Jeśli chcesz się dowiedzieć jak sprawdzić statystyki strony internetowej to ten artykuł jest dla Ciebie, czytaj dalej!

Dlaczego warto sprawdzać statystyki strony?

Przede wszystkim dzięki statystykom jesteś w stanie wyciągnąć wiele wniosków, aby dopasować swoją stronę do Twoich odbiorców. Jesteś w stanie sprawić, aby strona była jeszcze lepsza, co przyniesie Ci znaczne korzyści.

Czego dowiesz się ze statystyk strony WWW?

  • Jakie Twoje działania marketingowe są skuteczne?
  • Kim są odwiedzający Twoją stronę WWW?
  • Jakie treści na Twojej stronie są najchętniej odwiedzane?
  • Dlaczego i w jaki sposób korzystają z niej?
  • W którym momencie klienci rezygnują z zakupów na Twojej stronie internetowej?
  • Jak lepiej dopasować swoją stronę internetową dla odbiorców?

Jak sprawdzić takie statystyki strony?

W zależności od wykorzystywanej technologii na Twojej stronie internetowej sposób sprawdzenia może być różny. Ogólnie wygląda to tak, że musisz podłączyć zewnętrzny system do zbierania statystyk strony, zazwyczaj odbywa się to przed dodanie kodu śledzącego do strony internetowej. Jeśli wykorzystujesz WordPressa to ograniczy się to do zainstalowania odpowiedniej wtyczki. Jednak jaki system do zbierania statystyk warto wybrać? Rozwiązaniem które polecam jest Google Analytics. Dlaczego? Czytaj dalej!

Google Analytics - Jak sprawdzić statystyki strony internetowej?

Czy Dlaczego warto wybrać Google Analytics?

Pytanie nie brzmi “Czy”, ale “Dlaczego” warto wybrać Google Analytics 🙂 A to dlatego, ze Google Analytics jest rozwiązaniem, które zapewnia ogrom możliwości oraz różnych raportów, dzięki którym jesteś w stanie sprawdzić wiele informacji dotyczących swoich odbiorców oraz ich preferencji. Dodatkowo, jeśli prowadzisz bloga, to reklamodawcy będą chcieli otrzymać od Ciebie właśnie dane ze statystyk w Google Analytics. Ten system statystyk stron został wręcz uznany za ten powszechnie obowiązujący w Internecie.

Statystyki strony na żywo w Google Analytics

A jakie są Twoje ulubione statystyki strony?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

1 Komentarz

  • Coś się ostatnio dzieje z GA. Najpierw nie pokazywały mi nic przed 6 czerwca, teraz całkiem odświeżyli layout. Trzeba się będzie przyzwyczajać od nowa 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *