• Autor
  Wpisy
 • #94814

  W komentarzach pod jedną z lekcji kursowych znalazłam, że Ola poleca wtyczkę Converter for Media WP. Przeklikałam moją stronę już https://hiszpanskipraktycznie.pl/ (motyw Ocean WP) zgodnie z Akademią WP, instalując również zalecane wtyczki i strona bardzo wolno się ładuje. Moja strona zawiera blog podróżniczy gdzie głównie są zdjęcia i przedz zakupem kursu załączałam zdjęcia bez optymalizowania ich. Jak już napisałam wyżej jestem po hurtowym optymalizowaniu zdjęć i czyszczeniu. Napisałam też do hostingu o pomoc. W planie mam kolejne artykuły blogowe z dużą ilością zdjęć, które będę już dostosowywać do www przed ich dołączeniem. Moje pytanie jest, czy użyć ww. wtyczkę lub co zrobić, żeby strona funkcjonowała poprawnie?

  #94834
  Agnieszka Herman
  Moderatorka

  Hej Dorota,

  faktycznie sprawdziłam. Twoja strona ma Speed index 2,5 s wg narzędzia gtmetrix.
  Proponuję:
  1/ w pierwszej kolejności sprawdź czy masz aktuaną wersję php
  2/ czy nie masz nadmiaru wtyczek, nieużywanych, bo one też mogą spowalniać stronę.

  Nie piszę o grafikach, bo mówisz, że je optymalizowałaś. Sprawdź jednak czy wszystkie i czy mają rozszerzenie .jpg lub .webp

  Na czas reakcji wpływaja też parametry serwera: dysk twardy, procesor, pamięć RAM.

  Powodem może być też lokalizacja hostingu. Twój widzę jest w Kanadzie, więc osobom otwierajacym stronę w Polsce może otwierać sie ona wolniej.

  Na szybkość strony może też wpłynąc limit procesów php czy przepustowość.

  #94917

  Dziękuję za informację. To daje mi do myślenia czy nie zmienić hostingodawcy.

  #94927
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Zawsze możesz bezpłatnie przetestować LH.pl przez 14 dni i zobaczyć, czy strona przyspieszyła – i w ten sposób przekonać się, czy warto 🙂 Warto poprosić ich o migrację, no i skorzystać ze zniżki Oli na wypadek, gdybyś zdecydowała się opłacić fakturę 🙂

  #94961

  Chętnie spróbuję, czy można dokonać testu bez rezygnowania z dotychczasowego hostingu?

  #94974

  Z tego co się orientuję, to jest taka możliwość :). Po prostu wtedy do lh.pl nie przenoś swojej domeny, tylko samą stronę. Specjaliści od lh.pl wszystkim się zajmą :).

  #98903
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Tak, LH.pl wesprze Cię na pewno w konfiguracji!