Otagowano: ,

 • Autor
  Wpisy
 • #93972
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  Hej!
  Utknęłam na tworzeniu portfolio.

  Utworzyłam kilka albumów z krótkimi opisami projektów. Klikając w Wygląd–> Menu tworząc zakładki swojej strony utworzyłam zakładkę Portfolio a pod nią podłączyłam elementy podrzędne –> są to właśnie utworzone albumy. Na stronie Portfolio, chciałam natomiast umieścić zdjęcia wyróżniające każdy projekt oraz by właśnie to zdjęcie było odnośnikiem do konkretnego albumu. Chciałabym kliknąć w zdjęcie lub podpis pod nim i przenieść się na stronę utworzonego albumu. Jak to zrobić?

  ps. korzystam z motywu Rife Free

  #93990
  Agnieszka Herman
  Moderatorka

  Kinga,

  1/ poszczególne albumy muszą mieć swoją oddzielną stronę, wskazujesz okładki wyróżnione, a na stronie umieszczasz zdjęcia z poszczególnych albumów.

  2/ Rozumiem, że PORTFOLIO jest w MENU jako strona, tak?
  Czyli musisz wejść na stronę PORTFOLIO, dodać zdjęcia w układzie jaki Tobie pasuje i jaki daje Ci motyw.

  Kolejno trzeba zdjęcia podlinkować właściwymi stronami (konkretne albumy).
  Możesz też dodać przyciski CTA i tam umieścić linki.

  #93991
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  tak, portfolio jest w menu jako strona. Albumy są podstronami (zakładkami?) w portfolio i klikając bezpośrednio w nazwy albumów – wszystko się otwiera tak jak trzeba. natomiast klikając w samo portfolio: umieściłam tam krótki opis + galerię w której są zdjęcia wyróżniające każdy oddzielny projekt. I nie potrafię podlinkować właśnie tych kilku zdjęć, aby odsyłały do konkretnych albumów. Czy możliwe że motyw albo elementor mi to jakoś uniemożliwia?
  Nie wiem czy to nie brzmi jak masło maślane :/

  #93994
  Agnieszka Herman
  Moderatorka

  Powinnaś mieć możliwość aby podlinkować zarówno zdjęcie, jak i dodać przycisk CTA z linkiem.

  Elementor to Page Builder, który daje takie możliwości. Nie słyszałam jeszcze o tym, aby było odwrotnie.

  Podaj proszę link do swojej strony, aby to zbadać.

  #94009
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  https://maliszewskaprojekt.pl/
  strona jest w budowie, użyłam wtyczki underconstruction, aby potencjalni odbiorcy nie oglądali tego twórczego bałaganu.
  Czy mogłabym prosić o wskazanie dokładnie lekcji w której Ola mówi, jak podlinkować zdjęcie lub dodać ten przycisk CTA ( z pomocą elementora), bo mam wrażenie, że doszłam do muru.
  W kursie – w lekcji Portfolio fotograf – Ola pracuje na innym motywie.
  w lekcji o Elementorze – nie było chyba nic o podlinkowania zdjęcia do strony/albumu.
  a w lekcji Galeria zdjęć – Ola aby dodać foto używa wtyczki modula.

  #94019
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Wersja wykorzystująca moc motywu, który masz:

  Albo masz już podstronę Albums, która jest listą Twoich albumów albo powinnaś coś takiego utworzyć. Jeśli to drugie, to w ustawieniach nowej strony w panelu po prawej edytuj szablon i wybierz z listy rozwijanej Lista Albumów. Utworzy Ci się wtedy strona wyświetlająca zdjęcia wyróżniające albumy + opisy.
  Wygląd podstrony wyedytujesz w zakładce Personalizacja -> Ustawienia albumów -> Lista albumów. Warto wejść w tę właśnie podstronę podczas edycji, to będziesz widziała zmiany na bieżąco 🙂

  Wersja na piechotę:

  Jeśli wejdziesz w edycję ręcznie utworzonej strony Portfolio w Elementorze, to powinnaś mieć – także w tym motywie – opcję dodania obrazów, w edycji których można ustawić ręcznie odnośnik do albumu – tej samej podstrony swojej witryny, którą masz linkowaną w menu.
  Odnośnik działa tylko do obrazu, tak dodany podpis nie linkuje, ale możesz dodać tekst pod obrazkiem i podlinkować cały tekst, albo dodać przycisk i podlinkować przycisk.

  Tej drugiej wersji oczywiście nie polecam, bo masz motyw dostosowany idealnie pod portfolio i nie potrzebujesz wyklikiwać tej strony ręcznie 🙂

  #94062
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Hej Kinga,
  czy podpowiedzi dziewczyn pomogły?

  #94097
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  Cześć Dziewczyny!
  dziękuję za wszystkie Wasze podpowiedzi. Nic z tego nie wyszło, myślę, że nie do końca dało się zrozumieć co mam na myśli – nie widząc mojego pulpitu itp.

  Reasumując – Kaja, dokładnie tak jak napisałaś wybrany przeze mnie motyw dał mi możliwość tworzenia fajnie wyglądających albumów i nie chciałam z tego zrezygnować.
  Stworzenie ich a następnie podłączenie w Wygląd–> menu–> Portfolio (jako elementy podrzędne) był dziecinnie proste.
  Moim problemem było to, że na stronie Portfolio (edytowanej w elementorze) dodałam widget Gallery, który nie pozwolił mi do każdego z dodanych zdjęć dodawać oddzielnych odnośników.
  Gdy zamiast widgetu gellery dodałam widget – sekcja wewnętrzna a w każdą sekcję wkleiłam pojedyncze zdjęcie(mające reprezentować kolejne albumy) – bez problemu do każdego zdjęcia podłączyłam odnośnik.

  #94153
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Czyli teraz jest dobrze, dobrze rozumiem?

  #94202
  Kinga Maliszewska
  Uczestniczka

  taak Olu 🙂

  #94393
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Super!