Zamieszczam filmik, w którym omawiam sprzedawanie kursów na WooCommerce, poniżej znajdziesz jego transkrypcję.

Sprzedawanie kursów na WooCommerce

WooCommerce jest darmową wtyczką do WordPressa, która cieszy się dużą popularnością. Nadaje się głównie do stworzenia małych i średnich sklepików. Jeśli planujecie dużo sprzedawać (powyżej 1000 produktów) to WooCommerce nie będzie dobrym rozwiązaniem, głównie ze względu na małą wydajność  i trudności zarządzania w panelu CMS.

Podsumowując: WooCommerce sprawdza się przy małej ilość rzeczy, jako blogowy sklepik, gdyż jest wygodne do połączenia z blogiem. Do WooCommerce możemy podłączyć kilka form płatności, w tym Przelewy 24, czy PayU. Co ciekawe, zanim podpięłam dodatkową formę płatności zrobiłam rozeznanie – dzwoniłam do każdej firmy i pytałam o obniżenie prowizji. Okazało się, że Przelewy 24 opłacają się najbardziej, bo po takim telefonie obniżają znacznie prowizję.

WooCommerce sprawdzi się w przypadku kursów w PDF, na płycie CD, wirtualnych i namacalnych. Gdy zależy Wam na kursach z profesjonalną witryną np. z video podzielonym na lekcję, z czego do każdej lekcji dołączona jest ankieta, to samo WooCommerce sobie nie poradzi. Istnieje jednak specjalna płatna wtyczka do WooCommerce LearnPress, która umożliwi łatwe wykonanie takiej platformy.

Jeśli chcecie zadbać o dochód pasywny, stworzyć swój kurs w PDF to zerknijcie także do mojego artykułu, w którym podsumowałam sprzedaż kursu online w PDF.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

2 Komentarze

  • Tworzenie strony internetowej to najlepszy sposób na to by móc dotrzeć do klienta i działać na danym rynku gdzie chcemy posiadać swoje produkty, czy najzwyczajniej w świecie rozwijać biznes 🙂

    • Zgodzę się 🙂 Teraz tylko namawiać innych, aby tworzyli swojej stronki 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *