• Autor
  Wpisy
 • #113341
  Agata Saliwon
  Uczestniczka

  Mam pewien problem z motywem UNICON z themeforest, który kiedyś kupiłam.
  Właśnie zrobiłam aktualizację strony i się okazało, że mi wyskakują błędy na stronie i pokazuje, że mam kupić licencje na wtyczkę WP bakery, która była w tym motywie.
  Ktoś Was ma ten motyw i wykupił dodatkowo licencję na tą wtyczkę by dodatkowo by mieć aktualną?
  Nie mam pojęcia co mam teraz z tym zrobić bo mi strona nie działa 🙁

  #113343
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Co to za błędy, podaj adres strony.

  #113344
  Agata Saliwon
  Uczestniczka

  Strona mi działa tylko nie moge wpisów tworzyć ani edytować

  STRONA GŁÓWNA

  Takie coś:
  Fatal error: Uncaught ValueError: strrpos(): Argument #3 ($offset) must be contained in argument #1 ($haystack) in /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/functions.class.php:387 Stack trace: #0 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/functions.class.php(387): strrpos() #1 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/slide.class.php(2345): RevSliderFunctions->check_valid_image() #2 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/slider.class.php(2278): RevSliderSlide->get_overview_image_attributes() #3 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/functions-admin.class.php(212): RevSliderSlider->get_overview_data() #4 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/functions-admin.class.php(128): RevSliderFunctionsAdmin->get_slider_overview() #5 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/shortcode_generator/shortcode_generator.class.php(216): RevSliderFunctionsAdmin->get_short_library() #6 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/shortcode_generator/shortcode_generator.class.php(22): RevSliderShortcodeWizard::add_scripts() #7 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(324): RevSliderShortcodeWizard::enqueue_scripts() #8 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #9 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #10 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-admin/admin-header.php(118): do_action() #11 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-admin/edit-form-advanced.php(425): require_once(‘…’) #12 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-admin/post-new.php(75): require(‘…’) #13 {main} thrown in /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/functions.class.php on line 387
  W witrynie wystąpił błąd krytyczny. W wiadomości wysłanej na adres e-mail administratora strony umieszczono dodatkowe instrukcje.

  #113345
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Błąd, z którym się spotkałaś, wskazuje na problem z funkcją strrpos() w pliku functions.class.php wtyczki Revolution Slider dla WordPressa. Konkretnie, argument $offset przekazany do funkcji strrpos() nie mieści się w zakresie ciągu, który jest przeszukiwany ($haystack). To może być spowodowane nieprawidłowym przetwarzaniem ścieżki do obrazka lub innego zasobu.

  Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem:

  Aktualizacja wtyczek i WordPressa: Upewnij się, że masz najnowszą wersję wtyczki Revolution Slider oraz WordPressa. Czasami błędy są już znane i naprawione w nowszych wersjach.
  Sprawdzenie konfiguracji wtyczki: Spróbuj zidentyfikować, czy problem pojawia się przy określonych ustawieniach wtyczki. Może być tak, że błąd występuje tylko przy pewnych konfiguracjach.
  Debugowanie i logi: Włącz debugowanie w WordPressie, dodając następujące linie do pliku wp-config.php (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś):

  
  define('WP_DEBUG', true);
  define('WP_DEBUG_LOG', true);
  define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);
  @ini_set('display_errors',0);
  

  To pozwoli na zapisywanie szczegółów błędów do pliku wp-content/debug.log, co może dostarczyć więcej informacji na temat problemu.
  Kontakt z wsparciem technicznym wtyczki: Jeśli problem nadal występuje, najlepiej będzie skontaktować się z wsparciem technicznym Revolution Slider. Mogą oni potrzebować szczegółowych informacji o błędzie oraz konfiguracji twojej witryny, aby pomóc w jego rozwiązaniu.
  Sprawdzenie kompatybilności z innymi wtyczkami: Konflikty między wtyczkami są dość powszechne w ekosystemie WordPress. Spróbuj tymczasowo wyłączyć inne wtyczki, szczególnie te, które dodają funkcje związane z obrazami lub slajderami, aby sprawdzić, czy błąd nadal występuje.
  Przywrócenie poprzedniej wersji wtyczki: Jeśli błąd zaczął występować po aktualizacji wtyczki, rozważ przywrócenie jej poprzedniej wersji, która działała poprawnie. Można to zrobić za pomocą wtyczki do zarządzania wersjami lub ręcznie, jeśli posiadasz kopię zapasową.
  Przed podjęciem jakichkolwiek działań, zaleca się wykonanie pełnej kopii zapasowej strony, aby móc przywrócić jej poprzedni stan w razie wystąpienia dodatkowych problemów.

  #113346
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Jeszcze jedno po wprowadzeniu zmian w pliku wp-config.php sprawdź czy któraś z podanych lini kodu się nie powiela np.:
  define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

  #113348
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej,daj znać czy odpowiedź Pawła pomogła 🙂

  #113359
  Agata Saliwon
  Uczestniczka

  To jest dla mnie tak trudne i nie zrozumiałe ze nawet nie wiem jak mam sie za to zabrać odnośnie odpowiedzi Pawła. No i wydaj mi sie, że nie o to chodzi.
  Wchodzę na moja strone – widze ze mam zrobić aktualizacje i jest info:

  WPBakery Page Builder
  Używasz wersji 6.4.1. Zaktualizuj do wersji 7.5. Zobacz szczegółowe informacje o wersji 7.5.
  Kompatybilność z WordPressem 6.4.3: Nieznana

  Robię aktualizację i mam takie coś:
  Uwaga : Niezdefiniowana właściwość: Vc_Updater::$title w /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/updaters/class-vc-updating-manager.php w linii 99
  Proces aktualizacji został uruchomiony. Na niektórych serwerach może on chwilę potrwać, więc prosimy o cierpliwość.

  Włączanie trybu konserwacji…

  Aktualizowanie wtyczki WPBakery Page Builder (1/1)
  Wystąpił błąd przy aktualizacji WPBakery Page Builder: Aby otrzymywać automatyczne aktualizacje wymagana jest aktywacja licencji. Odwiedź Ustawienia , aby aktywować narzędzie do tworzenia stron WPBakery. Masz w motywie narzędzie do tworzenia stron WPBakery?

  Wyłączanie trybu konserwacji…

  Uwaga : Niezdefiniowana właściwość: Vc_Updater::$title w /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/updaters/class-vc-updating-manager.php w linii 99

  Uwaga : Niezdefiniowana właściwość: Vc_Updater::$title w /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/updaters/class-vc-updating-manager.php w linii 99
  Wszystkie aktualizacje zostały wykonane.

  Can I update WPBakery Page Builder if I have purchased it in a theme?

  #113360
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, masz jeszcze takie opcje:
  1. Wyłączyć wszystkie inne wtyczki i spróbować zaktualizować tę
  2. Zrobić aktualizacje poprzez klienta FTP – np. Filezillę. Ola pokazuje w kursie jak się połączyć z serwerem. Następnie idziesz do katalogu wp-content > plugins. Odszukaj folder z tą wtyczka, której nie możesz zaktualizować i zmień jej nazwę poprzez dodanie 1 na końcu nazwy. Spowoduje to jej wyłączenie. Następnie idz do pl.wordpress.org/plugins i pobierz te wtyczkę, rozpakuj i prześlij do folderu plugins. Zastąpi to poprzednią wersję. Daj znać czy pomogło.

  #113362
  Agata Saliwon
  Uczestniczka

  punkt 1 nie działa:
  “Kreator stron WPBakery: Aby otrzymywać automatyczne aktualizacje, wymagana jest aktywacja licencji. Odwiedź Ustawienia, aby aktywować narzędzie do tworzenia stron WPBakery. Masz w motywie narzędzie do tworzenia stron WPBakery?

  MI nie działa wtyczka WP bakery która jest dodana do platnego motywu to chyba jak usune to nie wiem czy bedzie ona działać

  #113364
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Z tego wynika, że licencja na aktualizacje wygasła. Jesli kupowałaś dawno, to możliwe że musisz kupić nową licencje. Sama wtyczka może być darmowa, ale dostęp do supportu jest platn.

  #113365
  Agata Saliwon
  Uczestniczka

  wykupiłam licencje na ta wtyczkę za ok 270zł i nadal mam ten błąd i nie działa:

  Fatal error: Uncaught ValueError: strrpos(): Argument #3 ($offset) must be contained in argument #1 ($haystack) in /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/functions.class.php:387 Stack trace: #0 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/functions.class.php(387): strrpos() #1 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/slide.class.php(2345): RevSliderFunctions->check_valid_image() #2 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/slider.class.php(2278): RevSliderSlide->get_overview_image_attributes() #3 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/functions-admin.class.php(212): RevSliderSlider->get_overview_data() #4 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/functions-admin.class.php(128): RevSliderFunctionsAdmin->get_slider_overview() #5 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/shortcode_generator/shortcode_generator.class.php(216): RevSliderFunctionsAdmin->get_short_library() #6 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/admin/includes/shortcode_generator/shortcode_generator.class.php(22): RevSliderShortcodeWizard::add_scripts() #7 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(324): RevSliderShortcodeWizard::enqueue_scripts() #8 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #9 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #10 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-admin/admin-header.php(118): do_action() #11 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-admin/edit-form-advanced.php(425): require_once(‘…’) #12 /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-admin/post.php(206): require(‘…’) #13 {main} thrown in /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/functions.class.php on line 387

  #113366
  Agata Saliwon
  Uczestniczka

  Zrobilam te debugowanie i coś takiego wyszło:

  Uwaga : Stała WP_DEBUG jest już zdefiniowana w /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-config.php w linii 92.

  Uwaga : Stała WP_DEBUG_LOG jest już zdefiniowana w /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp- config.php w linii 93

  Ostrzeżenie : Stała WP_DEBUG_DISPLAY jest już zdefiniowana w /home/platne/serwer20856/public_html/boskiegrafiki.pl/wp-config.php w linii 94

  #113367
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć,
  z tego wynika, że te wpisy już miałaś w wp-config.php. One nie powinny się powielać bo powodują błędy.
  Tak jak pisałem wcześniej, żeby sprawdzić czy ich niema, widocznie pominęłaś ten krok.
  Usuń całe wpisy rozpoczynające się od:
  WP_DEBUG wiersz 92
  WP_DEBUG_LOG wiersz 93
  WP_DEBUG_DISPLAY wiersz 94

  Zawsze watro przeczytać co jest w błędach, z tego wkleiłaś to wszystko jest jasne i po polsku.
  “jest już zdefiniowana w” – oznacza, że już znajduje się w tym pliku

  #113388

  Hej Agata, czy udało się rozwiązać Twój problem?