• Autor
  Wpisy
 • #111743
  Krystyna Skupińska
  Uczestniczka

  cześć, mam dwa problemy,

  1. udostępniając link do tej strony czy posta na blogu przez messenger nie wyświetla się logo. Sytuacja ma miejsce tylko przy messengerze. Whatsapp Instagram czy telegram logo wyświetlają. Nie wiem gdzie by to zmienić czy to wina messengera będzie? w dostosuj mam wsyztsko porobione jak należy (tak sądzę)

  2. mam telefon samsung używam na nim trybu ciemnego i w tym trybie znowu wysyłając przez telegram czy whatsapp link, kolory są toalnie inne niż moje na www. Nie rozumiem dlaczego sie tak dzieje i jak mogę to pozmieniać. Na komputerze nie widzę tych dziwnych kolorów więc przy pomocy CSS nie potrafię działać z tym.

  Mogę to zostawić w sumie bo zauważyłam ten problem tylko na samsungach w trybie ciemnym, ale jednak chciałabym, by działało to dobrze i nie zaburzalo czytelności mojej www na smartfonach.

  Sprawdzalam inne jstrony o jasnym profilu i też się tak dzieje. Białe tło strony www zmienia sie na ciemno szare kolory nagłówków zmieniają się na totalnie inne…

  Może macie jakiś pomysł jak to rozwiązać.

  dziękuję za pomoc<3

  #111757
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Ad 2.
  Tryb ciemny ustawiany w telefonach i niekiedy na komputerach zmienia kolory strony tak, aby wpisywały się w ten tryb. W końcu jeśli masz ustawiony telefon w trybie ciemnym, korzystasz z niego przy zgaszonym świetle i nagle wejdziesz na stronę z białym tłem (jak to forum), to może to być bolesne dla oczu.
  Domyślnie telefony zmieniają kolory stron niezależnie od Ciebie według swoich algorytmów, ale masz na to wpływ.
  Możesz zdefiniować jasną i ciemną wersję swojej strony za pomocą
  1) meta tagów strony i CSS (co wymaga sporo pracy)
  albo
  2) przy pomocy jednej z wielu wtyczek obsługujących dark mode (co oczywiście trochę obciąży Twoją strone)
  na przykład wtyczki o nazwie WP Dark Mode – Best WordPress Dark Mode Plugin with Enhanced Dark Theme, Night Mode, One Click Accessibility, and Social Sharing.

  Gdybyś chciała doczytać na temat teorii albo wyklikać sama ciemną wersję, polecam Ci te dwa linki:

  A Complete Guide to Dark Mode on the Web


  i
  https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/@media/prefers-color-scheme

  #112111
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, Ad. 1 Miałam podobną sytuację, gdy zmieniałam obrazek (opengraph w ustawieniach wtyczki seo), który ma się wyświetlać po wysłaniu linka w social mediach. Na messengerze pojawił się później niż na pozostałych platformach, czy to WhatsApp czy zwykły sms. Być może to kwestia cierpliwości
  Ad. 2 Myślę, że Kaja wyczerpująco opisała o co chodzi z motywem ciemnym. Możesz też sprawdzić w ustawieniach Twojego motywu – w niektórych też jest personalizacja motywu ciemnego.