WordPress 4.6 - jakie nowości? czy jesteś już po aktualizacji?

W zeszłym tygodniu pojawił się nowy WordPress 4.6 Pepper. Jego nazwa pochodzi od nazwiska znanego saksofonisty Parka Fredericka „Peppera” Adamsa. Znajdziesz w nim kilka wygodnych nowości, ale większość zmian jest niewidoczna dla zwykłego użytkownika. Sprawdź, co Cię czeka po aktualizacji!


Sprawdź, co nowego w WordPress 4.6!

Łatwe aktualizacje – shiny updates

Zostało wprowadzone łatwe instalowanie i aktywowanie wtyczek oraz motywów bezpośrednio w wynikach ich wyszukiwania, znacznie skróci to proces poszukiwania idealnego motywu oraz instalacji wielu wtyczek na stronie internetowej. Zmiana jak najbardziej na plus. Dodatkowo wprowadzono na liście zainstalowanych motywów możliwość szybkiej ich aktualizacji bez konieczności przeładowywania strony.

WordPress 4.6 - proste aktualizacje - shiny updates
WordPress 4.6 – proste aktualizacje – shiny updates

Sprawdzanie poprawności linków

Kolejna zmiana w WordPress 4.6 to automatyczne sprawdzanie poprawności dodawanych linków w treści. Jeśli okaże się, że link jest w nieprawidłowym formacie to zostanie on podświetlony na czerwono. Dzięki temu łatwiej unikniesz pomyłki podczas dodawania odnośników.

WordPress 4.6 - sprawdzanie poprawności linków
WordPress 4.6 – sprawdzanie poprawności linków

Font systemowy w panelu CMS

Kolejna zmiana to font w panelu administracyjnym. Dotychczasowy Open Sans zostaje zastąpiony fontem systemowym. Różnica jest taka, że panel administracyjny będzie działał troszeczkę szybciej, kosztem tego, że w różnych systemach operacyjnych będzie się różnił.

WordPress 4.6 - nowy font w panelu administracyjnym
WordPress 4.6 – nowy font w panelu administracyjnym

Automatyczne odzyskiwanie zmian

Lekko usprawnione zostało automatyczne odzyskiwanie zmian w niezapisanym jeszcze tekście.

WordPress 4.6 - automatyczne odzyskiwanie zmian
WordPress 4.6 – automatyczne odzyskiwanie zmian

Obrazek wyróżniający

Do tej pory obrazek wyróżniający do wpisów można było zmieniać bez konieczności dodatkowego klikania przycisku Zaktualizuj. W tej chwili zmiana ta nie zostanie zapisana, jeśli jej dodatkowo nie zatwierdzisz.

Wygląd importu

Lekko zmieniony został wygląd podstrony Narzędzia → Import w panelu administracyjnym.

Tłumaczenia

Usprawniono funkcję pobierania tłumaczeń wtyczek i motywów z repozytorium.

To są według mnie najważniejsze zmiany dla użytkowników WordPressa, jeśli ciekawią Cię pozostałe kwestie to szczegółowe informacje o WordPressie 4.6 znajdziesz na blogu wordpress.org.

Dlaczego aktualizowanie jest ważne?

Pamiętaj, że aktualna strona to bezpieczna strona i nie zwlekaj z jej aktualizacjami! Przed wykonaniem aktualizacji WordPressa i wtyczek wykonaj kopię zapasową swojej strony internetowej – dzięki temu w razie komplikacji nic nie stracisz!

Czy Twoja strona jest aktualna?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

6 Komentarze

  • Jak zwykle treściwie i wiele ważnych informacji. Lubię tu zaglądać

  • Zmiany wyglądają całkiem 1. obiecująco, ale też 2. bezpiecznie. 😉 (nie czuję WP i wszelkie update’y kojarzą mi się z leżącą stroną i awariami) 😉

    • To prawda, u mnie podczas aktualizowania kilku stron był spokój 🙂 Ale to i tak nie znaczy, że można sobie podarować backup przed 🙂

  • Jeszcze nie aktualizowałam – dobrze z góry wiedzieć o co chodzi:).

  • […] przeciwieństwie do poprzedniej aktualizacji (WordPress 4.6) w tej znajdziemy także domyślny motyw na 2017 rok. Twenty Seventeen jest o tyle rewolucyjny (w […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *