W zeszłym tygodniu 6 grudnia 2017 świętowałam 2 lata blogowania i działań na blogu Jestem Interaktywna. Dzięki temu, że założyłam bloga w grudniu mogę się zawsze w ostatnim miesiącu roku trochę wyciszyć, podsumować cały rok oraz skupić się na planowaniu następnego. Sama nie wierzę, jak dużo wydarzyło się w 2017 roku. Zdecydowanie był to rok największego rozwoju. Jestem MEGA szczęśliwa, że idea bycia Interaktywną tak się rozniosła. Coraz więcej kobiet może, a przede wszystkich chce się pochwalić tym, że są interaktywne, a na dodatek same tworzą swoje strony internetowe i blogi. Brawo dziewczyny!

W tym artykule chciałabym spisać wszystkie działania i sukcesy, które osiągnęłam w tym roku! Chcę też, abyście wiedziały, że nie udało mi się osiągnąć wszystkich zaplanowanych celów. Kilka razy w ciągu roku musiałam zmienić grafik ze względu na różne losowe trudności. Jednak i tak jestem bardzo szczęśliwa, bo zrobiłam w tym roku i przez ostatnie 2 lata bardzo dużo!

Pełnoetatowa blogerka w 2 lata!

2 lata blogowania

Bardzo się bałam na początku, ale okazało się, że nie taki diabeł straszny. Zaryzykowałam i w roku 2017 od stycznia przestałam prowadzić swoją firmę tworzącą strony internetowe dla innych, przekazałam wszystkich swoich klientów, a sama zostałam pełnoetatową blogerką, co miało znaczny wpływ na rozwój mojej działalności. Przez cały rok utrzymywałam się z blogowania (własnych produktów, afiliacji oraz współprac reklamowych). Udało się to! Było to moje największe osiągnięcie tego ROKU!

Współprace

Nie podejmuję wielu współprac reklamowych, bo nie jest to główna forma moich zarobków. Jednak w tym roku podjęłam ich kilka, wybrałam tylko te, na których wygrywali wszyscy (WIN-WIN-WIN). Prowadziłam dla OVH.pl na dzień kobiet webinar o stronach internetowych dla kobiecych biznesów, dla LH.pl przeprowadziłam kampanie reklamową, dzięki czemu zaproponowałam czytelnikom świetny hosting ze znaczną zniżką, nagrałam 3 kursy dla Infolia.pl oraz byłam 2 krotnie mentorką od Freelance w kursie GirlsWhoFreelance organizowanym przez CodersTrust Polska.

Dodatkowo podjęłam także współprace z Przelewy24, iFirma, GetResponse i kilkoma innymi firmami w ramach kursu „Twój KURS ONLINE”.

Jesteśmy Interaktywne

2 lata blogowania

2 lata temu stworzyłam zaangażowaną społeczność Interaktywnych kobiet, które zaczęły wzajemnie nazywać się interaktywnymi i radzić się wzajemnie w swoich działaniach nad stronami internetowymi i blogami w grupie wsparcia Jesteśmy Interaktywna, która liczy już ponad 5000 osób. WOW!

Do grupy przyjmuję tylko dziewczyny, które uzupełniły ankietę przed przystąpieniem do niej, aby dbać o wysoką jakość grupy oraz jej duże zaangażowanie. Od kilku tygodni w grupie wspiera mnie wspaniała Sylwia Stein, która na co dzień prowadzi własną agencję reklamową i tworzy strony internetowe. Dzięki Sylwia za wsparcie! Na FB na fanpage’u obserwuje mnie ponad 8000 osób, natomiast na newsletter zapisało się w tym roku dodatkowo około 8000 osób. O jaaa!

Artykuły i blog

2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań

W 2017 roku napisałam 100 artykułów (ten jest setny – przypadek? Nie sądzę!), w tym 30 z nich jest wzbogacona o filmiki na YT. Głównie są to treści poradnikowe, w których pomagam stworzyć i ulepszyć samodzielnie stronę WWW lub bloga, pojawiło się też kilka wpisów luźniejszych na przykład z podsumowaniami mojej działalności.

W ostatnich 30 dniach odwiedziło mnie ponad 21 000 UU w prawie 35 000 sesji i wygenerowali 62 000 odsłon. Osoby średnio zostają na moim blogu ponad 3 minuty, a 54% osób są nowymi odbiorcami. Współczynnik odrzuceń to około 25%. W porównaniu do zeszłego roku statystyki znacznie się poprawiły. Pod koniec zeszłego roku odwiedzało mnie około 5 000 UU miesięcznie.

Webinary i live’y

2

W tym roku przeprowadziłam 17 webinarów dla kilkutysięcy osób i ponad 60 FB Live’ów na FB. Jest to moje ogromne osiągnięcie, bo wcześniej występowanie przed kamerą było dla mnie bardzo niekomfortowe, a w tej chwili nie widzę możliwości, aby mój blog nie istniał bez video. Kto by pomyślał, że kilka lat temu z powodu mojej tremy przed kamerą nie zaprosiliśmy na własny ślub kamerzysty? 😀

Na kilka webinarów zaprosiłam ekspertów m. in. Wojtka Wawrzaka, Alicję Rudnicką ze Szpilki po godzinach, Martę Krasnodębską z Hakerek Sukcesu oraz Magdalenę Pawłowską. Natomiast live’y są zazwyczaj na różne formaty poradnikowe, aktualnie zaczynam nowy cykl live’ów w grupie Jesteśmy Interaktywne, w którym będę pokazywać backstage tworzenia i aktualizowania strony w WordPressie oraz prowadzę też w grupie format audytowania technicznego stron WWW.

YouTube


W tym roku stworzyłam kanał na YouTube, na którym pojawiło się w tym czasie 66 filmików poradnikowych oraz nagrań live’ów z YT, zdobyłam do tej pory 555 subskrypcji i prawie 20 000 wyświetleń. Okazał się być to udany eksperyment, w przyszłym roku zamierzam bardziej postawić na to medium, bo moi odbiorcy znacznie chętniej uczą się z video np. w formie screencastu.

Korzystając z okazji klikając poniższy guzik dasz mi subskrypcję i nie przegapisz żadnego nowego filmu 🙂

Darmowe materiały

2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań

Przeprowadziłam 5 darmowych wyzwań w social mediach dla ponad 6000 osób, w których odbywały się darmowe live’y, webinary, ćwiczenia oraz zadania w grupie wsparcia. Wyzwania dotyczyły WordPressa, SEO, Google Analytics oraz stworzenia własnego kursu. Najbardziej udanym wyzwaniem było to wrześniowe, w którym w tym samym czasie w ciągu 4 dni ponad 1000 osób tworzyło własne strony internetowe i blogi na WordPressie. Ciekawe, czy jest do tego jakiś rekord Guinnessa – następnym razem się zorientuję 😉

Kursy

2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań 2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań 2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań 2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań

W tym roku sprzedałam 870 kursów przez 783 osoby. Kursy te są w formie e-booków wzbogaconych o bonusy video – które są dostępne w ciągłej sprzedaży (Kurs z WordPressa, SEO oraz Google Analytics) oraz mój bestsellerowy kurs, w którym uczę jak wyklikać własną platformę do sprzedaży kursów na WordPressie – Twój Kurs ONLINE, zakupiło go w pierwszej edycji prawie 300 osób – kurs ten będzie cyklicznie w sprzedaży, ponieważ do niego dodaję wsparcie w grupie zamkniętej dla kursantów. Pierwsze efekty prac moich cudownych kursantów można już podziwiać w naszej kursowej Gablocie Chwały.

Działania offline

2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań
fot. Agnieszka Werecha fotodokwadratu.pl

Występowałam na różnych wydarzeniach dla blogerów i nie tylko. m.in. warsztaty na Blog Conference Poznań, prelekcja na WordCamp (największa konferencja dotycząca WordPressa), internetowa konferencja dla kobiet BeOnline, BlogTej w Poznaniu, Blog Matters w Mielnie, Personal Branding Academy w Warszawie, Gala Kobiecych Inspiracji organizowana w Gdyni przez Strefa Kobiet Biznesu, WordUp w Poznaniu. W przyszłym roku w marcu będę jedną z prelegentek na I <3 Marketing i opowiem o tworzeniu zaangażowanej społeczności! 🙂

Jestem wśród organizatorów Blog Conference Poznań – zajmowałam się interaktywnymi kwestiami konferencji zarówno w 2017 roku, jak i w 2018 roku. W tym roku współorganizuję także konferencję WordCamp na 2018 rok, która tym razem odbędzie się w Poznaniu.

Przeprowadziłam w Poznaniu kilka kameralnych spotkań „Kawka z WordPressem”, na których wspierałyśmy się w trudnościach związanych z zarządzaniem swoją stroną internetową.

TOP 30 wpływowych blogerów

2 lata blogowania i 21 000 UU - grudzień czasem podsumowań

Na zakończenie roku Tomek Tomczyk – JasonHunt umieścił mnie w swoim rankingu TOP30 wpływowych blogerów. Nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromne wyróżnienie (zwłaszcza, że blog ma dopiero 2 lata) i bez Was moje Drogie, nigdy nie udałoby mi się tego osiągnąć. Dziękuję Wam za to, że chcecie być Interaktywne i działać samodzielnie nad swoimi stronami internetowymi i blogami. Jesteście Wielkie!

Wielkie podziękowania też dla mojej prawej ręki Martyny Chmielewskiej, która od marca wspiera mnie w wielu działaniach – Martyna bez Ciebie zginęłabym w nadmiarze zadań 🙂 Nie wierzę, że to wszystko zrobiłyśmy w niecały rok, a nie np. 2 lata 😉

To co ciśniemy jeszcze mocniej w 2018 roku? Wkrótce napiszę Wam o swoich planach na przyszły rok.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

32 Komentarze

 • To niewiarygodnie, ile się wydarzyło i jak wiele osiągnęłaś w ciągu tych dwóch lat! Działaj tak dalej Kobieto-Petardo <3

  • Wczoraj Agnieszce mówiłam, że to w sumie Wasza wina. Te dwa lata temu na naszym pierwszym mastermindzie tak mocno mnie kopnęłyście, że coś się nie mogę zatrzymać i lecę dalej jak ta torpeda 😛

 • Gratulacje Ola! Fajna inspiracja i case study dla mnie, osoby która dopiero startuje ze swoim blogiem o e-commerce (bardzo długo się do niego zbierałem!). Życzę podwojenia wyników w przeciągu kolejnego roku 🙂

  P.S Gratuluję wyróżnienia w najnowszym rankingu Kominka 😉

  • Dzięki! 🙂 Trzymam za Ciebie kciuki, sama kilka lat się zbierałam do tego bloga, dlatego cieszę się, że udało Ci się zrobić ten pierwszy krok – bo naprawdę warto 🙂

   • Dzięki 😉 Pomału dostrzegam, że sam blog i praca nad nim pozytywnie także na mnie wpływa. Dodatkowo feedback jest pozytywny, ale to dopiero początek długiej drogi! Aby gdzieś tam w przyszłości osiągnąć podobne wartości jak ty 🙂 Wszystkiego dobrego!

 • Wielkie gratulacje! To jest właśnie nagroda za dobrze wykonaną pracę. Pomagasz tak wielu blogerom i właścicielom stron internetowych – to całe dobro zawsze wraca 🙂

  • To prawda dobro do nas wraca i to bardzo często w najbardziej nieoczekiwanym i potrzebnym dla nas momencie 🙂

 • Idziesz jak burza, Olu! Tak trzymaj :).

 • Wow! Ale super podsumowanie! 🙂 Świetny rok za Tobą, jestem ciekawa co planujesz na kolejny 😉 Gratulacje!!!

  • Podbój świata zostawiłam na przyszły rok 😀 Narazię się do tego nastrajam oglądając Gwiezdne Wojny 😀

 • Gratuluję bloga. Jest śliczny i estetyczny. Publikowane treści rzetelne. Nic dziwnego, że Kominek Cię nie pominął. 🙂

 • Trafiłam do Ciebie właśnie z rankingu JasonHunt. Jestem pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie osiągnęłaś tak imponujące wyniki. Gratuluję!

  • Dziękuję, jednak nie osiągnęłabym tego sama 🙂 Ogromne wsparcia najbliższych i przede wszystkim nauka delegowania zadań, których nie lubiłam i zajmowały mi wieki zrobiła swoje, polecam to!

 • Tylko pogratulować. Jednakże liczby mówią same za siebie. Rok 2017 wyglądał na bardzo twórczy.

  • Dzięki! 🙂 Mam nadzieję, że w 2018 uda mi się podtrzymać tempo 😀

 • Już raz składałem, ale powtórzę się wielkie gratulacje! Naprawdę dobra robota jak na dwa lata działalności.

 • od niedawna mam okazję korzystania z Twojej wiedzy. jestem pod wrażeniem, że w dwa lata tyle udało ci się osiągnąć. kibicuje! Twoja energia i filmy pełne uśmiechu to strzał w 10kę!

  • Dziękuję, bardzo się cieszę <3 Właśnie planuję szczegółowo następny rok i postaram się Was nie zawieść 🙂

 • Ola, takie wyniki spowodowane są jedynie tym, że jesteś autentyczna, zaangażowana i masz ogromny szacunek do swoich czytelników (no i jeszcze na maksa wiesz o czym mówisz!) . No i nie ma cudów, to się później manifestuje w wynikach 🙂
  Ogromne podziękowania ode mnie za całe Twoje wsparcie. Myślę, że najfajniejsze jest to, że zmieniasz na lepsze życie wielu osób, w tym także moje 🙂 <3

  • Weronika, dziękuję naprawdę bardzo się cieszę – marzę o tym aby zmieniać chociaż troszkę życie innych, więc tego typu feedback jak Twój sprawia, że szklą mi się oczka <3 Inni mogą powiedzieć, o nie – znowu się poryczy, ale co zrobić, wysokowrażliwość trafiła akurat na mnie 😉

 • Gratulacje!

 • Podziwiam za tak ogromną aktywność i tyle sukcesów w tak krótkim czasie! ?

 • Cześć Olu:)
  Gratuluję Ci, to naprawdę ogromny sukces.
  Chcę Ci bardzo podziękować za Twoje cenne rady dotyczące WP i strony. Twoje błyskawiczne odpowiedzi na nurtujące mnie sprawy wordpressowe niezwykle sobie cenię. Moja strona na razie jest w okresie propagacji (pisałam Ci o CloudFlare:)), mam nadzieję że niebawem wszystko się naprawi.

  Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę nadal tak wspaniałych sukcesów:)
  Ewa Masalska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *