Masz bloga i zastanawiasz się jak na nim zarabiać i pozyskać współprace reklamowe?

Na WhitePress znajdziesz platformę, która pomaga w pośredniczeniu pomiędzy reklamodawcami a blogerami. Przetestowałam i jestem całkiem zadowolona, dziś krok po kroku pokażę Ci jak stworzyć tam swoją ofertę.

Współprace reklamowe w WhitePress

Zamieszczasz w portalu swoją ofertę współpracy, która jest widoczna wśród zainteresowanych agencji i marek. Samodzielnie ustalasz warunki współpracy oraz ceny, możesz także odmówić współpracy, jeśli nie odpowiada ona Twoim wymaganiom. Nie masz żadnych dodatkowych kosztów, natomiast dzięki pośrednikowi masz pewność, że otrzymasz płatność za swoje działania. Jest to ciekawy sposób na dotarcie do reklamodawców.

Jak założyć konto influencera na WhitePress?

1. Wejdź na stronę WhitePress, zarejestruj się i potwierdź swojego maila.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

2. Wybierz przycisk Dodaj profil influencera.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

3. Uzupełnij swoją nazwę oraz dodaj zdjęcie/logo. Następnie w polu Opis zaprezentuj się.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

4. Wybierz, z jakich mediów korzystasz. Do wyboru masz bloga, Youtube’a oraz portale społecznościowe: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn i Snapchat. Wystarczy, że posiadasz jeden z nich, jednak powinny one spełniać minimalne wymagania:

 • Blog – 1000 UU
 • Kanał na YouTube – 500 subskrybentów
 • Facebook – 5000 fanów
 • Twitter – 1000 followersów
 • Instagram – 1000 obserwujących
 • LinkedIn – 500 obserwujących
 • Snapchat – minimum 1000 widzów

Zaznacz, te, które spełniają powyższe kryteria, a następnie wybierz przycisk Dalej.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

5. W zakładce Twoje media, podaj linki do wybranych mediów. W przypadku bloga musisz dodatkowo załączyć screen ze statystykami. Następnie przejdź Dalej.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

6. W zakładce Oferty decydujesz, jak ma przebiegać współpraca. Zaznacz, w jakich mediach nastąpi publikacja, opisz dokładnie jakie działania wchodzą w skład oferty.

Zamieść tutaj informacje techniczne, czy wpis zostanie odpowiednio oznaczony, że powstał we współpracy, czy dodatkowo prześlesz także statystyki wpisu klientowi itd. Podaj też zakres cenowy oferty. Zapisz ofertę.

Dodaj wiele ofert, które masz w zanadrzu, aby reklamodawcy mogli wybrać te odpowiednie do swoich potrzeb.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

7. W dziale Kampanie dodaj najciekawsze dotychczas przeprowadzone współprace, jest to Twoje portfolio.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

Co dalej, czyli jak podjąć współprace reklamowe?

Jeśli Twoja oferta przypadnie do gustu reklamodawcy, to dostaniesz e-maila, a w Twoim panelu pojawią się szczegóły zapytania. Możesz je przyjąć, odrzucić lub porozmawiać o kolejnych krokach współpracy. Wszystko zależy od Ciebie.

Jak podjąć współprace reklamowe na blogu - WhitePress

Podoba Ci się ten pomysł na współprace reklamowe? Jeśli tak to chop chop – leć, zakładaj profil i czekaj na pierwsze zapytania, ja już działam 🙂

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

20 Komentarze

 • Konto założone, pracuję nad blogiem i może trafi się jakaś fajna współpraca 🙂

 • Pierwszy raz słyszę o WhitePress, może nawet sama się skuszę, żeby założyć tam konto 🙂

  • Powiem Ci, że w przypadku portalu kulinarnego często publikowałam z WhitePress wpisy sponsorowane przygotowane przez reklamodawców. Natomiast na tym blogu bardzo nie chciałam czegoś takiego robić, bo chcę, aby wszystkie wpisy były przygotowywane przeze mnie i z moim punktem widzenia, dlatego bardzo powstanie tej platformy do influence marketingu na WhitePress mnie ucieszyło. To jest dokładnie to, czego blogerzy potrzebują, aby zaprezentować swoją ofertę szerszemu gronu 🙂

 • Nie słyszałam o tym wcześniej, muszę się bliżej zapoznać z tematem 🙂

  • Polecam, korzystam już od dłuższego czasu z WhitePress i od tego roku dołączyłam do panelu do influencer marketingu 🙂

 • ahh, szkoda tylko, że mogą się tam zgłaszać tylko osoby mające 5000 fanów na Facebooku – do takich blogerów firmy zgłaszają się już raczej same 😉

  • Wystarczy, że Twój blog ma powyżej 1000 UU i już możesz zgłosić go. Jeśli chcesz dodać dodatkową opcję promocji na FB, to wtedy musi on mieć 5000 fanów. Wystarczy spełnić jeden z warunków, aby móc dołączyć, nie musisz spełniać wszystkich 🙂

 • ja jestem już dosyć długo na tym portalu i cisza…

  • A jesteś dodana do artykułów sponsorowanych, czy jako influencer? Bo są dwa osobne działy na whitepress. Spójrz także, czy dodana przez Ciebie oferta jest atrakcyjna oraz czy dodałaś swoje portfolio. Warto się wyróżnić z tłumu 🙂

   • sprawdzę to, dzięki;))))

 • jestem vlogerką na YT i dokładnie takiego wpisu potrzebowałam! Przez przypadek natrafiłam na Twojego bloga, trzymaj tak dalej! Jest świetny i chyba zostanę tutaj na dłużej 😉

  • Dzięki! Co prawda nie wiem dużo o youtubie, ale zamierzam to w nadchodzącym roku zmienić 🙂

 • Udało mi się zarejestrować ale póki co nikt się nie zgłosił. Chyba dałem zaporową cenę 🙂 za wpis reklamowy.
  Ale przyznam, że jako zleceniodawca zamówiłem kilka wpisów płatnych i przyznam, że serwis świetnie się sprawdza w tej materii. Wszystko szybko i bezproblemowo. Rozliczenie na czas. Wzorowa współpraca. Polecam wszystkim.

  • Dlatego warto dodać kilka różnych wariantów oferty, aby każdy mógł dobrać coś dla siebie. Co do rozliczeń to prawda, jest wzorowo. Zapłata jest od razu po akceptacji zlecenia.

 • To i ja się dodałem 🙂 Dzięki. Ciekawe czy pojawi się jakieś zlecenie 🙂

 • Wpis mi się przydał bardzo 🙂 Z pewnością zacznę częściej korzystać z tej platformy 🙂

  • Super, warto od razu założyć konto i czekać na nadchodzące współprace 🙂

 • Super platforma! Dzięki niej udało mi się nawiązać już niejedną współpracę, a niektóre trwają nawet do dziś 😉 Świetne miejsce, gdzie można poznać naprawdę bardzo fajnych ludzi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *