Marzy Ci się własna strona WWW, jednak nie wiesz, jak się za nią zabrać? Czy wybrać tworzenie stron internetowych z kursem, książką, czy może darmową wiedzą z internetu? Przygotowałam coś dla Ciebie! Zrób quiz i sprawdź, które rozwiązanie jest skrojone na miarę Twoich potrzeb. Masz jeszcze wątpliwości? Poniżej znajdziesz wypowiedzi uczestników kursu WP, którzy opisali, jakie materiały pomogły im ze stworzeniem strony WWW. Do dzieła! 

Gdzie szukać informacji?

O tworzeniu stron internetowych bez problemu znajdziesz wiele darmowych, jak i płatnych materiałów. To, które z nich wybierzesz powinno zależeć od Twoich osobistych preferencji. Zastanów się, ile masz czasu, kiedy chcesz wyklikać własne miejsce w sieci, a także z jakim typem materiałów najlepiej Ci się pracuje.

Tworzenie stron internetowych – książka Bądź online i kurs WP

Zastanawiasz się, czym właściwie różni się wiedza zawarta w mojej książce “Bądź online”, od tej w kursie WordPressa?

Książka “Bądź online” skupia się nad poszerzeniu wiedzy dotyczącej WordPressa, a także koncepcyjnej pracy nad stroną WWW. Znajdziesz w niej ćwiczenia dotyczące grupy docelowej, planowania funkcjonalności i ostatecznego wyglądu strony WWW.

W kursie video WordPressa znajdziesz za to lekcje, dzięki którym krok, po kroku wyklikasz własną stronę WWW. Pokażę Ci wszystko tak, że wystarczy Ci obejrzenie filmiku i postępowanie według moich wskazówek.

Książka czy kurs? Sprawdź opinie kursantów!

tworzenie stron internetowych

Zapytałam uczestników kursu WordPressa o to, co najbardziej przydało im się na samym początku tworzenia strony WWW. Są to opinie osób, które błyskawicznie stworzyły własne miejsce w sieci. Efekty ich pracy możesz już teraz podejrzeć w gablocie chwały kursantów WP. Zobacz, kiedy ich zdaniem zdecydować się na książkę, a kiedy na kurs. A może od razu wybrać to i to?

Książka i kurs doskonale się uzupełniają

Aleksandra wraz książką i kursem WordPressa stworzyła swoją stronę Wiokoniku, na której dzieli się wiedzą i inspiracjami dotyczącą ręcznie robionych kartek.

Jesteś na początku drogi do stworzenia własnej strony? Zdecydowanie zacznij od książki “Bądź online”. Pomoże Ci poukładać myśli, wyznaczyć konkretne cele, przygotować przejrzysty plan i stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeżeli jednak sama instalacja czy kokpit WordPressa przyprawia Cię o zawrót głowy polecam kurs. Kurs WordPressa to konkretna wiedza podana rzeczowo, krok po kroku. Nareszcie kokpit WordPressa przestanie straszyć 😉 Ola przygotowała dwa fantastyczne produkty, które choć dostępne oddzielnie, idealnie się uzupełniają! Nie zastanawiaj się, dasz radę, jestem tego pewna 🙂

Joanna zwraca uwagę, że książka rozjaśniła jej wiele kwestii, jednak to kurs dał jej umiejętności niezbędne do zbudowania strony Cojanarobilamjoannaryba.

W moim przypadku doszło do połączenia książki z kursem. Najpierw kupiłam sama książkę, a dopiero później kurs. Sama książka wiele mi rozjaśniła, ale nie mając żadnych umiejętności w stawianiu stron to niezbędnym okazał się kurs i bezpośrednie wsparcie Oli. Nie żałuje tego wyboru.

Ułóż wiedzę w głowie, a potem przystąp do działania!

Magdalena jest zdania, że książka “Bądź online”, jak i kurs WordPressa doskonale się uzupełniają, dlatego działając nad swoją stroną Dietetyka przy kawie  korzystała z jednego i drugiego.

W budowaniu swojej strony korzystałam zarówno z książki jak i z kursu. Książka Oli pomogła mi przede wszystkim poukładać w głowie moją wizję strony. Przydały się ćwiczenia, które “zmusiły mnie” do przemyślenia do kogo kieruję swoją stronę, jak chcę żeby ona wyglądała i dlaczego. Kurs z kolei poprowadził mnie przez meandry technicznych aspektów. Wszystko było jasno i konkretnie wytłumaczone i pokazane. Wiedziałam gdzie kliknąć i co wpisać, aby wykonać zadanie. Nie było miejsca na zwątpienie czy zagubienie. Wystarczyło zapauzować filmik i odtworzyć to co właśnie zobaczyłam na wideo z kursu.

Podsumowując książkę polecam osobom, które jeszcze nie do końca wiedzą czy zrobić stronę wizytówkową czy bloga, jak to wszystko ma wyglądać itp. Kurs jest konkretną dawką technicznej wiedzy i może stanowić kolejny krok, kiedy już wiemy, czego chcemy, ale pojawia się pytanie: Jak to zrobić? Kurs WP przychodzi z pomocą i myślę, że każda, nawet najbardziej “nietechniczna” osoba da sobie radę. A gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości można o wszystko pytać na grupie kursantów, która stanowi duże wsparcie. Polecam obie formy pracy przy tworzeniu swojej strony, doskonale się uzupełniają!

Najpierw książka, potem kurs

Elżbieta stworzyła stronę akphotography.pl bazując zarówno na książce, jak i kursie.

Książkę zakupiłam w chwili jej premiery, w momencie, kiedy wiedziałam już, że w najbliższym czasie będę chciała stworzyć własną stronę. Gorąco polecam ją na początek. Informacje w niej zawarte rozjaśnią naszą wizję i pozwolą podjąć decyzję czy chcemy stworzyć ją sami czy jednak zlecimy jej zrobienie komuś innemu. Bez względu na decyzję, warto zgłębić wiedzę w tym temacie.

Zdecydowałam się także na kurs i nie miałam wątpliwości, że dzięki temu stworzenie strony będzie znacznie prostsze. Nie pomyliłam się! Kurs to ogromna dawka wiedzy, którą otrzymujemy w bardzo przystępny sposób. Jest idealny dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z WordPressem – każdy istotny element jest omówiony krok po kroku. Dodatkowo wparcie w grupie, które bardzo sobie ceniłam i otrzymywałam odpowiedzi na każde zadane pytanie. Mnóstwo dodatkowych materiałów i bonusów zawartych tam, sprawiło, że to nie tylko stworzyłam stronę, ale wiem jak na niej pracować, jak ulepszać, jak sprawiać by była zarówno atrakcyjna, jak i funkcjonalna. Polecam z całego serca – to moja najlepsza inwestycja 2018:)

Gdy dopiero zaczynasz

Marta uważa, że książka “Bądź online” jest doskonała na sam początek, gdy jeszcze nie wiesz, jak ma wyglądać Twoja strona WWW. Jeśli jednak to masz już zaplanowane, to kurs przeprowadzi Cię krok po kroku przez tworzenie stron internetowych.

Książka “Bądź online” przyda się osobom, które nie mają jeszcze koncepcji swojej strony. Jest tam sporo ćwiczeń, które pomagają taką koncepcję stworzyć, dobrać odpowiednie motywy czy kolory, wymyślić strukturę menu. Kurs natomiast jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które już wiedzą, czego chcą i potrzebują konkretnych, technicznych wskazówek, jak to zrobić. Filmiki Oli poprowadzą ich krok po kroku od instalacji WordPress do stworzenia pełnej, zoptymalizowanej strony.

Dowiedz się, jak tworzy się stronę WWW od kuchni!

Monika poleca książkę “Bądź online” by zapoznać się w temacie tworzenia stron WWW od kuchni, a potem kurs, który poprowadzi Cię za rękę przez wszystkie etapy tworzenia strony WWW.

Jeżeli nie wiesz, czy i jak zabrać się do stworzenia własnej strony internetowej, na jakie elementy i aspekty zwrócić uwagę, chciałabyś/chciałbyś jakiegoś rzeczowego, merytorycznego ale równocześnie łatwego w odbiorze opracowania w tym temacie, polecam książkę Oli Gościniak “Bądź online”. Kiedy już zapoznasz się z tematem tworzenia www “od kuchni” i zdecydujesz, że chcesz zrobić ją sama/sam, zapisz się koniecznie na kurs WP, w którym Ola przeprowadzi Cię przez niuanse tworzenia własnej witryny internetowej 🙂 i oczywiście podczas tworzenia strony sięgaj cały czas do książki, bo uzupełniają się one doskonale 🙂

Liczy się czas

Gdy masz ograniczoną ilość czasu Anna  –  Vitoszka.pl poleca kurs WP, dzięki któremu błyskawicznie wyklikasz własne miejsce w sieci.

Materiały fajnie się uzupełniają. Książka pomogła mi w pracy koncepcyjnej i poznaniu szerokiego spectrum zagadnień związanych z www. Jeśli bardzo zależy Ci na czasie: Bierz kurs! Ola prowadzi za rękę, krok po kroku. Rozjaśnia większość wątpliwości, więc nie utkniesz na “mieliźnie” tracąc czas i motywację. Zbudujesz stronę ekspresowo.

Na kwestie czasu zwraca także uwagę Marcin:

Kurs jest świetny podczas aktywnej pracy nad stroną, dla osób które są już zdecydowane, że ją robią. Od razu można obejrzeć rozdział dotykający konkretnego problemu. Książka zaś to super sprawa dla mających czas i dopiero myślących nad koncepcją strony.

Najpierw planuj, potem działaj

Tworzenie stron internetowych warto zacząć od dobrego planu. Edyta najpierw wykonała ćwiczenia z książki: zbudowała personę, zastanowiła się nad grupą docelową, a potem przeszła z kursem wyklikanie strony WWW od A do Z.

W moim przypadku w pierwszej kolejności polecam przeczytanie książki i robienie notatek na bieżąco. Ważne jest aby mieć jakiś content, nie tylko jak ma wyglądać strona ale co chcesz aby na niej było w formie tekstu,zdjęć, kolorów itd, które przekonają Twojego klienta do ciebie. W osiągnięciu tego celu pomoże ci książka. Zbudowanie Persony a potem odpowiedni komunikat. Dopiero wtedy będziesz mieć lekkość w wyborze szablonu, który dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Kurs będzie ci potrzebny aby to co sobie zaplanujesz wdrożyć w życie. Sprawy techniczne,wybór szablonu, uzupełnienie, personalizacja a potem optymalizacja. To wszystko Aby zbudować samodzielnie stronę. Bardzo polecam. Najlepsza inwestycja w 2018 roku jeśli chodzi o rozwój siebie!!!

Tworzenie stron internetowych

Daj znać, co Ci wyszło w quizie! Co wybierasz po przeczytaniu historii kursantów – kurs, książkę, czy wiedzę z bloga?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

1 Komentarz

  • Metodą prób i błędów, szukanie informacji na forach i grup na fb to mój przepis 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *