Chcesz wiedzieć, jak wygląda zarabianie w Internecie? Przedstawiam 3 sposoby na dochód pasywny! Chcesz przeczytać na ten temat więcej? Zobacz mój artykuł o dochodzie pasywnym

Jeśli wolisz zamiast video wersję pisaną, to poniżej znajdziesz transkrypcję.

Czego się dowiesz?

  • Jak wygląda zarabianie w Internecie i jak się za to zabrać?
  • W jaki sposób możesz tworzyć i sprzedawać własne produkty?

Opowiem Ci o  sprzedaży w Internecie. W jaki sposób możesz rozpocząć tworzyć i sprzedać swoje produkty? Wystarczy strona WWW albo blog!

Produkty cyfrowe

Pomysłów jest wiele, a pierwszym z nich są produkty cyfrowe. Wśród nich mogą być kursy online, e-booki, wtyczki, czy zdjęcia. Możliwości są nieograniczone – możesz sprzedawać to, co potrafisz wytworzyć i jest to tworem elektronicznym, który może zostać wysłany poprzez wiadomość e-mailową albo umieszczony na platformie, która będzie dostępna dla osób, które zakupiły tę konkretną rzecz. Pomysłów jest naprawdę dużo — wśród kursów mogą to być kursy video, w formie e-booka, kursy mailingowe — o kursach będę mówić także w kolejnych filmach.

Produkty fizyczne

Kolejnym pomysłem jest produkt fizyczny. Jeśli zajmujesz się tworzeniem i produkcją rzeczy, to jak najbardziej możesz sprzedawać je w Internecie. Może to być własnej roboty biżuteria bądź inne rzeczy, którymi się zajmujesz np. jeśli jesteś fotografem, to możesz sprzedawać wydruki swoich zdjęć. Oprócz tego możesz samodzielnie wydawać własną książkę, wykorzystując przy tym self-publishing, a potem już finalny produkt w wersji papierowej wysyłać klientom, którzy go zamówili.

Gadżety

Trzeci sposób to gadżety. Możesz mieć swoją linię koszulek, kubków i tak dalej -to także może być sprzedawane w Internecie. Możesz samemu to tworzyć i sprzedawać jako produkty fizyczne, ale także możesz skorzystać ze stron, które oferują Ci prowizje, w zamian za umieszczenie konkretnych grafik na ich produktach. Natomiast one zajmują się obsługa klienta, zamówieniami, wysyłką i tworzeniem tych produktów, więc jest to bardzo wygodne, jeśli nie chcesz zajmować się na pełen etat tworzeniem tego typu rzeczy, a mimo wszystko chcesz zadbać o zarobek pasywny.

Przykładem takiej strony jest cupsell.pl — tam zamieszcza się swoje grafiki, natomiast dostaje się prowizje od sprzedaży. Kolejny sposób to umieszczenie swoich produktów elektronicznych na różnych market place’ach. Doskonałym przykładem jest Envato albo CreativeMarket, gdzie możemy umieszczać swoje zdjęcia, filmu, a także zaprojektowane kroje fontów, czy inne zaprojektowane kreatywne rzeczy, które mogą być sprzedawane — my dostajemy od tego całkiem wysoką prowizję.

Zarabianie w Internecie – pomysłów jest wiele!

Jak widać pomysłów jest kilka – można by powiedzieć, że są one nieograniczone! Jest bardzo wiele rzeczy, które możesz sprzedawać w Internecie — ogranicza Cię tylko kreatywność. Zachęcam Cię do zarabiania w Internecie, ponieważ, jest to naprawdę świetny sposób, aby pozyskać zarobek pasywny, zwłaszcza w przypadku produktów elektronicznych, będzie procentował w przyszłości.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

44 Komentarze

  • Dla kompletnego laika: od czego zacząć?

  • Jak szukać pomysłów na temat szkolenia?

  • Jak skonstruować ofertę, aby kurs się sprzedawał?

  • Czy warto dawać coś (rozdział, wgląd do tematów) na zachętę, żeby pozyskać kursantów?

  • Jaka jest optymalny czas trwania kursu? W całości i jedna jednostka? Żeby nie przeładować i nie zostawić niedosytu?

  • Jak podłączyć płatności?

  • Lepiej zakotwiczyć kurs na blogu czy zrobić landing page?

  • Czy tworząc kurs wystarczy podstrona do bloga czy to musi być całkiem nowa strona? Jeśli chodzi o promocję i informowanie potencjalnych klientów – wystarczy jeden newsleter (tan blogowy) czy tworzony jest osobny? Przez ile czasu powinno się reklamować kurs a przez ile sprzedawać żeby to wszystko miało sens?

  • Jakie błędy unikać, które robią początkujący?

  • Jak sprawdzić czy ktoś będzie chciał kupić kurs?

  • Jak stworzyć platformę, mając bloga na wordpresie, na której będą znajdywać się materiały?

  • Jeśli nie jest się blogerem, albo jest się blogerem tworzącym teksty sporadycznie ale ma się wiedzę, umiejętności i chęć tworzenia materiałów podobnych do kursów, to jak zacząć taką działalność? Trzeba tworzyć bloga (próbować rozruszać istniejącego) czy ugryźć temat z innej strony? Czy taki kurs lepiej napisać w postaci ebooka czy rzucić się od razu na konferencje live z uczestnikami?
    😉

    • Fajne pytanie 🙂 Zaczęłam sprzedawać kursy mając bloga 3 miesiące i niecałe 1000UU – całkiem nieźle to wyszło 🙂 Przy własnych produktach nie musisz mieć wielkich zasięgów – ważniejsza jest zaangażowana społeczność. Zaczęłam od e-booków i po troszku dokładałam video oraz live’y 🙂

    • @CzarnyKotu:disqus – wygrywasz voucher na kurs olag.pl/twojkurs <3 Odezwij się do mnie na maila to ustawimy szczegóły: kontakt@olagosciniak.pl 🙂

  • Gdy ktoś nie ma specjalnie dużej społeczności zaangażowanej, lub w ogóle nie ma, co jest ważne przy sprzedaży kursu, to w jaki sposób poszukać i gdzie zaangazować społeczność ( jakie są metody i techniki) oraz jak znaleźćodpowiedź na pytanie: czy mój kurs się sprzeda? Jak, gdzie i kogo i w jaki sposób pytać? Czego oczekuja kursanci?Jak ustalić następnie cenę kursu ile jest wart?

  • Czy chcąc sprzedawać kursy on-line trzeba posiadać działalność gospodarczą na jakieś usługi edukacyjne?

    • Jeśli cokolwiek chcesz sprzedawać to musisz mieć DG…. W celu chociażby wystawiania faktur. W celu podpięcia platformy do płatności. Oczywiście są inne formy np poprzez fundacje typu TwójStartUp lub inkubatory przedsiębiorczości

  • Czy muszę gdzieś zgłaszać prawa autorskie do własnego kursu?

    • Nie, PA obowiązuje z automatu. Polecam poczytać o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

  • Mam tylko jedno pytanie.
    Obecnie pracuję nad produktem fizycznym. W planach mam sprzedaż online. Zastanawiam się jaki kurs online mógłby być związany z tego typu produktem? Czy wogóle da się zrobić kurs online do produktu fizycznego?

    • Jaki to produkt?

  • 1. W jaki sposób dobrać formę kursu (wideo, pdf, platforma) – która będzie najbardziej korzystniejsza dla odbiorców?
    2. W jaki sposób nie mając dużego budżetu stworzyć własny kurs online? Czy jest w ogóle taka możliwość? Jeśli tak to jakie są możliwości?
    3. Skąd brać klientów? Załóżmy, że nie mamy bazy klientów a w bazie mailingowej mamy ok 100 subskrybentów. Mamy świetny pomysł na kurs i wiedzę – ale w jaki sposób dotrzeć do potencjalnych klientów?
    4. W jaki sposób i czy warto uzyskać feedback od kursantów?
    5. Sprzedawać na własnej platformie czy podpiąć się pod serwisy np. Infolia? Co jest korzystniejsze?
    6. Jak sprawdzić czy pomysł, który mamy na zrobienie kursu jest dobry, będzie nim zainteresowanie?
    7. Czy warto mieć tylko jedną wersję kursu? Czy jednak zrobić wersje “odchudzoną” “normalną” i “VIP” ?

  • Olu, mnie ciekawi psychologiczna strona.

    W necie jest sporo porad typu jak budować listę mailinogwą, jak pisać ciekawe newslettery, są omówione różne platformy i narzędzia. Ale mało jest rzeczy na temat, jak sobie radzić psychicznie ze słabymi początkami. Bo chyba niewielu jest takich, co to stali się mistrzami w tej dziedzinie z dnia na dzień? I na pewno na początku będą wtopy.

    Zatem moje pytanie:

    Jak się przygotować psychicznie na to, że na początku może być pod górkę i tym samym szybko się nie zniechęcić?

    Nie po to, żeby z góry skazać się samospełniającą-się-przepowiednią na porażkę, tylko żeby być wyposażonym w coś na słabsze chwile np: gdy dostaniemy niezbyt przychylny feedback, będzie mniejsze zainteresowanie naszym kursem niż się spodziewaliśmy, może nawet pojawią się dokuczliwe komentarze, wpadki których nie przewidzieliśmy…

  • Osobiście testuje opcję, którą oferuje twojeankiety.pl odpwiadam na ankiety i dostaję pieniądze, albo dotuję potrzebujących, spoko rzecz

  • Czy lepiej jak kursant dostanie od razu dostęp do całego kursu czy lepiej jak moduły będą odsłaniały się co jakiś czas? (Kurs z grupą)

  • Czy mając bardzo podstawową wiedzę informatyczną można samemu zbudować platformę kursową?

  • Jakie integracje do platformy są potrzebne, żeby dobrze ona działała ? (Chodzi mi o wtyczki)

  • Jak sprawić aby tresci znajdujące się na platformie nie mogły być pobierane? ( Chodzi mi o prezentacje)

  • Czy jest możliwość stworzenia platformy kursowej jeżeli nie posiada się budżetu?

  • Planuje kurs w 3 wersjach (sam kurs, kurs plus grupa, kurs grupa konsultacje). Jak to ogarnąć?

    • Według mnie to trzy rózne produkty w sklepie internetowym a wiec trzy rózne warianty cenowe. Czy pytasz bardziej o automatyzacje?

  • W jaki sposób poinformować kursantów że powielanie i rozpowszechnianie treści kursu jest zakazane? Muszę gdzieś to zgłosić?

  • Czy można sprzedawać kursy online rozliczając się przez ryczałt ewidencjonowany?

  • Całkiem tu FAJNIE 🙂

  • Interesuje mnie kwestia skuteczności nauczania innych przez kursy. Od dawna chciałam przygotować kurs, dzięki któremu uczestnicy mogliby samodzielnie wykonać projekt swojego ogrodu. Ale poza wiedzą trzeba przekazać sposób postrzegania przestrzeni. Oczywiście można to zrobić pokazując przykłady, ale jak zbadać skuteczność tego? Wiele osób nie ma wyobraźni przestrzennej i samo pokazanie różnych zasad i technik nie jest wystarczające, żeby zobaczyć swój ogród w 3D. To wynika z praktyki i z tego, że trzeba dużo rysować. Tymczasem kurs powinien dawać skondensowane rozwiązania i szybką receptę. Długo zastanawiałam się jak ugryźć temat i zdecydowałam się na zrobienie warsztatów online, gdzie uczestnicy, pod moją opieką i z moją nieograniczoną pomocą będą mieli szanse osiągnąć zamierzony efekt. Ale nie ukrywam, że marzy mi się zautomatyzowanie tego procesu.

    I w końcu pytanie: jak w skondensowanej formie kursu i bez stałej mojej opieki, przeprowadzić uczestnika przez proces polegający nie tylko na przekazaniu wiedzy, ale na ukształtowaniu jego wyobraźni i wzbudzeniu kreatywności?

  • Ja też mam pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu, ale nie zdążyłam zrobić jeszcze researchu: jak stworzyć kurs, który oprócz materiałów do pobrania, ma także część interaktywną w postaci mini testów sprawdzających wiedzę kursanta?
    A konkretniej, jak zrobić platformę, na której jest ankieta-filtr (funkcja jeżeli?), gdzie wybierasz odpowiedzi, a system generuje dla Ciebie wynik w postaci opracowanych przeze mnie opisów zależnych od konkretnych kliknięć? 🙂

  • Ja też dołączam się do pytania pure_cashmere, bo chciałabym, aby mój kurs miał właśnie część interaktywną (minitesty – jedna poprawna odpowiedź, kilka poprawnych odpowiedzi, lista rozwijania, wpisywany tekst), także z możliwością nagrywania głosu i przesyłania wypowiedzi pisemnych – tak żeby można było je sprawdzić 🙂 A poza tym interesują mnie wszystkie aspekty prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych (GIODO – ciągle to słyszę i jeszcze nie wiem co to jest ;)), z płatnościami (np czy trzeba kasę fiskalną i czy/ komu przysługuje ulga), z prawami autorskimi itp. Już nie mogę się doczekać! Muszę czym prędzej szlifować stronkę!!! Chyba zapowiada się weekend z Olą 😉

  • Moje pytanie dotyczy kulisów powstawania wtyczki. Jestem ciekawa jak długo trwało programowanie wtyczki? Czy napotkałaś jakieś problemy podczas jej tworzenia? I co czułaś gdy wtyczka była gotowa? Bardzo mnie to interesuje sam proces projektowania od pomysłu do powstania. Tworzenie własnych produktów elektronicznych i rozwiązań na rynek IT to niezwykle ciekawe i kreatywne zajecie!!! 🙂

  • Mnie interesuje

  • Mnie interesuje ochrona treści kursu, dostęp dla jednej osoby bez możliwości zalogowania się w tym samym czasie przez inną. No i gdzie wrzucić filmy, żeby miały do nich dostęp tylko powołane osoby? Jak ochronić znak towarowy i nazwę marki?

  • Od dłuższego czasu myślę o swoim kursie online. Twoje kursy Olu kupiłam wszystkie jakie do tej pory wypuściłaś, nie zawiodłam się, więc myślę ze i tym razem bedzie super, ale miłoby było też ten kurs wygrać! 😉
    Moje pytania odnośnie tworzenia kursu:
    1. Jak po pierwsze pisać ciekawe treści w kursie? Jak trafiać do ludzi w kursie za który mają mi zapłacić? Chciałabym aby wszyscy osiągneli większe lub mniejsze rezultaty!
    2. Nie mam pojęcia jak się technicznie zabrać za robote! Czego potrzebuję do nagrywania fimów itd.
    3. Jak mam przekonać ludzi że mojego kursu potrzebują? Jak wzbudzić ich zainteresowanie?
    4. Efektywna strona lądowania? Matko! czarna magia….
    5. Jakie są sposoby zdobywania chętnych do zapisów na mój kurs?
    6. Jak to wszystko zgrać ze swoim blogiem?
    7. Jak dostarczyć szybko kursantom faktury za kurs?

    Wierze, że Twój kurs pomoże mi z tymi wszystkimi przemyśleniami i pytaniami a nawet z tymi o których jeszcze nie mam pojęcia! 😀

  • Lepiej chyba zacząć od inwestowania w kryptowaluty, ktore są teraz na czasie. Polecam bitbaya – https://auth.bitbay.net/ref/wirri

  • A kryptowaluty? To chyba najlepszy sposob na zarabianie z domu, przez kopanie albo inwestowanie. Szczegolnie ze znowu rosną kursy. Dobry moment dla osób które chcą inwestować. Sama sprawdzam zawsze kursy i kupuje na https://auth.bitbay.net/ref/DeXYQI

  • Bardzo przydatny artykuł. Swoją drogą zarobić w internecie jest teraz bardzo łatwo :D. Pozdrawiam
    A jesli ktos jest zainteresowany zarabianiem na ankietach to zapraszam do mojego poradnika https://zarabianieankietowe.blogspot.com/2018/01/jak-zarabiac-na-ankietach-podstawy.html

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *