Jeśli chcesz do swojego Instagrama w profilu dodać wiele linków, ten artykuł jest dla Ciebie. Pokażę Ci sposób, który wymyśliłam już jakiś czas temu! Jak dodać klikalne linki w opisie na Instagram? 

Jak pewnie wiesz, w opisie profilu na Instagramie możesz dodać tylko jeden link. Możesz jednak zadziałać sprytnie! Pewnego czasu wpadłam na genialny w swojej prostocie pomysł. Gdy wejdziesz na mój profil na Instagramie, to  w moim BIO znajdziesz dołączony link, w którym pojawia się możliwość otworzenia wielu różnych opcji.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Są tutaj guziki, dzięki, którym możesz wejść na mojego bloga, dołączyć do grupy na Facebooku, wejść na YouTube, zobaczyć ostatni filmik z YouTube, oprócz tego są tutaj takie opcje, jak: współpraca, o mnie oraz kontakt. Jest to naprawdę bardzo prosty sposób, by w jednym miejscu na Instagramie były wszystkie rzeczy, o których wspominacie np. na Stories lub pod zdjęciami.

Zastanawiasz się, jak to zrobić? Bardzo prosto! Potrzebujesz stronę internetową na WordPressie. Jeśli masz bloga bądź stronę firmową, to wystarczy, że dodasz podstronę, a potem umieścisz ją na swoim profilu na Instagramie.

Jak dodać klikalne linki w opisie na Instagram?

Pokażę Ci to krok, po kroku. Przejdź do kokpitu WordPressa. Jeśli korzystasz z motywu, który ma page builder, taki jak Visual Composer, w którym można ukryć menu i stopkę, to jak najbardziej z tego skorzystaj, ponieważ dzięki temu zminimalizujesz liczbę niepotrzebnych wtyczek a stronie. Na potrzeby tego artykułu zaczniemy od zera.

Instalacja wtyczki

Jeśli nie masz page buildera, przejdź do działu “wtyczki” – “dodaj nową”.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Po prawej w szukaj wtyczek, wpisz “Elementor”. Powinna Ci się wyświetlić wtyczka “Elementor Page Builder”. Sprawdź, czy wtyczka jest zgodna z używaną przez ciebie wersją WordPressa, jeśli tak, to możesz przejść do instalacji. Pamiętaj, by przed każdą instalacją wtyczki robić backup strony.

Gdy wtyczka się zainstaluje, przejdź do działu ustawienia. Możesz wybrać, by Elementor pokazywał Ci się tylko na stronach i zapisz zmiany.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Tworzenie podstrony

Przejdź do działu strony i dodaj nową. Ja swoją nazwałam Linki.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Wybierz edycję w Elementorze. Teraz w prosty sposób, poprzez “przeciągnij i upuść” możesz edytować stronę. Aby edytować dodane elementy, kliknij ołówek, a w panelu po lewej stronie pojawiają się kolejne elementy do zmiany.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Możesz wybrać, jaki to ma być rodzaj przycisku. Czy ma to być informacja, sukces, ostrzeżenie? Dzięki temu zmieni się jego kolor.  Następnie możesz zmienić tutaj tekst. Ja wpisuje kontakt.

Kolejny punkt to dodawanie linku. Potem możesz wyrównać do środka, ustalić rozmiar, jak i wybrać interesującą Cię ikonę.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Zostało jeszcze usunięcie menu górnego. Przejdź do działu edycji strony – po prawej znajdziesz atrybuty strony. Gdy wybierzesz Elementor Canvas i zaktualizujesz zmiany, to będą się tutaj pojawiały tylko guziki.

jak-dodac-klikalne-linki-w-opisie-na-instagram

Dokładnie w ten sposób możesz dodać tę stronę w odnośnikach do Instagrama, aby tylko się te elementy pojawiały. Oprócz tego możesz tutaj dodać logotyp, w bardzo analogiczny sposób. Wystarczy, że wybierzesz obraz i przeciągniesz go na odpowiednie miejsce.

Dodaj link do profilu na Instagramie i gotowe!

W taki sposób możesz zrobić stronę z linkami dodatkowymi, którą dołączysz do swojego Instagrama. Wystarczy, że skopiuje i wejdę w edycje profilu oraz dodam link w witrynę internetową. Zobacz, jak to wygląda u mnie!

Klikalne linki w opisie na Instagram

Wystarcza Ci możliwość dodania jednego linku w BIO na Instagramie? Czy może skorzystasz z mojego pomysłu?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

5 Komentarze

  • Klikalne linki w opisie na instagramie nie są takie proste do zrobienia. Jednak jeśli chcemy wygenerować większy ruch na stronie, dobrze jest się nauczyć jak to zrobić. Na tej samej zasadzie działa link building w SEO.

  • Dodanie linku wcale nie jest tak trudne, jak może się początkowo wydawać 🙂 Według mnie magia i tak tkwi w tym, co się wstawia i jak się podpisuje, ale to temat na kiedy indziej. 🙂

  • Ola, to jest genialne w swojej prostocie. Dziękuję!!

  • Świetny poradnik, tego sposobu nie znałem. Z pewnością wykorzystam nie raz 🙂

  • Super wpis! Wszystko rewelacyjnie skondensowane i dające kompetencję dla innych działań.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *