Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #101753

  Chciałabym stworzyć stronę od początku, na innym serwerze, ale z tą samą domeną. Czy mogę zacząć tworzyć nową stronę bez podpięcia domeny? Chciałabym najpierw sprawdzić czy dam radę zrobić nową stronę, a później dopiero podpiąć domenę. Czy można tak zrobić?

  #101843
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Tak, firma hostingowa powinna udostępnić Ci bezpłatną tymczasową subdomenę. Miałabyś wtedy adres w stylu nowastrona.domenaoddostawcyhostingu.pl. Potem bez problemów możesz podpiąć swoją domenę, zmienić adresy i hulać.
  Warto dopytać wcześniej dla pewności firmę hostingową, czy oferuje takie rozwiązanie, a optymalnie byłoby skorzystać z bezpłatnych dwóch tygodni ich okresu próbnego, jeśli go oferują.

  Natomiast nie wiem czy wiesz, że możesz też stworzyć taką stronę u siebie na subdomenie (nowastrona.twojadomena.pl) albo na tak zwanym localhost, czyli na dysku swojego komputera.
  Nie wiem, jak bardzo zależy Ci na nowym serwerze, ale jeśli niezbyt, to najprościej byłoby wybrać subdomenę u siebie, a potem po prostu przenieść Twoją własnoręcznie wykonaną stronę na miejsce starej.

  O subdomenie jako takiej Ola ma lekcję o tutaj: https://olagosciniak.pl/kurs/kurs-online-wordpress/lekcje/subdomena/ i tu możesz znaleźć więcej informacji.

  #101856

  Dzięki!

  #101903
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  🙂
  Jak coś to pytaj 🙂