Otagowano: ,

 • Autor
  Wpisy
 • #93921
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, mam problem z połączeniem woo i LP. Wszytskie linki mam dobrze spięte, problem z dostępem już rozwiązałam (ten problem co u Eli). Klient może normalnie przejść na stronę kursu, ale tam zamiast standardowego panelu z postępem kursu, wyświetla się guzik kup, tak jakby kurs nie został przez niego kupiony.

  Z ważnych rzeczy:
  1. Nie ja robiłam te stronę, weszłam w trakcie prac jak już woocommerce i learnpress był zainstalowany i wstępnie skonfigurowany, dlatego nawet najmniejsze wskazówki na co mam zwrócić uwagę będą cenne.
  2. Na stronie jest wtyczka cool integration i woocommerce payment methon integration. Ta pierwsza była zainstalowana z myślą realizacji płatności przez koszyk Woo, ale nie zadziałała, dlatego doszła ta druga.

  Pomożecie? 🙂

  W razie dodatkowych pytań postaram się odpowiedzieć.

  #93938

  Hej!
  Czy jak przyszłaś już w trakcie prac, to na Learnpress były już jakieś kursy czy wszystko dopiero budowane? Jeśli nic by nie było, to ja bym zaczęła wszystko od nowa po swojemu robić – odinstalowała i zainstalowała na nowo wtyczki. Czy zrobiłaś w ten sposób czy kontynuowałaś prace po kimś?
  I też nie trzymałabym 2 wtyczek do tych samych płatności. Jeśli jedna nie działa, to lepiej ją odinstalować i zachować działającą.

  #93943
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej! był jeden kurs wrzucony testowo, klienta chciała zobaczyć jak to działa. Później kontynuowałam. Cool integration było zostawione w sumie tylko po to by pojawiły się kursy z automatu jako produkty w sklepie. Myślałam o tym rozwiązaniu, ale w ostateczności. Aktualnie jest wyłączona. Był również epizod z wtyczką restrict, czy to ona mogła taki błąd spowodować? Przeklikuję wszystko od nowa, jak nie znajdę to usunę Learnpressa i dodam na nowo wszystko.

  #93946
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Wydaje mi się, że wstępnie problem rozwiązałam. Ewidentnie WOO i LP miały jakiś problem z komunikacją.
  Wrzucam tu to co mi pomogło, być może ktoś w przyszłości będzie potrzebował tego:
  LeanPress >
  Ustawienia >
  Płatności >
  WooCommerce Payment > opcja Buy courses via Product (If enable system will access assign courses to product, and user want enroll/buy course must buy via product) musi być ZAZNACZONA.

  #93966
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Rządzisz, poradziłaś sobie sama! Dzięki za zostawienie wskazówki na przyszłość dla innych 🙂

  #94036
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Super, dzięki za info!