• Autor
  Wpisy
 • #95997
  Anna Mikołajczyk
  Uczestniczka

  Cześć Dziewczyny!
  Mam niewielką listę mailingową na Active Campaigne, ale chciałabym przenieść adresy na Mailerlite (utrzymywanie AC zupełnie finansowo mi się nie opłaca, chociaż program jest super!). Active Campaigne nie jest powiązany z WordPressem, bo nie miałam postawionej strony internetowej. A politykę prywatności mam w osobnym pliku na Google Drive, który był do odczytu, kiedy dana osoba zapisywała się na newsletter przez wypełnienie ankiety Google Form.

  Czy któraś z Was już coś takiego robiła? Czy wystarczy, że wyślę kampanię poprzez Mailerlite do wszystkich osób z informacją o zmianie programu do wysyłki maili oraz dokonam zmian zapisu w polityce prywatności? Polityka prywatności jest na nowo do zrobienia (bo była robiona z generatora), będę chciała ją osadzić na stonie internetowej, żeby już była w jednym i właściwym miejscu 🙂

  Póki co newsletter mój jest umarłym tworem, ale chciałabym zachować adresy, bo może w przyszłości do nich wrócę, a nie chciałabym ich stracić.
  Teraz łapię się za głowę, bo zupełnie nie wiem jak ruszyć. Czy nikt nie zamknie mnie za to do więzienia za takie roszady :)?

  #96247

  Hej! Spokojnie, takie roszady możesz przeprowadzać i nic się nie stanie 🙂

  Przyznam szczerze, że nie pracowałam na Active Campaigne, ale opowiem na podstawie swojego doświadczenia z innymi platformami.

  Swego czasu przenosiłam dla klienta bazę kontaktów z Freshmail do GetResponse. Zapisałam bazę we Freshmailu w formacie, który był wymagany przez GetResponse i zrobiłam wszystko wg poradnika, który GR udostępnia na swoich stronach.

  Sprawdź czy w Active Campaigne masz możliwość pobrania bazy danych, a następnie wrzuć ją do MailerLite, tylko sprawdź najpierw format, który jest potrzebny. Jeśli baza jest mała, to ja nawet pokusiłabym się o ręczne przepisywanie, jeśli wystąpiłyby jakieś skomplikowane problemy z przenosinami.

  Zmiany w polityce prywatności są konieczne, mail z taką informacją do newsletterowiczów też będzie w porządku.

  Jeśli będziesz miała problem, to pisz! Będziemy na bieżąco rozwiązywać 🙂

  #101212
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Nie sądzę, aby ktoś zamknął za coś takiego. Co do maila to nie wiem, czy męczyłabym ludzi osobnym mailem o zmianie systemu, moze po prostu w newsletterze standardowym taką informację dopisać. W polityce prywatnosci informacja na pewno musi być.