Książki biznesowe - 10 bestsellerów, które musisz przeczytać!

Mamy już lato, więc czas na zestawienie lektur do przeczytania w wakacje. Przedstawiam książki biznesowe oraz ich krótkie recenzje. Wybrałam 10 książek, które czytałam w ostatnim czasie. Inne moje recenzje znajdziesz pod tagiem Książka.

Moje ulubione i nieulubione książki biznesowe

Podręcznik Freelancera.
Smashing Magazine

Podręcznik ten jest głównie dla freelancerów – projektantów stron WWW, ale doskonale nadaje się także dla innych osób, które pracują w branży kreatywnej. W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawych i praktycznych rad na temat freelancingu. Bardzo dużo z niej wyniosłam podczas początków swojej dzialalności gospodarczej.  Polecam ją!

Książka 39,90 zł E-book 31,92 zł

Growth Hacker Marketing
Ryan Holiday

Książkę biznesową o growth hackingu dostałam w prezencie i na początku nie do końca byłam przekonana czy jest ona dla mnie. Jednak jest to taka ciekawa koncepcja, że jeśli prowadzisz własny biznes to naprawdę warto ją przeczytać. Polecam!

Książka 23,92 zł E-book 17,94 zł

100 sekretów mistrza sprzedaży
Arkadiusz Bednarski 24,90 zł

Ta książka jest dosyć krótka i została napisana w formie 100 rad, większość z nich dotyczy bardziej sprzedawców bezpośrednich lub akwizytorów, jednak mimo to całkiem dużo pomysłów z niej wyciągnęłam przy sprzedaży internetowej kursów online.

Książka 24,90 zł E-book 19,92 zł

Ekspert biznesu. Jak wymyślić, stworzyć i prowadzić zyskowny biznes bez środków na start.
Adam Grzesik 29,90 zł

Książka krótka, napisana bardzo przyjemnym językiem, powiem wręcz, że bardziej mi się ją czytało jak książkę fabularną niż suchy poradnik biznesowy. Jeśli dopiero zaczynasz z nowym pomysłem biznesowym to naprawdę warto ją przeczytać.

Książka 23,92 zł E-book 23,92 zł

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą
Joanna Malinowska-Parzydło

Książka “Jesteś Marką” jest wśród bezstellerów książek biznesowych, zwłaszcza dla osób, które prowadzą własne marki osobiste. Postanowiłam ją z tego powodu też umieścić w tym zestawieniu, zwłaszcza, że wiele osób ją sobie chwali.

Jednak jeśli mam być szczera, a taka staram się zawsze być to czytanie tej książki to była dla mnie droga przez mękę. Czytałam ją na 3 razy, ale górnolotny język w ogóle do mnie nie przemawiał. Wskazówki były cenne, ale niestety napisane w sposób, który był dla mnie nie do przetrawienia.

Książka 39,20 zł E-book 39,20 zł

Algorytm sukcesu. Wprowadź swoją firmę na ścieżkę rozwoju
Les McKeown

Ta książka biznesowa jest mocno nastawiona na to, aby jej czytelnik osiągnął sukces w swoim biznesie. Aczkolwiek polecam ją bardziej dla większych firm niż freelancerom. Znajdziesz w niej dużo wskazówek na temat zarządzania zespołem projektowym.

E-book 39,00 zł

Jak zwiększyć swoją siłę, czyli o skutecznej komunikacji w biznesie
Marta Makara- Studzińska

Książka biznesowa dotyczy zawodowych relacji międzyludzkich. Jeśli zastanawiasz się, jak je nawiązywać, podtrzymywać i o nie dbać, to wybór tej lektury będzie dla Ciebie bardzo dobrym pomysłem. Polecam ją dla właścicieli/pracowników większych firm.

E-book 19,92 zł

Cokolwiek Myślisz, pomyśl odwrotnie
Paul Arden

Uwielbiam książki biznesowe Paula Ardena, są naprawdę ciekawie wydane. Nie tylko są bardzo atrakcyjne wizualnie, ale też dają wiele ciekawych rad. Bardzo fajny pomysł na prezent dla freelancera.

Książka 29,90 zł

Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być
Paul Arden

Druga książka Paula Ardena, co tu więcej dopowiedzieć? Po prostu warto zajrzeć do tej książki, jeśli lubisz ciekawe książki biznesowe 🙂

Książka 29,90 zł

Poszukiwanie doskonałości w biznesie
Thomas Peters, Robert Waterman 29,90 zł

Ostatnia książka biznesowa. Uważam, że warto ją przeczytać, jeśli jest się właścicielem większego biznesu i dąży się do uzyskania perfekcyjnie działającej firmy. Dla mnie niestety ta lektura była niezjadliwa, jeśli chodzi o język, jakim została napisana. Czułam się bardziej, jakbym czytała podręcznik na studiach z nieciekawego przedmiotu. Mimo, że tematyka ta mnie bardzo interesuje to nie odnalazłam się w tej książce. Nie mniej jednak może być ona przydatna dla osób, które przywykły do tego typu języka, a czytanie encyklopedii lub innych tego typu książek zostawiają sobie na miły wieczór z książką.

Jeśli interesują Cię inne książki biznesowe, rozwojowe oraz interaktywne, to zerknij na inne recenzje, które umieściłam na blogu to pod tagiem Książka.

A tymczasem poszukuję nowych lektur na temat prowadzenia biznesu, więc jeśli masz swoje sprawdzone typy do daj mi znać w komentarzu 🙂

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

1 Komentarz

  • Bardzo wartościową pozycją jest ta z Twojej listy: “Cokolwiek Myślisz, pomyśl odwrotnie”.
    Ja ze swojej strony polecam również “138” – książka o marketingu z wydawnictwa Maćka Wieczorka.
    Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *