Dziś artykuł krótki, ale treściwy. Co zrobić, jeśli jest konieczna zmiana nazwy domeny na WordPressie? Przede wszystkim trzeba wykonać kilka działań, aby nie stracić pozycji w wyszukiwarkach oraz by wszystkie dotychczasowe linki (np. umieszczane w social media) nadal działały. Poniżej znajdziesz kilka kroków, według których warto postępować, aby nie strzelić sobie w stopę i nie stracić ruchu na stronie WWW.
Zmiana nazwy domeny na WordPressie
1. Kopia plików na serwerze
Skopiuj pliki swojej strony internetowej na serwerze i umieść ją w innym katalogu, do którego podepniesz nową domenę.
2. Zrób backup całej strony WWW
W moim artykule Zabezpiecz się! – czyli jak robić backup strony WWW? dowiesz się, jak stworzyć backup swojej strony, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
3. Ustawienia nowej domeny
Ustaw nową domenę na podkatalog na swoim serwerze, gdzie znajdują się skopiowane pliki Twojej strony. W każdej firmie hostingowej ustawienia ta wyglądają inaczej, dlatego skontaktuj się z biurem obsługi klienta w razie problemów.
4. Ustawienia w WordPressie
Upewnij się, że nowa domena jest skonfigurowana poprawnie, czyli po wpisaniu jej w przeglądarkę pojawia się Twoja strona internetowa. Jeśli tak to teraz przejdź do swojego dotychczasowego panelu CMS WordPress i przejdź do Ustawienia → Ogólne, a następnie w dwóch polach: Adres WordPressa i Adres witryny podaj adres nowej nazwy domeny. Po zapisie będzie konieczne przelogowanie się do panelu CMS już pod nową domeną. Czyli zapewne www.nowa-nazwa-domeny.pl/wp-login.php
.
5. Zmiana linków na stronie
Zainstaluj wtyczkę Automatic Domain Changer i zmień linki do obrazków oraz innych mediów umieszczonych w treści wpisów i na stronach. W przeciwnym wypadku, jeśli za jakiś czas zdecydujesz przestać opłacać poprzednią domenę to mogą one zniknąć z wpisów. Być może konieczne będzie jeszcze w tym momencie przegenerowanie bezpośrednich odnośników. W tym celu przejdź do Ustawienia → Bezpośrednie odnośniki. Wybierz tam format Prosty, zapisz, a następnie wybierz z powrotem ten format, który był aktualnie ustawiony, czyli prawdopodobnie Nazwa wpisu.
6. Przekierowanie 301
Uwaga, uwaga, skup się – teraz będzie coś trudniejszego 🙂 Połącz się przez klienta FTP ze swoim serwerem i tam przejdź do edycji pliku .htaccess
, który powinien znajdować się w towarzystwie katalogów wp-admin, wp-content oraz wp-includes. Pamiętaj, aby wyedytować plik w podkatalogu, gdzie znajdują się pliki starej domeny, a nie tej nowej!!! W tym pliku ustawimy przekierowania 301, dzięki którym wszystkie linki do Twojej strony (z dotychczasową domeną), jakie do tej pory znalazły się w internecie, nadal działały po zmianie nazwy domeny. A autorytet wszystkich Twoich dotychczasowych podstron zostanie przekazany tym pod nową domeną.
W tym celu na samej górze tego pliku umieść poniższy kod i podaj w nim nazwę swojej domeny. Sprawdź 3 razy, czy nie ma w nazwie nowej domeny literówki.
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://nowa-nazwa-domeny.pl/$1 [R=301,L]
</IfModule>
Na razie nie usuwaj plików swojej poprzedniej strony. Możesz to zrobić kiedy będzie pewność, że wszystko jest skonfigurowane poprawnie.
7. Google Search Console
Teraz czas, aby poinformować Google, że nastąpiła zmiana nazwy domeny, w tym celu zaloguj się do swojego panelu Google Search Console, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś(eś), dodaj tam swój dotychczasową oraz nową nazwę domeny. Następnie wybierz swoją dotychczasową nazwę domeny i w prawym górnym rogu ekranu kliknij ikonę koła zębatego, a następnie wybierz opcję Zmiana adresu.
Następnie za pomocą formularza zmiany adresu, podążaj za wskazówkami i prześlij prośbę o zmianę nazwy domeny. W drugim kroku dodatkowo sprawdzisz, czy poprawnie w poprzednich krokach zostały skonfigurowane przekierowania 301.
Zmiana nazwy domeny wykonana? To już tyle, postępując według powyższych kroków – możesz mieć pewność, że z Twojej strony zostało zrobione wszystko, aby zachować dotychczasową pozycję w wyszukiwarkach. Dodatkowo nie powinno być żadnych bardzo dużych spadków w ruchu. Jeśli masz jakieś problemy w powyższych działaniach to daj znać, postaramy się wspólnie coś zaradzić na nie.
72 Komentarze
Super! Bardzo ważne informacje zwłaszcza przy rebrandingu. Na początku zabawy w “internety” wiele osób kryje się pod różnymi domenami. Potem dochodzą do wniosku, że ich imię i nazwisko to najlepsza nazwa ich marki 🙂
Dokładnie, coraz więcej osób stawia na markę osobistą. Sama teraz działam nad połączeniem wszystkich moich marek w jedno miejsce, gdzie nie będę musiała się rozdrabniać 🙂
No i zrobione 🙂 Dzięki!
Cieszę się bardzo, wszystko było jasne i zadziałało od razu? 🙂
Tak 🙂
Bardzo rzeczowy wpis! 🙂 Ciekawe, czy i ewentualnie, kiedy przyjdzie mi do niego wrócić. Heh 😉
Dawid
Jest alternatywa dla grzebania w pliku htaccess – istnieje wtyczka Redirection, w której wkleja się poprzedni link strony, a następnie nowy, na który ma przekierować 🙂
Nie polecam. To jest tak prosta sprawa do zrobienia, że instalowanie wtyczki, żeby zrobić jedno przekierowanie jest… niemądre 😉 zwłaszcza, że ta wtyczka zapisuje logi przekierowań w bazie
Spoko, dla mnie jest przydatna, sprawdza się, no i nie korzystam tylko z jednego przekierowania
Te kilka linijek w htaccess załatwia przekierowanie wszystkich linków z poprzedniej strony. Z wtyczki korzystam w momencie, jak w ramach bloga zmieniam po jakimś czasie URL jednego artykułu.
Zgadza się. Sprostuję tylko odrobinkę, w ustawieniach można sobie określić czas przechowywania tych logów albo całkiem je wyłączyć.
ja znalazlam tez szybka alternatywe – obsluga techniczna zenbox to tez robi 😉
To fakt, samej zdarzyło mi się skorzystać 😉
Polecam wtyczkę “All in one WP migration”. Dzięki niej przeniesiecie całego WP wraz z bazą kilkoma kliknięciami bez żadnych konfiguracji. Przydatne również przy przenosinach z “localhosta”
Czy w tej wtyczce załatwiona jest sprawa przekierowań 301, bo z tego co pamiętam to nie.
Niestety nie – to trzeba załatwić tak jak napisałaś wyżej
@krolczasu:disqus Dokładnie. Wiele osób coraz chętniej promuje się pod swoim imieniem i nazwiskiem, a inni decydują się np. przejść na nowe rozszerzenia domen, których przybywa w zawrotnym tempie. Takich przypadków będzie pewnie coraz więcej biorąc pod uwagę coraz mniejszą ilość nazw dostępnych w “tradycyjnych” rozszerzeniach, także artykuł jak najbardziej na czasie 🙂
@olagosciniak:disqus Olu, widzimy, że masz już swoją osobistą domenę .pl, radzimy jeszcze zabezpieczyć domenę IDN, czyli z polskim znakiem. Jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony 😉
Na szczęście zmieniałam nazwę domeny nie posiadając jeszcze zbyt wielu czytelników. Nawet chciałam zacząć wszystko od początku, z większym doświadczeniem. Teraz jednak byłoby mi szkoda wszystko stracić, ale na razie nie zależy mi na marce osobistej. Może kiedyś? Zatrzymam link do artykułu. 🙂
A jak wyprostować coś takiego ???
Posiadam na ftp 3 strony na wordpresie. Domena A wskazuje na główny
katalog. Domena B wskazuje na katalog B natomiast domena C na katalog C.
Robiąc stronę pod domenę C na początku nie miałem jeszcze podpiętem
domeny i logowałem się do strony przez główne konto hostingu. Po
zrobieniu strony wywołałem funkcję update_option( ‘siteurl’, ‘http://C.eu’ );
update_option( ‘home’, ‘http://C.eu’ );
Zapominając niestety że w katalogu głównym klient ma również
stronę www wskazującą na domenę A w wyniku czego moja strona na domenie
C działa poprawnie ale po wywyołaniu strony na domenie A ukazuje się
poprawnie jej pierwsza strona główna ale klikając w jakikolwiek link
pozostaje w adresie strony adres strony A ale pokazuje strona błędu 404
dla domeny C. Jak to odkręcić. Niestety nie mam dostępu do panelu admina
dla domeny A wordpressa. Proszę o pomoc.
Może wystarczy przegenerowanie permalinków na stronie WP w domenie C. Możesz też spróbować odezwać do swojego hostingodawcy – być może będzie mógł coś wskórać.
Jak działa przekierowanie 301? Przekieruje mi również główne strony?
Zastanawiam się, jak najlepiej rozwiązać taki problem: robimy trochę rebranding.
Mamy stronę abc.pl, tam bloga na wordpress, z 40 wpisów, kilka zakładek, subdomenę sklep.abc.pl, oprócz tego prosty landing (na wordpress) na xyz.pl, który nadaje się do utylizacji, nie musi się indeksować ani nic.
Ale musimy trochę zmienić identyfikację, bo zaczyna robić się misz-masz.
Teraz, zawartość bloga abc.pl (wpisy, zakładki) powinna być na xyz.pl (ale tak żeby wpisy były przekierowane, tj. jak ktoś wpisze abc.pl/wpis-1, to żeby odsyłało go do xyz.pl/wpis-1), sklep powinien zostać tak jak jest, a na stronie abc.pl – landing, również z użyciem wordpressa.
Teraz – jak to zrobić? Bo mam wrażenie że modyfikacja .htaccess nie jest tym czego szukam – myślę że przekieruje totalnie wszystko, a nie o to mi chodzi. Poza tym, jeśli wyczyszczę pliki w katalogu abc.pl, to i tak modyfikacja .htacces nic mi nie da, bo tego pliku fizycznie nie będzie.
301 w htaccess przekieruje wszystko wraz ze stronami. Jeśli nie ma tych wpisów dużo to można ręcznie dodać 301 do każdego z nich. Jest do tego wtyczka 301 Redirects.
Ojej, teraz mam problem. Zmieniłam nazwe domeny 2 dni temu. Jednak dopiero dzis doszlam do punktu google search console. Moja poprzednia nazwa nie byla zweryfikowana, teraz istnieje tylko nowa.
Da sie to jakos odkrecic? Niestety nie moge wejsc do konsoli CMS w WordPressie pod starym adresem, bo… on automatycznie zmienia sie na nowy >_<. Ach..
Witam, mamy następujący problem.. hosting na nazwa.pl WP jest oczywiście w katalogu /wp.. mamy już wykupioną domenę i skonfigurowaną na katalog wp. Chodzi tutaj o adres http://www.krolewnawylewna.pl jak widzimy przekierowanie działa, ale adres zmienia się na edytak.nazwa.pl/wp… jak zrobić aby było krolewnawylewna.pl? Co ciekawe.. na WP ustawienia > ogólne.. nie wyświetlają się dwie pozycje dotyczące url.. tak jak jest to widoczne np. w tym wpisie czy na innych stronach, zmieniałem plik config dopisując dwie linijki: define(‘WP_HOME’, ‘http://krolewnawylewna.pl’); define(‘WP_SITEURL’, ‘http://krolewnawylewna.pl’);
.. i nic 🙁 jesteście w stanie pomóc?
A czy krok 5 wykonany? tj. podmiana adresów w bazie danych.
Można to zrobić podaną wyżej wtyczką Automatic Domain Changer, wtyczką Velvet Blues Update URLs lub skryptem Search Replace DB ze strony interconnectit (kropka) com.
Co do wp-config.php, to po pierwsze te dwie linijki nie zmieniają fizycznie adresu w bazie danych, tylko go wymuszają w locie. W dodatku nie wszędzie. Poza tym te linijki nie mogą być dodane po na końcu po require_once…., bo nie będą zupełnie działać.
robię krok 5.. i co? >> “Przepraszamy, nie posiadasz uprawnień do tej strony.” User na WP jest tylko jeden.. i z tego konta chciałem dokonać zmiany.. I co proponujesz Paweł ?
Proponuję sposób, z którego od lat korzystam, czyli skryptem Search Replace DB. Instrukcję PL znajdziesz tutaj: wpart (kropka) pl/jak-zmienic-adres-bloga-wordpress/ (kropka w kropkę i bez spacji) – patrz pod “Dobra metoda”.
Paweł.. wgrałem, fajnie to wygląda, ale nic nie działa :/ teraz cały czas nawet w kokpit przy klikaniu.. dziwnie pracuje, jakby wylogowywywał i logował jeszcze raz. A chcąc wykonać operację wyrzuca komunikat “Przepraszamy, nie posiadasz uprawnień do tej strony..” Jedynie teraz wyświetla się na górze komunikat : “The domain name of your WordPress blog appears to have changed! Click here to update your config or dismiss.
” Klikam Click.. i wywala błąd
[404] File Not Found : Plik nie istnieje
Podany w zapytaniu URL
/wp-admin/tools.php?page=auto-domain-change.php
nie został odnaleziony na tym serwerze.
The requested URL
/wp-admin/tools.php?page=auto-domain-change.php
was not found on this server.
.. teraz udało mi się wyczytać w mignięciu ramki.. jestem na kokpit -> klikam w Wpis.. i wyrzuca okno “Zalogowano się poprawnie” ..i co jakiś czas odświeża się to. Wpisu nie można dodać nawet teraz. Jesteś w stanie pomóc ?
Odezwij się do mnie na maila: adpawl.it NA gmail.com
Witam, czy można w WP ustawić przekierowanie dla pojedynczej strony/podstrony w sytuacji zmiany części adresu jeśli adres domeny i strony głównej zostaje ten sam
Tak, wtyczką Redirection. Jakbyś miała jakieś problemy to wlatuj do grupy wsparcia to otrzymasz pomoc 🙂 https://www.facebook.com/groups/strona.www/
Dziękuję. Jestem pod wrażeniem bloga i zapamiętałam kontakt jako coś co może mi się przydać w przyszłości.
O co chodzi w punkcie 3? Nic z tego nie rozumiem.
Skontaktuj się w tym celu ze swoim hostingodawcą – powinien to ustawić za Ciebie 🙂
Witam, mam problem:
Strona http://tkhkabeltechniek.pl/ . Gdy chce sie zalogować na admina tworzą sie jakieś dziwne przekierowania i nie mogę się zalogować. Jeśli wpisze adres strony po katalogu czyli http://www.numerek50.nazwa.pl/TKH/tkhdone/wp-admin wtedy moge się zalogować. Nie było by problemu gdyby nie fakt, że gdy przechodze do pluginu Page Buildera aby edytować stronę to kieruje mnie na adres http://tkhkabeltechniek.pl/o-nas/?fl_builder gdzie nie jestem juz zalogowany jako admin i nic nie moge zmienić. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Witam, mam ogromny PROBLEM.
Założyłam własną stronę internetową. Mam kupioną domenę i hosting w nazwa.pl. Zainstalowałam WordPressa i normalnie zalogowałam się jako admin. Po aktualizacji wtyczki i próbie zmiany ustawień typu godzina i data wyskoczył błąd. Wylogowałam się. Nie mogę się zalogować do panelu WorldPressu ponieważ “File not found.” tak samo nie istnieje moja strona. Na stronie domeny nadal ona istnieje. Próbowałam wyłączyć wtyczki w programie FTP zmieniając nazwę folderu z wtyczkami, ale nadal nie działa.
Hej! Wleć do grupy wsparcia na FB, będziemy kombinować: olag.pl/grupa-fb
Cześć.
Potrzebuje pomocy zrobiłem punkt 4 zmieniając adres na moja stronę.
Niestety coś poszło nie tak.
Nie mogę się zalogować na moja stronę i w przegladarce tez przestała się wyswietlac .
Co robic ?
Po tym kroku strona już powinna się wyświetlać pod nową domeną, jeśli tak się nie stało to prawdopodobnie domena została źle skonfigurowana i najlepiej odezwać się w tym celu do hostingodawcy lub być może zrobiłeś literówkę w adresie – wtedy trzeba będzie w panelu hostingu w bazie danych przez panel phpadmin zmienić adres w konkretnej kolumnie – może dobrze poprosić też o to hostingodawcę lub osobę, która się na tym zna.
Dziękuję bardzo. Chyba wszystko udało się idealnie! 😀 😀
Super artykuł, ale co zrobić jeśli nie przeczytałam wcześniej, a teraz klapa… Po zmianie domeny przekierowana jest tylko strona główna, reszta nie działa, na dodatek nie mogę zalogować się do panelu administratora “Ta witryna jest nieosiągalna Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera gim2sulejowek.pl.
Wyszukaj w Google: gim2sulejowek pl log
ERR_NAME_NOT_RESOLVED
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, Proszę
Wlatuj na grupę wsparcia, spróbujemy ogarnąć to jakoś: olag.pl/grupa-fb 🙂
Czy możliwe jest zalogowanie się do c-panelu starej witryny, jeśli już zrobiłem przekierowanie? Zapomniałem zmienić ustawienia z punktu 4 i w Google Search Console również nie mogę zmienić adresu, ponieważ wyskoczył mi komunikat, że stara domena jest niezweryfikowana.
Odzywaj się do firmy, u której masz domenę, powinni pomóc od razu 🙂
Punkt 6 , przekierowanie 301 – czy przy edycji pliku .htaccess w katalogu starej domeny, jeśli nowa domena ma certyfikat SSL należy zostawić http:/ / czy wpisać https:/ / ?
Należy ustawić:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]
Dziękuję. Zastanawiam się jeszcze zmieniając kolejno domeny z A na B (skierowana na katalog) i potem z B na C (skierowana na kolejny katalog domeny) , czy w pliku .htaccess dla pierwszej domeny A mogę teraz podstawić zamiast domeny B domenę C . Ewentualnie czy mogę teraz w panelu administratora usunąć całkowicie przekierowanie na katalog domeny B tak, żeby jeden plik .htaccess załatwiał przekierowanie z obu domen A,B na domenę C .
Kolejne pytanie – czy mogę susunąć wszystkie pliki starych domen oprócz pliku .htaccess , czy coś jeszcze trzeba zostawić ?
Muszę napisać, że problem jest bardziej złożony 😛 Ten poradnik mimo wszystko jest dobry drogowskazem, wartym rozbudowania. Co prawda, udało mi się ostatecznie przenieść starą stronę pieniadzewpodrozy na ukrainamarcina.pl 🙂 ale punkt 3 wykonałem inaczej. Nie mogłem przypisać domeny do katalogu, na różne sposoby. Prawdopodobnie powodem była ograniczona ilość stron w danym hostingu. Zwracajcie na to uwagę. Kopiowanie katalogu WP też może nie działać, bo z tego co wiem, każda instalacja WP musi odwoływać się do bazy. Nie wiem czy mogą istnieć odwołania do tych samych prefiksów w bazie. U mnie nie działało. Jak sobie poradziłem: postawiłem nową instalację WP w podkatalogu, i przeniosłem stronę za pomocą wtyczki All In One WP Migration. Działa świetnie, przenosi wszystko, nie zostawia śmieci. Potem robiłem wszystko wg. kroków od 4, nie wiem czy niektóre kroki były konieczne, ale wszystko działa mega 😉
Przy okazji proponowane przez @Maciej Cichocki:disqus kierowanie na https u mnie nie działało. Czy ten fragment kodu ma być dorzucony w pliku htaccess gdzieś poniżej do kodu przekierowującego zwykłego http? Ma to być jakoś oddzielone? Może warto o tym wspomnieć. U mnie na szczęście wystarczyło zwykłe przekierowanie. Poza tym zwracajcie uwagę na kwestie http a https a www a nie www:-) to wprowadza mnóstwo zamieszania.
Dołączam się z prośbą o uzupełnienie, w którym miejscu dopisać te trzy linijki dotyczące wymuszania przedrostka https dla nowej domeny w trakcie przekierowania i czy w ogóle dodawać to w pliku htaccess starej domeny, czy to wymuszenie https powinno być ustawione tylko w nowej domenie z certyfikatem ?
W internecie jak to w internecie, 50 stron pisze o tym jak przenieść stronę, a nikt nie pisze konkretnie i na temat wyjaśniając nawet podstawowe rzeczy:-) Na tej stronie jest mniej więcej wyjaśnione jakie kroki należy podjąć, ale należałoby to rozwinąć, bo to nie jest takie proste na jakie wygląda i łatwo sobie położyć stronę na amen;-)
Jeden z moich komentarzy, w którym opisałem kilka cennych porad, został usunięty? Dlaczego?
Hej, nie był usunięty, tylko trafił do moderacji, bo zawierał link – właśnie go przepuściłam 🙂
już zacząłem snuć teorie spiskowe;-) no to luzik arbuzik:-)!
Dzięki za szczegółowe opisanie Twojej sytuacji, na pewno będzie to ważne dla osób z podobnym problemem. Nie pisałam dokładnie tego punktu, bo w każdej firmie hostingowej może wyglądać to inaczej. Użycie wtyczki do migracji też jest dobrym pomysłem w takiej sytuacji 🙂
Dlaczego nie lubię WP? Jednym z kilku głównych powodów jest to, że kompletnie bezsensownie zapisuje w bazie linki bezpośrednie. Inne systemy mają w configu domenę i wystarczy ją zmienić, żeby strona działała na tej domenie. W ten sposób można sobie stronę przerabiać dowolnie lokalnie i po sprawdzeniu przesyłać zmiany na serwer. Ale WP to przerasta…
To możesz zaproponować pod blog coś innego, niż WP, proszę?
Hej, Właśnie to robiłam
ale zrobiłam to źle i straciłam wszystko. Nie ma już nawet szablonu ani nie mogę się zalogować do panelu administratora na wordpressie.
Jestem załamana i nie wiem jak to naprawić, skoro nie mam dostępu nawet do panelu.
Czy możesz mi jakoś pomóc?
Odezwij się koniecznie do swojego hostingodawcy, być może pojawiła się literówka w nazwie domeny lub domena nie jest poprawnie podpięta do Twojego hostingu.
Witaj,
Nie wiem, co się stało, że mój komentarz nie opublikował się, więc piszę ponownie 🙂
Mam tylko krótkie pytanie: czy po dodaniu do Google Search Console strony z https, należy usunąć tę w wersji z http?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Piotr
Hej Piotr, już odpowiedziałam na Twoje pytanie. Obydwie wersje 🙂
Witam
Załadowałem plik wordpressa na nowym serwerze dla nowej domeny w celu przerobienia go pod nowy serwis. W zakładce w przeglądarce pokazuje mi nazwę starej strony chociaż nazwa strony była nieco inna. Jak zmienić tą nazwę, aby w przeglądarce w zakładce była nazwa nowej strony/ nowego serwisu. Pozdrawiam
Przydałoby mi się to wiedzieć, przed zakładaniem nowego bloga. 🙂
Dzień dobry,
dziękuję za ten post, wyciągnął mnie z dołka po dwudniowej walce.
Jeżeli zmieniam domenę dla świeżo postawionego WP, bez żadnych wpisów i nowych stron, czy mogę pominąć punkty 6 i 7?
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję!
Hej! Super! Jeśli strona nie zdążyła się jeszcze zaindeksować, to możesz pominąć 🙂
Dobry wpis, bardzo mi pomógł. Jednak zapomniałem zrobić kroku z kopią mojej strony na FTP. Obie domeny (stara i nowa) prowadzą do jednego katalogu…
Zastanawiam się czy jest jakaś inna możliwość przekierowania linków do wpisów ze starą nazwą domeny na linki zawierające nową nazwę?
Moje pytanie może wydać się głupie, a może gdzieś tu jest na nie odpowiedź, tylko ją przeoczyłam. Zacznę od tego, że zakładam pierwszą w życiu stronę i nie znam się na tym kompletnie. Jeśli wykupiłam konkretny szablon, a już po fakcie okazało się, że Worpressa wgrałam na serwer do pliku “wordpress” i nazwa mojej domeny ma schemat “www.nazwadomeny.com/wordpress, to czy wystarczy takie przekierowanie ustawienia jak opisane w tym artykule, żeby domena wyświetlała się bez /wordpress, a jednocześnie żebym nie musiała znów płacić za szablon? (kupiłam go dla jednej domeny 🙁 człowiek uczy się na błędach).
Można połowę z tych prac zautomatyzować wtyczką duplicator.
Hej,
Mam pytanie do pkt.1. Kopiowanie plików.
Chcę przenieść stronę z subdomeny na domenę główną. Czyli na głównej domenie jest stara strona, ja zrobiłam nową na subdomenie, chcę usunąć tę starą i wstawić nową na główną domenę. Czy mam pobrać pliki z backup (mam Updraft Plus) i całą tę paczkę umieścić w folderze domeny głównej łącznie z bazą SQL? Potem już kroki jak opisałaś ze zmianą nazwy i linków w WP.
Nie udało się : (
Strona z nową domeną dalej jest “czysta” z nowym wordpressem, a stara domena nie działa.
Czy da się odwrócić ten błąd? Zrobiłam źle dokładnie to co opisałaś