Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #113242
  Ewa Zaniewska
  Uczestniczka

  Cześć! Jestem na etapie wypróbowywania motywów. Pobrałam Astrę, dokonałam kilku zmian na próbę, opublikowałam stronę, po czym chciałam wypróbować nowy motyw. Niestety, kiedy teraz włączam kolejne motywy (Ashe, Twenty Twenty-Three) szablon strony włączonego motywu pojawia mi się jako hybryda, tzn. np. góra z Ashe a dalej, za każdym razem, pojawiają się elementy Astry. Usunęłam Astrę z mojej biblioteki motywów, usuwałam i pobierałam na nowo dwa powyższe motywy, ale nic się nie zmieniło. Poradźcie, proszę, co mogę/powinnam zrobić?
  pozdrawiam,
  Ewa

  #113247
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, czy możesz wrzucić link do strony? “o górę” chodzi Ci może o nagłówek? Czy robiłaś go bezpośrednio w “wygląd” > “dostosuj” czy może masz jakąś wtyczkę do tego?

  #113278
  Ewa Zaniewska
  Uczestniczka

  Hej! Bardzo dziękuję za odpowiedź. Oto link do strony: https://siodmacorka.pl/
  Teoretycznie mam włączony motyw Ashe, ale widzę tylko nagłówek z Ashe, reszta z (usuniętej) Astry. Robiłam wszystko tak jak w kursie, tzn. instalowałam motyw z WordPress.org, a potem działałam w “wygląd, dostosuj”.
  Jeśli chodzi o wtyczki, mam włączone: Classic Widgets, Gutenberg, Starter Templates

  #113281
  Ewa Zaniewska
  Uczestniczka

  Przyjrzałam się wtyczce Starter Templates i jest ona chyba wtyczką Astry, która musiała zainstalować się podczas instalacji motywu. Czy w tej sytuacji wystarczy, jeśli ją odinstaluję?

  #113290
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Zrób kopię bezpieczeństwa, wyłącz wtyczkę, sprawdź czy strona działa, powinna działać bo to wtyczka do importowania konkretnych stron więc nie powinno się nic wydarzyć. Następnie usuń wtyczkę, zawsze możesz ją ponownie zainstalować.

  Wtyczka do WordPress o nazwie “Starter Templates” umożliwia użytkownikom importowanie konkretnych stron, kompletnych stron internetowych lub nawet bloków Elementor, co daje dużą elastyczność w imporcie tylko tego, co jest potrzebne.

  #113312
  Ewa Zaniewska
  Uczestniczka

  Cześć! Usunęłam wtyczkę, ale nic się nie zmieniło. Zainstalowałam Demo Content z motywu Ashe i sądziłam, że strona główna będzie wyglądać 1:1 jak w demo. Ale layout głównego bloku wygląda jak motyw Astry (i zachowuje teksty z Astry). Czy można to zmienić? Przepraszam, jeśli to oczywiste pytanie, ale cały czas się uczę :-). Podaję jeszcze raz adres strony: https://siodmacorka.pl/

  #113321
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Tak jak pisałem poprzednio:
  “Wtyczka do WordPress o nazwie “Starter Templates” umożliwia użytkownikom importowanie konkretnych stron, kompletnych stron internetowych lub nawet bloków Elementor, co daje dużą elastyczność w imporcie tylko tego, co jest potrzebne.”

  Możliwe, że ta wtyczka jednak będzie ci potrzebna.
  Teraz wejdź na tą stronę, którą chcesz zmienić lub utwórz nową i zaimportuj to co potrzebujesz, możesz nadpisać stronę lub dodać do niej fragment.
  Bo masz standardowy layout i musisz go podmienić.

  #113325
  Ewa Zaniewska
  Uczestniczka

  Moim problemem właśnie jest to, że nie wyświetla mi się standardowy layout. Tzn. po zainstalowaniu standardowego layoutu motywu (w tym przypadku Ashe) wyświetla się on z elementami poprzedniego motywu (Astra) i nie wiem, jak dojść do etapu, by układ layoutu mojej strony głównej włączonego obecnie motywu wyglądał 1:1 jak w ich wersji demo.

  #113329
  konto.oficjalne.wix
  Uczestniczka

  hej,
  spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki lub użyj trybu incognito, może to rozwiąże problem. upewnij się, że usuwasz motywy w sposób całkowicie poprawny, czasem mogą pozostawać jakieś ślady w systemie. Potem spróbuj zaktualizować silnik WordPressa, czasem stare wersje mogą powodować takie dziwne zachowania.

  #113340
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, możesz podesłać link do tej wtyczki w repozytorium WordPressa? Sprawdzę ją i wrócę z odpowiedzią, ale chciałabym wiedzieć że mówię o tej konkretnej, którą Ty masz.

  #113383

  Hej Ewa! Czy problem nadal występuje?

  #113408
  Ewa Zaniewska
  Uczestniczka

  Dzień dobry, bardzo dziękuję Wszystkim za rady i pomoc.

  Problem rozwiązał się, przynajmniej taką mam nadzieję, po zainstalowaniu i włączeniu kolejnego motywu (Ocean WP). Tym razem, przynajmniej na pierwszy rzut oka, nie widzę żadnych obcych elementów z poprzednich motywów. Nic nie podszywa się pod Astrę ani Ashe :-).

  #113429
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Super że się udało 🙂