• Autor
  Wpisy
 • #115591

  Jak wchodzę w stan witryny to pojawia mi się 7 zalecanych usprawnień. O niektórych z nich już znalazłam informacje tu na forum i będę doczytywać, ale zostały takie:

  1.
  Zaplanowane wydarzenie jest opóźnione
  Planowane wydarzenie, action_scheduler_run_queue, jest opóźnione. Witryna nadal działa, ale może to wskazywać, że zaplanowane wpisy lub automatyczne aktualizacje mogą nie działać zgodnie z planem.

  2.
  Pamięć podręczna strony nie została wykryta, ale czas odpowiedzi serwera jest OK
  Pamięć podręczna strony zwiększa szybkość i wydajność witryny poprzez zapisywanie i serwowanie statycznych stron zamiast wywoływania strony przy każdej wizycie użytkownika.

  Pamięć podręczna strony jest wykrywana poprzez szukanie aktywnej wtyczki pamięci podręcznej strony, jak również wykonanie trzech żądań do strony głównej i szukanie jednego lub więcej z następujących nagłówków odpowiedzi buforowania klienta HTTP:

  cache-control, expires, age, last-modified, etag, x-cache-enabled, x-cache-disabled, x-srcache-store-status, x-srcache-fetch-status.
  Mediana czasu odpowiedzi serwera wyniosła 464 milisekund. Jest to mniej niż zalecany próg 600 milisekund.
  Nie wykryto nagłówków odpowiedzi pamięci podręcznej klienta.
  Nie wykryto wtyczki pamięci podręcznej strony.
  Dowiedz się więcej o pamięci podręcznej strony(otworzy się w nowej karcie)

  Co z tym mogę zrobić?

  #115621
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Jesli chodzi o zaplanowane zadania, to możesz przejść do zakładki narzędzia > Scheduled Actions / Zaplanowane Akcje (u mnie ot jest w j. ang) w panelu administracyjnym WordPressa, aby zobaczyć stan zaplanowanych zadań. Sprawdź, czy istnieją jakieś zadania w stanie Pending (Oczekujące) lub Failed (Niepowodzenie). Jeśli istnieją zadania w stanie Pending, spróbuj je uruchomić ręcznie, klikając przycisk Run (Uruchom) obok zadania. Być może konfiguracja jakiejś wtyczki powoduje jakieś problemy. czy masz wszystko aktualne? Mozna wyłączyć wszystko i sprawdzić czy bład zniknął czy nie – wtedy będzie wiadomo co go powoduje i spróbować zastąpić narzędzie innym. Można też rozważyć zwiększenie limitu czasu wykonywania skryptów PHP. Paweł opisał jak to zrobić w jednym z linków które podesłałam.

  Jeśli chodzi o pamięć podręczną, to możesz poczytać te wątki: https://olagosciniak.pl/temat/wtyczka-do-cache/

  Problem z motywem PHP i pamięcią podręczną obiektów