co można sprzedawać w sklepach online

Zastanawiasz się, co można sprzedawać w sklepach online? Jak to połączyć z Twoją misją i pasjami? Możliwości jest naprawdę wiele! W tym artykule pokażę Ci ciekawe sklepy z różnych branż. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię to do własnych poszukiwań i stworzenia asortymentu, którego sprzedaż będzie dawała Ci ogromną satysfakcję. 

Co można sprzedawać w sklepach online?

Właściwie nie będzie przesadą, jeśli powiem, że praktycznie ogranicza Cię tylko wyobraźnia i prawo 🙂 W sklepach online możesz sprzedawać produkty elektroniczne, takie jak: e-booki, kursy online, gotowe szablony graficzne, pakiety dokumentów i wiele innych.

Wśród produktów fizycznych mogą się znaleźć takie, które kupujesz w hurtowni i sprzedajesz z marżą, ale także te samodzielnie przez Ciebie stworzone i wyprodukowane.

Sklepy Agnieszki Skupieńskiej

Agnieszka prowadzi bloga To się opłaca, gdzie publikuje treści dotyczące sklepów, biznesu online i zarabiania, jako freelancer. Do tego bloga ma podpięty sklep z produktami elektronicznymi i fizycznymi,  takimi, jak kursy online, e-booki, czy książkę “Zostań freelancerem”.

To jednak nie wszystko, bo prócz tego zajmuje się także sklepem 2drink – znajdziesz w nim akcesoria do drinków dla domowego barmana, a także autorskie książki dotyczące prostych shotów i drinków.

Tym samym Agnieszka jest ciekawym przykładem osoby, które zarabia na dwóch swoich pasjach, prowadząc dwa sklepy z zupełnie innych bajek. O swoim doświadczeniu w prowadzeniu sklepów napisała także e-booka:  “Pierwszy milion z e-sklepu

 co mozna sprzedawac w sklepach online

Jest Rudo

Natalia uczy podstaw fotografii i w swoim sklepie sprzedaje materiały dotyczące nauki fotografowania, a także akcje i pędzle do Photoshopa, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą wyglądały naprawdę świetnie. Wszystkie produkty w sklepie Natalii są elektroniczne i pozwalają na pogłębienie wiedzy, jak i błyskawiczne upiększenie zdjęć, nawet bez zaawansowanych umiejętności graficznych.

co-mozna-sprzedawac-w-sklepach-online

Pani Swojego Czasu

Ola Budzyńska sprzedaje w swoim sklepie online zarówno produkty elektroniczne, jak i fizyczne. W jej sklepie znajdziesz kursy dotyczące zarządzania czasem, a także plannery i artykuły papiernicze, które ułatwią Ci planowanie i organizowanie swojego życia. Co ciekawe, w ofercie znajduje się także kawa oraz slowpresso, co jest świetnym dopełnieniem dla pozostałych produktów.

co-mozna-sprzedawac-w-sklepie-online

Niebałaganka

Co można sprzedawać w sklepach online? Wiedzę dotyczącą sprzątania, jak i zestawy do produkcji domowych środków czystości, jak to robi Ania Legenza. Niebałaganka to blog dotyczący utrzymania porządku i organizacji życia, który Ania postanowiła rozwinąć o swój sklep online.

Produkty dostępne w sklepie doskonale się uzupełniają — od wiedzy dotyczącej ekologicznego sprzątania, po piękne materiały do planowania, a skończywszy na zestawach półproduktów do samodzielnego stworzenia własnych specyfików do sprzątania.

co-mozna-sprzedawac-w-sklepie-online

Prakreacja

Wojciech Wawrzak z wykształcenia jest prawnikiem, którego prawdziwą pasją jest prawo dla kreatywnych. Z tego powodu w jego sklepie dostępne są pakiety dokumentów dla osób, które działają w sieci — prowadzą blogi, sklepy internetowe i inne biznesy online. Pakiety te dostępne są w różnych opcjach — dla tych, których interesuje zestaw bazowy, rozszerzony, jak i ten bardziej indywidualny.

co mozna sprzedawac w sklepie online

Joanna Banaszewska

Joanna Banaszewska to specjalistka od Instagrama, która w swoim sklepie sprzedaje e-booki, a także presety do programu Lightroom, dzięki którym każde zdjęcie dodawane na Instagrama będzie wyglądało naprawdę świetnie i co najważniejsze – zostanie to osiągnięte minimalnym nakładem pracy.

co mozna sprzedawac w sklepach online

Monika Kamińska

Monika Kamińska prowadzi sklep online z autorską odzieżą z naturalnych tkanin. Jej misją jest, by jak najwięcej osób sięgało po ubrania, które są komfortowe w noszeniu o każdej porze roku. Nie bez powodu w jej sklepie nie znajdziesz nic z poliestru. Prócz sklepu online ma także swój butik stacjonarny w Warszawie.

co mozn sprzedawac w sklepach online

Agnieszka Werecha

Bank zdjęć to ciekawy pomysł na biznes dla osób, które zawodowo zajmują się fotografią. Agnieszka prócz tego, że zarabia, robiąc sesje zdjęciowe, to także tworzy bank zdjęć  z pakietami fotografii, które doskonale pasują do kobiecych biznesów. Można je wykorzystać na stronę WWW, a także social media. Agnieszka uczy także robić zdjęcia typu “flay lay” za pośrednictwem kursu online.

co mozna sprzedawac w sklepach online

Twoja pasja

Sklepy, które wymieniłam w tym artykule, są prowadzone przez pasjonatów. To osoby, które mają swoją misję i realizują ją poprzez tworzenie i sprzedawanie produktów odpowiadających na potrzeby ich odbiorców.

Gdy jesteś na etapie planowania swojego sklepu online, zastanów się nad swoimi pasjami i kompetencjami. Czy są jakieś dziedziny, w których inni proszą Cię o radę? Co przydałoby się Twojej grupie docelowej? Co Twój produkt zmieniłby bądź poprawił w ich życiu?

Jeśli masz pomysł, to mów o nim! Pytaj innych, czy taki produkt by się im przydał, rób ankiety i testuj niskobudżetowo swoją koncepcję. To rozwiązanie, które tanio i skutecznie pozwoli Ci sprawdzić, czy Twój produkt marzeń wzbudzi zainteresowanie, czy też nie.

Masz już sklep online?

Sprzedajesz już w sieci? Jeśli tak, to napisz, jak wyglądało powstawanie Twojego sklepu online i co w nim sprzedajesz!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

3 Komentarze

  • Internet daje dziś nieograniczone możliwości. Fajnie, gdy specjaliści i blogerzy dzielą się swoją wiedzą. Materiały tworzone przez ekspertów i poparte doświadczeniem to najlepsza lekcja dla początkujących w danej dziedzinie.
    Z wymienionych przez Ciebie sklepów nie znam tylko trzech ostatnich. Z kursów Agnieszki Skupieńskiej korzystam od dawna. Spora dawka wiedzy i masa przydatnych wskazówek.

  • Ja uznałem, że chciałbym sprzedawać odzież ze swoimi nadrukami oraz eBooki. Dzięki temu mogę dodatkowo się rozwijać.

  • Swój własny sklep internetowy to coś niezwykłego, niezwykły również powinien być asortyment. To podstawa sukcesu. Powodzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *