Otagowano: , ,

 • Autor
  Wpisy
 • #107463
  Patrycja Nisztuk
  Uczestniczka

  Hej! Pracuję nad swoją pierwszą stroną na stylu Neve, który zakłada 1 kolumnę (+ panel boczny, gdzie można wrzucać widgety, ale ja go nie chcę), a w niej sekcję blogową oraz do 4 stopek.
  Założenie jest takie, by na stronie głównej najpierw była skrócona oferta (kim jestem, co ofertuję, pakiety), a poniżej sekcja blogowa z 3 ostatnimi wpisami. Po wejściu w sekcję blogową = wybrany post (już bez skróconej oferty).

  Czy którejś z Was, właśnie w stylu Neve (podstawowym) udało się:
  1. osiągnąć taki zamysł jak opisane wyżej? (nie rozgryzłam jeszcze jak zrobić to tak, by strona główna miała i posty, i ofertę w widgetach, ale po wejściu w posty juz nie było widgetów… wydaje mi się, że póki widgety są w stopce, to będą one zawsze).
  2. zmienić kolejność układu i na górze strony mieć widgety (które chyba tylko da się wrzucić w stopce, jeśli chce się mieć 1 kolumnę), a dopiero pod spodem miniatury 3 ostatnich postów?

  Możliwe, że Neve po prostu na to nie pozwala, a ja tracę czas, kombinując 🙂 Ponawigujecie?

  Obecnie wygląda to tak: https://patrycjanisztuk.pl/ (obrazki są tymczasowe, bym wiedziała, jak to wstępnie wygląda)

  #107491
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć Patrycja,

  tego co zrozumiałem co napisałaś to:

  Aby po wejściu we wpis blogowy wyświetlał się tylko tekst z danego wpisu powinnaś utworzyć taki wpis.
  Jak to zrobić –>w lewym panelu szukasz
  Wpisy > Utwórz wpis
  I to co jest we wpisie blogowym pokaże się na tej stronie + dodatkowo globalny header (czyli nagłówek) i globalny footer (czyli stopka).
  W zależnoći co masz w tych dwóch sekcjach (header i footer), to wyświetli ci się na stornie wraz z wpisem blogowym.
  Jeżeli masz coś w globalnej stopce, a tego nie chcesz mieć na wszystkich stronach, to musisz tą część (sekcję) przenieść na wybraną stronę lub usunąć tą sekcję z footera.

  Pozdrawiam,
  Paweł

  #107561
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, jakie elementy chcesz mieć w tych widżetach, które mają być widoczne tylko na stronie głównej a na stronach wpisów już nie? Jeśli to ma się znajdować tylko na stronie głównej, to dodałabym to w jej treści, a nie w widżetach. To co dodasz w stopce (lub nagłówku) będzie wszędzie, bo to są elementy globalne.

  Jeśli pracujesz na Gutenbergu, to siatkę wpisów możesz dodać za pomocą bloku “ostatnie wpisy” ustawiając w panelu bocznym, jak to ma wyglądać.

  Inną opcją (zakładając, że jednak jedyną opcją są widżety w stopce) możesz wyłączać stopkę na wpisach blogowych. Są takie ustawienia w edytorze. Jednak nie szłabym w tę stronę, bo pod kątem choćby user experience nie będzie to dobre rozwiązanie Twojego problemu (tych narzędzi używa się raczej do landing page).

  #107562
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Przy okazji, motyw na tej stronie, którą podesłałaś to nie Neve tylko Jadro. Daję znać, bo nie wiem, czy to pomyłka, czy od czasu wpisu zaczęłaś kombinować z innym motywem, żeby osiągnąć zamierzony efekt 🙂 W każdym razie ustawienia będą wyglądać inaczej 🙂