Czy warto wybrać CMS Wordpress?

W Internecie jest dostępnych wiele systemów zarządzenia treścią CMS (ang. Content Management System). Jeśli masz wątpliwości, czy wybrać CMS WordPress, to przeczytaj ten artykuł, na pewno pomoże Ci on w podjęciu decyzji.

Jeśli planujesz stworzenie strony wizytówkowej dla Twojego biznesu, bloga lub niewielkiego sklepu internetowego to WordPress prawdopodobnie będzie najlepszym wyborem dla Twoich potrzeb. Poniżej przedstawię jego największe zalety.

Łatwość obsługi

WordPress jest bardzo łatwy i intuicyjny w użytkowaniu. Nawet mniej obeznani technologicznie użytkownicy doskonale radzą sobie już przy pierwszym kontakcie z tym systemem. Ważnym powodem jest liczba dostępnych wersji językowych, jest możliwość ustawienia panelu CMS w języku polskim, co znacznie upraszcza jego użytkowanie.

Aktualizacje

Dzięki dużej popularności systemu WordPress i dużej ilości jego użytkowników, możemy liczyć na częste aktualizacje szablonów oraz wtyczek. Sam system jest także bardzo często aktualizowany, dzięki czemu mamy pewność, że nasza strona jest aktualna i bezpieczna.

Za darmo

WordPress jest oprogramowaniem open source’owym i jest całkowicie darmowy. Nie ma konieczności płacenia żadnego abonamentu za użytkowanie tego systemu. Większość wtyczek jest także darmowych, dodatkowo płatne są tylko wtyczki zapewniające bardziej skomplikowane funkcje. Dla WordPressa znajdziemy także wiele darmowych szablonów. Jedynym kosztem stworzenia strony jest koszt hostingu oraz domeny.

Mogę polecić sprawdzone i używany przeze mnie hosting w LH.pl ze zniżką 25% na hasło: “interaktywna”.

Stabilność

WordPress jest bardzo stabilnym systemem. Od kilku lat tworzę strony z tym CMS i nie spotkałam się jeszcze z błędami wynikającymi z jego nieprawidłowego funkcjonowania.

Szablony

W systemie WordPress można bez ograniczeń zmieniać jego wygląd wczytując nowy szablon (“skórkę”). W Internecie dostępnych jest wiele darmowych szablonów, które można znaleźć na stronie wordpress.org.

Proponowałabym jednak zainwestowanie w szablon premium. Koszt takiego szablonu wynosi kilkadziesiąt dolarów. Polecam ich wyszukiwanie na portalu ThemeForest – sama korzystam z szablonów z tego portalu od lat i bardzo je chwalę. Tego typu szablony stworzone są z wielką starannością, wykorzystują najlepsze technologie, świetnie wyglądają i przede wszystkim firmy tworzące je zapewniają stałe wsparcie oraz aktualizacje.

Jeśli zależy Ci na nietuzinkowym wyglądzie strony – to nie ma z tym problemu. Stronie z CMS WordPress można nadać także indywidualny projekt. Jednak w takim przypadku konieczna będą zdolności programistyczne lub zatrudnienie profesjonalistów.

Wtyczki

Do WordPress’a dostępnych jest w Internecie wiele różnych wtyczek, które rozszerzają funkcjonalność systemu. W kilku prostych krokach można dodać kolejne funkcje do naszej strony bez znajomości kodowania.

Sklep

Jeśli planujesz założenie sklepu z niewielką ilością produktów – to WordPress z wtyczką WooCommerce także będzie świetnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest ono całkowicie darmowe i doskonale sprawdzi się przy małych przyblogowych sklepach.

Popularność

WordPress jest jednym z najbardziej popularnych systemów CMS. Świadczy to o jego wartości oraz wiarygodności. Dzięki coraz większej liczbie jego użytkowników mamy pewność, że nadal będzie dla niego bardzo duże wsparcie, częste aktualizacje oraz bardzo duża liczba szablonów i różnych dodatków, które zapewnią wspaniały wygląd i doskonałą funkcjonalność przy niewielkim koszcie.

Bardzo polecam wykorzystanie tego systemu, sama korzystam z niego przy większości stron www i na pewno w najbliższych latach nie przestanę.

A jakie są Twoje doświadczenia z WordPressem?

P.S. Interaktywna Akademia WordPressa już trwa! Stwórz stronę WWW lub sklep online na WooCommerce i odbierz świadectwo ukończenia szkolenia wystawione przez placówkę oświatową Jestem Interaktywna na druku MEN. Dołącz do prawie 10 000 zadowolonych studentek i studentów. Nabór trwa do zajęcia wszystkich miejsc! CHCĘ POZNAĆ CENY! ⇒

10 Komentarze

  • Przez długi czas prowadziłam blogi za pośrednictwem Bloggera, na WordPressie działam dopiero od grudnia…już nie mogę sobie wyobrazić bez niego życia! Zgadzam się w stu procentach, świetne szablony (nawet te darmowe), banalnie prosta obsługa, przejrzysty czytnik i w ogóle jakoś tak…bardziej sympatycznie. Pozostaje mi tylko ogarnąć te ciekawe wtyczki, o których wspominasz 😉

    • Też tak sądzę, że jest bardziej symatycznie. Planuję zrobić zestawienie najciekawszych wtyczek, jakie wykorzystuję, dlatego zapraszam do mnie częściej 🙂

  • Pamiętam początki bloga, potem dalszy rozwój i nadal strach przed WordPressem. Po prawie roku z byciem “na swoim” nie wyobrażam sobie, jak mogłam tak długo się przed nim wzbraniać. Poznaję wtyczki i dają dużo więcej możliwości. Szablon to też niebo a ziemia. Człowiek może się tylko do powyższych zalet podpisać.

    • Nie ma się czego bać 🙂 Ja też dobrych kilka lat temu nieufnie podchodziłam do WordPressa

    • Nie ma się czego bać. Ja też dobrych kilka lat temu nieufnie podchodziłam do WordPressa, ale jak zaczęłam go poznawać to zaprzyjaźniłam się z nim na dobre i mogę z czystym sercem polecać go 🙂

  • nie miałam z wordpressem do czynienia, ale ostatnio sporo pozytywnych opinii spotkałam.

  • […] Dostępne są także inne systemy CMS takie, jak: Joomla i Drupal, ale w ostatnich latach maleje ich zastosowanie i w większości przypadków lepiej sprawdzi się WordPress. Używam go na tej stronie, a także polecam go moim klientom podczas tworzenia dla nich w imagospot nowoczesnych i łatwych w obsłudze stron http://WWW. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach tego systemu to polecam mój artykuł: Czy warto wybrać WordPressa?. […]

  • […] obsługi PHP oraz dostępu do bazy danych MySQL, aby na tym hostingu mogła działać strona CMS WordPress, którą stworzysz podczas tego […]

  • Nadal wolę sam tworzyć rozwiązania dedykowane pod dany projekt. Mam dzięki temu większe bezpieczeństwo aplikacji. WordPress ma dług technologiczny wyliczony na 20 lat. To kiedyś w końcu walnie i to porządnie 😉 Miałem kilku klientów, których trzeba było ratować po nieudanych przygodach z WP. Nie zostali odpowiednio przeszkoleni i nie aktualizowali na czas.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *