Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #94108
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Cześć dziewczyny, stworzyłam sklep na motywie astra, czy orientujecie się w możliwościach jego edycji? Zależałoby mi, żeby kategorie wyświetlały się nad produktami – są tylko dwie kategorie i jak tak robię, to potem muszę ustawić, żeby były tylko dwie kolumny produktów bo inaczej produkty wchodzą w ten sam rząd co kategorie. Średnio to wygląda. Wolałabym dwie kategorie u góry, a potem po 3 lub 4 produkty w rzędzie. Nie wiem, czy to co piszę jest zrozumiałe 😉
  Da się jakoś inaczej ustawić te kategorie? Albo zrobić je w pasku bocznym?

  #94131
  Agnieszka Herman
  Moderatorka

  Ania, napisz adres strony.
  Na pewno da się to inaczej ustawić.
  Pytanie czy masz płatną wersję Astry?
  Jeśli możesz to załącz też screen jak to się teraz wyświetla.

  #94138
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Cześć Agnieszka, tutaj strona: https://flexivisage.pl/sklep/
  Korzystam z bezpłatnej wersji 🙂 Dzięki za pomoc 🙂

  #94161
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Hej, w Wygląd – Dostosuj – WooCommerce powinnaś móc wybrać, jak ma się ta strona wyświetlać.

  #94189
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Tak Olu tam sobie grzebałam, ale te opcje mnie nie satysfakcjonują 😉 pytanie – czy są jeszcze jakieś inne opcje, czy to już koniec, po prostu tyle daje od siebie motyw astra w wersji darmowej w kwestii sklepu?

  #94194

  A czy strona budowana jest na Elementorze?

  #94219
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Tak Kasia 🙂

  #94229
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Na szczęście da się to zrobić za darmo! WooCommerce ma swoje shortcode i możesz je wykorzystać 🙂

  Potrzebujesz albo gołej podstrony do edycji w Elementorze (którą później ustawisz jako stronę sklepu w WooCommerce -> Ustawienia -> Produkty -> Strona sklepu), albo dotychczasowej podstrony Sklep, ale bez wyświetlania kategorii.

  Shortcode dodajesz za pomocą zwykłego bloku pola tekstowego. Ważne, aby tekst nie był sformatowany, więc używaj pola do edycji tekstowej, a nie wizualnej.

  Za wyświetlanie kategorii odpowiada [product_categories] albo np. [product_categories columns="2" hide_empty="1"]
  Za wyświetlanie produktów odpowiada [products] albo np. [products columns="4" limit="12"]
  Te rozbudowane shordcode pozwalają modyfikować ustawienia wyglądu.

  Miłej konfiguracji 🙂

  #94363
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Kaju! Bardzo Ci dziękuję, nie wiedziałam, że jest taka możliwość. Zrobiłam wszystko jak napisałaś i wyglądało to super w elementorze. Ale potem, gdy w woocommerce kliknęłam, żeby ta nowa strona została stroną sklepu to wszystko się totalnie rozjechało na całą szerokość strony…Czy wiesz, z czego to może wynikać?

  #94377

  Aniu, może pomogłoby dodanie kolumn bocznych na tej konkretnej stronie w Elementorze?

  #94389
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Kasiu, co masz na myśli? Próbowałam w elementorze zrobić dodatkowe kolumny – bez efektu, w motywie – wygląd dostosuj też.

  Cokolwiek nie zrobię – w elementorze wygląda super, a potem, gdy podpinam tę stronę już jako sklep w wordpressie to wszystko diabli biorą i wyglada beznadziejnie 😉 I zawsze tak samo.

  #94390
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Dziewczyny, a czy może być tak – zauważyłam, że ta strona modyfikowana w elementorze działa mi jako sklep i wygląda tak, jak chce, ale tylko, gdy nie jest podpięta w woocommerce jako strona sklepu. Czy mogę ją zostawić menu (normlanie da się przeklikać zamówienie) a tą stronę sklepu, która nie wygląda jak chce, zostawić w woocommerce, ale nie dodawać jej do paska menu? Czy tak może byc? Bo w teorii działa, ale nie chciałabym, żeby coś się wykrzaczyło za chwilę 😉

  Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi 😉

  #94411
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Możesz tak zrobić. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale najważniejsze, że działa – jest dostępne, wygląda jak chcesz i można zrobić zakupy.

  Jeśli ktoś przypadkiem trafi na stronę sklepu ustawioną jako strona sklepu, to ona będzie funkcjonalna – zrobi tam zamówienie, kupi co chce, a Ty zarobisz pieniądze. Ale nawet to nie musi się wydarzyć, bo możesz ustawić przekierowanie 401 ze strony sklepu ustawionej jako sklep na stronę sklepu zrobioną w elementorze, to go automatycznie przeniesie na właściwą stronę 🙂

  Może jeszcze Ola coś podpowie albo inna z dziewczyn, ale ja bym się tu trzymała hasła “zrobione jest lepsze od doskonałego” i poszła dalej. Chyba że kiedyś będziesz miała duuuużo wolnego czasu, to możesz wrócić do tematu i popatrzeć np., co da się zrobić w CSS motywu potomnego.

  #94838
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Dzięki Kaja! 🙂

  #94924
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Cieszę się, że mogłam pomóc :))

  #98900
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Super, że udało się rozwiązać problem!