W jednym z ostatnich artykułów zrobiłam podsumowanie 2019 roku. Okazało się, że 2019 to był jeden z najlepszych okresów mojej działalności, mimo tego, jak wiele rzeczy odłożyłam na bok. W 2019 roku pracowałam inaczej — zwolniłam tempo, dałam sobie więcej luzu i czasu na odpoczynek, a potem przebywanie z córeczką. To zmiana nie sprawiała jednak, że mój sklep gorzej działał, a produkty się nie sprzedawały. Wręcz przeciwnie! Praca przez kilka lat nad tworzeniem nowych produktów i rozwijaniu biznesu online sprawiła, że mogłam sobie pozwolić na zmiany, a jednocześnie ciągle zarabiać.

Dlaczego warto tworzyć własne kursy?

Własne produkty online dalej się sprzedają, nawet gdy Ty zwalniasz tempo. Tym samym zapewniają poduszkę bezpieczeństwa, a także umożliwiają realizację rzeczy, które byłoby bardzo trudne, przy sztywnych ramach pracy na etacie. Gdy tworzysz biznes online, to ty decydujesz, jak i kiedy chcesz pracować. Dzięki temu, że wcześniej stworzyłam sklep online i kursy, to mogłam skupić się w 2019 roku na innych zadaniach, a jednocześnie Jestem Interaktywna dalej działała.

Z tego powodu postanowiłam, że w styczniu przygotuję super promocję na kurs “Twój kurs online”.  Do 31 stycznia dostaniesz go w obniżonej cenie, jednak to nie wszystko! Kurs dostępny jest z e-bookiem o sklepie online “Sklep Online Krok po Kroku” za free.

Twój kurs online — opinie kursantek

W kursie “Twój kurs online” powstało już wiele kursów, których część możesz obejrzeć w Gablocie Chwały. W kursie pokazuje, jak wyklikać swoją platformę sprzedażową do kursów online i ruszyć z własnym biznesem. Zapytałam dwie z kursantek, jak wyglądała praca z kursem, co im się najbardziej w nim podobało, ale także jak dalej rozwijają się w swoich biznesach online.

Pierwszą z nich jest Agnieszka Gaczkowska,  która działa na stronie oplotki.pl i tworzy kursy wspierające budowanie biznesów handmade.

Pomoc w grupie na Facebooku

Bardzo konkretna porcja wiedzy na platformie kursowej, która była podana w przystępnej formie. Niesamowicie wartościowa okazała się dla mnie pomoc w grupie Facebookowej, gdzie nie było pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Osobiście nie uważam się za osobę “techniczną” i dzisiaj już deleguję wszystkie takie zadania — ale mimo wszystko ogromnie doceniam fakt, ze swój pierwszy kurs online (który zresztą jest w sprzedaży do dzisiaj) zbudowałam właśnie przy pomocy kursu Oli. Teraz o wiele łatwiej delegować takie zadania i komunikować się z moją wirtualną asystentką. Jednak zrozumienie, jak działają “bebechy” takich kursów pozwala o wiele łatwiej tworzyć kolejne.

Druga to Agnieszka Wojtas, prowadząca stronę liczysiecontent.pl o SEO i content marketingu w małej firmie.

Wtyczka z ograniczeniem dostępu

Dla mnie najbardziej wartościowa była część związana z ograniczeniem dostępu do materiałów kursowych do osób, które dokonały zakupu. Dzięki wtyczce, którą dostaliśmy wraz z kursem ustawienie tego było dziecinnie proste, a ja miałam pewność, że każdy kursant od razu ma swoje konto, którym się loguje i widzi na swoim koncie te produkty, które kupił.
Od razu po zmianie statusu zamówienia na zrealizowane, dostaje automatycznie dostęp do materiałów kursowych (bez żadnego mojego udziału). Osoba, która jest stałym klientem ma w jednym miejscu dostęp do wszystkich swoich kursów.

Po kursie

Aktualnie kursantki dalej rozwijają swoje biznesy online. Agnieszka Gaczkowska ma już kilka kursów, także ten, który stworzyła na bieżąco działając z “Twój kurs online”.

Sprzedaję kursy wspierające budowanie biznesów handmade : “Akademia Rękodzielnika” oraz “Handmade – Jak zamienić kosztowne hobby w dochodowy biznes” oraz kursy rękodzieła online – Kurs Szydełkowania i makramy oraz mniejsze – mini-kursy pomagające stworzyć konkretne produkty we wspomnianych technikach. Wszystkie kursy dostępne na stronie: https://oplotki.pl/sklep/ i stworzone na podstawie wiedzy, którą uzyskałam w kursie Oli.

Agnieszka Wojtas także ma w ofercie więcej niż jeden kurs:

W tej chwili mam w ofercie kilka kursów: “Kurs SEO dla początkujących”, “Kurs strategia content marketingu w 3 krokach” i ebook o SEO: “Podstawy SEO dla zielonych” z materiałami dodatkowymi w formie video, do których dostęp również jest zabezpieczony z pomocą wtyczki od Oli.

 

Promocja na kurs “Twój kurs online”

Do 31 stycznia (23:59) możesz skorzystać z promocji i dołączyć do kursantów “Twój kurs online”. Kurs przeceniony jest z 499 zł na 459 zł. To nie wszystko, bo dołączony jest do niego także e-book “Sklep Online Krok po Kroku”. To pakiet, z którym zaplanujesz swój sklep online, a potem stworzysz kurs, zadbasz o platformę sprzedażową i zaczniesz sprzedawać.

Na koniec zapytałam kursantki, komu polecają “Twój kurs online”.

Poleciłabym osobom, które chcą ruszyć z pierwszym kursem online, ale przeraża ich cała otoczka techniczna związana z platformami, wtyczkami i ich konfiguracją na stronie. W kursie Oli przechodzi się po kolei przez cały proces i w efekcie jest gotowa platforma do sprzedaży kursów online. Agnieszka Wojtas

Każdemu. Dosłownie. Kurs skonstruowany jest w taki sposób, że naprawdę trudno jest sobie nieporadzić. Wystarczy odrobina skupienia i nawet mało ogarnięta technicznie osoba jest w stanie “postawić” własną platformę kursową i sklep. Serdecznie polecam szczególnie kobietom, które nie mają jeszcze budżetu na wydelegowanie takiego zadania, ale też takim, które i tak zamierzają zlecić – choćby po to, żeby zrozumieć, czego wymagać od takiego podwykonawcy. Agnieszka Gaczkowska

Jeśli marzy Ci się własny biznes online, to do końca miesiąca masz szansę, by dołączyć na pokład kursu i poznać inne osoby, które także chcą działać. Kto wie, może już za kilka miesięcy sprzedasz swój pierwszy kurs?

 

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

9 Komentarze

 • Oczywiście, Internet to teraz przyszłość 🙂

 • ja też jestem za tym aby działać dużo w sieci bo jednak obecnie wszelkiego rodzaju reklama online to klucz do sukcesu. A kursy i szkolenia to oczywiście rozwój i zdobywanie wiedzy więc również jestem na tak 🙂 sam swoje sklepy internetowe i firmówkę pozycjonuję

 • Proste pytanie 🙂 duża społeczność, łatwość przekazywania informacji, dużo źródeł reklamy 🙂 i można powiedzieć 90% społeczeństwa korzysta z dostępu do internetu.
  Co do kursy – fajnie bo kreujesz własny brand pod nazwiskiem. Wiec wartość Twojej osoby mega rośnie :))

 • Dobry tekst i pomysł – fajnie, że pomagasz innym.
  Pozdrawiam

 • Sam planuje stworzenie swojego kursu w tematyce reklamy Facebook Ads. Czy Twój kurs może być dla mnie pomocny? 🙂

 • Biorę książkę i działamy dalej 😛

 • Również podpinam się pod stwierdzenie, że internet to przyszłość 🙂
  A ci, którzy uważają, że w internecie nie można zarobić chyba nigdy niczego kreatywnego nie wymyślili ani nic od nikogo nie ściągnęli 🙂 Co do tworzenia kursów to jednak najpierw trzeba mieć jakąś wiedzę, żeby wgl móc coś ruszyć w tym temacie. Wszystko jest do osiągnięcia, ale nie ma nic za darmo!

 • Świetny wpis, dużo wartościowych informacji.

 • Szczególnie w tych ciężkich dla przedsiębiorców czasach warto postawić na kampanie w sieci.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *