Jeśli chcesz stworzyć własny kurs online, to z pewnością zastanawiasz się, z jakimi kosztami się to wiąże? W tym artykule powiem więcej o tym, ile kosztuje stworzenie kursu internetowego.
Jeśli wolisz zamiast video wersję pisaną, to poniżej znajdziesz transkrypcję.
Czego się dowiesz?
- Ile kosztuje stworzenie kursu internetowego?
- Jakie koszty należy wziąć pod uwagę?
Jakie koszty powinnaś przewidzieć przy tworzeniu kursów online?
Produkcja
Przede wszystkim są to koszty związane z produkcją kursu. Kwota zależy od tego, jaki typ kursu wybierzesz, jednak musisz przygotować się na to, że przy wyborze kursu np. w formie e-booka poniesiesz koszty przygotowania oprawy graficznej i korekty treści.
W przypadku kursu video koszty są znacznie większe. Będą one związane z wynajmem studia nagraniowego, montażem filmików, a także oprawą graficzną kursu.
Platforma sprzedażowa
Kolejnym kosztem jest stworzenie platformy sprzedażowej. Powierzenie takiego zadania specjaliście może kosztować nawet 5 tysięcy złotych! Dlatego przygotowałam dla Ciebie kurs online, w którym pokazuje, jak samodzielnie, bez znajomości programowania możesz wyklikać taką platformę. Z pewnością będzie to dużym ułatwieniem, jak i oszczędnością pieniędzy, które możesz przeznaczyć, na inne koszty kursu online, które tu wymienię.
Zwroty
Następny typ kosztów to zwroty. W chwili, jak już zaczęłaś sprzedaż kursu online, to warto pomyśleć o tym, że jakieś zwroty mogą się pojawić i wziąć to pod uwagę.
Promocja
Najważniejszy koszt to promocja. Bez promocji trudno Ci będzie sprzedać własne kursy, dlatego trzeba i warto przeznaczyć na promocję większy budżet. Jak promować własny kurs online? Mogą to być różne reklamy, ulotki, a także afiliacje.
Podatki
Ostatnim kosztem są podatki. Jeśli sprzedajesz już kurs online musisz wziąć pod uwagę płacenie za nich podatków.
2 Komentarze
Ciekawy materiał Ola, na szczęście ja przy produkcji i sprzedaży swoich kursów mam niskie koszty bo większość jestem w stanie zrobić własnym sumptem 🙂 Myślę, że dobrze byłoby pokazać to na konkretnym przykładzie.
Pozdrawiam 🙂
Dokładnie, ja też większość robię samodzielnie. A pokazuję np. jak wyklikać własną platformę w swoim kursie: olag.pl/twojkurs 🙂