• Autor
  Wpisy
 • #104632

  Czy dobrze rozumiem, że w klasycznym edytorze jest mniej funkcji niż w gutenbergu? Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że stworzenie wpisu w edytorze klasycznym jest łatwiejsze, ale chyba nie da się tam dodać tylu elementów co w edytorach blokowych? Np. przycisków (chyba że się da, a ja nie wiem jak?). Czy rzeczywiście tak jest?

  #104633
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, Gutenberg ma sporo dodatkowych opcji, a jego funkcjonalności możesz poszerzać dodatkowymi wtyczkami. Ma ogromne możliwości. Klasyczny edytor to taki zwykły edytor tekstu.

  #104639

  Ok, będę się musiała z nim zaprzyjaźnić, bo na razie słabo mi idzie wstawianie w nim czegokolwiek. Ale w takim razie dopytam jeszcze o wtyczkę Otter – Page Builder Blocks & Extensions for Gutenberg. Zainstalowała mi się przypadkiem, chyba z jakimś motywem. Czy warto ją zostawić?

  #104640
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Ta wtyczka jest jedną z wielu różnych, które dodają dodatkowe bloki do Gutenberga. Czy warto? To zależy od tego czy będziesz te bloki wykorzystywać. Możesz, na próbę utworzyć sobie stronę lub wpis dla testów i eksperymentów. Pobaw się tam możliwościami Gutenberga, a potem sama zdecydujesz czy warto 🙂

  Najłatwiej chyba to zrobić po dodaniu bloku zapisujesz sobie szkic strony i patrzysz na podgląd w osobnej karcie. Widzisz na bieżąco co się zmieniło 🙂
  Kolejne bloki dodajesz plusikiem na czarnym tle. Np. Żeby dodać akapit tekst najpierw dodajesz plusikiem blok “nagłówek”, potem pod spodem “akapit” i tak po kolei ukladasz sobie strukturę. Możesz też dodać kolumny, by mieć treści ułożone obok siebie.

  #104644

  Dziękuję za podpowiedzi. Będę testować 🙂

  #104646
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Jakbyś potrzebowała wsparcia technicznego to daj znać 😊