Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #92706
  Patrycja Nowicka
  Uczestniczka

  Hej! Serdecznie poproszę o pomoc, bo zaraz kompa przez okno wyrzucę 🙁
  Jestem na etapie instalacji WordPressorg, pliki File Zilla zainportowane. Niestety panel w LH wygląda już inaczej nie nie pokrywa się z instrukcjami z filmików. Miało być szybko, a tkwię już w ciul długo nad kłopotem 🙁
  Gdzie w LH znajdę “Domeny w DNS”?? Dokopałam się w panelu LH do listy rekordów DNS ale w opcji dodaj niemożliwe jest dodaneie nowej nazwy domeny i katalogu jako pól o tej samej treści.
  Przykre jest to, że w zakupionym kursie są nieaktualne filmiki z instrukcjami. Na tą chwilę mam poczucie, że nie jest to kurs dla laików tak jak był reklamowany.

  #92707
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Cześć,

  Dzięki, że przyszłaś na forum z problemem, który napotkałaś!

  W kursie omówione są trzy metody instalacji WordPressa:
  – napisanie do supportu, żeby to zrobili – metoda najprostsza (lekcja “Hosting i domena”)
  – użycie autoinstalatora – metoda prosta (lekcja “Hosting i domena, film nr 2)
  – wgranie plików ręcznie – metoda dla ludzi, którzy chcą stawiać strony zawodowo

  Wybrałaś metodę nr 3, ona nie jest dla laika i nie dziwię Ci się absolutnie, że jesteś sfrustrowana! Sama napotykam czasem jakieś trudności, kiedy poruszam się w nieznanym mi panelu.

  W każdej chwili możesz się cofnąć, skasować wgrane pliki i napisać do supportu (w kursie, w transkrypcji pod nagraniami, masz podany tekst maila) albo użyć autoinstalatora.

  Przyznam Ci się, że sama się zgubiłam na etapie, na którym jesteś. Dla jasności dopytam: czy domenę też zakupiłaś w LH.pl? Jeśli tak, to DNS-y powinny być ustawione automatycznie tak, jak powinny.

  Będę tu dzisiaj przy komputerze jeszcze jakiś czas, mam nadzieję, że uda nam się rozwiązać Twój problem 🙂

  #92712
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Patrycja, pod spodem filmików są dodane drugie materiały video z erratami i pokazanym nowym panelem LH.pl, czy przeglądałaś te materiały?

  W razie problemów, warto napisać też do supportu info@lh.pl – powinni pomóc sprawnie.

  Trzecia droga instalacji WordPressa, którą wybrałaś, tak jak mówiłam w materiale video jest dla osób, które chcą tworzyć strony WWW na zlecenie i zamiarzają robić to częściej (to materiał dodatkowy dla ambitnych). Polecam jedną z powyższych dróg, o których mówi Kaja dla laików. Napisać na info@lh.pl z prośbą o instalacje WordPressa, lub wykorzystanie autoinstalatora.

  Tutaj w tych dwóch materiałach video są pokazane te dwa najłatwiejsze sposoby na instalacje WordPressa: https://olagosciniak.pl/kurs/kurs-online-wordpress/lekcje/hosting-i-domena/