa do pracy na kolejne tygodnie. Dziękuję Wam za to <3

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

11 Komentarze

 • Fakt, super było! 🙂 Ale żadne kolejne #BFGdansk już nie będzie takie jak pierwsze, kiedy nikogo oprócz mnie nie znałaś osobiście!? ;))))

  • Gdzie nie wejdę to Tomek 😀

   • To wszystko efekty oglądania Twoich porannych filmów 😀 😉

  • To prawda, zawsze najbardziej w pamięci ma się ten pierwszy raz 😉

 • To musiała być wspaniała konferencja, po takich spotkaniach jest tysiące inspiracji, warto, żeby nie uleciały:)

  • Po troszku dlatego powstał ten tekst 😉 Abym nie zapomniała o nich i wcieliła je w życie – skoro powiedziałam to na głos 😉

 • Niestety nigdy nie miałam okazji być na takim spotkaniu blogerów, mam nadzieję, że wszystko przede mną! 🙂

  • Oczywiście, dlaczego nie? Prowadzę tego bloga od grudnia i byłam tam – warto działać i wkładać w to całe serce, a wszystko jest wtedy możliwe <3

 • gratulację ze Cię wybrali! 🙂
  ps. nie za bardzo rozumiem z tymi słowami kluczowymi wewnątrz bloga- jak to sprawdzić? 🙂

  • Dzięki! 🙂 W Google Analytics możesz sprawdzić, bo wyszukiwania w WordPressie wyglądają zazwyczaj tak: http://www.olagosciniak.pl/?s=seo i po URL możesz dojść do tego, co było najczęściej u Ciebie wyszukiwane 🙂

   • Dzięki- jesteś skarbnicą wiedzy! 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *