• Autor
  Wpisy
 • #92302
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  Dziewczyny,
  Jeśli nie mam w panelu WordPress widgetu Instagram (w szablonie jest na niego miejsce), nawet jak wpisuję jego nazwę “ręcznie”, to wyskakuje brak, to czy mogę jakoś skądś ściągnąć sobie ten widget? u mnie brakuje Instagram. Czy to jest normalne na WordPress?

  #92376
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Cześć,

  Część motywów nie ma domyślnie widgetu wyświetlającego feed Instagrama. Możliwe, że Twój do nich należy. Wtedy trzeba wejść w kokpicie we Wtyczki, Dodaj nową i znaleźć interesującą wtyczkę po haśle “Instagram”, “Instagram feed” albo podobnie. Zwróć uwagę, żeby miała dobrą ocenę i była zgodna z Twoją wersją WordPressa.

  Wtyczki tego typu działają różnie: niektóre dodają widget, w innych generujesz shortcode w kwadratowych nawiasach, który następnie wklejasz do widgetu z tekstem albo w wybrane miejsce na stronie.

  Mam nadzieję, że pomogłam – jeśli nadal będziesz miała pytania, śmiało pisz 🙂

  #92460
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  Dzięki serdeczne za odpowiedź. Biorę się teraz za tego Instagrama. Zobaczymy czy się uda! Walczę z nim od 3 dni;-). Dam znać co wyszło!

  #92461
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  Znalazłam taką (jest najbardziej popularna 3966 ocen na 5 gwiazdek większość, ostatnia aktualizacja 4 dni temu):

  Smash Balloon Social Photo Feed , są inne, ale mają gorsze oceny i mniejszą popularność.
  Co o niej myślisz? Może są jeszcze lepsze? Spróbuję dodać tą.

  #92462
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  Nie mogę znaleźć nazwy tej wtyczki w widgetach, jakiegoś punktu zaczepienia, żeby ja dodać (“+”) do wiegetów. Jak to zrobić? Wchodzę w widgety i mam miejsca “sidebar right” i “instagram widget” . Można tam “przeciągnąć” dowolną wtyczkę dodając ją plusikiem. W widgetach nadal nie wyświetla się nazwa mojej wtyczki, Czyli muszę uruchomić miejsce na zdjęcia z Instagrama jakoś inaczej, z poziomu samej wtyczki?

  #92467
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  ok, czy jak zainstaluję sobie taką wtyczkę: Unlimited Elements for Elementor, to będę mogła, grzebiąc w HTML płatnego motywu, zrobić sobie 3 galerie prac w stronach w top menu?
  Wtyczka ma takie właściwości: ” Widget Creator
  Create Amazing Widgets in Seconds. In less than five minutes you can create custom Elementor widgets. Only basic coding knowledge is required (HTML/CSS)!
  Czy jestem w stanie to zrobić z poziomu osoby uczącej się. Czy mogę sobie, takim grzebaniem, “rozjechać” szablon?
  I czy tak samo mogę zrobić dla pola zdjęć dla Instagram. Prosze, pomóż, gubię się ciut;-)

  #92477

  A z jakiego motywu korzystasz? Tak jak pisała Kaja, niektóre wtyczki dodaje się inaczej w widgetach w zależności od motywu.

  #92506
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Aniu,
  tak, możesz użyć tą Smash do Instagrama, tam musisz wygenerować shortcode i go w widgetach podajesz, w miejscu, gdzie ma się wyświetlić galeria z Instagrama.