• Autor
  Wpisy
 • #94238
  Klaudia Stawiarska
  Uczestniczka

  Hej!
  Mam pytanie, jak zmniejszyć hurtowo obrazki na stronę?
  W kursie Ola pokazała program, który działa na windowsie, ale niestety nie pokazała żadnego programu dla maca.
  Ja nie działam na windowsie od 7 lat i chciałabym zobaczyć alternatywę dla Maca.

  Co polecacie i jak tego użyć?

  #94333
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Nie mam Maca, ale istnieje na niego prosty i darmowy program ImageOptim z bardzo dobrymi opiniami w sieci – https://imageoptim.com/
  Działa metodą drag & drop (alternatywnie możesz dodać grafiki plusikiem), optymalizacja zaczyna się automatycznie po wgraniu obrazków. Co ważne, program nie tworzy duplikatów: stara wersja trafia do kosza, a nowa zapisuje się automatycznie.
  Możesz dostosować ustawienia optymalizacji do własnych potrzeb.

  #94340
  Klaudia Stawiarska
  Uczestniczka

  hej Kaja,

  Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź programu, już go pobieram. A czy jak wgram na stronę te zoptymalizowane zdjęcia, to czy stare się usuną? Czy będę musiała wszystkie strony indywidualnie edytować, żeby zamienić stare zdjęcia na te nowe?

  Myślałam, że istnieje też jakaś wtyczka, które redukuje rozmiar plików wgranych do WordPressa, żeby nie trzabyło edytować wszystkiego na stronie, ręcznie.

  #94378

  Hej!

  Jak najbardziej możesz zrobić to wtyczką. Ja używam Smush.

  #94401
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Nie mam żadnego doświadczenia z Mac, ale zaprzyjaźnienie developerzy polecali takie dwa programy do optymalizacji na komputerze: Affinity photo czy Pixelmator

  Na stronie za pomocą Smush możesz zoptymalizować, dobrą wtyczką ostatnio jest też Converter for Media od polskiego twórcy.